PORTER44

Já osobně a moje hodnocení je za masku M.Streep protože nebyla vůbec k poznání a stařenku hrála výborně,jinak jako film nuda za první půlhodinu o ničem sledování senilní stařenky která se přehrabuje v oblečení a povídá si se svým mrtvým manželem dost nudilo. ()

Pedro72

Rizikem životopisných filmů je, jak udělat z herce starce, či hůř, jak udělat z herečky stařenu, aby to nevypadalo směšně. Ani v tomto filmu se to nepovedlo. Přijmout idealizované ohlédnutí mentálně slábnoucí ženy můžu. Ale vidět Meryl Streep v karikatuře stárnutí, to je smutné až trapné. ()

kinoholik

Streep výborná. Některé scény zajímavé a povedené. celkově rozvleklé, obzvláště ty senilní pasáže. Z celého filmu jsem se nedozvěděl lautr nic. snad jen že Yul Brynner byl cikán z Vladivostoku. To je na film o takto výrazné a významné historické osobnosti poněkud málo. ()

zvejkal42

Nadhera. To prepojenie mladosti a staroby. Predstav, snov, skusenosti, nevyhnutnosti a lutosti. Pochopia len ti starsi. Zasluzeny oskar pre Meryl. A ak nebol, tak ta cena nema cenu :) ()

rostsoft

Tento film je natočen velmi nezáživným a nesouvislým způsobem, spíš mi to připadá jako dokument. Příběh je nesouvislý a rozlítaný, celkově to na mě působí velmi amatérskou filmařinou. Sice výkon Meryl Streep je dosti dobrý, ale bohužel situaci okolo celého amatérského provedení tohoto snímku to už nezachrání. ()

elho_cid

Včera jsme viděli a dost mě to zklamalo. Víc než polovina filmu je tam jako 80+ důchodkyně, které se rozpadá osobnost, místo toho aby to bylo o statečné premiérce, která rázně zatočila s odboráři, IRA, 🇦🇷 a další pakáží, která jí bránila v plánu udělat Británii "great again". Ale to je asi můj problém, čekal jsem něco jiného. Jinak je to dobrý film, pokud vás zajímá, jak stará paní nakupuje mlíko. ()

thoreau

Chvályhodná snaha Mrs. Streep o oxfordský přízvuk (Somervile College, mám-li být přesný) a maskérů, ale jinak trapný paján. Já mám děvčata rád a upřímně jim fandím, ale sázím svůj měsíční plat, že za mého života žádná žena nenatočí zásadní a přelomový film své generace. Koneckonců, mezi 300 nejlepšími filmy na tomto webu není ani jeden natočený ženou. Tedy pokud mě nechcete chytnout za slovo a hádat se, že Matrix natočily sestry Wachowské... ()

iarda

Pět hvězd za multižánrové pojetí filmu. A to doslova multižánrové. Přiznávám se, čekal jsem spíše čistě životopisný film, který by mapoval politickou kariéru ženy, která dokázala Británii vést v neuvěřitelně turbulentní době. A proto mne velmi mile překvapilo to, že je vykreslena i jako citlivá, křehká žena, která své zemi obětovala více než desetiletí svého života. Rovnou říkám, že pokud by se někdo chtěl podívat na film o její kariéře, tohle se mu líbit nebude. Stejně jako se nebude líbit lidem, kteří by čekali, že se ve filmu objeví všechny důležité informace z jejího osobního života. Neobyčejný život této neobyčejné ženy v neobyčejné době by si určitě zasloužil mnohem delší stopáž. Možná i to, že by film byl dvoudílný. Je ale otázkou, zda by byl ještě sledovatelný a divácky atraktivní. ()

horskejvlk

Skvělá Margaret, lepší podání měla jen agentka Scaliová😃 film je seriózní a vzdává právem poklonu železné “lejdy” ()

natykarb

Film hodnotím velice dobře, Meryl Streepová ztvárnila Margaret velice dobře a věrohodně, jelikož jsem film zhlédla i v originále, mohu říci, že výborný byl i její mluvený projev, jehož vypracováním určitě strávila spoustu času. Oceňuji, že film vznikl ještě za života Margaret Thatcherové a že se na něm podílela i její dcera, pročež film nevyzní jako dalšípokus o bulvár. ()

leafroller

Hodnotit výkon paní Streep nemá cenu, protože je jako vždy. Některé melancholické scény na mě byly sice zdlouhavé, ale tím si nemusím kazit celkový dojem. Důležité je pochopení, v čem byla politická síla železné lady. V čem skutečně spočívá pravicová politika. A co nám momentálně nejvíce chybí. Líbila se mi také zdrženlivost vůči EU. Dalo by se dokonce říct, že s jejím odchodem odešel z Evropy konzervatismus. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012