What a Feeling! Jennifer Bealsová v hlavní roli amerického muzikálu o nebojácné a půvabné Alex, která se každou noc mění ze svářečky v tanečnici... Populární muzikál vypráví příběh mladičké svářečky Alex Owensové, která po nocích tančí v baru a sní o studiu na konzervatoři. Naivní příběh s parametry Popelky (osiřelá hlavní hrdinka, deus ex machina v podobě bohatého a atraktivního Nicka) dokáže i dnes okouzlit nábojem tvrdohlavé mladistvé energie a samozřejmě ústředními hity jako „Flashdance – What a Feeling“ či „Maniac“. Zajímavostí je, že nejslavnější taneční scénu filmu – konkurs na konzervatoř – tančily tři různé taneční dublérky: Marine Jahanová dublovala tancování, gymnastka Sharon Shapirová výskoky a tanečnice Crazy Legs breakdancing. Snímek byl v československých kinech poprvé uveden v roce 1987, přičemž z něj cenzura vystřihla zpověď hlavní hrdinky v kostele. (Česká televize)

Oonika

Tenhle film jsem sjížděla na kazetě pořád dokola... Některý filmy prostě máte rádi jenom proto, že vám připomínají dobu mládí a VHS :D ()

liberator

Energiou nabitá one (wo)man show pre Jennifer Beals a jej krásne hnedé očí... Aj napriek výraznej poetike prelomu 70. a 80. rokov sa dá vychutnať aj dnes. Výborná hudobná dramaturgia s hitovkami od Michaela Sembella, Shandi Sinnamon, Laury Branigan a samozrejme hlavná hudobná téma od Giorgia Mordera v podaní Irene Cara (a jej variácie). ()

Psycho.R

Starší kousek, kterej jsem shlídnul teprve nedávno. Nebyl jsem úplně omámen, ale pobavil jsem se a myslím, že u tohohle filmu ani o víc nejde. ()

agrimon

Nemôžem si pomôcť ale ja proste tieto hudobne veci milujem! A špeciálne osemdesiate roky.. Miestami som chcel dať 5 hviezd...Jennifer bola úžasná.. ()

Maximilianus

Príjemný tanečno-hudobný filmík. Vďaka primeranej stopáži film ubehol veľmi svižne. Hlavná predstaviteľka bola veľmi zvodná a sexy. Film obsaholval aj pár pomerne vtipných scén, ktoré boli zakomponované veľmi prirodzene, takže nerušili. Tanec bol v niektorých prípadoch trochu smiešny na dnešnú dobu, ale vtedy sa asi tak tancovalo. 7/10. ()

markotter

V době uvedení do kin zde to mělo takový haló efekt, že jsem na to šel. Moc si to nepamatuju, ale bylo to něco ve stylu Hříšného tance a nějak mě to nevadilo. Akorát to bylo americký, takže v tý době prostě super. ()

krizek

Já prostě miluji tu scénu, jak Alex zakopne na konkurzu!! A taky, jak jí potom čeká ten sladký psík s velkou červenou mašlí! Perfektní :) ()

DadysGirl

Klasika milovníků hudebních tanečních filmů... :) V porovnání s ostatními ho řadím do průměru, ale s velkým sentimentálním povzdechem... ()

Maniik88

Ktosi to výstižne ohodnotil, že mi chlapi máme Rockyho a ženy majú svoju drsňáčku z Flashdance. Príbeh je tak jednoduchučký, že sa dá pozrieť v 4minútovom klipe k skvelej ústrednej pesničke. A prečo teda až 3*? Lebo je tu xy vymakaných kočiek, vystúpení, suprových pesničiek a nakoniec tých necelých 90min utečie ako voda a my páni si občas slintneme nad vypracovanými telami tanečníc. Niektoré scény sa stali legendárnymi, ako oblievanie, záverečný tanec a viacerí to rôzne napodobňovali. Jennifer Beals bola roztomilá, s tým jej čiernookým kukučom, krásnym úsmevom a inými prednosťami. ()

papadoce

Je len málo ľudí na svete, ktorý ešte nevideli Flashdance, že Láska? No, myslím, že najmä mužské osadenstvo si konkrétne k tomuto muzikálu cestu nájde vždy. Hlavný hrdina teda pre ženy nebude žiadny sexidol, ale to aké zábery dávajú na Jennifer Beals, to je afrodiziakum samo o sebe možno aj pre obe pohlavia. Ja mám na tom rád navyše hudbu, ktorá má dynamiku a drajv aj po štyridsiatich rokoch. Tiež sa mi páči fakt, že z filmu si nezapamätáte len výlučne záverečnú scénu, ale pamätných tanečných čísel tam je hneď niekoľko a všetky sú špičkové. Inak, ak toto točila slečna Beals sama, potom klobúk dole, lebo na toto treba mať aj brutal kondičku a nielen vedieť tancovať. Krásny sexi film a zároveň moderná rozprávka o popoluške. ()

stacey99

Krásne na všetkých tanečných filmoch z 80. rokov je, že mali úžasnú hudbu. A tento má aj fajn tanečky (jedna-dve kultovky) a celkom fajn dej. ()

vieriX

Teprve po 26 letech od uvedeni jsem viděl tento film,který by se dál nazvat kultovním. Zub času se na něm už trochu podepsal,ale jinak musím říct, že jsem byl nadšen. Jennifer Beals kromě toho, že byla sexy předváděla i úžasné taneční kreace. A dvojice dnes už kultovních písniček "What a Feeling" a "Maniac" k tomu není třeba ani nic dodávat. Jasné 4 * spíš 4,5* ale to tu nejde. ()

monty.cl

Osmdesátý leta byly fakt peklo-debilní účesy, otřesná diskoška, divný hadry a film o tancující svářečce...tenhle kus je opravdu asi jen pro ty, co si to odjeli s plnou parádou s kvalitně natupírovaným vlasem a v elasťákách. Nemam nic proti hudebním filmům, ale tohle z úplného bahna zachraňuje jen pár kvalitních tanečních čísel, protože jinak je to demence nesmírná...35% ()

Prubner

Taneční scény a hudba jsou fajn, Jennifer taky, ovšem scénář je dost nepovedený, nudný a mimořádně nezáživný. ()

unique

Všechno, co bylo špatné/nudné/klišovité/naivní v Pretty woman a Dirty dancing najdete ve Flashdance. Hudba fajn, ale je to fakt zdlouhavý osmdesátkový muzikál a "nezávislá, tvrdohlavá, hrdá, pracovitá a sexy" hlavní hrdinka mi 98% času pila krev. ()

adamix

Film pôsobí, ako zväzok videoklipov spojených do 90-minútového filmu. Hudba je očarujúca, kamera úchvatná a tance sú vynikajúce. A to je všetko, čo sa mi páči. Film dosť pôsobí nudne, postavy nič moc a najviac ma zarazila herečka Jennifer Beals. Okrem toho, že je trochu pekná, má strašnú povahu. Pôsobí ako rozmaznané decko, ktoré sa urazí za každú blbosť. Dokonca mi neraz pripadala nesympatická. Vyzerá staršie na tých 18 rokov a najviac ma zarazila záverečná scéna (konkurz). Tých 90 minút sa dalo predýchať, no najviac som sa tešil na záver. Tanec a pesnička What a feeling spolu krásne ladia a tých pár minútiek krásne sfarbujú. Ale hrozné je to, že ten prekrásny tanec netancuje ona. Ak si pozriete zaujímavosti, dočítate sa, že ten tanec za ňu zaskakovali 3 rôzne tanečnice. Chápete, celý film si myslíte, že tie krásne tance zvláda iba ona a nakoniec zistíte toto. Môžem to poznačiť ako najväčší filmový podfuk, a to hlavne preto, že scéna je svojím spôsobom kultová. Dosť veľké sklamanie, čakal som viac, keď už tu boli krásne vyjadrené 80-te roky. U mňa 2*. ()

Futuristická Bible?

Futuristická Bible?

28.01.2009

Někdy z těch hollywoodských námětů zůstává rozum stát. Ale staré pravidlo pro tvorbu dobrých příběhů praví: „Vymysli co největší šílenost a pak ji publiku naservíruj nejlíp, jak umíš.“ Někdy to vyjde… (více)