Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

Scraffy

Tak moc som bol pred pozeraním filmu presvedčený, že tomu dám 5 hviezdičiek, že po skončení sa tak naozaj stalo. Film je to neskutočne surovo natočený s prenádhernými efektami a temným prostredím. Leonardo DiCaprio hrajúci bezchybne a žiadúc si držať v ruke tú svoju vysnívanú zlatú sošku zvanú Oscar. Leo si prežil pri točení filmu veľmi veľa vecí, ktoré si myslím, že len tak nezabudne. Prostredie je totižto dychberúce a pomalé zábery na krajinu vyzerajú ako vystrihnuté z dokumentu. Alejandro G. Iñárritu kočíruje voz, ktorý ide cestou k úspechu. Film je jedna veľká KRÁSA! ()

JohnZ87

Drsná podívaná v nádherných zasněžených scenériích amerického západu. Leonardo DiCaprio v opravdu pro něj hodně netradiční roli. Že za svou bohatou kariéru plnou excelentních hereckých výkonů získal vysněného Oscara teprve až za tento film, je poněkud napováženou. Jednak by měl mít těch sošek na základě jeho předchozích rolí už několik a jednak tato role nebyla zdaleka jeho nejlepší, ale byla zase pro něj nepochybně hereckou výzvou. V každém případě tohoto Oscara pro Lea vnímám jako jakousi omluvu lidí z filmové branže za to, že mu toto ocenění neudělili již dávno. Skvělý Tom Hardy v roli záporáka. 80% ()

caesius

Jediný důvod vzniku tohohle filmu bylo z mého pohledu získání filmových cen. A k tomu zjevně stačí 135 mil. USD, co se na jedné straně utratí za tvářičku miláčka publika DiCapria, na té druhé se zjevně ušetří na motivu a scénáři. Film mi vzal 156 minut, ale nedal mi vůbec nic. Ty ** jsou pro kameru a produkci :) ()

G.THOMPSON

Po druhém zhlédnutí zvyšuji ze čtyř na plný počet. Skvěle zpracovaný drsný film o přežití, bez příkras či klasického amerického patosu. Neskutečně poutavý příběh a celková reálnost filmu je dechberoucí. Je to celé takové temné, syrové, autentické... Možná by se mi líbilo jen víc rozvinutější příběhová linie hledání indiánky Powaq. I přes obavy z (na pohled) přepísklé stopáže film neztrácí drive a ty dvě a půl hodiny utečou jak nic. ()

Maniik88

Tak došiel rad aj na tento film, do ktorého sa mi vôbec nechcelo a to kvôli jeho dĺžke. Kapor sa roky triasol za Oscarom, nakoniec ho dostal za tento film. Ja ho nemám rád, ale jeho kvality uznávam a zaslúžil by si ho už skôr a za lepšie filmy. Tu musím uznať, že natáčanie muselo byť ťažké. Stále v zime, snehu, studenej vode, s mastným kožuchom, vlasmi, fúzmi. Keby to malo 90min, tak je to super survival dráma, no takto sa pozerať polovicu filmu ako sa plazí a hľadí na hviezdy, ako jeho konanie nemá nejakú extra logiku a keď je celý film len o pomste. Mne sa viac páčil výkon Toma Hardyho a fajn bol aj kapitán Gleeson. Medveďovi som fandil, nech už ho konečne zožerie, fandil som aj Indiánom, nech už ho konečne oskalpujú, no on nie a nie umrieť :) Napr. Mads Mikekelsen sa mi páčil viac v Arctic: Ľadové peklo, či Valhala. ()

ANTYCHRYST

Opět nesmrtelný Leo v akci a tady doslova a do písmene :) i kočka by mohla závidět co všechno přežije.. Sice je to krapet delší ale je se stále na co koukat. Není nouze o agresivní a opravdu Hard nájezdy indiánů.. kde se kamera toho nebojí a kdyby to šlo.. Krev stříká i s obrazovky :) několik legendárních scének jako souboj s medvědici či přenocování v koňském těle.. :) 90 % vše doplňuje skvělá hudba ()

Ex_Machina

Film spracovaný po filmárskej stránke tak, že vyrovnať sa mu je takmer nemožné. Kamera je tu kľúčová a vycibrené zábery s minimom strihu umocňujú jej pôsobivosť a tvoria polovicu úspechu. Príbeh je klasický, to znamená ťažký život anglických a francúzskych tvrdých mužov v nehostinnej severoamerickej divočine v časoch minulých, kde smrť striehne za každým rohom a o následnej ceste za oprávnenou pomstou hlavného hrdinu. Čim tento film vyniká: Film ťahajú DiCaprio a Hardy, ktorí hrajú ako o život, kamera je bezkonkurenčná, hudba dokonalá, príroda nádherná no zároveň drsná a kaskadéri a maskéri tu odviedli skvelú prácu. K brutalite sa nejde ďaleko a o hovorené slovo je tu núdza, pretože všetko sa povie prepracovanými zábermi a činmi, ktoré vykresľujú ako všelijako možno prísť o život. Je to filmárska lahôdka, ktorá však nie je pre každého. ()

MasterD

Poetické pasáže a příběhové zvraty bych ocenil, ale ke konci už ta americká popkornovka byla až moc na efekt a la Django Unchained a fakt to nejde brát vážně. Kdyby to tak nedojili, dal bych plný počet. Překrásná příroda ve 4K, ale na jejich místě bych v té zimě být nechtěl. ()

Bobris

Od medvěda až po titulky sem nedýchal. Dicaprio to znovu dokázal, když jeho něco bolelo, bolelo to i mě. Hmatatelny herecký výkon a opravdu asi nejrychlejších 150 minut, které sem kdy viděl. Do toho ještě oscarově slizský Hardy. Takhle se mají točit americké filmy, přesně takhle. ()

intro

Krásná příroda, příběh, herecké obsazení. Podtrženo sečteno REVENANT Zmrtvýchvstání můžu Všem jen doporučit. Takhle dobrých filmů se moc nevidí. ()

Vykuk

Celkem fajn fim, ale za mě spadá do průměru. Drsně pojaté, s tou správnou atmosférou, ale na můj vkus roztáhané a v celku nudné, konec už jsem urychloval, nic, co bych musel vidět znovu. ()

Kucino

Tento film je vskutku niečím výnimočným, opäť chválim najmä kameru a výkon hercov v tom nehostinnom prostredí. Nebyť nezrozumiteľného blabotu Toma Hardyho, ktorý mohol s kludom celý film rozprávať aj recept na polievku (aj tak som chytal len každé piate slovo) a trocha uletených schopnosti DiCapria ala Bear Grylls mohlo to byť aj lepšie. Hádam mu toho Oscara už dajú lebo po tomto filme je evidentné, že ho veľmi chce. 80 % ()

Zolky

Ohromne dobrá kamera, nádherné prostredie, parádne kostýmy a opäť skvelý DiCaprio, ktorému som uveril každý jeho pohyb, výraz tváre, bolesť alebo hnev. Prvá polovica filmu jednoznačne lepšia ako tá druhá a to je obrovská škoda. Tiež mi tam chýbalo viac dychberúcich situácií, ale aj tak tie dve a pol hodiny ubehli ani neviem ako. ()

phasek

Jelikož mne tohle dílo dost dostalo, asi nejvíc, co jsem za rok 2015 viděl, musím k tomu prostě něco napsat. Je sice pravda, že když se s Vámi takhle pomazlí medvědice, nebudete se určitě schopni ani pohnout, natož za pár dní jezdit na koni, ale mne tento detail ani moc nevadil. Leonardo to zahrál úžasně (asi by toho Oscara měl fakt dostat), režie, kamera, výprava a vlastně všechno taky skvělý. Scéna s medvědicí, jak bylo již napsáno mnohokrát, nemá konkurenci. Mne ale hlavně bavila ta reálná surovost už od první scény a hlavně to napětí, kde sakra vezme nějaký to jídlo a co se mu zase přihodí za "nehodu" při jeho procházce zamrzlou krajinou... Jako bonus pak vidím intimní scénu s koněm, kterou jsem fakt nečekal a v životě by mne něco takového nenapadlo. Nezbylo mi nic jiného, než dát plné hodnocení a už se jdu učit, jak zabít medvěda, kdybych náhodou jel někdy do Tater :-) ()

vieriX

Tak tohle se sakra povedlo úžasně drsná a realistická krajina, kde by člověk nechtěl žít. Dicaprio tu nějak extra nemluví, ale jeho hrdina si prožije muka, kde většina by to nezvládla už po několika hodinách. Extra hutný a drsný survival film o přežití a pomstě přes všechny nástrahy. Pro mě třešnička na dortu těsně před koncem roku. ()

Hatred

Skvělý vizuál a kamera, dokud se bojuje a přežívá, není co vytknout, ale jakmile se jenom přežívá, začne to jít trochu z kopce, někdy docela skokem. Kdyby DiCaprio měl stejnou odolnost vůči ledové vodě i na začátku kariery v Titanicu, mohli jsme se dočkat úplně jiného konce, ve kterém by zřejmě doplaval zpátky do Southamptonu. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)