Základní myšlenkou filmu je, že střelná rána, která zasáhla Vinnetoua do těsné blízkosti srdce (ve filmu Vinnetou: Poslední výstřel), nebyla smrtelná! Těžce raněný náčelník se zásluhou medicinmana uzdravil a poté žil mnoho let osamocen v horách. Dále se tu můžeme setkat se synem náčelníka Assiniboinsů Tasha-tunky, Tunkou, kterému je zavražděn přítel z jeho kmene. Vinnetou se vydává po stopách vrahů... (cheyene)

Z0oMb3E odpad!

Som zvyknutý na zlé filmy. Vydržím otrasné remakey filmových klasík či vykrádačky slávnejších filmov, no toto bolo na mňa príliš silné kafé. Upozorňujem, že som mal možnosť vidieť len prvý film a na pustenie druhej časti nemám absolútne psychických síl. O čom to kua bolo? Má veterán Pierre Brice nejakú súdnosť? Čo si týmto filmom chceli Nemci dokázať? To je pár otázok, ktoré vám budú premávať hlavou počas projekcie. Tak, ako sa Manituov zub času nekompromisne zahryzol do tváre niekdajšieho lámača sŕdc našich matiek, tak dopadlo aj jeho herectvo. Maximálne fanatický fanúšik po mozgovej mŕtvici môže filmu uveriť. Vinetou sa síce hádže o zem ako zamlada, dokáže zahrabať seba aj koňa čečinou v priebehu okamihu no po všetkých týchto scénach ostáva primrznutý jedine tupý úsmev na tvári. Za druhé. Kde zmizli indiáni? Nehanebný úpadok populácie spôsobil, že aktuálne je k dispozícii ubohá 50-tka. Presne toto je dôkaz toho, keď sa šetrí na všetkom. Mám dilemu, či to pustiť aj mame a zlikvidovať jej glorifikovanú predstavu o neohrozenosti náčelníka Apačov. Som dobrý syn, takže DELETE -> YES a nechám jej radosť pri občasných popoludňajších klasických indiánkach. ()

Vyrida odpad!

Tento návrat je jedno obrovské zklamání, které si tento indiánský hrdina našich otců rozhodně nezasloužil. Osobně mám původní tři díly od Haralda Reinla nesmírně rád a patří do mé osobní oblíbené filmové série. O to hůře se mi pak koukalo na tento televizní nizkorozpočtový film, na kterém mě potěšila snad jen přítomnost pravého ikdyž už zestárlého Vinnetua a originální původní soundtrack. Bohužel ani tyto dva faktory mě nepřesvědčili, abych hodnocení zvednul třeba jen o jednu hvězdičku. Vinnetou byl vždy symbolem velkých přestřelek s bandity, úžasných záběrů na skalnaté pohoří v bývalé Jugoslávii a celou řadou sympatických herců, které divacký prožitek ještě obohacovali. Věřte nebo né, tenhle návratový film ani jedno z toho neobsahuje. Je to jen ubohá snaha německých televizí ZDF a ORF vyždímat od pamětníku ještě nějaké prachy navíc dokud je ještě Pierre Brice naživu. Katastrofalní odpad! ()

Vojcl odpad!

Tak tohle snad opravdu někdo nemyslel vážně.. Absolutní zostuzení knižní předlohy i předchozí filmové série.. Takovou slátaninu trapnosti a ubohosti by snad nenatočilo ani desetileté dítě!!! Brice si už snad konečně uvědomil, že sláva náčelníka Apačů je dávno pryč a další pokusy o její obnovení jsou jen dalšími hřebíčky do rakve. Tímhle počinem, ale tu rakev definitivně zavřel a zakopal půl kilometru pod zem.. Tímhle u mne jako herec skončil a s ním všichni co se na téhle frašce podíleli.. ()

mahler odpad!

Všechna uřážlivá slova pro tento film a všechny jeho nedostatky (největším je asi film sám) už byla vypsána v ostatních komentářích takže ano ... je to blbost kterou netřeba vidět a ani o ní slyšet - pokud si chcete náčelníka Apačů uchavat v paměti takového jaký byl, vyhněte se tomu obloukem. ()

majo25

Napriek nízkemu rozpočtu, slabým hereckým výkonom, veľmi naivnej výprave a dialógom a veľakrát nelogike konania postáv, to nie je až tak strašné, ako napovedá hodnotenie. Akurát je to zbytočné oživovanie legendy, ktorej sa "doprialo" veľmi slabého spracovania, ktoré silne koketuje s rodinným žánrom. Aké by bolo hodnotenie, keby nebol obsadený Brice? Aspoň tento herec spája zdanlivú nekontinuitu. A samozrejme, ešte aj hudba. Kukuru, napriek tomu, že sa do záporných rolí hodí, by som tu nečakal. Druhý diel ešte slabší ako prvý. ()

vesper001 odpad!

Kdyby tohle rudí bratři pouštěli svým obětem u mučednického kůlu, stali by se nejobávanějšími válečníky světa. Howgh. ()

anli odpad!

Vinnetou nezemřel a žil v ústraní mnoho let,aby ho diváci mohli znovu vidět?Je až nechutné,kam jsou schopni scénáristi zajít a Brice by měl mít trochu úcty sám k sobě a tohohle se neúčastnit.Je to paskvil prvního stupně a pokud by tohle May viděl,myslím že by na producenta vzal proutek,jako Jiří Menzel na produkčního Sirotka.A udělal by dobře,zejména pokud by pořádně přitlačil.Tohle je opravdu ostudné a haní to celého ducha Mayovek a postádá úplně vše,co má takový film mít.Po dlouhé době dávám opět jasných a čistých 0% a doufám,že režisér byl potrestán. ()

Castrator odpad!

Většinou se snažím filmy dokoukat, obzvlášť když jde o film z oblíbené série, ale tohle fakt nešlo. Nevím jestli jsem skončil v polovině filmu, nebo jsem nesledoval druhý díl, jak byl film vysílán si už nepamatuji a je to úplně jedno, toto je kravina na entou a nedá se na ni koukat ani jako na jeden film, ani jako na filmy dva. Čert vem zmrtvýchvstání a lehce debilní scénář, tento film je špatný od první minuty a sledování je doslova utrpení. To i sračky s Grangerem jsou oproti tomuto skvosty, a to filmy s ním nesnáším. Hnus! Zajimavý komentář: Petroff (Ta souhra v hodnocení mě k tomu docela láká....) .......... Po mnoha letech jsem dloužek s tímto fiaskem splatil a (ne)zvládl jsem film celý. Je to horor, utrpení, zoufalost, kravina. Po půl hodině jsem si musel ke sledování přidat lehčí práci, která od této příšernosti částečně odvedla pozornost, i tak bylo sledování utrpením. Jde možná o nejnudnější a nejhorší film, který jsem kdy viděl. Všechny příšernosti, které jsou filmově o chlup horší než toto, nejsou aspoň tak strašně dlouhé. FIASKO. ()

lykan9 odpad!

Vinnetou se vrací je něco, co nemělo nikdy vzniknout. Měl jsem dokonce veliký problém tuto tříhodinovou blbost dokoukat. Doslova je úplně všechno špatně. Herci jsou příšerní, příběh je příšerný, prostě všechno je příšerný, nudný a ubohý. Pierre Brice měl scénář zamknout do šuplíku a nechat Vinnetoua spočívat ve věčných lovištích, kam patří. ()

Markussis

Odjakživa jsem byl fanatickým vyznavačem Vinnetoua. A nebyl jsem vyznavačem pouze Vinnetoua, vždy se mi líbilo, že původní filmové Májovky nebyly jen pouze dobře zpracované, ale měly i výpovědní hodnotu, měly své jasné mírové poselství a vůbec byly obrazem své doby. Toto se mi velmi těžko hodnotí. No, v rámci německé televizní produkce je to naprosto šedivý průměr. Film samozřejmě v základu staví na přítomnosti kultu. Kultu jednoho herce ze 60. let. Už v tom je to směšné. Na druhou stranu však naprosto nevěřím tomu, že kdyby se projektu ujala byť třeba i špičková produkce se všemi potřebnými nástroji, podobného výsledku jako v 60. letech by se stejně nedosáhlo. Samozřejmě nechci omlouvat mizerný scénář, chabou výpravu, ještě slabší herce a naivitu režiséra a také fakt, že do jedné řeky zkrátka dvakrát vstoupit nelze. Toto pořekadlo v tomto případě platí samozřejmě naprosto přesně. Ono už v samotném konceptu je to nerealizovatelné. Na tento film může samozřejmě klidně bežet reklama třeba i v teleshopingu. Důvodem mého hodnocení je pouze a jen obsazení jedné legendy. Nezkoumám onen důvod tohoto obsazení, chovám k onomu kultu stále úctu a sympatie a tak za tři. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015