Pavouci útočí

Pavúky útočia

Sci-Fi / Horor

USA, 2011, 82 min

• tron

Tak toto je asi bez komentára. Armáda je tu nečakane za tú dobrú a zaujímavé sú i „pukajúce hlavy“, tým by sme ale so všetkými plusmi, ktoré toto céčko ponúka, pomaly ale isto končili. Ani som si neuvedomil, že sa pozerám na C. Thomasa Howella a Briana Krausea. Zle, zle, zle Pavúčie filmy, česť výnimkám, stoja za vedro slizu. Chcel som povedať za hovno.(31.12.2016)

• L_O_U_S

Úvodní titulky mě překvapily. Když jsem totiž viděl jména jako Paula LaBaredas, Melissa Braselle, Michael Bernardi nebo Diana Terranova, myslel jsem, že začíná porno. Ale ono ne. Tohle je starý dobrý Wynorski, tentokrát ovšem ne na Havaji, ale v Arizoně. Klišé a sračka jak řemen, bezedné zásobníky, špatné míření, parta tupých imbecilů zdrhající před digitálními potvorami. To, že tandem Wynorski-Corman může natáčet, považuju za dostatečný důkaz o existenci Ďábla. (883., 3. I. 2014)(3.1.2014)

• kaylin

„Pavouci útočí“ jsou prostě slabota. Wynorski nepřišel ale vůbec s ničím, co by snímek trochu ozvláštnilo, co by ho alespoň trochu udělalo zábavným. Není zde humor, kterému by se dalo zasmát, není zde dobrý trik, není zde překvapivý vývoj, není zde jednoduše nic, co by skutečně stálo za to a co by bylo dobrým důvodem pro to, abyste si snímek pustili. Wynorski je tragicky nudný.(25.2.2017)

• SOLOM.

„Postrach“ hororového – scifi žánru Jim Wynorski se vytasil s další céčkovou podívanou, při které potečou jeho odpůrcům opět nervy. Ovšem nikdo vás nenutí se na to dívat! Jim si ve svých odpadních kouscích dělá z diváků vždy vyloženou prdel, proto většinu jeho filmů nikdo nesmí brát moc vážně. Logika tu nemá místo, ta dostala přes držku už někde po deseti minutách, takže je úplně zbytečné počítat všechny ty chyby, které tu jsou k vidění. Bezedné zásobníky, stupidní chování postav, špatné digitální efekty to už ani neřeším, ba ani nesedící počet pavouků, kteří se rozmnožují rychleji než „světlo“. Prostě je u toho potřeba nechat odpočívat mozkové závity, popíjet v klídečku pivko a užít si tu „srandu“. Pokud se budete řídit podle mých rad, tak tohle veledílo přežijete jakžtakž ve zdraví...(více na: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.cz/2014/01/camel-spiders-2011.html )(25.1.2014)

• evilmind

Standardní Wynorskiho krávovina - možná lepší počítačoví pavouci, než bych čekal, ale o to horší, je jak se bere moc vážně. Nejvíc mě bavilo, jak občas charaktery reagují neadekvátně počítačově upravené scéně, která právě odehrála, a úplně jsem si představoval jak jim při tom asi režisér líčil, jakou epickou hrůzu si mají představit že bude ve finále vidět. Reálně ovšem skoro každý útok vypadá tak, že se postava chytne za obličej, a začne se zuřivě válet po zemi, a k tomu se pak dokreslí nějaký pavouk. Každopádně bych u pouštních pavouků, tak pěkně zpropagovaných notoricky známou fotkou amerických vojáků z Iráku, čekal něco podstatně jiného - tohle je prostě jen stokrát přechroustaný námět, kde dostali zřejmě už jinde použití pavouci jen jinou texturu v animačním programu...(7.1.2012)

• - Film se natáčel v Aqua Dulce a v Lone Pine v Kalifornii a ve Franklinu v Indianě. (rafix)

• - Režisér Jim Wynorski natočil snímku pod pseudonymom Jay Andrews (beso74)

• - Stvoření ve filmu nejsou pavouci, nýbrž solifugy patřící do stejné třídy pavoukovci, stejně jako např. roztoči nebo štíři. Narozdíl od pavouků však solifugy nejsou jedováté, ale k lovu používají silná kusadla. (beso74)