Vejrrr

Nějak chirirgicky odamerikanizovat a bylo by to absolutně skvělý thriller z "jednoho místa" - něco čím se prezentovala třeba "Telefonní budka" a určitě i mnoho dalších, kde to všechno stojí na důvěryhodnosti hlavní postavy. Tenhle příběh mě pohltil už od "první smsky" a první vydechnutí se událo někdy v polovině filmu. Tam mi došlo, že prvotní mysterióznost musí dřív nebo později skončit a přijde brutální akce plná vizuálních efektů, hrdinství a klišé a bohužel jsem se moc nemýlil. Ale doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a milují filmy, kde můžou lamentovat nad otázkou "kdo je vrah". Ovšem žádná Agatha Christie .... tohle je detektivna jiného ražení !! ()

Sochorisko

Filmů na toto téma jsem už viděl nespočet, a snad žádnej se nedostal nad 2 hvězdy. Nyní se to stalo. Atmosféra toho, že divák celou dobu neví a toho, že kamera se tváří taky tak, že hledá viníka je super. Celou dobu jsem napjatě sledoval, co se kde stane, trochu mě zklamal závěr, trochu odbytej myslím. Krom jednoho překvapení jsem je měl prohlédnuté.. D9ky ! ()

petrskoc

Ze slibně se rozjíždějící highjacking akce ve stylu oldschoolových akčních filmů se zhruba po hodině stane snůška klišé, prvoplánové kalkulace a místy až groteskních situací, kterými film paroduje sám sebe. Neeson hraje pořád stejně - už by mohl zkusit nějaký jiný typ role. On to přece jen asi tak skvělý herec nebude. Vyzdvihl bych kameru, několik scén natočených na jeden záběr bez střihu, které jsou působivé. Technicky skvěle zvládnuto, škoda obsahu. V kategorii filmů "Stačí koukat a nepřemýšlet" určitě neurazí a ty skoro 2 hodiny utečou poměrně rychle. Závěr je správně vygradovaný, napětí se dá krájet, bohužel ale příliš šablonovitý a více méně takto končí každý film o letecké katastrofě či únosu. Celkově jsem se bavil, na druhé zhlédnutí to ale určitě není a před některými nedostatky nemůžu zavírat oči, jelikož celý film zbytečně srážejí poměrně hluboko tam, kde by jinak vůbec nemusel být, kdyby se tvůrci nebáli alespoň částečné invence a porušení žánrových mantinelů a toho, co by běžně diváci od podobného filmu měli očekávat. ()

Marys

Žánrový prievan vo filme hľadať netreba, Liam Neeson by už potreboval hrať iný druh postáv, pretože sa mu strašne začínajú zlievať, napriek tomu ale film nenudil a ubehol veľmi rýchlo, mal dobré tempo, pomerne dramatickú zápletku, aj keď do dokonalosti dotiahnutý nebol. Dalo sa s ním viac pomaznať, no nebolo to úplne márne. ()

mosnak

Trochu se divím tomu vysokému hodnocení. Pro mě to byl podprůměrný thriller s trapným závěrečným vyvrcholením. Člověk měl tak při sledování tohoto snímku pocit, že už to někdy viděl. 39% a to jsem tomu trochu přidal :-/ ()

laepus

Napínavý film od začátku až do úplného konce. A jestli nějakému independent pseud arťákovi vadí ten konec, tak je vedle jak ta jedle a potvrzuje to, že je pouze pseudokritik všehomožného, protože si vůbec neměl pouštět tenhle film. To není film, který má řešit nějaké psycho otázky a má skončit katastroficky. Tohle je parádně natočený thriller, nic víc ani nic míň. A rád se na něj někdy znovu podívám - hodně zvratů, plno napětí, mnoho podezřelých, stísněná atmosféra po celých 100 minut, nevtíravý soundtrack, dost akce i trocha patosu, stále krásná Julianne Moore a tradičně vynikající Liam Neeson. ()

Mimomisu

Jsem dítě devadesátek a tím pádem slušnej nadprůměr ve všech ohledech. Rozpitvávat a hledat faktický i jiný chyby nemá u tohodle žánru i u tohodle konkrétního filmu smysl. Svůj účel splňuje na výbornou ()

Nethar

Je to smutné, že v takové slátanině hraje Liam Neeson a Julianne Moore. Skoro všechno je nereálné, přiblblé, hloupé. Chce k tomu přistupovat jako k hodně odpočinkovému snímku bez čehokoliv, čemu by se dalo říkat ambice. ()

filipvrbik

Thrillery v letadlech mám rád,jsou takové magické až klaustrofobické a první hodina tohoto se mimořádně povedla. Člověk by si až pomyslel, že teroristou může být skutečně Bill Marks. No ale nakonec není a vše končí jako průměrný akčnák 80% (jo aha vykecal jsem pointu, nu což) ()

streims

Alfa i Omega každého filmu, by podle mě mělo být získání pozornosti diváka a u tohoto filmu to na mě funguje. S napětím film nešetří, a tak v očekání co dalšího se může stát jsem na film bez mrknutí oka zíral s nadšením. Neeson tady sedí, jako prdel na nočník. S filmů, kdy je ohrožení letadlo je tohle jeden z nejlepších filmů. ()

H4ku11

Neviem už po koľkýkrát vidno Liama v podobnej role, ale on je dokonalý prototyp na takéto filmy. Drsne, akčne, bez zbytočného kecania. A človek sa pri tom vôbec, ale vôbec nenudí. ()

Ad4mson

Tohle miluju. Uzavřený prostor, jeden drsňák, vrah a stopadesát cestujících, přičemž KAŽDÝ je podezřelý. Druhá spolupráce Serry a Neesona je z jiného těsta než předchozí snímek Neznámý a výsledný produkt je o mnoho chutnější. Klaustrofobická atmosféra je šponována na maximum, díky scénáři, který je v rámci žánru až nebývale chytrý a košatý. Opravdu jsem si vyloženě užíval, jak mě režisér takřka po celou stopáž tahal krásně za nos (pointa je podle mě neodhalitelná) a u Neesonovy herecké polohy jsem doslova vrněl blahem. Ten chlap je vážně dokonalej a tvůrci ho dokonce omladili o deset let. Maximální spokojenost paradoxně sráží závěrečná akce, která byla sice nezbytná, ale zkrátka mě víc bavilo opájet se skvěle vytvořenou atmosférou, Neesovovými nedůvěřivými pohledy na cestující, hledání vraha a jeho motivů PROČ TO VŠECHNO. Nicméně se jedná o výborný thriller, který určitě nezapadne, už kvůli scénáři, který se nevyhnul několika klišé, ale všechny byly tak malé, že je bez ohlédnutí přejdete. Taky kvůli kameře poletující nad cestujícími a pár lahůdkovými scénami na jeden záběr. Skvělé řemeslo dirigované pevnou rukou režiséra, jehož jméno v Hollywoodu nyní stoupne na hodnotě. PS: Liama s cigárem jsem viděl naposledy snad v Schindlerově seznamu a nápad se zobrazujícími se textovkami na plátně, i s prasklým displejem je geniální a Serra by si ho měl nechat patentovat. Bytelných 80% ()

Erik7595

Veľmi ale veľmi príjemné prekvapenie. Mám rád výborné thrillery, osobitne tiež odohrávajúce sa na obmedzenom mieste.. Takže filmy ako Tajomný let alebo Nočný let mám ozaj veľmi rád. Non-Stop je podobným napínavým thrillerom, ktorý má s pomedzi spomínaných ešte lepší vývoj deja, ktorý je nepredvídateľný a ponúkal aj pár zaujimavým zvratov. Napätie sa dá krájať, neistota a paranoja skvelo funguje z faktu, že podozrivým môže byť ozaj hocikto. Liam Neeson opäť boduje na celej čiare, jednoznačne mu takéto role nesmierne sedia. Celkové pocity vysoko nadpriemerné, dávam silné 4* (89%) ()

BlackHood

Kdybych si měl vybrat můj nejoblíbenější film, který jsem doposud viděl, tak bych si bez zavahání vybral NON-STOP. Proč? 1) Protože tam hraje moje oblíbená dvojka, Liam Neeson a Julianne Moore. 2) Je napínavý. 3) Nechyběla skvělá atmosféra (je to od režiséra Orphan). 4) Film rád tahá za nos. 5) Mám rád filmy, které se odehrávají ve vysokých výškách. 6) Nervy drásající prostředí v letadle a epické "přistání" letadla. Hodnocení by snad bylo vyšší, kdyby uživatelé film nebrali moc vážně. Ano, některé věci byly nereálné, ale o tom tyhle filmy jsou. Určitě si film pusťte, kvalitu už zaručuje jen excelentní režisér. ()

Eterninox

Ne zrovna originální (ač rozhodně ne rutinní) variace na "Liam Neeson jako na lehce pochybný bad-ass s dobrým srdcem", která dech nevyrazí, ale pobaví a ani chvilku nenudí. Přinejmenším ode mě navíc body k dobru za Michelle Dockery bez mraků pudru. 65% ()

husokachna

To mělo stejně dementní rádoby promyšlenej scénař jako Neznámý, říkal jsem si a ono vskutku, režisér stejnej, scénář by jakýsi nicky a proto je to dementní a nesmyslný, že by z toho jeden zhloupnul. Liam Neeson mi připadá čím dál tím víc unavenej, že vší té akce, kterou si na sebe poslední dobou upekl a ještě ke všemu tam nejni žádnej sex....a navíc ani moc akce, mysteriozita žádná a thrilleru pomálu. Takže docela zbytečný to vidět. ()

Fajla

Určitě to není tak skvělé jako první Taken, ale Liam Neeson je prostě skvělý herec. Přijde mi, že skoro nejde ho nemít rád. Do těchto drsňáckých rolí se až překvapivě hodí a navíc...navíc je s ním spojena velká Síla :-) ()

Illy

Snímek se solidně rozjíždí, napětí táhne.....pak ale přijde závěrečná půlhodina a s ní dost rozčarování. Scénář začne skřípat jak klouby staré báby a závěr je zcela jasný a ničím překvapující. Škoda. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu