Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Luksa

Jako člověk co vyrůstal na Flashi Gordonovi, Pátém elementu a nespočtu brakových šestákových scifíčkách co tu u nás začátkem devadesátých let vycházelo mraky, nemůžu být na Jupiter zlý, protože je to space opera líbivá, rozmáchlá a i přes klopýtavé vyprávění docela zábavná. Zklamání pramení nejvíce z toho, že bych si to uměl představit ještě více ulítlejší, hravější a s lepším hudebním podkresem, Wachovští se tentokrát drželi příliš při zemi. ()

Hanzisko

Stačilo aby si Lana Wachowski nechal ufiknout péro a jejich filmy jsou čim dál tim víc o hovně. Začalo to už Speed Racerem, ale tam pořád bylo to kouzlo digitalizace. V Atlasu mraků se jim povedla jenom sekvence z 19. století, budoucnost v Korei nebo kde to je bych ještě kousnul (i se žluťákem Weavingem), ale ta druhá už se fakt nedala. No a tohle je teda solidní průser. #NOSWAG ()

Hollohlaway

Fuj plastikové herectví Tatuma, fuj obočí Mily, fuj hlavní záporák, fuj megalomanská trikově sice vymazlená, ale místy k smíchu akce. Nemohl jsem se dočkat náležitě třaskavého konce. Nablýskaný kabátek je v podstatě jediné co drží film nad vodou, a to hlavní zápletka měla celkem potenciál, včetně čištění toalet. Herecky stojí za zmínku jedině Sean Bean, a občas je to opravdu až humorné, jak je to divné. Když si vzpomenu, že Strážci galaxie mě přišli moc jednoduší ... Musím se jim pokorně omluvit, oproti tomuhle je to veledílo. ()

iantomasik

Já jsem tak děsně rád, že pro mě ty Wachovský ty věci točí.. Jaká je šance, že někdo bude tak nekompromisně a přitom tak opulentně dělat filmy pro promile diváků? Tohle je naprosto necynicky zfilmovaná space opera a rozhodně nesouhlasím s názorem, že nepovedeně. Řekl bych, že lidi, co to tvrdí, nikdy žádné nečetli. Bluntman a Tetsou to shrnují za mě. ()

Pecival

Uf, tak pekelně přehrávajícího záporáka jsem dlouho neviděl. Je to takový kontrast k totálně unylé Mile, že vlastně nevím jestli je to klad nebo zápor :) Každopádně celý film je bída, Tatum je šmíra jako vždy, nedrží to totálně pohromadě. Ale má to jedny ultimátní brusle - jo ty bych bral. Nejlepší na celém filmu je ovšem obrana hlavní sídelní planety hvězdného mega imeprátora, která se rozpadne po tom co jí z orbitu propadne jedna šmírácká pidiloď hlavního bijce. Jo tak na takový parcele bych si taky vystavěl palác :) ()

Fox85

Vizuální podívaná téměř bez příběhu. Ještě ve dvou třetinách filmu jsem si nebyl jistý o co tam sakra vlastně jde. Tak tu bude asi něco špatně. ()

giovanni3

Povedené vizuální efekty, pohledná Mila Kunis, ale slabší děj s mnoha mezerami. Ono i ty skateboardové brusle, novodobá popelka (tedy uklízečka) atd.. byly slabé. Ve finále mne to ale ty 2 hodiny vesměs bavilo tak proto jsem se rozhodl hodnocení vylepšit a dát 3z5. ()

skinny

* Polonahý Channing Tatum je sexy, * vizuální stránka + hudba. Konec, nic jiného mi ten film nedal. Jedná se o prázdný film, který spoléhá na epické efekty, ale to je málo. Milin poker face dlouho nezapomenu, zamilovaný pohled jsem jí nevěřila, ale chtěla bych být na jejím místě a nechat se celý film zachraňovat sexy podivným chlapíkem. Channing měl tři úkoly, být za pořádně nabušeného kunďáka, tvářit se drsně a zachraňovat Milu. Jo a Eddie Radmayne měl představovat nejspíš záporného metrosexuála po plastické operaci, jehož tvář postrádá jakoukoliv mimiku, WTF? SPOILER! A vy, kteří na to jdete kvůli Seanu Beanovi, netěšte se, jeho postava tam je asi deset minut za celý film. No nudný snímek bez náboje, bez pořádného příběhu, bez emocí. Zmatený, nesrozumitelný děj, kde než si divák uvědomí co se dělo, nechápe, co se děje teď, nic ve vás nenechá, jen pocit ztraceného času. Ještě že jsem za kino nemusela platit, a využila jsem volnou vstupenku :D PS. Nejspíš je Channing Tatum prd herec, ale šukatelnej je :D scény s ním udržely mou pozornost a vydržela jsem do konce ;) Sláva mu za to! PSS. chci Miliny šaty, Channinga a létající boty :D ()

KR4T4S

Poměrně nechápu to negativní přijetí. Teď je asi v módě (po vysoce "vědy" se držícím Interstellaru) sci-fi jen s přesahem a filozofickýma úvahama... Mě to přišlo mnohem propracovanější než tolik oslavovaní Strážci galaxie (jak vymyšleným univerzem, tak i příběhově). Humor byl taktéž líp načasovaný. Audiovizuální stránka je u Wachowských standardně nadstandard, moc se mi líbí myšlenka definování postav dle zvířat. Velmi mile překvapili hlavně Douglas Booth a Eddie Redmayne. Chci klidně trilogii. ()

kenkaku

Tak je to definitivní. K tomu aby se mi film líbil potřebuju víc než jen obludnou nálož CGI efektů. Výsledku také vůbec neprospěl vysoký index očekávání, že Wachowski und Wachowski prostě spatlají něco extra. Místo toho koukám na hromadu nesympatických postav (nejméně vadila ústřední dvojka - a to je co říct) plácajících se v naprosto nezáživném a přiblblém ději. Kdyby alespoň toho humoru a nadsázky se jeden dočkal... ani P.R.D. Krom jednoho (víc než nejen fakt nebyl) vtipu a té absurdní scéně v polovině (vesmírná byrokracie v akci) se film bere smrtelně vážně a to je průšvih. Taky přemýšlím jak moc mě iritoval ten telenovelní/teen nádech kerý čas od času film dostal. Asi dost, protože čím delší to bylo, tím více jsem s hodnocením klesal... ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Těšil jsem se na hluboké, byť třeba okopírované, myšlenky. Nenašel jsem. Věřím však tomu, že sourozenci (taky si nemůžete zvyknout neříkat jim "bratři"?) ještě vstanou z popela a ukáží zač je toho loket. ()

herr_carter odpad!

Ty vole tak tohle vážně ne, kolem 30.minuty jsem tuhle kýčovitou debilitu vzteky vypnul..................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Maynard.

Parádní výprava,nádherný obrázky, prostě úžasnej vizuálek. No tak proč to prostě není dobrej film? Proč to všecko do sebe vůbec, ale vůbec nezapadá. Proč sem u toho asi 3x usnul a stejnak nedokoukal do konce? Protože je to neskutečnej vesmírnej šit!!! Jak je vidět, tak krize středního věku dolehla i na vizionáře, kteří dali Světu Matrix. To, že je to šitje taky dost způsobeno výběrem herců, kteří snad ani herci nejsou, to je vostuda! Tohle nemám vůbec potřebu dokoukávat a to sem milovníkem scifi. Prostě šit, kterej neumí potě šit :o) ()

-Victor-

Sci-fi telenovela nacpaná do jednoho filmu. Celé se to snaží být natolik epické až je to k smíchu. Vizuální stránka je vážně pecková, ale to je asi tak nejlepší co se o Jupiteru dá říct. Přitom je to opravdu škoda, protože jednotlivé detaily občas zaujmou. Jako celek to ale opravdu nedrží pohromadě. ()

Babous

Tolik slavných herců pohromadě, takový rozpočet, takové efekty, ale celé to přitom kolem člověka jen jaksi proletí a nic nezůstane. Mám pocit zbytečně strávených dvou hodin. A to je celkem fail od filmu, který ve scénáři říká, že "nejcennější komoditou v celém vesmíru je čas." Když už jsme u scénáře, řekl bych, že v něm vězí jádro problému: uvádí diváka do světa, který by si žádal tolik prostoru jako série Star Wars, ale vše musí vměstnat do dvou hodin - mimozemšťany, rozhádanou rodinu průmyslníků, osud hlavní hrdinky, geneticky vytvořený vlk, slon a další zvířata, love story uměle šlechtěná od prvního setkání, nektar mládí, bitvy, rozstřílené Chicago, které nikdo neřeší (jo, jasně, domy opravili a lidem vymazali paměť, ale muselo být i pár mrtvých a co se dělo s nimi?)... Možná i kvůli té nutné zkratkovitosti to na mě působilo béčkově. ()

sedm.1

Jupiter vychází je neuvěřitelně přeplácaná bizardnost, která sice na jednu stranu zcela zřetelně poukazuje na to, jakou že to mají sourozenci Wachowski ve skutečnosti fantazii, kdy dokážou vytvořit opravdu zajímavé, neotřelé a zábavné světy, že jim v tomto ohledu může jen málokdo konkurovat, na druhou stranu ale do těchto svých originálních světů zasazují tak zoufalé příběhy, se kterými navíc neumí ani soudně nakládat, že z toho pak vznikají takové matlaniny/patlaniny, že je lze jen stěží ve výsledku kousat. Ono vůbec slovo přeplácanost je nejvýstižnějším výrazem pro tento film. Wachowski se sem totiž snažili (a ne poprvé) narvat tolik věcí, a to ve všech ohledech, že to je pak jen na škodu. Hodně mě i vadila žánrová rozkolísanost, kdy se film chvíli tvářil jako drsná sci-fi, chvíli jako vesmírná pohádka, chvíli jako galaktické rodinné drama, ale ve výsledku nefunguje ani v jednom směru. Velké zklamání přišlo po stránce akční, kdy veškeré souboje jsou jednak špatně a nepřehledně nasnímány, jednak jsou nesoudně zpracované a v mnoha případech i přetažené až do únavné délky. Po technické stránce to s přivřenýma očima ujde, vyskytlo se tu sice pár momentů, které vracejí film tak o 30 let zpátky, ale celkově jde spíš o neurážející průměr, nepřinášející opravdu nic výrazného. Co se obsazení týče, Tatum mi nikdy moc nevadil, ovšem co předvedl zde, tak u mě hodně klesl, naštěstí je tu ale nejúžasnější kočička ze všech kočiček, božská Mila, která sice hraje taky na hovno, ale u ní mi to je naprosto jedno, u ní bohatě stačí, jak vypadá, abych jí dal jasný palec nahoru. A zmínit musím ještě určitě Eddieho Redmayna, protože něco tak zvláštního a podivnýho se jen tak nevidí. Každopadně, Jupiter vychází za pozornost podle mě ale asi nestojí, je to vážně ultrapředražená travesti šaškárna, která valnou část stopáže nudí, a v podstatě nedokáže prakticky ničím zaujmout. Tedy krom Mili samozřejmě :-). ()

Melios odpad!

Keď sa zídu super herci ,režiséri a scénaristi tak to znamená niečo dobré ,no nie vždy sa to podarí. A to je jupiter na vzostupe ,ten film pokazil všetky veci čo sa len dali. Vo výsledku to vizerá ako výsledok prvostupniara na základnej a nedá sa povedať kto za to nesie vinu. Za strašný herecký výkon Kunis,Redmayne a Tatuma dávam 25% a neodporúčam to nikomu pozerať! ()

misstake

Sci-fi pohádka a space opera se vším, co k tomu patří. Naivní příběh, krásná uklízečka ruského původu změnící se v královnu vesmíru Milu Kundis a módní vlkodlak Channing Tatum, efekty, vesmírné i nevesmírné souboje, emzáci ničící šmahem ruky celé světy, vesmírné konstrukce strčící do kapsy několik hvězd smrti najednou. Nehledejme v tom filozofii z Matrixu ani nějakou logiku, vždyť je to pohádka. Fandové sci-fi musí být spokojeni. Jako warm up na podzimní Star Wars dobrý. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa