Reklama

Reklama

Květy války

  • Čína Jin ling shi san chai (více)
Trailer 1

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (179)

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Yimou Zhang je nejlepsi cinsky reziser a The Flowers Of War je dalsi uzasny zarez v jeho bohate filmografii. Filmu o okupaci Nanjingu uz sice bylo natoceno nekolik, ale zadny tak krasne a velkolepe, jak je Zhangovym zvykem. Vizualne je to podle ocekavani excelentni, prvotridni valecne sceny ala Private Ryan, pusobiva lokace katedraly s peknou hrou svetel prosvitajicich slunecnich paprsku skrze barevna chramova okna, spousta emoci a krasnych cinanek, proste parada. Pro bezneho divaka je to navic mnohem pristupnejsi i svou castecnou anglictinou a Christianem Balem. Koho zaujalo toto tema, ale prislo mu, ze zobrazena brutalita japoncu je prilis soft a spise ponechana divakove predstavivosti, doporucuji si dat syrovejsi, brutalnejsi, mene libivy, ale nemene povedeny cernobily kousek "Nanjing! Nanjing!" z roku 2009. 8/10 ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Už je vlastně skoro přesně deset let, co jsem Květy války poprvé viděl. Bylo to pro mě první setkání s čistě čínskou kinematografií, moc dalších jich ale nepřibylo. Byl to pro mě silný zážitek. Ten se teď zopakoval, byť už jsem věděl co čekat a příběh znal. I tak je film zajímavé znovu vidět. A silný dojem přetrvává. ()

Reklama

Amroth666 

všechny recenze uživatele

Z konce filmu jsem fakt naštvanej, protože tvůrci ho totálně ale totálně zazdili. Průběh filmu byl takový nic moc, zbytečně tak o půl hodiny natažený příběh. Jestli mohu doporučit podobné filmy, tak určitě Posledního samuraje, Říše slunce nebo Temný úsvit. Podobnost myslím hlavně v prostředí a v hlavních postavách američanech v asijských filmech. Tento film se ale nejlépe srovnává s Říše slunce, kde si Bale zahrál jakožto malý chlapec v Japonsku ve válce. Jeho výkon tam byl daleko lepší než tady, přitom je to už pětadvacet let zpět. Tímto nezpochybňuju jeho herecké kvality. Ještě se vrátím k tomuto filmu. Vadilo mi, jak vás na začátku film pozve na strhující bitvu a na velké drama pocelý film, ale pak se film začně postupně kazit. Pro mě určitě velké zklamání, protože na tento film jsem čekal asi 3 roky. Snad jindy. ____Život je posvátný dar. ____ ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

7 let jse ten film odkládala.Jelikož nejsem "fanouškem" válečných filmů či prostě filmů s tématem války a těchto bojů. Bale byl bravurní. Ve filmu je obrovské množství silných momentů a je to tak syrové - tak jednoduše a výstižně znázorněné. Tak nelidské, necitlivé a tak syrově ukázané. Ty zpomalené záběry za to rozhodně stojí, krev a je to s podivem - ale mě tam toho patosu - jakože opravdu hodně patosu - ani tak moc nepřišlo :) :) Film byl pro mě velikým zážitkem a rozhodně mi něco dal a uvědomila jsem si znovu, že se mám opravdu jako prase v žitě.... ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Další vizuální klenot Zhang Yimoua, který dokáže dát barvu válečné vřavě i rozbombardovanému městu plného prachu. Veselý až rozdováděný začátek vedený nalitým pohřebákem Balem je prokládaný syrovými válečnými scénami a až ve druhé části se přesune do zmíněného emocionálního ždímáku, který je zde ale představen s tou největší bravůrou. Vykreslený kontrast mezi pobožnými studentkami a prostitutkami nemůže být větší. Ni Ni je ale nádhernou kombinací obou. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (9)

  • Snímek vychází z literární předlohy „13 Flowers of Nanjing“ od Gelinga Yana. (DailyDreamer)
  • 99 % celkového finančního zisku snímek vydělal v Číně. (chelseaman22)
  • S rozpočtem 94 000 000 amerických dolarů se jedná o do té doby nejdražší čínský snímek v historii. (chelseaman22)

Související novinky

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

Reklama

Reklama