Ďábelské líbánky

• angličtina Devilish Honeymoon
TV spot

Hvězdou výzkumného ústavu chemických závodů je docent Kostohryz (V. Brodský), kterého obdivují jak mužští kolegové, tak především kolegyně. Asistentky Dagmar (J. Brejchová) a Ester (I. Janžurová) jsou do něj dokonce zamilované, a to tak, že navzájem jedna druhou nesnášejí. Rafinovaná Dagmar jednoho dne sprovodí Ester ze světa a přinutí Kostohryze, aby se s ní oženil. Líbánky v hájovně se však zvrtnou v sérii smrtících událostí: Dagmar chystá na manžela nebezpečné léčky, neboť se dovtípí, že Kostohryz spolupracuje s policií na jejím usvědčení. Muži nezbude, než se bránit stejným způsobem. Všemu přihlíží popletený policejní kapitán Libíček (J. Libíček) se svou rázovitou řidičkou Alžbětou (J. Jirásková)… (Česká televize)

argenson

Dějově je to v podstatě nesmyslně poskládaná slátanina. Ale má to jeden z nejlepších castingů v dějinách československé kinematografie a v jednotlivých scénách to srší humorem situačním i verbálním. Imaginární časoprostor je obdivuhodný na počátku normalizace, přitom to má spoustu odkazů k dobově populárním dílům filmovým i knižním. Potrhlá je i Neckářová píseň Láska má poskládaná textově ze sloganů tehdejších hitů, přitom sama o sobě obstojí. "Svým děvkařstvím jsi mě přivedl na dráhu zločinu." ()

Sandiego

Miluji černé komedie a Ďábelské líbánky jsou doslova černočerné. Ze začátku mě trochu odrazovala až přehnaná fantastičnost, ale po výbuchu v atomovém krytu nastal ten pravý gejzír narážek a erotického jiskření. Brejchová je mrcha par excellence, ale přesto mě více zaujala Jirásková a její hlášky pronášené kamennou tváří. Kde jsou jen ty časy, kdy Češi ještě dovedli točit komedie, které obstály v plném srovnání se zahraniční produkcí... ()

UncleG

"Aha. Tomu se naši primitivní předkové v roce 1970 asi smáli..." Rádoby crazy komedie, která tlačí na pilu přímo zničujícím způsobem. ()

rt12

Podskalský tady opět moc tlačí na pilu. Dvojka Jirásková a Libíček to je koleno, to je remoska mě bavili. ()

CageDepp

Brejchová dokonalý výkon a hlavně krásná a sexy. A spolu sní hráli super Libíček a Brodský. Podle názvu filmu bych čekal blbost a dostal jsem opak. ()

Martin741

Dietloviny som vzdy neznasal, ovsem tato dietlovina /reziroval ju Zdenek Podskalsky - roku 1969 natocil kultovych Svetakov/ je asi najlepsia - samozrejme spolu s Nemocnici. 80 % ()

rakovnik

Klasické téma páně Podskalského, tedy vztahy mezi muži (mužem) a ženami. Přes dlouhý seznam všech možných hereckých (i když často budoucích) legend mi film příliš neimponoval ani příběhem, ani dějem. Jako nejzajímavější se mi jevila dvojice svérázných detektivů a stará oprýskaná Praha jako kulisy. ()

tomtomtoma

Bláznivá komedie plná černého humoru. O tom, jak se může změnit život nenapravitelného sukničkáře, když se dvě jeho favoritky rozhodnou ho dostat jen pro sebe. A berou to velmi cílevědomě, velmi osobně, velmi sobecky v zakrývání stop, až jde sukničkářovi nepřetržitě o život. Navíc parodické narážky na radu Vacátka a špetka narážek na vynikající komunistické zřízení. Docent Kostohryz (dobrý Vlastimil Brodský), vynálezce, svým pubertálně chtivým chováním připraví nejednu horkou chvilku nejen sobě, ale i ostatním zúčastněným. S vypětím veškerých svých sil bojuje o svůj holý život a ve chvíli domnělého konečného klidu se vrací vše znova na začátek. Dagmar (dobrá Jana Brejchová) se tak stává jeho první ženou, která mu připravuje překvapení na každém kroku. Je nelítostná ve své cestě za svým cílem a za uchránění své beztrestnosti a tak manipuluje a vraždí. Ester (Iva Janžurová) se pak stává Kostohryzovou druhou ženou, neméně ctižádostivou ve svých cílech. Kapitán Libíček (skvělý Jan Libíček) se snaží dopadnout toho pravého vraha. Z toho důvodu navádí Kostohryze do nových a nebezpečných situací ve prospěch spravedlnosti. Alžběta (dobrá Jiřina Jirásková) je Libíčkovou pravou rukou, která nakonec poklidnou silou dostává svého šéfa k oltáři. Příjemně zábavné. ()

zette

Ac jsem se snazil divat pozorne, tak me film, de facto az na vyborneho kapitana (Libicek) a jeho stylovou asistentku (Jiraskova) temer vubec nezaujal. Tento druh humoru je mi proste cizi. Podskalsky vzdy sazel na vyborne herecke obsazeni a svym dilem chtel oslovit co mozna nejsirsi skalu divaku (viz zakomponovani nekolika klipu s Neckarem), v mych ocich vsak film hodne pokulhava za Svetaky, Kulovym bleskem ci Bilou pani. Opet jsem se presvedcil, ze Brejchova neni zadna velka herecka a povazuji ji za jednu z vubec nejprecenovanejsich... ()

Deverant

Tohle že vzniklo v roce 1970, za počínající normalizace? Neuvěřitelné. Intertextovost, ironie, velmi velmi sexy Jana Brejchová, kapitán Libíček a "Taky zmije? Ano, a protože byla přivázáná za ocas, byla pěkně nasraná." o atomových krytech které byly určeny k výbuchu za úplně jiných okolnostech nemluvě. ()

dr.fish

Začátek filmu, který je dosti zmatený až šílený by mohl leckoho odradit, ale jakmile geniální docent Brodský s asistentkou Brejchovou odjedou po svatbě na líbánky, začne to být to pravé ořechové. První housle tu ale nepochybně hraje Jan Libíček v roli komisaře, jemuž role sedí na tělo a nepokrytě si jí užívá. Nadto je film chytrý, plný inteligentních vtipů, člověk je místy sotva stíhá registrovat. Navíc si díky tomuto snímku my pozdě narození můžeme uvědomit, že ty staré dámy, legendy naší kinematografie (Brejchová, Jirásková a Janžurová), byly za mlada docela pěkné ženské. 70% ()

BASE

Po shlédnutí filmu chápu, že není příliš známý. Bohužel od začátku jsem se těšil na konec a to je asi špatně. Nudný nakašírovaný vyumělkovaný / v podstatě za každou cenu udělaný film, ale! nálada tehdy asi nebyla moc dobrá a společenská objednávka to tedy respektovala. ()

otík

Nebýt zdržujících Neckářových písniček, byla by tato úžasně černá komedie za plné hodnocení. Vedle poněkud parodických rolí Vinkláře a Filipovského jako inspektorů Boušeho a Mrázka (Hříšní lidé města pražského), či filmové jméno kapitána Libíčka herce Libíčka, je děj sled pestrých snah jak někoho zabít, aniž by to kdykoli vyšlo. A Libíčkovy metody jak odhalit pachatele jsou vskutku neotřelé. Báječných 80 minut s českou komedií a báječnými herci. ()

HonzaBez

Dějově fantasmagorie trošku ve stylu Čtyři vraždy stačí drahoušku, i když zde se k tomu ještě přidává několik  pěkných hudebních scén (včetně titulního hitu Václava Neckáře "Láska má") Každopádně Dietl s Podskalským mě velmi pobavili, když do jedné z úvodních scén loupli inspektory Boušeho a Mrázka (samozřejmě včetně jejich představitelů) ze slavných Hříšňáků. Vynikající je i kriminalistická dvojice v podání Jana Libíčka a Jiřiny Jiráskové. ()

RonaMidu

no,možná jsem to pořád ještě přehnala,ale půlky bodů tu zatím nejsou,tak nechám tu lichotivější variantu :-) ()

pytlik... odpad!

Po shlédnutí tohoto filmu jsem pochopil, proč se Zdeněk Troška snažil své Kameňáky natočit co nejhůř mohl. Pokoušel se trumfnout tuhle komedii a podařilo se mu to jen tak tak. Tenhle snímek se zkrátka nepovedl, od první scény vyhořelého ústavu do poslední je to pouhopouhá křečovitá snaha o humor, při sledování se doporučuje mít při ruce velkou zásobu zinerytu na houfně vyskakující pupínky.Dále mi dost vadilo trápení zvířat, Brejchová s klidem hází s živýma myškama, jak kdyby to byly míčky, zmiji tam na dlouhou dobu uvážou za ocas (au au, to si dokážu představit, jak to muselo bolet!). A co se týče zmíněné Brejchové, fakt nedokážu pochopit, jak mohla být považována za sexuální symbol, vždyť je dost ošklivá a přesto pořád dostávala role "femme fatale". Připouštím, že za to nemůže, když někdo dostane prknem naplocho do tváře, tak je zcela přirozené, že pak má pusu rozčvaňhanou a kulí oči ostošest, ale proč si sakra nezaplatí nějakého dobrého plastického chirurga? ()