Bystrá, statečná a tvrdohlavá dívka, taková je sedmnáctiletá Mary, která prožije dobrodružství, o jakém se jí nezdálo ani v nejdivočejším snu! Po návratu do rodného domu se snaží sblížit se svým otcem Bombou, který se jí odcizil. Svérázný a roztržitý profesor Bomba je posedlý zkoumáním pozoruhodné civilizace drobných lesních mužíčků žijících v lesích. Mary dochází trpělivost. Poté, co se kouzlem ocitne v tomto podivném lesním společenství, je ovšem nucena svůj pohled přehodnotit. Pokud se chce dostat zpátky domů, musí partičce zábavných zelených postaviček pomoci, uvěřit v jejich tajuplný svět a zachránit ho. Boj o záchranu lesa se však promění v boj o náš lidský svět. Díky odvaze, kterou Mary prokáže, získá nejen nazpět svého otce Bombu, ale i nové přátele. Královnu lesa - krásnou, bystrou a silnou Taru, která vždy panuje s úctou a vtipem. Obří housenku Nim Galů, známou svou vášní pro večírky, které rovněž nechybí moudrost a praktičnost. Komediální duo hlemýždě a slimáka Hňupa a Hruba, přičemž Hrub se považuje za největšího lamače dámských srdcí v lese. Ostříleného bojovníka Ronina, šéfa elitní lesní jednotky, muže s ostře řezanou tváří a suchým humorem, ochotného za svou královnu položit i život. (oficiální text distributora)

mcb

Nesnesitelná rutina podle šablony, u které jsem mnohokrát díky tisíckrát viděné dějové recyklaci, otravným stereotypním postavám (slimák Azize Ansariho mi permanentně trhal uši), trapnému humoru a celkové nezajímavosti pramenící z ploše načrtnutého světa uvažoval i o odpadu. Nakonec to ale zachraňuje fakt, že tahle hollywoodská pásová výroba má vlastně docela pěknou kameru, údernou hudbu a hezky sestříhané akční scény. Vše ostatní, kromě technických aspektů, je však čisté zlo. ()

Stanislaus

Království lesních strážců je v rámci animace vskutku EPICké, o tom nelze pochybovat, nicméně okázalý vizuál hyzdí vcelku obyčejný a všemi možnými šablonovitými motivy nacpaný příběh, což je ve výsledku opravdu velká škoda. Vztah dítě-rodič, niterný zvrat, pomsta, "nezvladatelný" hrdina a tak dále. Z postaviček mě nejvíce pobavila dvojice slimák a hlemýžď, kteří byli vážně vtipní. A z hlediska animace mě uchvátila zejména úvodní scéna s výběrem nové královny a "netopýří mrak vs. Lístci" (kdo viděl, pochopí). Zkrátka jeden z těch snímků, u kterého forma silně převládá nad obsahem. ()

BMW12

Velice povedený animovaný film. Na celém filmu je rozhodně nejlepší grafika, to je prostě nádhera, jak je to graficky zpracováno. Fakt jak kdyby jste se dívali na hraný film. Příběh je také celkem dobrý, navíc je doplněný velice dobrou hudbou. Myslím, že tato pohádka pobaví jak malé diváky, tak i dospělé. ()

honajz

Já tedy nevím, přišlo mi to jako kombinace Bessonových Arthurů a Twilight ságy, možná i té Zvonilky. Předvídatelné. Animace hezká, ale nic, čím by mne to mělo posadit na zadek a upoutat. Děti se navíc bojí slimáků, takže další body dolů. Plus přepálená stopáž, pokud to mělo být pro děti. ()

HellFire

Mírně nadprůměrný dětský animák s předvídatelným příběhem a jedinou vtipnou složkou v podobě slimáka a šneka (kteří jsou zde mimochodem jen pro to, aby ve filmu existovala komediální složka.... to, že jsou údajně strážci květu v průběhu celého filmu neprokážou jediným činem). O to horší, že záporáci jsou zajímavější než dobrá strana, hlavní hrdina jedná ve svém vlastním zájmu, nehledě na následky a vědátor je nechutně ukecaný. ()

ARI50

Pěkná animovaná pohádka ve světě lesa, je tam hodně slušného ale opět mi k dokonalosti trocha scházela ale to nevadí já se na akční animaci dobře bavil. ()

prome

Naprosto předvídatelné, chvílemi naprosto bez napětí a se spoustou již několikrát viděných klišé. Ano, nejsou zase příliš otravná, ale u hlavní mužské postavy to pro mě bylo ubíjející. Ta mi rozhodně neseděla. Naštěstí to zachraňuje občasný humor (nemyslím šneka a slimáka). Škoda, protože podle trailerů to vypadalo mnohem lépe. Druhý den už ani pořádně nevím, o čem to celé bylo. ()

ScarPoul

Celkom milá a vizuálne prepracovaná jednohubka. Ale nič viac. Chýbalo mi tam niečo skutočne dychberúce. Niečo čo by mi predstavilo úplne nový svet, do ktorého by som sa rád vracal. Všetky postavy sú archetypy, fungujú na základe nejakých záležitostí, ale akési skutočne bohaté vzťahové puto sa tu nenachádza. To je inak problém väčšiny animákov. Len ma trocha mrzí, že niektoré príbehy so zvieratkami majú viac skutočných emócií ako tie s malými ľuďmi. Ale to už som prehnane kritický. Film nenudí, má pekné tempo a je postavený na peknej myšlienke. Scéne v dome, keď je MK zmenšená je asi najzaujímavejšou časťou a všetko ostatné je natoľko milé, že tomu musím veľa vecí prepáčiť. Aj keď sa priznám, že veľa veci zachraňuje trojnohý pes Ozzy. Síce sa k filmu asi už nevrátim, ale na to jedno zhliadnutie bol Epic viac ako dostačujúci. ()

maseer2

čistokrevná animovaná pohádka (byť to tak na první pohled úplně nevypadá), na které je moc dobře vidět, že ji dělal někdo, kdo má hodně rád klasické (dětské) animáky.. je to zábavné, napínavé, má to krásný vizuál a nakonec i spoustu dojemných scén, takže za mě jasný palec nahoru.. P.S.: český název se výjimečně hodně povedl a šnek s dabingem Chrise O'Dowda je boží :) ()

Terva

CITÁT - Když si nezvolím dědice, nebude budoucnost.......... Pes Ozzy je Boží srandista. Svět v lese je nádherně kreslený. Choreografie soubojů je povedená. Hudba dobrá. Dobrodružství velké. CITÁT - Letíš ze šnekama........ Slimák a šnek jsou supr dvojka, dodávají příběhu tu správnou komediální náladu. Na jedné straně mají starosti o osud říše, ale na druhé to berou s humorem. CITÁT - Mám nápad! Všichni se schovejte do ulit!................ Já se královsky bavil, děti taky. Tak co vy? ()

liquido26

Na tenhle film jsem narazil naprosto náhodou a jsem příjemně překvapen, jaký se tady podařilo vytvořit poměrně neokoukaný a vtipný lesní svět a hezký příběh dobra versus zla :-) ()

corpsy

Vizuál je dosť ohromujúci, viem si predstaviť jeho znásobenie na veľkom plátne. Podobne príbeh má ako taký potenciál, lenže to by sa musel lepšie napísať scenár. Aj 30 rokov staré animáky mu môžu zdatne konkurovať a majú v sebe o dosť väčší zmysel pre zábavu a dobrodružstvo. Toto Blue Sky nevišlo. ()

PauloZ

Je to pohádka a je to pro děti, ale v rámci žánru je to velice dobré, svěží a s několika EPIC scénama. V základu to chce být dospělé, nebo alespoň jsem to tam častokrát cítil, jenže pak to srazí nějaké odlehčení pro děti (zpívající šnek) a profláklá kostra animáků, což s toho dělá trošku nevyvážený celek. Jakoby se toho Wedge bál, nebo jen chtěl zaujmout široké publikum, nebo mu hlavouni studia zkrátka nedovolili natočit to víc na ostro. Každopádně, bavil jsem se opravdu dobře a spoustu scén a lesní prostředí jsem si velice užil. Jen škoda, že si to v celé své kráse neudrželo status vyzráleho fantasy filmu, protože k dokonalosti a dospěláckému pojetí tomu chybělo fakt kousek. Hlavně začátek je skvělý, potom několik originálních prvků (zrychlenost vs. zpomalenost), všechny létací scény, výborná animace, čokl, dva šneci, kteří mě vůbec nevadili a nejednou fakt pobavili a jejichž vizuál (sliz) byl geniální. V neposlední řadě taky opravdu pěkně zpracované postavy, jak ty kladné (Mary je snad nejhezčí animovaná holka, co pamatuju), tak záporné. Dovedl bych si to představit víc na vážno s trošku agresivnějším závěrem a to by byla potom jízda. Jenže hold, děti chcou své filmy a my jim je dáme, a proti tomu samozřejmě nic, protože snaha příblížit se i dospělému divákovi je neocenitelná. 4*. ()

FFilipCZ

Perfektní animace a vykreslení krajin. Zajímavý a nevšední námět, který baví i přes jednoduchou dějovou linii. Nápadití a dobře zvolení představitelé "lesního dobra a zla". Zábavní cool hlemýždi. Sečteno, podtrženo - naprostá spokojenost! ()

ledzepfan

Kdyby se tvůrci vysrali na kraviny o boji "zlých" netopýrů a vran proti "dobrým" kolibříkům a šnekům a namísto toho rozjeli další nenásilnou ekoagitku, mohlo to být i za plný počet, protože ten design je parádní, animace je svižná a celkově to působí dost příjemně i přes všechny klišé a zlozvyky součastného animovaného mainstreamu. ()

zdepapepa

Předlohu jsem nečetl. Film byl typický animák se vším co se k tomu sluší a patří. Originální mix dreamworksovské hry na známá jména (vážně - koukněte se nahoru kolik zvučných jmen tam je! Ale chybí tam i např. Chris O'Dowd, Pitbull, Steven Tyler nebo John DiMaggio.) a sem tam nějaký gag a pixarovské hry na svět po boku lidí, ale ti ho nevidí. Lehce nakousnuté dospělé téma (mrtvá máma, vztah dcera/otec) je nakousnuté skutečně jen lehce. Hlavní tahák zde zřejmě byla klasicky typická pohádkovitost lesních strážců. Funkčně jsem na filmu nenašel žádnou velkou výtku, snad jen občas až přílišná střídmost a bezpečnost. Lepší průměr mezi mnou viděnými animáky, ale docela klidně tento výtvor mohl být direct-to-video a moc by svět netrpěl. ()

depony

Vtipnými momenty byl rozhovor s octomilkou a slimák se šnekem. Jinak byl potenciál celkem promarněný. Ale já tyhle ekologicky smýšlející filmy celkem můžu. Takže máme zase rádi přírodu, dupáci, ok? ()

Alqarin

Outsider, který sice tasí klišé za klišé, ale sympatickými postavami, povedenou animací a špetkou dospělejšího humoru to zdatně vyvažuje. Hodně příjemný překvápko. P.S.: Elfman tradičně válí. ()