Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

romajz15

Je to jako Twilight Saga zasazená do prostředí Star Wars (kterému se film efekty a animacemi klidně vyrovná), což mi neuvěřitelně sedlo. ()

hroubek

Studio má můj velký obdiv, když bylo ochotné, na takhle riskantní film dát takovýhle obří prachy. Sourozenci Wachowski jsou prostě značka kvality, a i když jejich poslední filmy finančně vyhořely, tak u diváků i kritiků byly opěvované. Speed Racers je pořád našlápnutá adrenalinová jízda a Atlas mraků za pár let budu jeden z nejkultovnějších sci-fi filmu, které vznikly v novém milénium. O to více zamrzí jak je na tom Jupiter vychází. Wachowski vždycky měli šílené nápady, ale to co předvádí tady je v skoro v polovině případů na pováženou. Tady se stírá hranice mezi megalomanstvím a dobrým vkusem a snaha odlišovat se za každou cenu není vždy tím správným krokem. To co tady sourozenci předvádí se těžko popisuje slovy a docela obyčejnou myšlenku prodávají, tak složitě a neohrabaně až to bolí. Tady mě prostě chybí, aby někdo jednoduše popsal jak funguje svět, ve kterém se tohle odehrává. Tohle hlavně platí o začátku, kde se přeskakuje z místa na místo a my jako diváci vůbec netušíme proč co tohle děje a co s tím mají společného některé postavy. Samozřejmě, že po určité době to začne dávat větší smysl, přesto mě překvapilo jak je to ze začátku zbytečně komplikované. A to ani nemluvím a všelijakých potvorách a názvech, které se objeví. Wachwski vždycky byli spíše vizionáři, než vypravěči a tady to platí dvojnásob. Po vizuální a technické stránce je film nádherný. Některé triky jsou místy slabší, ale záběry ve vesmíru, honička v Chicagu, různé planety, akce na konci to je prostě nádhera. A je vidět, že je to vypiplané do nejmenších detailů a to ať jde o design oblečení,staveb nebo různých udělátek. K tomu perfektně sedící hudba od Giacchino, který dělal na nových díle Star Treku, která tady perfektně sedne a vyvolává opravdu dobré pocity při sledování vesmírných záběrů, bojů či jen obyčejných průletů. A pak tu mám druhou stranu mince, kde jsou herecké výkony, dialogy a děj. Channing Tatum tady předvádí velmi slabí výkon a tak nějak to jeho postavě stále nevěřím. Mila Kunis je na tom podobně, ale díky tomu, že jako divák nic netušící, tak si může dopřát nějaké hloupé dialogy. Sean Bean si jede svoje a předvádí svůj standart. Eddie Redmayne je největší castingový omyl filmu a už teď by měl vrace všechny ceny, které získá za Teorii všeho, protože to co tady předvádí je k smíchu a zaslouží si jen tu největší kritiku za to co předvedl. Dialogy nejsou nejhorší, ale občas to hlava nebere. Děj je chaoticky, přeplácaný a je v něm toho tolik, že to nestačíte ani pobrat a ke všemu je občas tak, hloupý že mi bylo opravdu trapně za tvůrce. Když pominu všechny klady a zápory filmu, tak jeho největší problém je, že není pro nikoho. Osobně nevím komu a jak bych tento film doporučil, jelikož to si musí každý vyzkoušet sám na sobě. Buď mu to sedne nebo to vypne po pár minutách. ()

venalce

Bylo to krásné na pohled (zvlášť ve 3D), ALE... A to "ale" je opravdu důležité a podráží filmu nohy. Je tu spousta úžasných nápadů, nádherné prostředí vesmírných paláců. na kterých je vidět rozpásanost lidí, pro které planeta není limit, všechny možné technologické hračičky a zajímavé pojetí věčného mládí. Největším plusem filmu je trojice záporáků v podobě královských sourozenců, kterým ambice rozhodně nechybí, tyhle postavy se skutečně povedly na jedničku. Jenže teď se dostávám k tomu "ale". Tahle krásná skořápka je poněkud prázdná...nebo přeplněná...jak se to vezme. Děj je tradiční, ale mytologie některých postav je plitká a přeplácaná zároveň (nic proti archetypálním postavám, ale občas by neuškodilo vytasit se s něčím originálním) a ta romantická linka byla jak pěst na oko. Mohl to být krásný film, kdyby se tuhle ubralo na šílených nápadech a támhle zase přidalo na ději. Je dobře, že vzniklo něco tak vesmírně pompézního, ale vydělat to na sebe mohlo jen zázrakem. ()

fefee

Sci-fi fantasy rozprávka ktorej dokonalé vizuálne efekty predbehli trošku obsahovú líniu. (Silver Surfer,Avengers,Pán prsťenov a Star Wars dokopy) Miestami už efektné akčné scénky prehlušovali samotný obraz a stávali sa iba farebnou akčnou mihajúcou sa prázdnotou. Nič to však nemení na tom že niektoré sci-fi prvky boli dokonalé a romantický bod snímku nádherný...(Tu si bratia Wachowski zasnívali a prečo aj nie) 3,5* ()

Emerelle

No dobře, kvůli mojí slabší chvilce tomu dávám 4*. Vidět to, ale normálně, tak je to takový průměr. Dvě hodiny jsou na podobný scénář fakt hodně. A i samotná zápletka je celkem předvídatelná. Nápad to není špatný, ale mohl by být víc rozveden. Občas mi to přišlo jako komedie. No, ale Tatumovi to seklo. :D ()

Yoda sama

Bohužiaľ, ako jeden z Wachowskich obrovských fanúšikov a človek, ktorému sa Cloud Atlas stal jedným z kultových filmov posledných rokov, v tomto nedokážem vidieť nič iné, než zlyhanie. Trpké, z častí preto, že sa tam nájdu svetlé chvíle, príbeh má trošku znepokojivú pointu, je to dokonale načančané a akcia je fajn ale je to ták strašne nezáživné a blbučké. Keby to vyšlo pred desiatimi rokmi tak by som sa nad tým možno spravil ale toto je už len povzdychnutie nad tým, aké sci-fi v modernej dobe nepotrebujeme- plné vymyslených slov, s naničhodnými obludami a postavami, na čele s rozmaznanými súrodencami a Milou, ktorá je tu mimo. A Redmayne si tu strihá nádherný post-oscarový výkon, fakt potlesk pre toho mladíka. Teraz dúfam, že Sense8 bude akýmsi vykúpením. ()

Mishqo

60% ... Audiovizuálne nemám čo dodať. Proste pastva pre oči a uši. Ale príbehovo dosť oničom, naivné, priam prvoplánové. Od súrodencov Wachowskich som čakal každopádne viac. ()

Steny94

Čo to preboha bolo? To vážne natočili Wachowskí s rozpočtom takmer 200 miliónov? Tak hlúpy, nudný a nezaujímaví blockbuster sa len tak ľahko nevidí. Neviem tento projekt nazvať inak než chaos. Hlavná postava je napísaná tak katastrofálne, že som sa až musel smiať. Milu Kunis mám rád, no vo filme som jej neuveril ani jednu scénu a prišlo mi, že v každom zábere jej na tvári vidím výraz ktorý hovorí, že ju na tomto filme zaujíma len jej plat. A kto by sa jej divil? Na takejto blbosti by ju snáď nemohlo zaujímať ani nič iné. Tatum napríklad ani nehral, len sa priblblo tváril, sťahoval brucho a korčuloval si na antigravitačných, či akýchto korčuliach. Pritom jeho naštvaný a divoký výraz pôsobil maximálne komicky. Nedivím sa, že štúdio toľko odsúvalo premiéru. Keď podľa mňa videli toto dielko, udierali sa o hlavu za tie vyhodené prachy. Viem že hatujem ako sa len dá, no Jupiter Ascending si z môjho pohľadu ani nič iné nezaslúži a to som z tých, čo sa stále vo filme snažia nájsť to najlepšie. Tu som však hľadal a hľadal, čakal na scénu, ktorá by ma zaujala...bohužiaľ som sa nedočkal. Stráta času. ()

Brain-D

Naprosto neuvěřitelné zklamání, které už napovídalo hodnocení, ale shlédnutí to neuvěřitelně potvrdilo. Akce přeplácaná a nezajímavá (to jediné mě zde lákalo). Jakmile zklamala akce s efekty, které byly tahači snímku, tak jsem se snažil hledat kvality jinde - nenašel jsem. Děj a zápletka tak ultrastupidní, že se to dalo jen v pohodě chladně dodívat. ()

VanTom

Vizuálně, hudebně, trikově či designově opravdu famózní, ovšem k čemu to, když prezentovaný svět a příběh stojí za starou belu a naprosto nezaujmou? Komplikovaná, přihlouplá a klišovitá historka z ranku Johna Cartera (nebo hůř, vážného Flashe Gordona) o ruské imigrantce-uklízečce, která je vlastně zapomenutou galaktickou královnou, pořád něco popisuje v nezáživných dialozích (historii, vztahy, geny, strany, rody, motivace, city…), aby v pravidelných intervalech zařadila halasně opulentní akci, případně totálně umělohmotný románek. Vážně škoda vynaložených prostředků. ()

JohnSmith

Bylo to hezky natočené, prima efekty, ale ten příběh byl hodně slabý a skoro jsem si připadal, že koukám chvílemi na dobrodrůžo pro děti. Od tvůrců Matrixu jsem tohle opravdu nečekal. ()

Timak

Bohužel musím konstatovat, že Matrix (a zvláště první díl) je geniální počin dvou naprosto amatérských režijních břídilů, kteří jsou na úrovni Uwe Bolla. Zajdu ještě dál, když budu tvrdit, že Uwe Boll by to možná natočil líp. Tohle je opravdu děs. Jedna * za Milu Kunis. ()

L_Johnny

Začatek nuda, přiběh docela blbost, herci nuda, pak zas nuda, super efekty, zajímavé zpracování - opravdu zajimavý a pěkný vizuál, zase super efeky a zase nuda. Jo a ještě na závěr nuda. Sakra tento komentář píšu cca po dvou týdnech a už ani nevím o co šlo. Rád uvítám každé sci-fi ale bez tohoto filmu bych se klidně obešel. ()

Michi88

2,5* Další filmový počin, který mi nepřinesl takový výsledek, jaký jsem očekával. Jedno z největších zklamání společně s Osamělým jezdcem. Všechny postavy mi byly tak nesympatické, že kdyby na konci všechny umřeli, tak je mi to celkem jedno. Příběh dívky, která se živí jako uklízečka a nakonec zjistí, že je královnou, mě za srdce nechytl a některé triky na začátku mi přišly dost umělé. Velké plus za obsazení jinak příběhově nic moc. ()

jujec

Divné, dlouhé, nudné. Zápletka k neuvěření. Možná to má působit na dospívající holčičky, aby doufaly, že mohou být výjimečné a z nebe se snese hrdina, který jí změní život. Pro nás ostatní je to ukecaná nuda. ()

Sany33

Pri tak ošľahanom obsadení akým disponuje "Jupiter Ascending" som čakal vizuálne orgie spojené s vymakaným príbehom a zvratmi, ktoré vás chytia za gule každý jeden okamih ktorý pri sledovaní filmu strávite. Ale skutek utek. Ani to že sa jedná o počin tvorcov trilógie Matrix nijako nie je poznať lebo ide o dejovú linku, ktorá má od začiatku dané koľajničky a až do konca sa neprehodí jediná výhybka a pre to je všetko predvídateľné. Z Channinga urobili vesmírneho čokla s nablýskanými botičkami, ktoré by mu závidel aj Flash a Redmayna dali do zápornej úlohy, ktorú mu teda ani sekundu neverím. jednoducho celé je to zle nastajlované scifi, ktoré odo mňa dostane druhú šancu až keď vychladne môj odpor. 27% ()

Lukyn007

Abych pravdu řekl, do kina jsem zašel bez velkého očekávání, což se nakonec potvrdilo. Co na tom, že audiovizuální stránka filmu je naprosto božská a akční scény opravdu skvělé, když příběh o předurčenosti byl vyprávěn už tolikrát, že není takřka možné přijít s něčím novým. Co mě ale nejvíce celý film štvalo, to bylo obsazení. Naprosto jalová Mila, kvůli které bych se teda za tento výkon nepřevlékl, ale hlavně na oscara nominovaný Eddie Redmayne, který strašně, ale strašně moc přehrával. Tatum byl celkem přijatelný, i když jsem si k jeho postavě vůbec nevybudoval žádný vztah jako například v Útoku na Bílý dům. Po fantastickém Atlasu mraků tak pokus Wachovských vrátit se tam, kde jsou jako doma, bohužel nevyšel. Velká škoda. 50% ()

mkubalikova

Já jsem celou projekci přemýšlela, jestli je fakt možné, že mluvící mýval má větší charisma než Channing Tatum. Pak jsem to pochopila. Channing měl za úkol hrát geneticky upraveného psa s ustřiženými křídly, čož dopadlo stejně debilně, jako to zní. Od té doby, co jsou z bratrů Wachowských sourozenci Wachowští, jde kvalita jejich filmů do háje. Dvě hodiny jsem v kině prozívala, jsem moc ráda, že jsem za vstupenku nemusela zaplatit. 40% P.S. Viděla jsem správně Tančící dům? ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa