Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

honajz2

Mě to teda nepřišlo moc Epic... Chtěl jsem zde napsat něco ve stylu, že mě tyhle "hard fantasy" animáky (snad chápete, o jakých mluvím) nebaví, ale pak jsem si vzpomněl na My Little Pony a uvědomil si, že bych pěkně kecal. Každopádně Království lesných strážců mě vůbec nebavilo. Celé je to slepenec nejčastějších klišé z animáků (jeden mrtvý rodič, velká láska v podobě nádherného kluka "rebela" vypadajícího jak Ken, dvě nablblé postavy, co jsou v ději zbytečné, ale starají se o humor, atd.) s totálně šablonovitými a nezajímavými postavami, blbými dialogy, chabým dějem se spoustou nudné akce, který je ve všech situacích tak předvídatelný, že i random seriál co chodí v šest ráno na Nickelodeonu je oproti tomuhle překvapivější a hlavně je to celé neskutečně nudné. První polovinu jsem ještě dal v pohodě, ale u té druhé už jsem chvílemi měl skutečně problém udržet pozornost. Ani ten svět není moc originální, když si vzpomenu na Arthura a Minimoje. A ani to se mi nikdy nelíbilo. Tak jako tak, víc nezajímavý animák než tenhle už jsem sakra dlouho neviděl... Animace hezká, nápad k zahození taky není, humor aspoň nebyl trapný, ale to je asi tak všechno. Příště si radši pustím Údolí ztracených mravenců. 2* ()

Nach

Kvalitní filmařské řemeslo, které vybudovalo vcelku uvěřitelnou miniříši ala Artur a Minimojové, jenže zde to vše tak nějak lépe funguje. Humoru se člověk zasměje, akční scény vypadají akčně, hrátky s různým vnímáním času fungují, dokud se do toho nezapojí helma zpomalující čas. Tvůrcům rozhodně chválím jejich nápady i trochu originalitu. Postavy se v průběhu děje vyvíjejí, jsou charismatické a záporáci stylově odporní. Dobro a zlo je zde samozřejmě jednoduché a snadno rozpoznatelné a nebýt několika logických chyb a pár slabších pasáží, hodnotil bych výše. 75% ()

ProNotor

Námět tuctový, ale oceňuji animaci a hudbu, ta mě velice nadchla, animák ne jen pro malé, ale i pro náročnějšího pozorovatele animovaných filmů a seriálů. ()

Streeper

Zápletka mohla být trošku více promyšlená. Existuje daleko více lepších pohádek než je zrovna tahle ale rozhodně zase nepatří mezi ty úplně nejhorší a koukat se na to dá. ()

Crawler-D

Slimák a šnek v dobrodružství plochoksichtů. Příběh tradiční, ale v průběhu funkční, humorní sidekickové zábavní, jen osazení postavami mohlo být provedeno nápaditěji (takhle jsou všichni poněkud pubertální, bez charakteru). Animovaná stránka fantastická, tvůrci se do lesů zamilovali se zaujetím mistrů krajinomalby v realistickém duchu. Krom toho je pobyt v lesním království o to živější, že práce s pohyblivou 3D "kamerou" je vtahující. ()

C0r0ner

Nechápu, že se na takovém filmu muselo podílet pět scénáristů. Vždyť to bylo až na prostředí strašně laciné a neoriginální. Na druhou stranu se na to také skvěle koukalo, vizuál miniaturní přírody byl opravdu parádní. Ale děj byl takový průměrný, takže nakonec nadprůměr jen kvůli tomu, že jsem se nenudil. 70% ()

campix

Další z opravdu dlouhé řady průměrných animáků. Občas se sice najde takový, který mě dostane do kolen (viz Jak vycvičit draka), ale to jsou opravdu výjimky. Jinak na nás studia chrlí spoustu lehce zaměnitelných animovaných filmů útočících na peněženky všech rodičů, kteří si obstarali nějaký ty ratolesti. Nutno říci, že tyto film útočí hodně úspěšně a tak se nemusíme ani náhodou bát, že by jejich příval měl někdy ustát. Království lesních strážců se opírá o klasické pilíře animáků. Odehrává se v kouzelném prostředí lesní drobotiny, obsahuje spoustu zábavných postav (pejsek nebo slimáci), je dostatečně dojemná a především dobro opět zvítězí nad zlem. Jako plus bych viděl opravdu krásnou animaci. Zážitek možná trochu zkazil český dabing, jelikož jsem si nemohl poslechnout například Amandu Seyfried, Colina Farrella nebo například Christopha Waltze. Co se týče žánru, tak průměr. ()

Pajky3

Dobrodružná story z lesa, která má pomatenýho tatíka, nevěřící dceru, malinký lidičky létající na kolibřících, třínohýho psa a mluvící šneky. Jak už to tak bývá zvykem u animovaných filmů, tak hlavně vedlejší postavy dokážou pobavit, v tomhle případě šneci a pes. Co na tom, že je to vlastně tak trochu zelená agitka za zachování lesa a neubližování přírodě, když se to podá takhle tak se mi to líbí. Příjemné animáky já rád a tenhle se poměrně vydařil, takže jsem s ním spokojen. ()

pakobylka

Ten příběh není ve výsledku tak báječný ani tak originální, jak se vám snaží namluvit, když vám v úvodu plete hlavu pěkně vyvedenými animovanými lokacemi a tlachá cosi o zachování rovnováhy. Za prvé: Jestliže striktně oddělíte síly "dobra" a síly "zla", není to o rovnováze, ale o vítězství - a o porážce. A za druhé: Hlavní hrdinka asi měla být sirotek. Z animáku by tak zmizela jedna trochu trapná a trochu otravná postava, která mě vytrhovala z děje v těch nejnevhodnějších chvílích. Drobní strážci lesa by si zkrátka museli nějak poradit sami - tak jako vždycky ... a Mary by naopak nemusela nutně toužit po návratu do lidské společnosti. Určitě by to šlo nějak zařídit - jen kdyby autoři ve větší míře zapojili do práce mozkové závity. ()

KajusaK

Opravdu jsem nevěděla jak tuhle pohádku hodnotit, ale vzhledem k tomu že od poloviny jsem už ani nebyla schopna koukat v kuse jak mě to nudilo, tak dávám 3* ale mega slabé. Podle mě je to dost podprůměrná pohádka, která jediným čím se může pyšnit je skvělá hudba, nádherná animace a to je prakticky všechno..Děj je ohrátý a pár scének mi přišlo inspirovaných z jiných filmů. Například zmenšení Mary mi přišlo jako Mravenčí polepšovna, nebo malí pidimužíčci jako Horton ... Také to bylo až příliš dlouhé a v podstatě se tam celý film vůbec nic nedělo...Jsem z toho dost zklamaná.. ()

majo25

Blue Sky studio zabrúsilo pre zmenu do nekomediálnej roviny 3D animákov. Výsledok pôsobí trošku rozpačito. Animácia a celkový vizuál je super, téma na hranici fantasy a kopírky Disneyho Zvonilky už menej. Chvíľu trvalo, kým som sa do toho dostal a pochopil zámer tvorcov - pokus o moderný rozprávkový príbeh. Humor vyslovene chýbal, resp. ten slabý, čo bol, bol silne infantilný (rôzne pády a neohravanosť postavičiek). Väčší dôraz sa kládol na výpravu a tá sa vydarila. Aj preto tesne, ale predsa 4 hviezdy. ()

wendelin9

O tomhle animáči jsem slyšela poprvé asi 10 minut před tím, než jsem ho zapnula a musím říct, že sem se nestíhala divit, jaký skvost utekl mojí pozornosti. Začátek je možná trošku zdlouhavý, ale pak je to jedna pecka za druhou a já si nestíhala utírat slzy od smíchu. Prostě mě tato pohodová pakárna pro děti naprosto nadchla a jestli nevíte co dělat, když o víkendu prší, dávám vám jasný tip! :) ()

Prometheus69

Upřímně? Čekal jsem trochu víc, tedy trochu víc EPIC dostal jsem jen trochu lépe vylepšenou verzi mravenčí polepšovny. Plus hodně špatného záporáka... a nemyslím tím špatný jako že "dobrý.... v traileru mi prostě přišel víc zlejší. V reálu to byl jen takovej hnilobnej parchant z mateřskými pudy.... ech. B) Animace originální zábavná.... přesto tomu něco chybělo. Jak to říct? No prostě něco. něco co vás vtáhne do děje. Nadruhou stranu... velmy slušná zábava která rozhodně nenudí. Plus hudba samozdřejmě. :) Myšlenka ultrazvukového posunu mě i vcelku pobavila, ale nijak zvlášť nanavnadilo v chápání jiného světa v tomto směru. Aspoň pro efekt... to bylo dobré. Na závěr jedna připomínka k jednomu komentáři: Verbale ty vole.... tohle budou číst i děti. Ale vážně na tyhle sekce by tu měli být jisté normy. Sice jsem se jako vždy pobavil... nejspíš by jsi měl mít i vlastní pořad, anbice na to rozhodně máš.... třeba na Aktiv... po půlnoci kdy se na to stejně nikdo nekouká. B) Ale přesto, trochu soudnosti... ber ohled na pověst ČSFD i když mám ten pocit že právě z takovýchto uživatelů tahle stránka žije. B) Ohledem.... cože? Ty máš děti? :D ()

brokenhi

Takovy pěkný nápad, ale ach to provedení .... je to taková ta průměrná podívaná na takový průměrný dětský kousek, který ani tak nestačí ke spokojenosti dětiček... tak nějak dvě a půl hvězdy, s přimhouřením ty tři no... ()

Estrellita

Nádherná pohádka, která člověku zůstane v paměti. Třínohý Ozzy je k umuchlání roztomilý, hlavní hrdinka bezprostřední a v pohodě, slimáci sexy a hláška "I've hurt my elbow!" pro mě asi nesmrtelná. Jenom škoda, že té originality nebylo ještě o trošku více. Taky bych chtěla kolibříka... :) 80% ()

SniperG1

Výborné animace, vizuálně krásně barevné a pestré, párkrát jsem se i pěkně zasmál ( hlavně s tou mouchou :D ) , akce a napětí nechybělo, ale škoda toho příběhu - nic nového co by ohromilo! V Bažiňácích, kteří mimochodem byli mnohem hezčí než Listí, jsem jasně viděl Mordor :) Celkově příjemná nedělní podívaná... 75% ()

chelseaman22

Zasrané, pathetické, infantilní a veskrze kladné animované šmouhy jsou všude! Potrhlý laureát honore causa si to jako OSVČ mastí po lesním pažitě, kde se pomocí soustavy lup snaží odhalit mikroskopické společenstvo, jež nejčastěji osedlává havrany či kolibříky. Jeho postpubertální dcera se prostě nemůže dívat na to, jak její papánek vyvádí skopičiny, a proto si sbalí saky paky a hurá za matkou do Vidlákova! Jenže se zmenší na velikost slimouše, prožije první lásku vůči jezdci na kolibříkovi a samozřejmě zachrání zdejší hektar lesa a tudíž i celý svět! Příliš veselý konec, nesoustřeďte se jen na pancharty a peněženky jejich rodičů milý producenti a tvůrci! 45% Celosvětový výdělek k 12. 1. 2014: $268,426,634, což je 2,68 násobek budgetu..........364. nejvýdělečnější snímek historie a zároveň 62. nejvýdělečnější snímek uvedený ve 3D ()

Liznic

Těšil jsem se.. Celé se to tvářilo jako animovaná, dětská verze LOTRa a Avatara. Jenže tvůrci jakoby se nemohli rozhodnout, kam až chtějí zajít. Velkolepé dobrodružství o souboji dobra a zla, plus klasické hledání sebe sama. To mi vyhovovalo. Je jasné, že nahlížet na příběh z pohledu desetiletého dítěte a dvacetiletého (dítěte) je rozdíl, ale rozpaky tvůrců, jestli místy nezašli "až moc k dospělosti", proto teď vloží dětinskou hloupost, aby se to vykrátilo, jsou patrné. Film má výborné akční scény, ale jinak mne film nezaujal ani trochu. A je to taková škoda, po všech "tradičních" příbězích byla trocha epičtějšího dobrodružství i tak příjemným osvěžením. ()