Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Chmur

Byl jsem na Djangovi a chtěl bych se podělit se svými dojmy. Film byl hrooozně dlouhý. Zřejmě je to dobový trend. Jak se stopáž nepřibližuje ke třem hodinám, nedokáže režisér říct všechno, co mu leží v srdci a na mysli. U Djanga jsem posledních třicet minut takřka prozíval. Obsahově OK. Příběh o touze po svobodě, zlých bílých lidech, jednom osvíceném německém lovci lidí a chudácích černých otrocích bude zřejmě v USA reflektován s povděkem. Vždyť z toho mají koneckonců bílí Američané mindrák dodnes. Mě však jako bílého Evropana to až zas tak nedojímá. Možná chyba mého cynického ega. Víc mi však vadila forma. Film byl na můj vkus zbytečně surový a krutý. V dnešní době něco podobného nešokuje ani neudiví, jen to vyvolá myšlenky - "Je to opravdu nutné?". Herci výborní. Waltz neměl chybu. Jeho angličtina byla prostě kouzelná. V okamžiku kdy jeho postava nesmyslně skonala, mě film přestal bavit. DiCaprio byl jako slizký otrokář taktéž vynikající. Jackson démonicky odporný a skutečně děsivý. Foxx mě trochu nudil, ale má můj respekt, že se nechal natočit s odkrveným pérem. Suma sumárum. Pro mě osobně se jednalo o průměrný, zbytečně dlouhý film s nadprůměrnými hereckými výkony. ()

joora1

Tarantino opět nezklamal ba naopak. Django je správná pocta spaghetti westernům a Jamie Foxx i Christoph Waltz jsou jednoduše báječní.Jak jsem byl nadšen z Panchartů, tak to samé se dostavilo i u Djanga, protože je to prostě "masterpiece".Časem se jistě i objeví u tohoto fimu i přízvisko "kultovní". Krátce bych se zmínil i o OST, protože jak je tomu zvykem u Tarantina, má prostě skvělej výběr hudby do svých filmů a tady to jen podtrhl. P.S: a kuklux klan scéna rozesměje fakt všechny. ()

hefoo

Quentin Tarantino opäť ovládol plátno a naservíroval nám film s názvom Nespoutaný Django cobi pištoľnícký epos, tá najväčšia pocta spaghetty westernom s neskutočných Christophom Waltzom, ktorý absolútne vládol spolu so skvelým Leonardom DiCapriom a Jamiem Foxxom a finálnou brutálnou prestrelkou v Candylande kde vytiekli desiatky litrov krvy striekajúca všade možne a ktorá bola opäť sa opakujem geniálna(a nebolo to náhodou celé geniálne?) Slová 'brutálne' zábavné, krásne krvavé a morbídne to z časti vystihujú. Mal som čo robiť aby sa mi z toho nepostavilo péro. Späťne sa vrátim k hláškam pretože tie spolu s celými dialógmi boli neskutočne, toľkokrát vyslovené slovo 'nigga' alebo 'black face' som už dlho nepočul :) Quentin má na konci prekvapil a naservíroval badass záver ako sa patrí síce možno trocha predvídateľný ale to nemení nič natom, že geniálny. A Samuel L. Jackson bol kurva zmrd! "I could not resist!" [Kino] ()

Sajuska1991

Je tu hodně obsáhlých komentářů, že až nevím co psát, abych nekradla slova. Tarantino prostě opětovně zabodoval i v mnou nenáviděném žánru "western nebo dobrodružný" ... Naprosto skvělý film, perfektní a vtipný soundtrack, úžasně vtipné scény a nějaká ta akce .... Scéna, kdy chlapi hovno vidí přes kukly by zasloužila zlato !!! každopádně zasloužených 5hvězdiček, a věřte, že kdyby bylo 6, tak si je tenhle film zaslouží jednoznačně ! Božííííí ... ()

ryoga

Nemám čo dodať ďaľšia skvelá Tarantinovka po ktorej som prišiel z kina vysmiaty... Poklona Ch. Waltzovi a samozrejme aj Mr. Trantinovi ktorý si pri konci aj zahral v jednej zábavnej scénke :-) ()

Evonichna

Tarantino nezklamal, opět úžasně natočený příběh. Tak trochu netradiční zpracování westernu, kde namísto foukacích harmonik slyšíte hip hop, ale nejen to... Zkrátka po hudební stránce je to nezapomenutelný zážitek. Co se týká hereckých výkonů, tak nejvíce mne okouzlil DiCaprio - sviňák se vším všudy. Kameramana musím také pochválit, dlouho jsem si neužila takovéto nevšední záběry na situace, které se ve filmu již nečetněkrát objevily. Jediné, co bych Djangovi vytkla byla jeho zbytečně dlouhá stopáž v druhé polovině filmu. ()

Indy

Som spokojný, ale ... mám aj dosť pripomienok. Plusom sú výborne zahrané postavy, pričom vedie záporák DiCaprio a Ch.Waltz, ktorý Tarantinovi cez Nehanebných bastardov vďačí za uvedenie na scénu veľkých filmov a my vďačíme Tarantinovi ze jeho objavenie. Výborné sú mnohé dialógy s typickým tarantinovským trademarkom a Django ponúka tiež veľa režijných nápadov za doprovodu väčšinou správne vybranej hudby (aj keď radšej by som počul viac orchestrálok ako pesničkových vecí). Top scény sú likvidácia bratov Brittleovcov v prvej tretine a scéna s lebkou po večeri, keď Calvin "DiCaprio" Candy už vie, ktorá bije. Bohužiaľ Tarantino trochu sklamal vo finále, pretože strielačka, v ktorej strieka až moc kečupu, nie je až taká nápaditá a nepredstavuje dostatočnú poctu westernovému žánru. A naťahovaný záver s odvozom do bane bol už vyslovene zbytočný, film mal explozívne skončiť už na prvý pokus. 8/10 ()

666Carnage

Quentin Tarantino - Bůh. Jamie Foxx, Christoph Waltz - Andělé. Neni co vytknout. Excelentní práce. Pro mě jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. A možná i jeden z nejlepších od Tarantina. ()

charlie_ando

Je to takový jiný film… trochu jiný western... Tarantinův vysněný projekt a velká pocta filmovému žánru o dobývání divokého západu. Quentinovi se podařil majstrštyk. Svým klasickým tempem vyprávění a originálním černohumorným rukopisem dal vzniknout zábavné a nápadité podívané. Trochu jsem se obával jak dopadne film po střihačské stránce, protože Quentinovi odešla do filmařského nebe jeho dvorní paní střihačka Sally Menke a tudíž jí musel vyměnit za Freda Raskina. Snad až na záběry ala National Geographic se střihačská práce povedla. Film mě dostal svým skvělým scénářem a to jak dokázal při své délce rychle odsýpat. Skvělé je obsazení, kde na sebe velkou pozornost strhává Christoph Waltz jako zubař Dr. King Schultz, který vyměnil vrtačku za bouchačky a stal se lovcem lidí. Bylo na něm vidět jak se s rolí dokonale sžil a každou repliku si s nadšením užíval. Neméně skvělí je Jamie Foxx jako Django a Leonardo DiCaprio jako hlavní záporák plantážník Calvin Candie. Náramně jsem si užil obě přestřelky v honosném sídle Candieland, zvlášť ta první byla opravdu famózní. Pro mě nezapomenutelná scéna je ta o zakládání Ku-Klux-Klanu. Explozivní byl i odchod pana režiséra z plátna. Tahle naprosto politicky nekorektní konverzačně střelecká zábava plná slov „negr“ a „motherfucker“ mě dostala svou lehkostí vyprávění. Náramně dobře jsem se bavil. ()

honzii

Doposud můj neodtažitější tarantinovský zážitek. Oceňuji jeho hravost, není to ale prvek, který mě na jeho filmech zajímá nejvíc. A proto nemůžu plně docenit Djanga, který pro hravost ustupuje síle a uvěřitelnosti charakterů, příběhu a dramaturgii. Nikdy jsem se tak často zklamaně nepozastavoval nad jeho filmy tolik, jako právě u Djanga. Nechápejte mě špatně, ten film je velmi zábavný. Někde v půlce se ovšem vytratila síla a zbylo jen režisérské a scénáristické žonglování a exhibicionismus, který, pokud příběh a postavy nefungují, nemá cenu. Vždycky jsem na Tarantinovi oceňoval, jak vtipně umí balancovat se svými filmy na hraně uvěřitelnosti - jak vtipně využívá hravost k vyprávění vlastně velmi silných příběhů. Bohužel Django není tento případ a i přes nesporné záblesky tarantinovské geniality musím konstatovat, že jsem zklamaný. Nominace na Oscara je v tomto případě směšná. ()

velkyvezir

Uf, kam to zařadit? Pulp Fiction je pro mne mezi Tarantinovými filmy stále číslo 1. Tak asi na druhé místo spolu s Reservoir Dogs a Jackie Brown. ()

Mistickzz

Tarantino nechal za sebou všetkých a to mílovými krokmi. Django je jednoznačne filmom roka, čo akademici síce prehliadli, ale tisíce divákov po celom svete si museli dať dva a dva dokopy. Už od začiatku som bol uchvátený skvelou westernovou atmosférou, či nadupaným soundtrackom. Chris Waltz a Leo DiCaprio predvádzajú bravúrne herecké výkony a Jamie Foxx im je slušne v pätách. Skvelá pocta shpagetti westernom a slušná nádielka nezabudnuteľných scén, krvi a humoru. Pre mňa asi najlepší Tarantino, smrkal sem blahem.90% ()

Testament

Na úvod zdůrazňuji, že nejsem příznivcem Tarantina a jeho "cool" styl mi absolutně nesedí, i tak jsem Djanga "D se na začátku nevyslovuje" zkusil a...? Příjemně jsem byl překvapen. Brutality je ve snímku dost ale je podána "odlehčenější" formou, film mě pořád držel ve střehu a DiCaprio jako cynický otrokář neměl abysolutně chybu. Přesvědčivý, sarkastický, prostě na pěst :-D, aĺe tak přesvědčivě podanou postavu bych od "toho týpka, co hrál slaďouše v Titanicu" nečekal... Příběh plný rasismu, ironických narážek má, u mně jen vadu, že bych některé pasáže ořezal. Těch 160 minut je fakt moc na to, kolik se toho ve filmu stane, ale to je tak jediná vada na kráse. ()

BlackTom

Čakal som čokoľvek, ale Quentin ma naučil nebáť sa ani keď natočí neortodoxný vojnový príbeh, tak prečo nie, vravím si. Hudba perfektná, QT má proste na všetko nos a dokáže každý detail spracovať tak, aby do filmu zapadol ako drobné puzzle, ktoré tvorí celok. A vôbec nevadí, keď v strede filmu zaznie aj rap. Obsadenie? Má vôbec zmysel sa k tomu vyjadrovať? Rejža vždy nájde tých správnych ľudí a ešte aj tých, o ktorých herectve vážne pochybujem (Jamie Foxx) dokáže pretaviť na plnohodnotných "tarantinovcov". Christoph Waltz vie byť aj trocha civilnejší, čo je príjemné zistenie, Don Johnson (a jeho hádka s KKK o prostěradlách) takisto skvelý, nechýbajú výborne cameo role (Franco Nero a QT), jeden ozajstný motherfucker Leo (aj s perfektným južanským prízvukom) a jeho prisluhovač, slizký Sam Jackson. Ďalej, konečne sa stavia trochu aj na záberoch krajiny, nie je to len vysedávanie v salónoch, putikách a iných interiéroch (hoci to mu ide najlepšie). Bál som sa, či budem schopný hodnotiť objektívne, ale doriti, tu sa inak ako plný počet dať ani nedá. Tarantino je od filmu k filmu lepší, normálne sa desím pri predstave, čo ten chlap natočí, ak sa dožije 80. Veľmi dobré. ()

Pyth

Soundtrack je jedna velka famozka, bez nej by film byl o nekolik trid niz. Nekde jsem cetl, ze je Django vetsi bomba nez PulpFiction.. to v zadnem pripade, ale u me bude pred Panchartama a tesne za Gaunerama. Skoda, ze nedoslo k epickymu finale, kdy by Django vybouchl s dynamitem na koni - booom a titulky :)) ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake