Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Naby odpad!

Když je scénář kravina a přidá se na to pár rádoby efektů tak není nic jiného možného, než že z toho guláše vznikne nepoživatelný brak. Ono už v hlavní roli seriálový herec něco napovídá.... Nicméně když chce scénarista udělat z hlavní hrdinky naprostého dementa, zpravidla je to blondýnka a typ filmu je komedie a ne scifi. Všem blondýnkám se omlouvám, ale ve filmu je to tak vždy, viz americké komedie (Nezaměnujte s realitou!). Ani jako scifi fanda jsem si na své nepřišel, protože po odmyšlení pár trapných kulis a masek z toho braku vznikne politická fraška s idiockým šaškem uprostřed (i když má ten šašek hezkej zadek). Celkem je to tedy jasný, filmu se obloukem vyhněte, nebo si alespoň jako já z nudy v polovině vytahněte mobil a začněte dělat něco jinýho, protože jinak toho ztraceného času budete jistojistě litovat. Celkem 0,2* ()

sarianna

Takovou kokotinu aby člověk pohledal. Nezajímavá hlavní hrdinka a její prasopes, který jí z nějakého důvodu stále zachraňuje, spousta vesmírných potvor, z nichž u některých jsem měla dojem, že jsem je viděla snad v Želvách Ninja nebo kde. A do toho psychotická rodinka (Eddiemu asi chyběla maminka, nebo proč pořád skorobrečel?). Sestry Wachowské se do toho zkrátka volako zamotaly. Ale svým způsobem to byl krásný návrat do mého dětství počátku devadesátých let, které bylo plné podobných amerických sci-fi šíleností. ()

Krocan

jedna hvězda za efekty. Jedna za Edíka Redmaynů, který byl správně divnej záporák. Tatum neměl co hrát a postava, kterou ztvárnila Kunis byla tak strašně nesympatická, že bych jí přál zemřít v chladu vesmírného vakua. Vlastně jsem to s těmi 2 hvězdami ještě značně přecenil, ale co už. Dejme tomu, že si to zaslouží ještě pochválit zajímavou uměleckou stránku - design lodí, vesmírných měst atd., to v souhrnu nějakých těch 35 % dá. Druhé shlédnutí nehrozí. ()

Sedmilhář

Kdo má rád tu chvíli napětí při odpočítávání, které končí těsně před výbuchem, užije si to. Kdo hledá něco zajímavého, nápaditého, u čeho se pobaví...ať si raději pustí podesáté Matrix...nechápu, jak obojí mohla dělat stejná parta... ()

draxxi

Hezké efekty a originální nové světy....to se filmu upřít nedá.... Ale.... Všechno se to bere tak strašně vážně, že se na to bez úšklebku dívat nedá. Podle mě takovým to filmům špetka humoru a odlehčení svědčí, a tady mi to chybělo...škoda... A tentokrát se mi navíc nelíbí ani použitá hudba, která mi zněla jak špatná napodobenina hvězdných válek... ()

Erizu

Čtyři věci, které si budu z Jupiter Ascending pamatovat: space verze vlkodlaka má očividně andělská křídla (kill me); dude si chtěl vzít ženskou, co vypadala úplně přesně jak jeho matka; hlavní hrdinka SPOILER vlastní celou planetu Zemi a stejnak chodí čistit záchody (plus její představa milostné předehry je přikázat partnerovi, aby jí opakovaně oslovoval "Your Higness"); Sean Bean přežil... teda myslím? Ke konci jsem tak trochu... šla vysát. Objektivně se mi film nezdál jako tak VELKÉ zvěrstvo, ale nějak mě všichni iritovali - nejvíce Eddie Redmayne, který zněl, jako že ho někdo opakovaně škrtí - a zjistila jsem, že téhle obstojně vzhlížející kupce hnoje víc, než jednu hvězdičku dát nemůžu. A to i když mě film aspoň přinutil produktivně pročistit svojí mailovou schránku a vysát pokoj. BTW: Odpověď na otázku "Proč Jupiter říkali o tom všem, když jí mohli ponechat v nevědomosti a nemuset řešit dědictví?" Pretty sure, že jí chtěl zkontaktovat její pseudo-syn č. 2 (krycí jméno: Ten, co ho nehraje Redmayne), a to z jednoduchého důvodu: Chtěl Zemi pro sebe. Ti další sourozenci by jí asi nechali být. ()

Martin.Proko

Katastrofická pohádka pro malé děti, bohužel natočená s očekáváním blockbusteru pro dospělé . Příběhově horší či stejné jak telenovely z odpadních tv kanálů... ...grafický a efektově zajímavé obzvláště hlavní lodě... ... zvukově normálka. Prostě vééélká, dlóóuhá, nudná grafický přepálená blbost. ()

tulen

Spíš videohra plná lítání, běhání a výbuchů, vykrádající kde co ... ale nenudil jsem se a vlastně mně to docela bavilo a užíval jsem si i opuletního prostředí a barevného vesmíru - ke space opeře to patří. ()

Tak.normal

Vydržela jsem cca 40 minut. Během toho byly dvě reklamy, které byly lepší, než ten film. Ale vlastně bych neměla hodnotiti, když jsem to nedokoukala, ale ono to nešlo. Slátanina. Ani vtipné mi to nepřišlo. Možná, v kině, že by si člověk užil efekty, móóóóžná. ()

Eleasari

Inu, čistě objektivně je to fakt sračka. Není třeba rozebírat proč, koukněte se na trailer! Ale, čistě teoreticky, znáte to, přijdete ve čtvrtek večer domů, rozvalíte se na gauč, intelektuálně i emočně vyprahlí, nezmůžete se na nic. Na pivo v hospodě ještě nemůžete, protože v pátek je potřeba ještě aspoň na půl plynu fungovat, ale co třeba nějaký (slině) oddychový filmík, u kterého rozhodně nebude vadit, že po dvaceti minutách vytuhnete. Pak se to dá. Ale je to fakt sračka. ()

Ivuska71

Pořád jsem si říkala, proč se k tomuto filmu vracím? Asi to nedokážu zodpovědně říct. Není to převratné, není to nové, není to úplně mistrovsky zahrané. Přesto mě neuvěřitelně přitahuje, ráda se na něj vždy podívám znovu. Až se někdy tyto svoje úchylky naučím definovat, tak vám to sem střihnu. Prostě, pozemšťanka Jupiter je nějakým způsobem genetickým pokračováním královského rodu Abrasaxů, vesmírných vládců. Abrasaxové se Jupiter, jak jinak, se ji snaží odstranit, neboť má zákonné nároky na rodinný majetek. A kolem toho se to všechno točí. Lítá se vesmírem, film se hemží různými mimozemskými entitami a svou roli sehraje i záchodová štětka. Pak se na to nepodívejte víckrát :-) ()

Bragi66

SF příběhovice, kterou jsme již jinde viděli: laserové puštičky, špičaté uši, raketové stíhačkové sáňky, sedmimílové boty, kožnaté uniformy, nesmyslné róby z dílen přiteplalých krejčích a k tomu pitomé orientální kulisy. Inu dobrá, taková je tradice podobných SF, jako třeba Duna (1984). Proč ale do akční SF mají autoři potřebu vsírat přiblblý humor - v tomto případě satiru na intergalaktickou byrokracii? Stopařův průvodce po Galaxii (2005) je vynikající řízná SF komedie, tam to patří, ale tady je to ke škodě příběhu. Přes to příšerné intergalaktické obočí hlavní hrdinky jsou to řemeslně vyvedené akce - a to někdy stačí. ()

Tom10000

Celkem zajímavý film, ačkoliv jsem čekal, že bude lepší. Dívka se jménem Jupiter poznává nadpřirozený svět, v němž existuje spousta planet, na nichž existuje život a bujné politické boje. Sama zjistí, že je dědičkou planety Země a může se stát její královnou. Po Zemi ale touží i jiný muž. Navíc, Jupiter byla reinkarnována od své předchůdkyně, mocné královny, která žila téměř sto tisíc let a byla matkou právě toho muže, jenž touží po Zemi (...). Zbytek si zhlédněte sami. Osobní názor zní takto: Film mohl být méně zmatený, s trochu pestřejším scénářem a ubrat na rychlosti/spádu děje. Ten je někdy až příliš bláznivý, nepochopitelný, a nebo, naopak, až příliš zřejmý. I přesto, film se mi sám o sobě líbil. Jupiteřina herečka Mila Kunis byla, když ji pěkně oblekli, velmi svůdná a krásná, a jako jedna z mála mi zde velmi vyhovovala. 75 procent, 4 hvězdy. Doporučuji na klidný večer. ()

PeDe

Tak Pentagon uz zacal odhalovat veci suvisiace s ufo a mimozemskymi rasami, a uz je znamy fakt ze area51 je vlastne vstup do podzemia kde sa vsetko zaujimave odohrava.. cize mam rada taketo filmy lebo nikto nevie kolko z toho je based on real events, hahaha. Inak, tento bol nudny, nezazivny a skoda potencialu.. ()

mmirri

Myslím, že ano, naše Vědomí dokáže vytvořit i takovéhle světy. Tak snad mohu film chápat jako varování. Inspirativní by mohlo být SPOILER rozhodnutí zůstat uklízečkou, ale jako svobodná bytost v realitě, kterou si sama vybrala. ()

Yamatosan

Kterak uklizečka bez svého přičinění ke štěstí přišla. Víte proč je tenhle film tak špatnej? Není to tím, že by Wachovským došla můza - onx ji totiž zas tak moc nemělx a všechnu ji narvalx do prvního Matrixu. A ano, ten se se jim opravdu hodně povedl! - jenže pak už jen vaří zas a znovu ty samé ingredience, různě je sice variují, ale v zásadě je to furt to samé, a to se prostě přejí. No a tady vykrádajx nejen svůj Matrix, ale mimo jiné taky Twillight, a vůbec scénář je jak od AI - ne té současné, ale tehdejší. A herecké výkony? Tatum se aspoň snažil, Redmayne musel jet na drogách, Bean přežil, a Kunis... no leckteré NPC od Asylum hraje lépe. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa