Jeepers Creepers

• USA Jeepers Creepers (více)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

CANNIBAL odpad!

Nemožný scénář, nemožný herecký výkony. O napětí nebo strachu, nemůže být vůbec řeč. Mrtvoly jsou jak z nějakýho d*bilního voskovýho muzea a hl. záporná postava, no co k tomu říct.. I Vigo, který byl zpátky na obraze v Ghostbusters II mi přišel strašidelnější. Naprostá ztráta času. ()

MM_Ramone

"...Jeepers, creepers. Where'd you get them peepers? Jeepers, creepers. Where'd you get those eyes? Gosh oh, git up How'd they get so lit up? Gosh oh, gee oh How'd they get that size?..." Pozor vážení, keď niekedy niekde započujete túto starú pieseň máte to už zrátané. Ide totiž po vás desivé monštrum, ktoré sa pred ničím nezastaví, pokiaľ vás nedostane. Nikto vám nedokáže pomôcť. Nedá sa mu ujsť, ani sa schovať. Máte proste pekelnú smolu. Song "Jeepers Creepers" je vašim umieračikom. Oznamuje vám, že čoskoro sa stanete potravou krvylačnej príšery. Čaká vás nepekná, bolestivá smrť. Je to kruté, ale inak to dopadnúť nemôže. https://www.youtube.com/watch?v=1Obv-a0M7F4 **** ()

Faustka

Vždy když si přečtu na obale DVD, že je to nejlepší horor posledních deseti let, nebo nejlepší horor všech dob jsem dost skeptická, protože mě film většinou zklame. No tentokrát to bylo jinak. Nebylo to tak špatný, napětí tam bylo dost a i když vás po odhalení příšery nemohlo už nic překvapit, tak jsem docela zvědavá na dvojku. ()

Davies182

Parádně rozjetý začátek dupne na brzdu už po půl hodině. A stojí. Ke konci to zase začne být trošku zajímavé, ale... ()

Xmilden

Kdyby se film ubíral podobně jako tomu bylo první polovinu tak by se jednalo o skutečný majstrštyk, bohužel se pak následně trošku začne vytrácet napětí. Přesto se jedná o poměrně zdařilý a hlavně nevšední kousek, který stojí za zkouknutí. 60% ()

Phobia

Příjemně napínavá podívaná v první polovině filmu by si skoro zasloužila 100% hodnocení, jenže současně s odhalením nepřítele přichází úpadek do naprosto standardní teenage vyvražďovačky s trapáckým monstrem coby vrahounem. Napětí, strach a atmosféra vyšuměly do ztracena, zůstal jen mírný nadprůměr s hořkou pachutí promarněného potenciálu. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Roztomile připitomělá blbina, která je často nechtěně a občas snad i chtěně vtipná, faktor zábavy každopádně moc vysoko není a záporák-netopejr sucks. ()

darkrobyk

Sourozenci Trish a Darry moc sympatií nepobrali, a tak vcelku brzy je člověku jejich osud lhostejný. Ba co víc, s postupujícím dějem jsem se těšil, jak budou oba zmasakrováni. Podzemní místnost připomíná svatyni, která jakoby sem vpadla od Daria Argenta. Vrány, kočky a ti co nevěří, ale brzy zjistí, jak se mýlili. Scéna s policajty na noční silnici je jednou z nejlepších, byť ukázáno je toho co nejméně. Vůbec tenhle monstrhoror si na drsné gore příliš nepotrpí, i když nejen na létající hlavy dojde. Sází totiž více na atmosféru. Ač má moderní vizuál, příběhově je jak z osmdesátých let, což je fajn. Konec si rozhodně zaslouží pochvalu. Hodnocení ponechávám, ačkoli před lety jsem byl spokojenější....ovšem srovnáním s nejnovějším JC je tohle paráda. ()

kinej

Začátek filmu vypadá docela nadějně. Chvílemi z filmu sálalo i napětí a to i přes neoddiskutovatelně slabou zápletku. Ale od chvíle, kdy divák zjistí, že vrahem je nějaký mimozemšťaň či co, film upadá do bažin podprůměrnosti. Napětí postupně úplně vymyzí a film přechází v čistrokrevný kýč. ()

Hrabka

Já nevim no, na jednu stranu vcelku ujetina, na druhou stranu horor s docela fajn atmosférou. První půlka určitě lepší než ta druhá, ale v tý druhý se mi zase líbilo to, že se do akce zapojili i policajti a dostali taky slušně na prdel, že to nebylo jen klasicky turisti vs. tajemné neznámé. Solidní horor s trochu přepálenějším sci-fi nápadem. 55% ()

Jamal

Fakt se mi to líbilo, občas jsem měl i strach, ale nakonec se mi to zdálo trošku přehnané.... ale ta hra s SPZ se mi líbila a tak jsem si ji vzal do života a za volantem se moc nenudim (( :: ()

juta

Jeepers Creepers je zajimavá nestvůra, která má opravdu hodně navrch a jen tak nad ním nikdo nevyhraje. Celkem dobrá atmosféra, ale svým způsobem děj není úplně dokonalý, hlavně když se většina filmu odehrává na silnici a ústřední postavy si mezi sebou dlouho povídají... ()

Fiftis

Tak toto keď som pozeral v dobe vzniku, tak to bol pre mňa najstrašidelnejší horor, po ktorom som nemohol spávať. Hlavne z jeho šokujúceho konca. Rozhodne odporúčam všetkými desiatimi, avšak určite ak máte nad 25 rokov, tak vás nevydesí. Ja som však v tej dobe mal 12 rokov. Síce nízkorozpočtový horor Victora Salvy, ale na ktorého produkcii sa podieľal aj Francis Ford Coppola, vychádza z klasických žánrových motívov a spája ich s prvkami road movie. Názov je prevzatý zo známej pesničky 40.tych rokov. Snímka sa neskrývane opiera o početné vzory a kombinuje hrôzostrašné situácie, postavené spočiatku na neznámom nebezpečenstve a neskôr na desivosti nezdolateľného monštra. Zároveň pracuje aj s odľahčujúcim dialógom. Vystačí si s minimom postáv aj s minimom prostriedkov. V Amerike mal neprekvapivo úspešný štart. ()

lamps

Prvních dvacet minut super, pak to jde postupně dolů až k nepůvodní imbecilní slátanině. Bez inscenační vynalézavosti a gradace napětí prostě díru do světa hororu neuděláš, i když máš lákavou myšlenku a zábavnou poslední scénu. Hlavně dialogy a rozhodnutí postav v krizovkách na úrovni Výměny manželek... ()

JohnnyD

Nadpriemerná vyvražďovačka, ktorá v sebe ukrýval potenciál na novodobú brakovú sériu. Druhým dielom a rozvinutím mytológie Creepera tými nevhodnými smermi sa táto šanca aspoň na chvíľu zmrazila. To nič nemení na fakte, že Creeper je sympaťák na pohľadanie. ()

Boogeyman

Tvůrcům se na začátku povedla velmi hutná atmosféra, ačkoli je potřeba přiznat si, že je to díky očividnému kopírování Spielbergova Duelu! Bohužel, jakmile Jeepers Creepers přestane být záhadné cosi a dostane podobu okřídleného šmejda z vesmíru, atmosféra zmizí jak pára nad hrncem. ()

Madsbender

Príbehovo slabé, nestrašidelné, miestami zbytočne zdĺhavé, herecky nezaujímavé. Ohavne vyvedené monštrum ako bonus. Aj od hororu s hodnotením pod 60% som čakal viac. ()

Indiana

První polovina má naprosto dokonalou atsmoféru (přiznám se, že jsem byl docela vyšokovanej), ale v té druhé film ztratí tempo a během těch posledních čtyřiceti minut už jenom více méně trapně sledujeme, jak sourozenci utíkají před monstem, který je vždycky nikdy najde (včetně na policejní stanici). ()

Beckett51

Škoda že v závěrečný scéně nesjeli s kamerou při pohledu na Justinovo tetování trošku níž, hnedle bych přihodil pátou hvězdu. ()