Outpost: Black Sun

Píše se rok 1945 a zvrhlý nacistický vědec Klausener pracuje na zhotovení strach a hrůzu nahánějící nové technologie, která dokáže vytvářet nezranitelné a nezničitelné jednotky nacistické třetí říše. Jenže taková myšlenka se ani trochu nezamlouvá současnému vedení NATO a do oblasti východní Evropy posílá speciální jednotky, aby postupující nacistickou invazi všemi dostupnými prostředky zastavili. Ta po sobě zanechává mrtvá těla místního obyvatelstva a chorobný zápach smrti. A právě po této stopě se vydává odhodlaná investigativní novinářka Helena (Catherine Steadman), hledající pomstu za smrt rodičů právě Klausnerovou rukou. K jejímu cíli, hluboko za nepřátelské linie až do jejich tajného podzemního bunkru, jí dopomáhá starý známý inženýr Wallace (Richard Coyle), který se v posledních letech snaží přijít i na ta nejposlednější nacistická tajemství. Speciální úderná jednotka má za úkol v příštích hodinách lokalizovat a zničit ono podivné zařízení, neboť v případě neúspěchu se vedení rozhodne pro vypuštění sedmikilotunové nukleární střely, která po sobě zanechá snad ještě větší spoušť než Klausnerova armáda chorobných nacistických zombies. (Conspi)

noriaki

Neodolal jsem, a pustil jsem si i druhý díl. Nevím jestli je cesta čím dál větší lacinosti a rezignace na atmosféru ta pravá, ale režisér si ji zvolil jako svůj směr a důsledně se jí drží. Sequel je téměř ve všem horší než jeho předchůdce. Téměř, protože pár zajímavostí se najde i tady. Přibyla ženská hrdinka, přibyla epika a nově se objevil i morální apel. A musím přiznat, že filmu tenhle nový háv sluší. Zápletka už není tak plytká, ani přímočará, naopak obsahuje zvraty a dokonce i nějakou tu psychologii. Co mají oba díly společné je promrhaný potenciál. Nápad proměnit zónu kolem bunkru v hromadný hřbitov, kde nacistické zombie loví vojáky mnoha armád je perfektní, ale znovu trestuhodně nevyužitý. Skupinka odvážlivců už bohužel nebudí ty sympatie jako jejich dávno mrtví kolegové z jedničky, vojáci jsou vzájemně zaměnitelní a nezajímaví. Závěr dává tušit že Steve Barker hodlá svoje děťátko dále rozvíjet, námět trojky se přímo nabízí. ()

Wade

Tak tohle je průser neskutečně natahovaný film,který být o 20min kratší je to akorát.Když už jsem si říkal že to není špatný vždy to hned něco řádně posralo a film začal směřovat do sraček.Zakončení filmu bylo taktéž na hovno tudíž už nemá cenu dál nic psát velká škoda potencionál to mělo. 25% ()

Corpsegrinder

Problém je ve velkým množství nesympatickejch lidí. Korunu tomu dává rádoby drsná hlavní hrdinka. Každopádně když vyběhnou náckové tak je film koukatelnej. ()

mosnak

Kdo by čekal,že po ubohé jedničce se odhodlám podívat se na pokračování skorozombienácků. A tentokrá se musím přiznat,že mě to i trochu bavilo. Tentokrát je zde děj (i když dementní) a dvojka hrdinů, kterým se dá během film i fandit. Na chystanou trojku nejspíše mrknu taky. Doufejme,že bude ještě lepší. 35% ()

Ombak▼Penari

Jestliže bychom první díl přirovnali zhruba k Vetřelci, mohly bychom Outpost: Black sun přirovnat k Vetřelcům. Zhruba tak se asi změnila povaha od prvního dílu. Až na to, že Steven Barker není ani v nejmenším Ridley Scott nebo James Cameron... ()

RobLord odpad!

První Outpost je poněkud mdlý horor. Nepostrádá však originalitu: a) vždy vítaný vědecký okultismus nacistů, b) monstrózní přístroj jak z Lovecraftových snů. V Black Sun ustoupil horor do pozadí na úkor nezábavné akce. Škoda ZAJÍMAVÉHO(!) tématu. Dobrý nápad se pod rukama Steve Barkera mění v dementní shit. ()

helraiser

Oproti předchozímu dílu se jedná o akčnější podívanou, ale na druhou stranu co se týče atmosféry tak ta je oproti minulému dílu horší. Celkově úroveň filmu srovnatelná s minulý dílem, takže průměrnej akční horor kde hlavní roly hrajou nacistické pokusy a nazi zombíci vypadaj docela slušně. ()

windows

Zavzpomínal jsem na wolfensteina :-D Téměř celej biják jsou v záběru maximálně tři ss mani, až na závěr vylezou z šatny a něco ukážou. Ztráta času... ()

Knor

Mě se tohle pokračování líbilo zhruba stejně jako první díl. Akce bylo tak akorát a příběh se slušně rozvinul. Není to žádná extra bomba, ale dá se u toho úplně v pohodě vydržet. ()

kolosus

O niečo síce akčnejšie, iná kamera, nedá sa nepovšimnúť že pokračovanie je o niečo drahšie ako jednotka, lepšie masky ale kus slabšie ako atmosferický, tajomnejší, silnejší OUTPOST (2008). ()

WolfIssen

Téma by určitě šlo spracovat podstatně lépe, tvůrci se pustí do takového filmu a přitom bych neřekl, že mají příliš velký rozhled, co se tajných projektů Třetí říše týká. Velká škoda. 55% ()

Pitryx

Opakovaný vtip není vtipem. Atmosféra prvního bunkru je jen ke konci, herci jsou nevýrazní a v ději nic překvapivého nenajdete. Nesympatická hlavní představitelka, masky chudé, blbý konec. Pokud se tomu dá říci konec. 201408179706/10110 ()

spawnxp

Ale jo, není to až tak výraznej shit co jsme čekali po jedničce. Zóna kolem bunkru byla dokonce dost dobrá. Jen těch 100 minut by chtělo sestříhat... ()

aannemer

Jednička jako béčko slušná, tohle bylo zbytečně překombinovaný. A závěr mi vysloveně nesedl. Ta ženská byla taky dost protivná. ()

Ondrew

Trochu som sa pokracovania bal, ale zda sa, ze obavy boli zbytocne. Uz prvy diel ma dokazal dokonale zaujat, nuz a neinak sa stalo i v tomto pripade. Filmu nechyba paradna atmosfera, dej cloveka drzi v spravnom napati, a tak uz len caka, ako sa to cele skonci. Masky nazi zombikov su, podobne ako pri prvom dieli, na vysokej urovni. Rozhodne by som podobne individuum nechcel stretnut pocas nocnej prechadzky parkom. Vlastne... radsej by som ho nechcel stretnut vobec ;). Pevne verim, ze sa este dockame dalsieho pokracovania, nakolko pribeh ako taky je na to vyslovene stavany. Dakujem tvorcom za prijemne stravenych cca 100 minut. 65% ()