Pavouci útočí

Pavúky útočia

Sci-Fi / Horor

USA, 2011, 82 min

• L_O_U_S

Úvodní titulky mě překvapily. Když jsem totiž viděl jména jako Paula LaBaredas, Melissa Braselle, Michael Bernardi nebo Diana Terranova, myslel jsem, že začíná porno. Ale ono ne. Tohle je starý dobrý Wynorski, tentokrát ovšem ne na Havaji, ale v Arizoně. Klišé a sračka jak řemen, bezedné zásobníky, špatné míření, parta tupých imbecilů zdrhající před digitálními potvorami. To, že tandem Wynorski-Corman může natáčet, považuju za dostatečný důkaz o existenci Ďábla. (883., 3. I. 2014)(3.1.2014)

Pecka tak velky Jim mne opet dostal bohuzel se mi tenhle film podarilo sehnat jenom s Polskym dabingem takze jsem prisel o jednu z hlavnich slozek Wynorskiho filmu dementne vtipne dialogy ale i tak sem se nenudil jenom skoda ze pekelny tempo z uvodu nevydrzi celej film ale ten konec byl opravdu ok jinak Souhlasim z Campbellem a pridavam svoje zjisteni ze holt skvele stranky CSFD neslouzi k nicemu jinymu nez k permanentnimu stirani tehto zabavnych a kvalitnich odpadu holt je to tu samej kritik a reziser a urcite by to natocili lip no mozna kdyby meli vetsi rozpocet tak by to bylo presvedcivejsi ale urcite by nezvladli ten Jimuv nenapodobitelny styl kterym svoje zetka povysuje na specialni druh umeni i kdyby mi ten film nekdo pustil a ja nevedel kdo to delal tak behem 5 minut to poznam ja mam taky rad pavoucky a na ty nektery radobychytraky a znalce se muzu zvysoka vysrat(1.5.2012)

• Bloody13

Wynorskiho asi nic nezastaví. Další z jeho nekonečný řady mistrovskejch fláků, z něhož budou Jimiho fandové stříkat blahem. Ostře načnuté tempo, velkolepé akční scény o stovkách komparzistů, všehoschopní vojáci, co používají bezedné zásobníky, digitální helikoptéry i stíhačky a asi stovka - trikově perfektně zvládnutých - lidožravých pavouků (tentokrát směs solifugy a obyčejné skákavky) útočící ze všech možných i nemožných skrýší... no zkrátka ILM hadr. Jenže tohle celý je vážně tak vtipný, až je to místy docela dobrý. Bohužel jenom místy. Druhá hvězda je za mojí slabost pro pavouky.(22.5.2012)

• tron

Tak toto je asi bez komentára. Armáda je tu nečakane za tú dobrú a zaujímavé sú i „pukajúce hlavy“, tým by sme ale so všetkými plusmi, ktoré toto céčko ponúka, pomaly ale isto končili. Ani som si neuvedomil, že sa pozerám na C. Thomasa Howella a Briana Krausea. Zle, zle, zle Pavúčie filmy, česť výnimkám, stoja za vedro slizu. Chcel som povedať za hovno.(31.12.2016)

• darkrobyk

Pavouci útočí! Akorát to nejsou pavouci, mají 6 nohou. Ale říkají jim velbloudí pavouci. Tak já nevím, někdo je magor. Jak dostat ty bestie z Afghanistánu do USA? A co si takhle vypůjčit nápad z Arachnofobie.... Vědomě jsem si pustil téměř odpadový film a bavil se. Na prvním místě by mělo stát KOMEDIE. Líbilo se mi, jak J.W. nakládá halabala s postavami, jeden fakt neví, která zařve jako další. A pak ty hektolitry krve z jednoho kousnutí! Není divu, že kamera je několikrát ohozená... Ovšem jak je ty potvory dokážou chelicerami trhat na kusy, nechápu...nojo, dyť to vlastně nejsou pavouci. ,,Ještě štěstí, že nejsou větší, to by bylo po nás!" Jak říkám - vtipné, vtipné. Pavouci trikově děsiví, ale více mi vadilo, že místo lezení se nad zemí lehce vznášeli. Ale čert to vem, hlavně že krve bylo několik věder. Snad jen hlavní padouch mohl zařvat později a ta holčička neposlušná si zasloužila vykuchat!(30.7.2015)

• - Režisér Jim Wynorski natočil snímku pod pseudonymom Jay Andrews (beso74)

• - Anglický název pro zabijácká stvoření Camel Spiders vznikl během válečné operace Pouštní bouře, kdy nacházeli Američané solifugy na tělech mrtvých velbloudů. Z toho vznikla legenda, že jsou solifugy schopné zabíjet velbloudy, díky čemuž získali pojmenování Camel Spiders. (Laca1313)

• - Film se natáčel v Aqua Dulce a v Lone Pine v Kalifornii a ve Franklinu v Indianě. (rafix)