Skutočný príbeh inšpirovaný zážitkami a skúsenosťami 19-ročného študenta Jasona Mossa, ktorý prežil blízky vzťah s 33-násobným sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym niekoľko mesiacov pred jeho popravou.
Talentovaný devätnásťročný vysokoškolský študent Jason Moss si začne písať s americkým sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym, ktorý zabil 33 mladých chlapcov a dnes čaká vo väznici na popravu. Oficiálnym dôvodom jeho záujmu je príprava seminárnej práce, pod povrchom však mladík skrýva oveľa ambicióznejší cieľ, na aký chce zloducha využiť. Gacy sa stáva akýmsi Mossovým mentorom. Študent sa mu pritom snaží dostať na telo aj do mysle, ale zločinec je geniálny manipulátor, ktorý dokáže narušiť psychickú rovnováhu svojej obete dokonca aj počas pokojného rozhovoru o úplných banalitách. Gacy dokáže vtlačiť svoju vôľu aj do rezonujúceho mozgu mladíka a v jeho mysli oživí veľmi temné myšlienky. Mladík upadá do zvláštnych stavov a celý proces vyvrcholí pri záverečnom stretnutí zločinca a študenta tvárou v tvár vo väzení pred popravou. (oficiální text distributora)

hazdrova

Páčil sa mi. Bol dosť vulgárny a priamočiary (honičky vo väzení, fantazírovanie o sexe s bratom) a rozoberal veci, ktoré filmy o sériových vrahoch normálne nerozoberajú. Ide o psychologickú stránku chlapca, ktorý sa snaží pochopiť myseľ vraha a zároveň spoznáva hlboké ľudské diabolské diery, ktoré máme každý a hocikedy do nich môžeme spadnúť. Otázka je len, či podľahneme. 3,7* ()

987Castiel

Kombinácia skutočného príbehu a svetoznámeho sériového vraha je neodolateľná. Vzájomná manipulácia a Johnov vplyv na psychiku Jasona zrejme vyvrcholil až v roku 2006, ako vyplýva z poslednej písanej vety. Už samotné intro bolo tak skvelo podané na oboznámenie že sympatie voči dielu rastú od prvých sekúnd. Dokonalá atmosféra a herecké výkony oboch hlavných postáv. Takýchto filmov nikdy nebude dosť. Je mi ľúto, ako málo ľudí tento film videlo a možno aj preto dám 5! ()

Perunwit

Mate, that's sick!! Forsythe, perfektně zobrazující roli necitelného ouchyla a vesnickej ameryckey vykulinen, co si myslí, že může donekonečna driblovat s odjištěnejma granátama. Okolí reaguje dle mého naprosto neadekvátně a natolik benevolentně, že to z mého pohledu snímek sráží kamsi do duševních hlubin Myrka Topolánka. Na závěr mu šici potřesou ploutví, že to jako prezil vole a jede se dál. Von je ale v reálu nakonec stejně doběhne... ()

Agnostik

Opravdu zajímavý film který vypraví příběh studenta a jednoho z nejznámějších masových vrahů v amerických dějinách Johna Wayne Gacyho o jejich vztahu vzájemné a běžné korespondence až po osudné setkání ve věznici.Snímek natočený podle skutečného příběhu a knihy,tehdejšího studenta Jasona Mosse http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://en.wikipedia.org/wiki/The_Last_Victim&ei=jYewUJMFy_jhBLfVgIgK Neuvidíte v něm žadnou krev pouze pár záblesků,přesto opravdu zajímavý počin. ()

Wlacho

Nalepka "podla skutocnej udalosti" vam pomoze usadit sa, ked chvilami prestanete filmu verit. Psychologicky aspekt sa nepodarilo uplne preniest, ale aj tak je to mrazive a pohlcujuce. ()

tetka betka

Pozerala som to s otvorenou hubou a zatajeným dychom. Ale z dôvodu, že či to fakt myslia vážne?!?! Som toho istého názoru ako @swamp. Jednu hviezdičku som tomu dala za to, že som to fakt túžila dopozerať do konca, aby som vedela ako túto absurditu môžu uzavrieť. Jediné ospravedlnenie vidím v tom, že to bolo podľa skutočnej udalosti, tam sa toho moc navymýšľať nedá. Lebo inak by som to odhadla na treťotriedne sci-fi. ()

LordLaser

Aby som to priblížil bez väčších spoilerov. Príbeh o študentovi, ktorý sa chce dozvedieť viac o sériovom vrahovi pre napísanie svojej záverečnej práce. Wow, musím povedať. Toto stálo za to. Film podľa skutočnej udalosti. Výkon hercov hlavných postáv proste, no neviem si predstaviť lepší. Nie je to žiadne také to, čo vidíte v iných filmoch. Má svoju atmosféru. Alternatíva voči väčšine filmov, ktoré sú v obehu s kvalitným podaním, dych berúce rozuzlovanie, autenticky podané, že by im to človek "baštil" a prežíval. Má nejaké tie rezervy v istých smeroch, ale koniec koncov klobúk dole. Pokiaľ vie niekto doceniť film, tak sa tomuto neotočí chrbtom. ()

RathuVSoak

Slušně zpracované drama podle skutečné události. Popravdě mi však i přes dramatické momenty a eskalaci stavu hlavního protagonisty, vedle sympaticky zahraného psychopata a manipulátora mi v tom chyběl faktor, který by eskaloval i mé emoce během sledování. Stručně řečeno, hezky se mi na to koukalo, ale výrazně mne to nezasáhlo. I přesto si však film zaslouží dobré hodnocení. Dobrý tah bylo i přidání záběrů skutečného Jasona Mosse v TV Show a zobrazení originálu jeho fotografie s Gacym. Člověk si pak lépe uvědomí, že většina z toho, co právě viděl se skutečně stala a že se něco podobného může klidně stát znovu. ()