Pavouci útočí

Pavúky útočia

Sci-Fi / Horor

USA, 2011, 82 min

• evilmind

Standardní Wynorskiho krávovina - možná lepší počítačoví pavouci, než bych čekal, ale o to horší, je jak se bere moc vážně. Nejvíc mě bavilo, jak občas charaktery reagují neadekvátně počítačově upravené scéně, která právě odehrála, a úplně jsem si představoval jak jim při tom asi režisér líčil, jakou epickou hrůzu si mají představit že bude ve finále vidět. Reálně ovšem skoro každý útok vypadá tak, že se postava chytne za obličej, a začne se zuřivě válet po zemi, a k tomu se pak dokreslí nějaký pavouk. Každopádně bych u pouštních pavouků, tak pěkně zpropagovaných notoricky známou fotkou amerických vojáků z Iráku, čekal něco podstatně jiného - tohle je prostě jen stokrát přechroustaný námět, kde dostali zřejmě už jinde použití pavouci jen jinou texturu v animačním programu...(7.1.2012)

Pecka tak velky Jim mne opet dostal bohuzel se mi tenhle film podarilo sehnat jenom s Polskym dabingem takze jsem prisel o jednu z hlavnich slozek Wynorskiho filmu dementne vtipne dialogy ale i tak sem se nenudil jenom skoda ze pekelny tempo z uvodu nevydrzi celej film ale ten konec byl opravdu ok jinak Souhlasim z Campbellem a pridavam svoje zjisteni ze holt skvele stranky CSFD neslouzi k nicemu jinymu nez k permanentnimu stirani tehto zabavnych a kvalitnich odpadu holt je to tu samej kritik a reziser a urcite by to natocili lip no mozna kdyby meli vetsi rozpocet tak by to bylo presvedcivejsi ale urcite by nezvladli ten Jimuv nenapodobitelny styl kterym svoje zetka povysuje na specialni druh umeni i kdyby mi ten film nekdo pustil a ja nevedel kdo to delal tak behem 5 minut to poznam ja mam taky rad pavoucky a na ty nektery radobychytraky a znalce se muzu zvysoka vysrat(1.5.2012)

• L_O_U_S

Úvodní titulky mě překvapily. Když jsem totiž viděl jména jako Paula LaBaredas, Melissa Braselle, Michael Bernardi nebo Diana Terranova, myslel jsem, že začíná porno. Ale ono ne. Tohle je starý dobrý Wynorski, tentokrát ovšem ne na Havaji, ale v Arizoně. Klišé a sračka jak řemen, bezedné zásobníky, špatné míření, parta tupých imbecilů zdrhající před digitálními potvorami. To, že tandem Wynorski-Corman může natáčet, považuju za dostatečný důkaz o existenci Ďábla. (883., 3. I. 2014)(3.1.2014)

• misterz

Ja mám rád filmy, kde zlé zvieratká alebo príšerky naháňajú ľudí a požierajú ich. Toto je však aj na mňa moc. Vo filme nič nefunguje, žiadne napätie, žiadne efekty, proste nič. Hudba mi neskutočne liezla na nervy, autorovi by som vykĺbil ruky a prepichol ušné bubienky aby už nikdy nemohol zložiť podobnú melódiu. Keď sa to berie ako komédia a nie ako sci-fi alebo nebodaj horor, tak budiž, pretože každá akcia vyvolávala záchvaty smiechu. Niečo tak neskutočne trápne a tak hrozne zahrané sa len tak ľahko nevidí, človek sa môže buď tváriť znechutene alebo rehotať. Hlavne na seržantke, ta postavička teda stála za to. Hviezdičku dávam pavúkom, aj keď ani tí neboli efektovo dotiahnutí.(16.3.2013)

• Bloody13

Wynorskiho asi nic nezastaví. Další z jeho nekonečný řady mistrovskejch fláků, z něhož budou Jimiho fandové stříkat blahem. Ostře načnuté tempo, velkolepé akční scény o stovkách komparzistů, všehoschopní vojáci, co používají bezedné zásobníky, digitální helikoptéry i stíhačky a asi stovka - trikově perfektně zvládnutých - lidožravých pavouků (tentokrát směs solifugy a obyčejné skákavky) útočící ze všech možných i nemožných skrýší... no zkrátka ILM hadr. Jenže tohle celý je vážně tak vtipný, až je to místy docela dobrý. Bohužel jenom místy. Druhá hvězda je za mojí slabost pro pavouky.(22.5.2012)

• - Film se natáčel v Aqua Dulce a v Lone Pine v Kalifornii a ve Franklinu v Indianě. (rafix)

• - Anglický název pro zabijácká stvoření Camel Spiders vznikl během válečné operace Pouštní bouře, kdy nacházeli Američané solifugy na tělech mrtvých velbloudů. Z toho vznikla legenda, že jsou solifugy schopné zabíjet velbloudy, díky čemuž získali pojmenování Camel Spiders. (Laca1313)

• - Solifúgy sa nikdy nedokážu pohybovať takou rýchlosťou ako vo filme, ich maximálna rýchlosť je najviac tak tretina z rýchlosti, akú je schopný vyvinúť šprintujúci človek. (beso74)