Blue_Bubo

Meryl Streep si oskara za herecký výkon v tomto filmu zasloužila.... ... byla opravdu dokonalá. To se však už nedá říct o samotném filmu. ()

Honey007

Navzdory všem výhradám jsem bez velkých očekávání vyrazila na Iron lady a už po prvních deseti minutách byl dojem na 5 hvězd. Možná trochu překvapivý styl vyprávění, který z filmu nedělá jen pouhou suchopárnou biografii, ale velmi zajímavou exkurzi do života jedné pozoruhodné ženy, nemusí všem sedět. Od prvních okamžiků je také velmi patrné, že režisérem byla žena, což se z mého pohledu ukázalo jako skvělá volba. Nic proti mužským režisérům, ale natočit snímek o jedné z největších politických osobností Velké Británie, ukázat její odhodlanost, tvrdohlavost, vrtošivost i neústupnost a přitom s citem nahlédnout do osobního života, který politice obětovala, ale nikdy toho nelitovala, by mužský pohled nikdy nedokázal plně zachytit. Nečekejte ale film, kde se vám všechna fakta naservírují chronologicky na stříbrném podnose a vy na konci filmu řeknete ta byla ale taková nebo taková. Vyzbrojte se zopakováním si britské politiky a vývojem postavení žen ve společenském životě a politice po druhé světové válce, aby vám docházely všechny souvislosti a přijďte si zapřemýšlet o současné politice, o sporu kariéry a rodinného života, politické kariéry a politických ideálů a vlastní hrdosti. Osobní i vlastenecké. Mimořádně zdařilý snímek, který skvělě vybalancoval všechny hodnotící tendence a nechá názor jenom a jenom na vás. A FAMÓZNÍ Meryl Streep. 100% ()

pleva

Tohle si možná nejvýznamnější žena minulého století nezasloužila. Meryl se potácí mezi polodementní stařenou a političkou na vrcholu, roztrhaný epizodický děj, útržky bez smyslu, které mi ji ani jako ženu, ani jako manželku, ani jako matku a ani jako političčku nepřiblíží. Spíš opravdu vyprávění Alzheimerem stižené stařeny, jenže scénář nepsala paní Thacherová v současnosti. Vlastně nevím, co nám chtěli sdělit, byla, hodná, špatná, tvrdá, chytrá, je stáří hrozné, nebo je to smíření. Chudák Denis Thacher, kterého ukazují jako neškodného alkoholického moulua popletu (postava jak z Harryho Pottera). Co paní režisérce a scénáristce udělal? Jediné co mi ještě chybělo, byly poruchy kontinence - divím se, že to génie z týmu nenapadlo :-( Nudil jsem se celou dobu, vydržel kvůli Oskarovi pro Meryl, ale i to bylo trochu zklamání. Zbytečný a hloupý film o velmi výrazné osobnosti, která si tohle nezaslouží ani za svého života, ani po smrti... ()

J.Bonnie

Zeptáte-li se mě na herecký výkon Meryl Streep v tomto filmu, řeknu: Byla naprosto skvělá! Zeptáte-li se mě na to, jak se mi líbil film, řeknu: Docela velké zklamání ze scénáře, režie, děje, střihu...filmu. Zkrátka něco, na co se už znova asi nepodívám. Ani kvůli Meryl. ()

PetanBub

Kromě velice působivého výkonu Meryl Streep je to vcelku nuda. Nejzajímavější je na filmu asi fakt, že tato doba v Británii skutečně byla a měli bychom o ní něco, nebo víc, vědět. ()

beedol

Ani dobrý herecký výkon Meryl Streep tento film nezachrání. Mé očekávání bylo větší, ať už z komplexnějšího rozpracování politického dění v Británii, tak i většího nahlédnutí do soukromého života jedné z velice úspěšných žen v politice. Pro mě velké zklamání. ()

Azitras

Očekával jsem, že bude nějaký souvislý děj ohledně doby premiérování v letech 1979 - 1990. Místo toho ale většinu času zabraly scény se starou a nemocnou Margaret Thatcher. Nejvíce se mi líbily scény z atentátů provizorní IRA, potěšily mě také protesty proti poll tax a byla tam také hezky zobrazená válka o Falklandy. Z filmu jako celku mám ale dojem, že premiérku scénárista moc rád neměl... Točit film o takové kontroverzní postavě by měli spíše lidé, kteří se dokážou přenést přes svůj osobní názor. Co mě ale dost překvapilo, to byla skvělá imitace přízvuku herečkou Meryl Streep. EDIT 2020: Společně s Reaganem je to vlastně svině, co zapříčinila postupný rozklad sociálního státu, a přál bych s odstupem času ještě větší nálož. ()

BenNat

Budu teď nejspíš trochu kontrovat většině uživatelů, ale nemůžu jinak, já byla v kině ze Železné lady nadšená. Meryl Streep ztělesňuje Margaret Tatcher velice věrně, od první minuty filmu do té poslední jsem ji věřila každé gesto a každé slovo vyřčené neúprosně a britsky, jak jinak. Navíc, podle některých kámen úrazu na mě dokonale zapůsobil. Právě to mihotání mezi světem senilních představ stařenky a plamených projevů významné političky mi přišlo strhující. Její život byl jednoduše třeskutý. Agitku z filmu necítím. Spíše snahu o dotvoření obrazu o ženě, kterou většinou odsuzujeme a o které málo co víme. ()

pablo3

Jestli chtěl někdo vyzdvihnout hodnoty konzervativního pohledu na život, či předvést, kam až to lze dotáhnout, když je žena cílevědomá, pracovitá a odhodlaná bojovat za své přesvědčení, pak by všechny ty ideály musely mít ve svém podání nějakou šťávu a opravdu přesvědčovat. A jestli chtěl někdo naopak ukázat, v jakých psychických sračkách mohou dožívat velikáni, pak jsme mohli ochutnat trochu intenzivněji a víc zblízka ten narušený svět s jeho halucinacemi a zmatkem, a ne jen dívat se na videu na nostalgické záběry ratolestí. Streepová je vynikající – babka jí jde skvěle, ale režisérka se zřejmě pokusila vložit do svého veledíla vše, načež já v něm nakonec nenalezl zhola nic. ()

Alpha69

Film průměrný, výkon Meryl Streepové jako vždy skvělý. A já si alespoň doplnila své mezery ve vzdělání...Možná... ()

Upswing

Moje obavy sa naplnili. Margaret Thatcher by si zaslúžila oveľa lepší film a nie "duchařinu" režírovanú P.L. - (ktorej nikdy neodpustím ako mi skoro sprotivila skupinu môjho detstva v stupídnej Mamma Mia !) Meryl Streep to ako tak zachraňuje aj keď to bolo občas dosť na hrane medzi realitou a paródiou, Škoda. ()

kulitschka

Lituji. Film se snaží obsáhnout všechno od dokumentu přes drama až po psychologii, oblízne všechno a zastaví se akorát na pět minut u Falkland. Kdyby vynechali rádobyuměleckoduševněrealisticky pojatou retrospektivu, zvládli by toho víc, nenasrali Thatcherovou a ve výsledku neprudili recenzenty. Meryl Streep je ovšem fantastická. ()

Darken01

Ruku na srdce kdo z vás zná příběh Margaret Thatcherové doopravdy dobře.Myslím si, že většina ví že to byla první premiérka UK, že byla u moci ta velké průmyslové a ekonomické krize a že vyhrála válku o Falklandy.To si myslím ví každý průměrně vzdělaný člověk středního věku ( ty mladý ani neví co jsou Falklandy, ale SpiderMana poznají i poslepu ). Tak tuto všichni zhruba známe a nic víc se toho ani z tohoto filmu nedozvíte.Není to životopisný film v tom pravém slova smyslu.Je to spíše průřez životem jedné významné osoby dvacátého století. Začátek notně feministický; na můj vkus až přespříliš. Střed je značně motivující, ale doopravdy značně.Člověk má hned pocit, že i on musí vstoupit do politiky a začít dělat něco pro svou vlast. Konec je spíše smutný, nicméně osvobozující. Tento film nemá býti tedy životopisem a je tomu tak dobře.Celou dobu sem sledoval se zaujetím a čekal sem co se stane zrovna teď.Dokonce sem v jednu chvíli myslel, že již ony zmiňované Falklandy tvůrci úplně vynechají – díky bohu se tomu tak nestalo. Na konec bych chtěl vyzdvihnout herecký výkon Meryl Streep, která doopravdy exceluje na obouch úrovních postavy M.T. ()

Papaczek

Nic mi to nedalo, nic jsem si s toho neodnesl. Za zmínku stojí snad jen herecký výkon Meryl Streep. Na film jsem se podíval snad jen proto abych zjistil jaká " železná lady " přibližně byla nebo je a co dokázala. Dobrý zfilmovaný dokument, nic víc, nic míň. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012