Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Crocuta

POZOR SPOILER!!! Na Olivera Stonea (mého oblíbence) a hvězdné obsazení zpropadeně slabé. Jako bych mnohé z toho, co se ve filmu odehrává viděl už několikrát někde jinde. Násilí je sice místy patřičně brutální, ale v detailech vypadá spíš kašírovaně a uměle, stejně jako Beniciova paruka, nebo Salma Hayek, která, na to jakou hraje údajnou nelítostnou psychopatku, působí až moc sympaticky. A ten závěr - tady už tomu sentimentálnímu happyendu nechybělo opravdu nic, včetně obligátního zapadajícího slunce... ()

Jirka_Šč

Pěstitel marihuany nemusí být sympatický chlápek chtějící zachránit svět tím, že bude pro děti v Africe vyrábět levné solární panely. Jeho komplic/drsňák nemusí být klaďas, kterej bije ostatní až tehdy, když skutečně musí. A marihuana nemusí být tak neškodná a zdraví prospěšná, jak se tento film pokouší nenápadně promasírovat. Lehce pohádkoidní obhajoba něčeho, co se až zas tak obhájit nedá, ale je nutné to udělat, aby byl film dostatečně přijatelný a korektní. Typická americká produkce. Na druhou stranu sympatické stylem vyprávění, dobře herecky obsazené, dostatečně dynamické, sexi (atypická forma rodiny, která mi nevadila) a nenudí. ()

heyda

Oliver Stone natočil srač*u, kterou nám chce prodat jako nejlepší kaviár, ale na to mu neskočím. Velmi špatný film po všech stránkách, vizuálně a hudebně jakštakš, ale děj ujetý, herecké výkony otřesné, scénář psal nějakej negramota, stopáž přepálená jako prase, nenašel jsem na filmu skoro nic zapamatovatelného. Snad jen ta Salma Hayek, která má neustále velký kopec sex-appealu. 15% ()

mcb

They just fucked up with the wrong mexican. Stoneův návrat do "zhulených" a divokých devadesátek se veze v moderní videoklipovitové vlně a dává vzpomenout na časy Takových normálních zabijáků nebo U-Turn. Sice není tak progresivní a invenční, co se filmového stylu týče (hrátky s obrazem jsou spíše samoúčelné), ale i tak je velké potěšení se zase jednou nechat unášet jednoduchým příběhem s černobíle vykreslenými postavami, v němž nechybí ani necenzurované násilí, a ne se jen bezhlavě ukájet atrakcemi. V době bezobsažných recyklací je tahle jednohubka z polozapomenuté doby (navíc se sympatickými pseudofilozofickými vsuvkami v podobě nespolehlivého voice-overu) příjemným zpestřením letošní kinonadílky. P.S. A Aaron Johnson je výborný herec. ()

lillien

No zábava to byla překvapivě slušná a hned vám řeknu, proč by se to mohlo líbit i vám. Pokud se nepletu, tak jeden každý z vás už někdy ten smradlavej plevel hulil, takže téma obchodu se zeleným fetem vás obsahově neodpudí. To taková já, která si v období emocionální rozladěnosti za odměnu naordinuje maximálně ibuprofen a hořičnou sklenku Sklepmistra, má už od přírody k podobně zaměřeným filmům velmi laxní přístup. Jinými slovy mě nějaké gangsterky a střílečky kvůli fetu, ať už jde o smradlavou svini nebo heroin, velmi nudí. Startovní pozici tedy u mě Savages moc výhodnou neměli, navíc hned na začátku jsem se obezřetně zakyselila, když to na mě začali zkoušet s dvojicí prosperujících, opálených benjamínků, co museli zrovna slézt z mola přehlídky pánského spodního prádla, no nenechte se vysmát, takhle že vypadá smažka..? Nicméně od prvního okamžiku to vážně skvěle odsýpá, nenudila jsem se ani chvilku. Blonďatá pipina co doplňuje borečkům menage á trois už přeci jenom jako smažka vypadá (mohla by jí konkurovat jedině ojetá kunda Hanychová přelitá peroxidem )a byť se tam jenom tak debilně potácí a pomrdává, tak další účastníci opravdu dobře hrají, dokonce i stárnoucí Salmonela Hayek je skvělá , Travolta v roli, která mu sedí, Benicio del Toro přímo brilantní (zase jsem si nepřečetla obsazení a opět jsem se chvíli domnívala, že je to velmi divně namaskovaný Brad Pitt), suma sumárum: přiměřeně napínavé, scénáristicky povedené. Pro chlapečky pár príma brutálních vraždiček, pro holčičky zas kus té emocionální šlichtičky. Jedno velké mlask přes buřta, Olivere. ()

Flego

Kdeže sú tie časy, keď Oliver Stone ponúkal jedinečné zážitky. Jeho filmy vždy provokovali a mali silnú pridanú hodnotu. Dvojica podnikateľov s marihuanou si hovoria Divosi a je to do veľkej miery v rozpore s ich konaním. Film je prekombinovanou krimi-drámou s neustálymi zvratmi, že aj chudák Stone musel čítať scenár mnohokrát, aby všetko pochopil. Toto je veľké mínus filmu. Naopak, rozprávačský aspekt, vhodný výber hercov ( Benicio je báječný ) a skvelá adrenalínová kamera sú veľkým prínosom. Hodnotenie je niekde medzi 3-4 hviezdičkami, priklonil som sa k štyrom... Nemáš začo, Oliver... ()

BMW12

Velice dobrý film a i stopáž je dobrá, má to sice pro někoho hrozivých 131 min, ale film vás tak zaujme, že ani nevnímáte čas. Čekal jsem, že John Travolta bude mít více času v tomto snímku, ale to nevadí, ostatní herci podali skvělé výkony. A ten konec filmu už jsem se lekl, že to podělali, ale nakonec ten konec vyřešili parádně. Rozhodně doporučuji zhlédnout tento film, fakt mě to moc bavilo. :-) ()

Roman.Ticka

Stone je pořád na špici, je rozený vypravěč a kvalitní kumštýř, který dokonale ovládá své řemeslo. A jak si pohrává s charakteristikou postav, úžasné! Formálně téměř bezchybné, herecky vycizelované, zejména Salma Hayek potěšila. Ke všem pozitivům nutně patří aspoň jedno negativum. Široce rozvinuté se dá obsáhnout jedním klíčovým slovem: DROGA. A to je taky kromě násilí a krve, pro mě osobně, kámen úrazu. Tudíž dávám čtyři čisté hvězdy, pátá patří právem vynikajícímu Beniciovi. Jeho postava a způsob hraní, včetně rozkošného přízvuku - jasná hvězda nekompromisně. Kdyby blboblonďatá představa finále nabyla platnosti, jdu automaticky dolů o dvě hvězdy. Takhle je to lepší, kdo by nebral nádherný eden a dokonalého chlapa k tomu. Co na tom, že je dělitelný dvěma. Naopak, lze jen tiše závidět. Měnila bych okamžitě. Uff ()

rikitiki odpad!

Film nechutně estetizuje násilí, kterému dává cool tvář stále krásné Salmy Hayek a chlapáckého Benicia Del Toro. Taková odnož tarantovštiny. Všechno je přehnané, včetně závěru, který jakoby si netroufl jít až do krajností, ale přesto je zobrazí. Za odpudivou glorifikaci brutality dávám odpad. ()

Ivoshek

Na jedný straně mně to bavilo vizuálně a taky je dobrá samotná zápletka o dvou chlápcích, co to jedou v malým, ale pod tlakem okolností rozjedou velkou a násilnou hru s Mexičanama. Na druhý straně se to někdy od půlky začne komplikovat všemi těmi vztahy kdo-s kým-proč, a přestane to být přehledný. Místo přímočarosti jsem tam viděl spíš překombinovanost. Jako akční jednohubka: proč ne. Ale jako něco víc asi ne. ()

HellFire

Takové nemastné neslané. Přetažená stopáž, nesympatický Taylor Kitsch, k tomu spousta nevýrazných herců a pomalý děj. A navíc ten konec... ten byl hloupý. ()

Sofia

Můj oblíbenec Stone se konečně zase vrátil k tomu, co mu nejvíc jde - výborné charaktery (zvláště Benicio Del Toro byl opravdu lahodný), mučivá brutalita a drsná romantika (vzpomeňme si na Mickeyho a Mallory z Takových normálních zabijáků, tady se dočkáme lásky stejně veliké, jen ve třech). Příběh mě chytnul už od prvních minut a celé jsem si to naprosto užívala. Nádherné prostředí Kalifornie, výborně prokreslené charaktery a dvojitý konec. Jsem v pokušení jít i do plného hodnocení, ale počkám si až na druhou projekci. ()

claudel

Knížce jsem dal taky tři hvězdičky, protože mě nijak zvlášť neuchvátila a ke konci dost nudila. S filmem je to přesně naopak. Neskutečně rozvleklá první půlka a výtečný konec, který mě nadchnul. Ten měl opravdu šťávu. Vím, že se Oliver Stone vyžívá v dlouhé stopáži svých filmů, ale u Divochů to nebylo vážně potřeba. U knihy je vyzdvihováno, že je psána svižným jazykem a v tempu střílejícího kulometu, což se u dvouhodinového filmu bohužel říct nedá. Moje dvojí či trojí usnutí v první půli to jen potvrzuje. Na druhou stranu musím férově přiznat, že je to poctivá adaptace literárního díla a to jí paradoxně právě tolik škodí. Aspoň teda ten konec... ()

ARI50

Dal jsem mu šanci když ono to šukáni mezi chlapci a drogy něco do sebe přeci jen měli a tak celkem solidní dobrodružství nechybí. ()

JASON_X

Tohle byl prý velký kinohit, hm. Extrémně hloupý snímek pro tu hloupější polovinu náctiletých, jehož hrdinové jsou dva vypatlaní pěstitelé konopí a jejich společná plytká plážová blonďatá přítelkyně. A všichni dohromady jsou děsně kúl a sexy a hustý a libový... Děj a dialogy na mentální úrovni béčkové latinskoamerické telenovely. A ani Del Toro to nezachrání. Jedna hvězda za snahu a šup s touhle sračkou navždy do koše. ()

Will_X

Shlédnutí filmu jsem odkládal bezmála 3.měsíce a na jednu stranu jsem poměrně překvapen a na druhou stranu nevím, co si o tomto filmu myslet.."Sračka, která se snaží být kaviárem." Dafug..70% ()

Hogun

Drogy, násilie, kartely, jedna afektovaná, zhulená dojnica a dvaja sladučkí alfa samci (ale fuckt hustí a drsní ako šmirgel papier), nejaká tá obstarožná ufňukaná bordeldáma Halma Sayek (úplne najsamdrsnejšia), skorumpovaný hlúpy Jano T a rodinne založený úhylák Del Toro (jediná takmer uveriteľná postava) spojené pomocou ľúbostného (nebezpečne dekadentného) trojuholníka do výsledného (ne)konečného štvoruholníka s romantickou čiarou uprostred. Celý čas som dúfal (neúspešne) v nejakú rýchlu totálnu vyvražďovačku, prípadne iný svieži zvratok v deji a... ale príroda tam bola pekná, farebná, zelená... 4/10 ()

luka4615

Vizuálně vtahující ale scénáristicky děravý snímek, který zhruba v půlce své olbřímí stopáže začne povážlivě nudit. Tak přesně nějak takto by se dal v pár slovech pospat snímek Savages režiséra Olivera Stonea, který vyjma bohatého hereckého obsazení a vizuální stránky nepřichází vůbec s ničím novým a převratným. Posledním hřebíčkem tohoto počinu jsou paradoxně její postavy, na kterých Vám díky jejich pokřiveným vztahům a motivacím zhruba v polovině snímku přestane absolutně záležet. Škoda, potenciál na povedený snímek vybočující z řady zde vážně byl. Tak snad příště! (Netflix) „You're already dead. You're dead from the moment you're born. If you can accept that, you can accept anything.“ ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)