Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Quite Interesting je zábavná soutěžní TV show uváděná Stephenem Fryem. Má 1 permanentního soutěžícího (Alan Davies) a další 3 soutěžící převážně z řad komiků. Stephen Fry klade záludné až nesrozumitelné otázky, na které je málo pravděpodobné znát odpověď a soutěžící se na ně snaží co nejvtipněji reagovat. Body se nedostávají jen za správnou, ale hlavně za zajímavou a zábavnou odpověď. Strhávají se za odpověď nesprávnou, nudnou a očividnou. (wendows)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (24)

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Dost možná nejlepší soutěžní pořad jaký jsem viděl. Hodnotím po první sérii, ale nezdá se, že by další měly být jakkoliv horší. Spousta vtipných, pohotových a chytrých(!) hostů, fantastický Stephen Fry a neodolatelný britský humor. V každém dílu se divák něco zajímavého dozví a skvěle se pobaví. Pokud jste ale typ člověka, kterému by vadilo, když si někdo dělá srandu z toho, že Fry je gay, asi se na to radši ani nedívejte. Jediné, co je mi trochu líto je, že se nevyznám lépe v britské populární kultuře, takže mi nedochází řada narážek na tamní známé osobnosti a podobně. ()

Sadova302b50 

všechny recenze uživatele

Byly okamžiky, kdy jsem vážně postrádala transkript (rychlost mluvy i slovíčka), ale u tohoto brilantně švihlého pořadu jsem vydržela, protože nešlo jinak. Něco se člověk i dozví a už se mi dvakrát stalo, že jsem smíchy spadla z křesla (o válení po stole, jak tu píše uživatel přede mnou, ani nemluvím). K tomu naprosto skvělý a odzbrojující pan Stephen Fry, kterého si opravdu cením. Fakt to stojí za to. P.S.: zdá se, že se k české verzi nedostanu – nevidím k tomu důvod. ()

Reklama

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Pro milovníky britského humoru povinnost. Objeví se tu kvanta ostrovních komiků, herců, ale třeba i vědců - a na rozdíl od české verze se u jejich odpovědí budete válet smíchy. Navíc se toho i hodně dozvíte. Velká škoda, že u nás se tahle show nevysílá. Pokud umíte opravdu dobře anglicky (mluví se tu hodně rychle a často se používá slang), pak nejnovější epizody můžete vidět na YouTube třeba tady: https://www.youtube.com/user/NickFromFulhamPt2 ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

"Hello and welcome, ladies and gentlemen, to QI, the BBC's answer to a question that no one has ever asked." Ne Quite Interesting, ale Totally Interesting. Nejchytřejší, nejpoučtější komediální show a jeden z mála televizních pořadů, kvůli kterému jsem během posledních dvou let byla ochotná sednout na půlhodinku k televizi. QI má totiž všechno. Skvělou chemii mezi účinkujícími, kteří se znají natolik dobře, aby věděli, kam si až mohou dovolit zajít (Stephen: "If God was a woman, sperm would taste of chocolate." Alan: "As you know, it doesn't."). Inteligentní koncept, díky kterému se v každé epizodě dozvíte něco, čím můžete v běžné konverzaci ohromit své přátele. Odvážné producenty, kteří pochopili, že se slova jako fuck, shit a cock dají použít i tak, aniž by působila vulgárně a přízemně. Některé z těch nejlepších britských komiků, kteří jsou schopni využít každé příležitosti, aby rozesmáli publikum a nejlépe i sebe navzájem. A hlavně geniálního moderátora v podání Stephena Frye, který v každé epizodě dokazuje, proč ho Britové bezmezně zbožňují i že ve světě showbyznysu jen stěží najdete inteligentnějšího člověka. "They say of the Acropolis where the Parthenon is..." Závěrečná poznámka: Škoda, že v České republice (a v řadě zemí světa všeobecně) nemá podobná show šanci, protože prostě nenajdeme alespoň deset celebit, které by byly pohotové, vtipné a měly širší všeobecný přehled než 95 % populace (všimněte si, že většina panelistů má titul z Oxfordu nebo Cambridge). ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Vyrozuměla jsem, že existuje ještě jakási česká mutace, kterou jsem neviděla a ani to nemám v plánu měnit, ale tohle je dobrá hlína. Znáte to, když se sejdete s přáteli, nahodíte nějaké téma k hovoru, někdo k tomu prohodí nějakou vtipnou poznámku, druhý si přihodí, pak další a další a než se nadějete, všichni se od srdce bavíte, ačkoliv to má od původního tématu na světelné vzdálenosti daleko a pokud by šel kolem nějaký nezasvěcený člověk, bude si nejspíš t'ukat na čelo, zatím co vy se válíte smíchy. Tak takhle nějak to chodí v tomto zábavném pořadu, rozdíl je jen v tom, že tady se takto vyblbnou velmi zajímavé osobnosti britské kulturní scény, celé jim to moderuje skvělý Stephen Fry a ještě se sem tam dozvím i něco užitečného. ()

Zajímavosti (3)

  • S nabídkou uvádět QI byl první osloven Michael Palin, až po té, co odmítl, byl kontaktován Stephen Fry. (Dreamiest)
  • Serie QI jsou označovány písmenem. První je tedy označena "series A" a všechny témata v první sérii začínají na A (Adam, Astronomie, Atom, atd.), v druhé sérii na B (Bible, Bomba, atd.). Takto se to neustále opakuje. (Poker_Face)

Reklama

Reklama