Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

phoebess

I přes ten pomalý rozjezd musím říct, že šlo o poměrně slušný příběh, když se budu držet striktně toho, že jde o pohádku pro děti, nezvykle zakončený vztahem na dálku, nebo na výšku (přeberte si to, jak chcete :) ). Mrzelo mě na tom jediné... Občas (a víc, než by se mi líbilo) mi to v některých scénách připomínalo Avatar.... ()

MartinezZ

Hmm. Blue Sky Studios znovu dokazují, že technicky a technoloígicky umí dělat skutečně moc pěkně vypadající podívanou, příběhově se ale nezmohou na více než jen podprůměr. Podstandardní chování postav nápady, zvraty, děj. Hodně, skutečně hodně jsem se nudil. Věřím, že 3D mohlo vypadat pěkně, ale na samotném filmu by to ani tak nic nezměnilo. Technologické demo, kde je příběh více než druhotný, jen tak mimoděk, aby tam něco bylo, ale jde hlavně o technologii. ~ Akčnější, nudnější a klišovitější verze dětštější a pohádkovější Zvonilky. ()

Karlas

Opět krásný animovaný film o bitvě armád životodárného dobra a hnilobné temnoty, jakoby z říše bájného mikrokosmu. Průvodcem tohoto klasického dobrodružství z džungle trav, je krásná mladá dívka hledající cestu ke svému podivínskému otci. Statečná Mary se dostává do hry věčného zápasu známého snad ze všech velkých legend. Škoda, že je tento pěkný příběh často poznamenáván snahou pobavit za každou cenu trapnými a rádoby vtipnými výlevy, které vůbec neladí s pojetím filmu. ()

Lamiczka

Animáky mám já ráda. A když jsou k tomu všemu ještě pěkně udělané, mají příběh s hlavou a patou a nejsou plné opakujících se rádoby vtipných scének, tak to jsem ještě radši. Epic (český název filmu výjimečně lépe vystihuje příběh – Království lesních strážců) je jedním z nich. Po boku prvního dílu Ice Age se staví mezi tu lepší polovinu animovaných filmů a dokonce i o pěkných pár stupínků navíc převyšuje nastavenou laťku průměrnosti. Příběh o lidské dívce, která se ocitne mezi záhadnými lesními skřítky, rozhodně nenudí a několika dějovými zvraty dokáže i dospělé obecenstvo pěkně překvapit. Ústřední postava mladých lidí, lidské M. K. (Amanda Seyfried) a skřítka Noda (Josh Hutcherson), dokazuje, že i přes rozdílné povahy je možné k sobě najít cestu a že je všeobecně důležité vědět, co je skutečně důležité. Zrod jejich přátelství je komplikovaný, ale o to víc úsměvný. Kontrastem je pragmatický Ronin (Colin Farrell), který za každé situace zachovává chladnou hlavu a nepřipouští si prohru. Na protipólu stojí černočerný kazisvět Mandrake (Christoph Waltz), jehož všudypřítomná temnota je postrachem všeho živého a zeleného. Kaleidoskop zajímavých postav uzavírá velmi vtipná dvojice slimáků Gruba a Muba (Chris O’Dowd a Aziz Ansari). Boj o záchranu lesního království a potažmo celé lesní vegetace je prezentován ve velmi propracované a dobře interpretova(tel)né formě. Zlo je vytrestáno, staré vztahy jsou urovnané, nové posilněné společným cílem. Mně se to líbilo. Moc. ()

numi

Průměrný animák, který myslí i na dospělé - do děje je nenásilně zapracováno pár nenápadných vtípků, u kterých se uchechtnete vy, nikoli vaše ratolesti. Jo a bacha, Mary je kus - takhle charismatickou plochoksichtku v animáku nepamatuju! ()

gogos

Příjemný příběh s pěknou animací, solidním hudebním doprovodem, sympatickými charaktery a extrémně nahláškovanými šneky. Nic moc originálního, ale přesto zábavné a koukatelné. Zkrátka a dobře velmi pěkná čtyřhvězdičková rodinná zábava :-) ()

kaylin

Tak je mi líto, ale z něčeho, co se tváří jako variace na "Arthura a minimoje" zrovna moc odvařený nebudu. Ono to také nic jiného není. Holka, co má blbý vztah s tátou, se promění v malou, aby se jejich vztah zlepšil asi proto, že on ji neuvidí. Ona se zatím postaví na stranu malých rytířů, protože tihle borci by asi sami nezvládli boj proti Maltazardovi. Maltazard se zde sice jmenuje jinak, ale je to úplně jedno výsledek je stejný. Pro děti líbivé, když jim nebude vadit ten pocit, že tohle už viděli. A že to má skvělou animaci? Tak to "Pacific Rim" taky a přitom to je příšerná blbost. ()

ABLABLABLA

Jednoduše perfektní animák se vším všudy, kterému nic nechybí a nadbývá pouze ta jedna otřesná písnička toho svitkouše. Hrozně vtipná scéna byla, jak jako zmenšená Mary utíkala před psem.. tak z pohledu psa a z jejího... úplně mi to připomnělo tohle. "Co je plochoksichte? Rozbrečíš se? - Víš, že mě neurážíš? Jen mě odpuzuješ."........................"Co je? Dobrej fór. - Zkus to znova. Třeba tě praští víc." ()

DH3Factor

Vcelku hezký animák přinášející klasickou zápletku o boji dobra a zla. Lesní prostředí je příjemné,ale samotný příběh bohužel nepřináší nic, co bychom už předtím někde neviděli. Na druhou stranu, tvůrci velmi pěkně vykreslují vzájemnou konfrontaci malých človíčků, obsahující šiškochlapíky, malinové, borůvkové a květinové dámy a především zelené strážce se štíty z listí a velkých neohrabaných hromotluků, mluvících jako zpomalená deska. Jak to nakonec se zákeřnými Boggony dopadne můžete hádat sami. Pro děti a ty z Vás, ve kterých ještě stále převládá dětská duše, dobrá volba. Pravda a láska, přece vždy vítězí nad lží a nenávistí. ()

..Lucas..

Pro mě dlouho očekávaný animák, který má očekávání nenaplnil stoprocentně. I přes to, velmi slušná zábava, za mě dobrý. A plusem je obsazení Beyonce. ()

Derek

dost tazka nuda zamerana hlavne na deti i ked s dost dobrou plejadou hereckych hviezd a par slusnymi akcnymy scenamy. humor je dost nevyrazny a hlavny pribeh je tak neoriginalny ze ma zacal po chvily v dost stvat... ()

dom156

Jako námět dobrý, ale odfláknutí zpracování. Chápu, že je to primárně pro děti, ale děj neměl ani hlavu ani patu. Až cca po 25 minutách vše začalo dávat trošku smysl. Za mě velmi průměrný film. ()

Dont

Klasická animovaná pohádka plná vtipných postaviček, s komickými situacemi, jakých se poslední roky točí spoustu. Nechybí ani muzikálová scénka s písničkou nebo ekologické poselství. Co už trochu chybí je originalita. Zkrátka ten příběh je pořád stejný, jenom se mění prostředí a jména postav. Zde v roli vtipných postaviček působí duo šnek a slimák. Inspirace Star Wars, Avatarem nebo Pánem prstenů je také nepřehlédnutelná. Postavy tuze šablonovité, ale v kreslených pohádkách to dovedu pochopit. Kriticky se stavím pouze k mladíkovi Nodovi. M. K. byla sympatická holka, nevím, proč jejím protějškem musel být takový manekýn. Nejsem si taky jistý, zda Christoph Waltz byl dobrá volba pro hlas hlavního padoucha. ()

TominoLa

Už nejsou časy kdy Pixar valil jednu pecku za druhou a tak vidět pěknej animák je pomalu zázrak. Epic patří k tomu lepšímu. 7/10 ()

dee-key

Já jsem z tohohle epického dobrodružství nadšený. Válka mezi samurajskými elfy a ninjovskými skřety a přesto stále pohádkově laděné, s trochou mystiky, perfektní animací, pár dobrými vtípky a špetkou romantiky. Není to nic zlomového ani světoborného, ale jako pohádka určitě skvělé. ()

Wiikii

Do včerejška jsem o tomto filmu ani nevěděl a teď ho hodnotím 4*... Sice je spíše pro menší publikum, ale mě se to opravdu líbilo, no i když ten úplnej závěr byl trochu nečekanej.. Pořád lepší než ucházející zvonilka. HODNOCENÍ: 71% (4*) ()

M.i.k.e

lehce nadprůměrná pohádka,která neurazí,ale zároveň výrazně nenadchne.Humoru je pomálu a originalitou Epic také zrovna nepřetéká a víc než cokoliv připomína Bessonova Artura a Minimoje.Bohužel pro tvůrce už v dnešní době není tím pravým měřítkem precizní technická stránka,která se víceméně předpokládá,ani nějaká ta hvězda v hlasovém obsazení...65% ()

Aljak

Po technickej stránke animácie to bolo dokonalé, ale vlastne po stránke námetovej to nebolo nič prevratné - aj keď aspoň príbeh a hlavne prostredie bolo aspoň trochu výnimočné. Malé lesné kráľovstvo sa musí ubrániť proti temným silám skazy. Tradičný boj dobra so zlom - v podstate úplne priamočiary, podľa tradičnej štruktúry bez výraznejších prekvapení. Síce to bolo naozaj prepracované a milé, miestami až dojemné, ale proste typický rozprávkový príbeh v novom šate. Nedá sa povedať, že by som bol z toho sklamaný, len som čakal o niečo viacej, aspoň nejaký nečakaný zvrat v tom predvídateľnom deji! ()

Antabelus

Hvězdička navíc za gagy šneků, i když si nejsem zcela jist, zda byly opravdu tak dobré... Jinak podprůměr ve všech ohledech... Spíše zklamání. ()