Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

Vaudevillain

Väčšina negatívnych kritík na Revenanta sa zameriava na nedostatočnú obsahovú stránku a činí ju hlavným cieľom svojej kritiky. Čo je pre mňa pomerne šokujúce je ale fakt, že aj svojimi odporcami je film takmer jednohlasne vychvaľovaný a vyzdvihovaný za svoju formálnu stránku a estetickú prepracovanosť, s čím rozhodne nemôžem súhlasiť a preto sa vo svojej kritike zameriam hlavne na formálnu stránku a jej následné prepojenie so stránkou obsahovou. Z Revenanta mám pocit, že Iñárritu ani v najmenšom nerozumie filmovému jazyku či filmovému symbolizmu. Najlepšie filmy prepájajú vizuálnu stránku s obsahom, atmosférou a témami filmu, dávajú divákovi informácie a zdieľajú svoje posolstvo prostredníctvom vizuálnych metafor a symbolov. Vzniká tak prirodzený súlad medzi tým, čo film chce vyjadriť a spôsobom akým to vyjadruje. V Revenantovi sa však nedeje nič z toho, práve naopak, zvolený vizuálny štýl je v priamom rozpore s príbehom ktorý rozpráva a s pocitmi, ktoré sa snaží vyjadriť. Lubezkého snové, vzdušné, malickovské, hyper-štylizované zábery sú v priamom rozpore s drsným, realistckým a temným survival príbehom o pomste na ktorom je založený dej filmu. Kvôli amatérskemu strihu, ktorý rýchlo a často strihá zo scény vyjadrujúcej určitú emóciu na scénu vyjadrujúcu úplne protichodnú emóciu tieto dva extrémy nekoordinovane kolidujú do jednej veľkej rozháranej zmesi, v ktorej zaniká ako aj krása Lubezkého záberov a jeho uvoľnený, snový pohľad na krásy prírody a taktiež aj očistný potenciál, ktorý mohol mať príbeh o návrate zo smrti a určitom znovuzrodení. Nie je to ani tak, že by práve výrazné kontrasty vyjadrovali niečo hlbšie či prinášali nové idey a témy. Ak by niekto chcel namietať že je zobrazená malichernosť a malosť ľudského života a trápenia oproti majestátnej a večnej prírode, môžem len povedať, že je to natoľko ohraný tróp, že jeho použitie týmto extrémnym spôsobom je nanajvýš gýčové a neoriginálne. Revenant dialekticky oddeľuje formálnu stránku od obsahovej, zdanlivo pracujúc s predpokladom, že sú na sebe nezávislé, v čom je jeho najväčšia chyba. Na natočenie dobrého filmu nestačí mať dobrý príbeh a dobrú kameru a akýmkoľvek spôsobom ich spojiť akoby každý slúžil úplne inému účelu, ale kvalita filmu je práve vo veľkej miere závislá na tom, akým spôsobom sú prepojené a ako vzájomne koexistujú. ()

Jarda68

Od pondělního zhlédnutí přemýšlím o negativech,která sem napíšu...Je páteční noc a já žádná nenacházím....Vlastně jednu chybu ten film přecejenom má...Tom je v něm lepší než Leo:-) A chci to vidět znova,už taková je hold doba:-) 90% ()

Honza.Dunder

Poutavý příběh a pečlivě vylíčený a zpracovaný děj. Výborný herecký výkon. Nicméně bohužel po celou dobu ponurá atmosféra bez špetky humoru a nadsázky. Film jsem si celkem užil, ale nijak mne neuchvátil. Přijde mi, že moc od ostatních podobných "temných" dramat nevyniká, což je při hereckém obsazení trochu škoda :-/ 8/10 a malé plusko za herecký výkon Toma Hardyho ()

Snakefinger

Leonadrdo Di Meresjev Zwei má vlastnosti, které by mu mohl závidět i Terminátor. Po tom co přežije útok grizzlyho, vstane z mrtvých z hrobu jako zombie, normálně si zaplave v ledové vodě oblečený do kožešiny, přespí z nudy v břichu koně a vyhýbají se mu samozřejmě kulky a šípy. Jediné co stojí za zmínku jsou bechderoucí záběry zimní přírody někde snad na Aljaščce. Jinak nic. ()

Qer

Tak jestli tentokrát ten Oscar Leovi nepadne, tak už budu opravdu pochybovat o soudnosti celé akademie. Abychom se ale nakonec nedivili a cenu za hlavní mužský herecký výkon nedostal nějaký černoch, který byl v rámci posílení dobrých vztahů s afroamerickou kulturou na poslední chvíli dosazen do nominací. Ale nechme toho narážení na zvláštní rozhodnutí akademie v posledních týdnech a vrhněme se na film. Největší kus dortu si pro sebe samozřejmě ukrojí Leo DiCaprio. A není se čemu divit. Boj o přežití v nehostinné Americe mu rozhodně budeme věřit. Vše působí syrově a hrubě, máme chvílemi pocit, že na plátně je opravdu zima a že šrámy od medvěda (skvělá scéna s bojem člověka a divokého tvora) opravdu bolí. Věřím, že si Leo při natáčení opravdu sáhl hodně hluboku ke svým fyzickým možnostem a že natáčení celkově nebyla žádná sranda. A to je ve filmu údajně minimum zvláštních efektů. Tom Hardy stojí taky za pozornost, ale to už asi také překvapení moc není. On padouchy prostě hrát umí a tam mi také sedí nejlépe. Vyzdvihnout také musím úchvatnou práci s kamerou. I velmi nehostinné prostředí může skrývat mnoho krás a když je někdo dokáže zachytit tak, jak se podařilo v The Revenant, není k tomu zkrátka co dodat. Třešničkou jsou různé záběry na zapadající nebo vycházející slunce a nebo měsíc. Hudba je spíše komornější, nicméně účelně doplňuje děj a někdy vykouzlí i velmi pěkné podbarvení. The Revenant je rozhodně dobrý film, poctivě natočený, který vcelku neoriginální námět představuje v originální formě. A dost možná to bude stěžejní film v kariéře Leonarda DiCapria. ()

mmajjkii

Film je to vskutku vymazlený, to jen co je pravda, ale něco mi tam chybí. Hardy je božský, a opět mi dokazuje, že do mé top 10 patří. DiCapria jsem neměl rád, zejména po shlédnutí Titanicu a hlavně po Muži v železné masce, a jeho filmům jsem se nějakou dobu vyhýbal, ono to taky byly první filmy, kde jsem se s ním setkal, a s odstupem času musím říct, že to byla chyba, zejména v Džangovi mě vyloženě odrovnal, a zde není o nic pozadu, zrovna jsem ve stádiu, kdy jeho film s radostí shlédnu, jen tak dál. Černoši v USA bojkotují Oscary kvůli nedostatku nominací, a jestli jej tentokrát DiCaprio nedostane, začnu je bojkotovat taktéž. 4*, IMDb 8/10, na pět to prozatím není, nemám z toho filmu ten správnej 5* pocit D, možná dojde. ()

jakubvojt

Na 5* v tom filme bolo dosť pasáži kde som sa nudil, ale zážitok z toho filmu bol :-) Páčil sa mi tam ten faktický historický setting. Musím sa priznať, že mi Leonardo veľa krát pripomínal, niektorými scénami, Vlka z wall street keď mal v sebe Lemon drogy, ale v Revenantovi bojoval o život :D. Za tie vydreté drastické scény a všetky prípravy okolo, toho oskara už asi fakt získa. ()

Marakoss

Zaslouží si Leo Oskara? Bezesporu! Zaslouží ji ho ale za tento film? Za film na který jsem zapomněl v momentě kdy jsem vylezl z poloprázdého kina? Ze kterého jsem nebyl ještě půl hodiny v tranzu jako např. po Inception? Za film, jehož příběh by se dal odvyprávět v jednom krátkém souvětí bez jakéhokoli dechberoucího zvratu jako např. v Shutter Island nebo The Departed? Ne, ne, ne. Neberte mě zle. Je to překrášně natočený film s nádhernou přírodou, ale bylo by sprosté ho ocenit teď u "Bčka", když jej nedostal předtím u "Ačka". Kino, 4K, Dolby Atmos. [7/10] ()

dundu

Musela jsem tomu nechat nejméně týden a pořád nevím, jestli se mi to vážně líbilo. Na palec dolů (tedy méně než 50 %) to sice rozhodně není, ale úplně fantastické a fascinující taky ne. Velká (přímo obrovská) + dávám za nádhernou přírodu, syrovost akce, masky a kostýmy. Naopak velké mínus dávám za délku filmu, málo akce, která je navíc vždy namačkaná jedna na druhou a pak dlouho nic, a za přehrávání (příliš přehnaná snaha o zisk Oscara ze všech stran). Lepší 3* ()

shinlove

Omlouvám se, ale musím tím začít - závěrečný souboj byl ve znamení songu od Kabátů - "...když se u nás chlapi poperou, tak jenom nožem, a nebo sekerou..." :D Ale jinak mám jen slova obdivu!!! Tohle byl nejlepší film, nejlepší vážný film, za posledních několik let! Řekl bych za poslední desetiletí minimálně!!! A pokud Leonardo nedostane Oscara, tak už doopravdy přestanu chodit do kina! ;) A režie byla opravdu mistrovská - pro mě opravdu ve všech směrech lepší, než tolik oceňovaný (přeceňovaný) Birdman. Spokojenost ve všech ohledech, smekám pomyslný klobouk. 5* ()

titi74

Western ktorý nebol dlho natočený , pútavo a vkusne podla Alejandra vtiahne diváka do deja . Príroda dôkladne nasnímaná, herecké výkony dôverne prežité, zvuk hudba a kostímy prepracované. Dej v tiesnivej atmosfére v neznámej americkej indiánskej nespútanej divočine nás tlačí sa sústrediť na detaily a zvedavosť očí čo bude ďalej. Skoro trihodinové dráma pretečie ako voda v lese a nechá v nás pocit žblnkotu , čo sa tam kedysi dávno vlastne odohralo . A uveril som. ()

Danny.cz

Jesli ho Leonardo nedostane teď, tak už nikdy. Musel si vytrpět neskutečné věci a hraje opravdu úchvatně, ostatně stejně jako Tom Hardy. Režie je velice svérázná a příběh tu hraje (stejně jako u Birdmana) druhé housle. Je docela nevýrazný, přestože (narozdíl od něj) hodně silný. Film vlastně stojí na své vizuální stránce a ta popravdě stačí k opravdu fantastickému zážitku. Když tedy pominu, že by DiCaprio byl za dobu svého putování mrtvý už několikrát, a přehlédnu některé nepovedené efekty (pád mědvěda) a klišovitost zápletky, jedná se o skutečně kvalitní snímek. - 78% ()

Lukkyn

V jádru velice jednoduchý příběh pomsty!!!A tak si říkám co je na něm neobyčejného a co mě tak uchvátilo???Ano je to utopenec z titaniku Leonardo di C. On je neuvěřitelný a podle mě na něm film stojí. Bez něj by to byla jen obyčejná báchorka. S Leemem se z toho stává holý boj o přežití , kdy při odchodu z kina máte pocit , že vás roztrhal a přežvýkal medvěd, že jste skočili s šemikem do propasti, že jste si udělali z koně spacák , poprali se se svým sokem, zimou, přírodou a vším možným. Minusem pro mě jednoznačně délka a příliš zbytečných záběrů přirody (která je ovšem dechberoucí , ale všeho moc škodí). Každopádně jestli Leo nedostane oskara , tak ať se jdou milý akademici vycpat!!!Hawk!!! ()

NeverEver

WTF???Takova nuda. Takova urputna snaha byt co nejvic "real" (zamlzena kamera od dychani, ostrikana od blata apod.), tolik zbytecnych scen, a misty az skoro zalesacka parodie. Asi nejdelsi fimove zpracovani jednovetneho scenare: "Ten, co tanci s medvedem, se nastve a chce se pomstit". Bohuzel, aby tohle dokazalo naplnit skoro 3hodiny, tak tomu chybi: 1. charismaticky hlavni hrdina; 2. dobre dialogy 3. bombasticky soundrack (aspon Ennio) a 4.hlavne trosku vice "hlavy a paty" do pribehu. Ono je samo o sobe tezko uveritelne, ze hrdina prezije to, co prezije, ale ze se pri tom chova jeste jak zalesacky ko*ot?! - porad se brouzda ledovou vodou, bez moznosti se pak nekde "ususit", spi asi 3m od ohne, btw. porad ma dost sucheho prachu popr.slamy na rozdelani ohne, a i kdyz ma ohen (a muze si rybu ohrat na ohni), radeji efektivne ji musi jist primo z reky, studenou a zivou (btw. jeste se vsadim, ze zkazka typu Leo snedl pravou zivou rybu behem nataceni budou plnit socialni site), vyvrhne kone aby se zahral a prespal, ale vsechny svoje veci necha venku na "desti/snehu", aby se do tech ultra mokrych zmrzlych veci rano oblekl, a porad se coura vodou..... a do toho pri finalni scene musi cekat az hlavni padouch odhali jeho lecku, misto aby ho picnul rovnou.... a do toho vseho ty opakujici "halucinace".... a naprosto nulovy soundtrack..... Dostavam amok znovu, kdyz pisu tohle review. Brr, po hodine jsem se modlila, aby prijel Clint a trosku to rozjel. Pro me jednoznacne ztracene 3hodiny. Na uklidneni si jdu pustit prirodopisny film o Sibiri... myslim, ze tam bude vice zabavy nez v celem Revenantovi. 2** (jednu hvezdicku ze jsme zjistila jak vypada horni tok reky Missouri, druha hvezdicka pro Toma Hardyho - jediny opravdu herecky uveritelny vykon ve filmu). P.S. Lea mam docela rada a jestli za tohle dostane Oscara bude to pro me dalsi z mnoha paradoxu, protoze pokud by si ho zaslouzil, pak urcite ne za tohle!!! ()

Monyfik

Nejslabší film L. DiKardia za posledních 20 let. Pokud měl Leošek dostat někdy oskara, tak vrchol jeho hraní je Pilot. ()

Lestatova

Veľké sklamanie z filmu, aneb "Ako chceli Leonardo a Alejandro dostať Oscara". Pretože keď tam budú mrtvé koňe, hryzenie surovej ryby, Leov zmučený výraz plný bolesti a tečenie slín, to je sila, to toho Oscara zaistí. Také plytké prvoplánove účelové mi to prišlo a počas celého filmu mi v hlave hučala potenciálna veta z režisérskej stoličky "ešte sa zamrač, nech tu sochu dáš" Ani tu pomstu čo ho vraj celým filmom hnala som nevidela, mimo to keď do ľadu napísal že mu Fitz zabil syna. No nič. ()

tata22 odpad!

Tak Vám povím, že takovou slátaninu už jsem dlouho neviděl. Když jsem před mnoha lety viděl pilota Meresjeva ve známé ruském filmu tak jsme nevěřil, že ho může něco překonat. To jsem si neuvědomil, že americký superhrdina to hravě dokáže. Ještě štěstí, že autoři v mládí viděli Hvězdné války a Vinetoua. Zabití medvědice a vrcholná scéna z Hvězdných válek ukrytí Luka Skywalkera v břiše mrtvého zvířete v podání Leonarda mně opravdu pobavila a v kině jsem vyprskl smíchy. Vy jste tomu vážně někdo uvěřil ? Vy jste se vážně někdo bál ? Vy jste vážně někdo byl napjatý jak to celé dopadne ? Absolutně nechápu jak režisér tak nádherných filmů jako třeba Amores Perros dokázal tohle. Že by za to mohly peníze ..... ()

Mr.Hackels

Celá ta syrovost filmu je opravdu dech beroucí. Na druhou stranu, když se přežene první vlna útoků indiánů, veškerá racionálnost jde stranou. Nesmrtelný Leonardo nejenomže dokáže sám sebe zázračně uzdravovat za pochodu, ale dokonce ani necítí chlad a nejeden otužilec by mu záviděl. Scéna s Grizzlym top. Ale celkově jen průměr a dost pochybuji, že se na to ještě někdy podívám. A osobně si myslím, že i přes všechny výkřiky "Dejte mu konečně Oscara!" , tohle by na zlatou sošku stačit nemělo. 55% ()

sopticek

Film je dobrý, respektive hodně dobrý, ale velice mu škodí nelogika děje. Člověk, který by se v takové míře potýkal se zraněními, způsobených medvědí samicí, by se po pár dnech nedokázal producírovat krajinou v celkem fit stavu. A ta plavba v té obří kožešině, která musela mít tak sto kilo, tomu už jsem se opravdu smál i já. Jinak herecky je to dokonalé a příroda, je neuvěřitelná. Chce to určitě vidět v kině. ()

Majrek

Dobře napsané, výborně natočené, přesvědčivé, surově realistické, parádně zahrané, spravedlivě končící, pro koně raději nepřístupné (až si koně všimnou, že si někteří z nás dělají z jejich břicha obývák, přestanou se s námi tahat).... Ale jednu hvězdu musím strhnout za tu zfušovanou tracheostomii (nedostatečný výkon medvědáře a jeho svěřence). Medvěd chudáku Leonardovi musel prorvat i jícen, když mu z krku při pití crčela voda... Nu, až si pan Glass přijde do pojišťovny pro bolestné, čeká ji jistojistě krach. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)