Inherent Vice

• Česko Skrytá vada (více)

Ve filmu Skrytá vada, který se odehrává v roce 1970, exceluje Joaquin Phoenix v hlavní roli Larryho "Doca" Sportella, soukromého očka z kalifornského města Gordita Beach. Jeho bývalá přítelkyně Shasta Fay Hepworthová Doca přesvědčí, aby vyšetřil zmizení bohatého realitního makléře, kvůli kterému ho opustila. Doc během svého podivného pátrání v marihuanovém rauši odhalí síť vzájemně propojených spiknutí, do nichž je namočená policie, neonacisté, gangsteři, drogoví dealeři, zubaři, rehabilitační zařízení, rockeři, federální vláda i tradiční novoanglický establishment. (Cinemax)

Heywood

Pokud někdo chce vědět, proč jsou USA čím dál více společensky v maléru, tak roky 70 to zahajují a nástupem Bidena, který div neprohlásí Republikány za hitlerčíky to vrcholí. Zdánlivě to nemá s hodnocením filmu nic společného, ale přesně to se v něm odráží. (Všimněte si té kritiky policie, to nemá chybu!- platí to pro Česko jak vyšité). PHOENIX JE EXELENTNÍ. Na jeho výkonu zdánlivého blbce a feťáka ten film stojí a vše je jen kulisou kolem něj, která se už 50 let nemění od podnikatelské sprostoty po drogy a mizerný státní aparát. V Kalifornii je toho navíc hodně špatné i proti jiným státům. Brolin nezklamal a jedna hezká nahotinka film osvěží. Hudba té doby se filmem jen plíží, stejně jako hlučné káry, které mizí v zapomnění kdysi Velké země. Stopáž je nebezpečně dlouhá, ale nenudí. Dnešním mladým lidem tenhle film moc neřekne a kasovním trhákem se nestal. A nevidět ho je chybou. Za mě 75%. ()

JayDeer

Psychdelický náhled na 70. léta, který vraždí pomalým tempem a nelogičností (to asi ty drogy) v chování postav. Spousta zvučných jmen a pár opravdu dobrých nápadů. Nějak jsem se v tom ale ztrácel. Měl jsem pocit, že drogy v příběhu nefungují toliko jako rekvizita, ale jako přísada snídaně režiséra a celého štábu. ()

qwentin

Věřím, že tenhle kousek má spoustu obdivovatelů. Já bohužel patřím do té druhé skupiny. Konverzačka nabitá velmi zvučnými jmény a dlouhá a táhnoucí se jako nudle ukapávající z dětského nosu, kterou ne a ne někdo utřít. ()

Davidamper

Nudný děj, nudný dialog, a pro mě i nudná doba Hippie a drog a sraček v USA. Jediné co mě přimělo se na to kouknout bylo herecké obsazení - za to dám hvězdu, ale krom toho to bylo too long to watch - tedy i stopáž neuvěřitelně natahovaná! ()

Mark1983 odpad!

Tak do komedie má tento snímek hodně daleko až bych skoro tvrdil,že když někdo řekne,že to je komedie,jedná se o dezinformaci. Jinak jsem byl zklamán. Po celý film byla jen nuda a jedna úchylná scéna,kde hippies žena provokovala soukromého očka s tím,že se kolem něj promenádovala nahá. ()

Kamil111

Chvíli to trvá, přijít tomu na chuť. Chytl jsem se až napodruhé a jak tak koukám, hodně lidí vůbec. Ale pak jsem si to užíval. Dlouhé, nicméně výživné. BTW, tak skvělý a přitom nenápadný humor se jen tak nevidí. A to nehulím. Taky vůbec. ()

funkyman

PTA -70 roky, wow.. Pridam si to do top 10 ako jeho Boogie nights. Ale este nie, alebo teda zatial nie, alebo najskor nikdy nie.. Asi som na inom filme, v inom rausi ...A aj Joaquin mi to uz raz urobil /Ona/. Je mi jasne ze som nedorastol na taku umelecku genitalitu.. ()

RoyBatty444

Zaujímavé, dobovo vycibrené, občas psychedelické a realistické. Obstojne zahrané a natočené detektívno sondujúce čosi čo vás zabaví, vyvedie z miery, ale je aj ťažkou pochutinou. ()

adako

fakt som sa stratil. Na jednu stranu je to rozťahaná zhúlenina nedávajúca zmysel, na druhú stranu skvelo zahraná. Na začiatku sa nič nedeje a koniec, kde by sa očakávalo rozuzlenie a VYSVETLENIE je rovnako prázdny ako úvod. Zároveň stred filmu je geniálna paródia na všetky Chandlerovky (všetko čo sa mu stane súvisí s prípadom, stopy naňho padajú kde sa pohne, on ich ale ignoruje čo ústi v ešte väčšom návale stôp). Top časť bola u doktora Blatnoyda, úplná prdel. Čo ma ale tiež rozmrzelo bolo ako úplne šialene od začiatku zamotáva príbeh a potom sa na to vyserie a skoro nič nevysvetlí.Takže neviem, čo som to vlastne videl, predbežne dávam tri, možno nabudúce pochopím. ()

Matulko_

Banda zhulených smažiek sa dve a pol hodiny motá po plátne, nepomáha ani hviedzne obsadenie a dobrý hudobný podmaz. Polovica zvratov sa udeje nechtiac alebo náhodou, veľká časť dialógov je len akýmsi výlevom z rauschu, ktorý dopĺňa zaostrovanie zraku, zašpinené nohy Joaquina Phoenixa a „dvojminútové“ postavičky, ktoré niekto rýchlo posiela na scénu, aby sa dej už niekam posunul. Jedna hviezda za hercov. ()

Signore

Psychedelická (pseudo)detektivka/film noir zachycující atmosféru nastupujících sedmdesátých let; další poctivý kus filmařiny pana režiséra/scénáristy. ()

Dupac

Spousta dílků jistě mimořádné stavebnice, kterou se mi bez návodu nepovedlo složit dohromady. Snad jen linie promarněný a profetovaný lásky funguje na první dobrou (a možná je to hlavně díky Katherine Waterston). ()

90125

Messofastory. Niebohvieaky pribeh, ktory málo drží pohromade a pri svojej mozno zbytocnej komplikovanosti je dost tazko sledovatelny. Prekvapivo slabsi storytelling, mená a pointy sa stracaju jedna za druhou. Co ostava je zopar veselych zhulenych typkov, skorumpovanych policajtov, kuriev, nackov, podvodnikov, pussy-eaterov, prachatych magnatov, free-love buchiet, niekolko celkom zabavnych dialogov a velmi dobry Phoenix. Ak to chcelo byt nieco ako Chinatown on Dope, tak sa to nie celkom podarilo a to vdaka slabemu, na Oscara nominovanemu scenaru. 70-tky uz P.T.A. tiez urobil vernejsie, viď Boogie Nights. Ale ta doba okolo 1970 ma aj tak hrozne fascinuje. Prejst sa tak po Sunset Boulevard a stretnut medzi tlupami hipíkov Morrisona, Hendrixa, Planta...to by bolo nieco. 64 % ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

16.08.2017

Vetřelec vs. Katherine Waterston

Vetřelec vs. Katherine Waterston

18.12.2015

Pokračování Promethea nás čeká v říjnu 2017 a bude se jmenovat Alien: Covenant. To nejsou žádné nové informace a pár týdnů už známe i zápletku, která se bude točit kolem nové vesmírné lodě a jejího… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky