Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit. Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

Firebug

The Revenant je krásný film, který lehce zavání prvoplánovým exhibicionismem s trochou toho starého dobrého kýče. Já to Alejandrovi ale celkem žral. Příběh se dá shrnout do jedné věty a z nalinkovaných kolejí neuhne ani o píď, ale ten boj o přežití je ztvárněn nebývale syrově a sugestivně. Díky minimu viditelného střihu (přesto velmi dynamické záběry, které přirozeně přechází do detailů) se divák nachází v centru dění a každá zasažená rána ho bolí. Škoda, že vedle toho působí osudy Glasse jako nepříliš věrohodná báchorka. Herecky to dle mého válcuje Tom Hardy, v jehož podání není záporák prvoplánovým hajzlem, ale jen primitivnějším hrubiánem a produktem drsné doby, jemuž nepřála situace. Pocitově mi to přišlo delší, než The Hateful Eight a upřímně jsem od snímku očekával o dost více. Formální stránka to vyšvihla na solidní 4*, ale pro někoho, kdo se ve scénografii a kameře příliš nevyžívá, tenhle kousek moc není... ()

James87

Myslím, že Leo je na vrcholu své herecké kariéry a jestli se bude držet těchto filmových rolí, tak bude točit pouze dobré filmy. Zmrtvýchvstání je podívaná, kterou v kinech neuvidíte každý den. Kanadská příroda nemá chybu, příběh se odvíjí svižně a herecké obsazení je také ve skvělém souladu s tím vším. Leo a jeho boj s bránící medvědicí své medvíďata je dost věrohodný, krutý, ale od toho se pak odvíjí děj filmu, tak si užívejte každou minutu. Já dávám pět. ()

Gyrphos123

Ou, nářez jako sviňa, neskutečnej zážitek a někdo, kdo řekne, že do kina nemá cenu chodit, že si film radši stáhne je totálně mimo, protože tohle zažít v kině je fakt masakr. Leonarda nemám rád, ale tohle je role, která mu sedla, teď toho oscara musí prostě dostat !!! Skvělá kamera, skvostná krajina, fakt nádhera, miluju lesy, zimní krajinu. Brutalita nechyběla a mně se fakt líbila, jsem rád, že i něco takového je v kinech možno vidět. REVENANT nasadil laťku survivalů hooodně vysoko a já jsem zvědav, jestli to někdy někdo překoná a jestli jo, tak ať už to je, protože tohle chci další a další. 99,9% :3 ()

gutshoter

Co se týče nezpochybnitelné syrovosti, autentičnosti či výborné kamery, to zde bylo zmíněno kulantně řečeno nejednou a já se k tomu blíže vyjadřovat již nebudu. Herecký výkon Leonarda bych zařadil jako standardní, tedy výborný, leč zlatou sošku bych viděl trošku někde jinde. Tento film ve mně v budoucnu vyvolá vzpomínky na to, jak jsem se cítil bezprostředně po zhlédnutí naprosto perfektně, svobodně... Kde jinde pocítit lidskou hodnotu tak chatrnou a přitom všem tak nesmírně cennou jako právě zde? ()

ZkuKol

Iňáritu by chtěl být jako Malick, Leo chce Oscara a Tom chce hrát magory. Vizuál je dokonalý a na film se prostě musí do kina. Na druhou stranu film mohl být o hodinu kratší a děj jednoduší, vyhnete se tak otazníkům na téma; "co se mu ještě musí stát?" Nevím jestli Leo sošku dostane, určitě už hrál lépe, tohle je spíš fyzický výkon hodný ultramaratonce. Myslím, že kdyby tvůrci rezignovali na občas až násilné snahy o přesah a drželi tempo začátku scény, tak v tom kině nikdo nedýcháme a pochyby o Leovi, smyslu filmu apod. nás ani nenapadnou. Jednoduše řečeno jedná se spíš o zajímavý film, než zábavný a nemuselo to být... 60% ()

sedm.1

TOTÁLNÍ BOMBA!!!! Dvě a půl hodiny jsem seděl přikovaný v kině do sedačky, s otevřenou hubou dokořán a jen lapal po dechu, jak strašně moc mě tahle drsná pecka dostala a vyrazila dech. Hned od úvodu film nabral neuvěřitelný grády, jedna nezapomenutelná scéna střídala druhou, prakticky pořád se něco dělo, dějová gradace zde dostala úplně nový rozměr, a já jsem z toho všeho prostě pořád ještě nehorázně v prdeli. Samotná zápletka je tu sice velmi jednoduchá a přímočará, ale Iňarritu z ní přesto dokázal vyčarovat naprosto strhující maximum, čemuž samozřejmě velmi napomohla i dech beroucí překrásná příroda, která zde sehrává velmi, velmi důležitou a výraznou roli, syrová atmosféra, famózní vizuál a napětí celého snímku jsou též nezapomenutelnými prvky této úchvatné podívané, herecké výkony všech zúčastněných nelze také považovat za nic jiného, než dokonalé, načež pak ústřední duo pánů DiCapria a Hardyho je pak úplně jiná dimenze, tady je rozehrán duel snů, to je zkrátka fantazie, ovšem všechny tyhle mé nadpozemsky působivé dojmy ještě jeden přeci jen převyšuje o něco víc, a to kamera Emmanuela Lubezkiho, ta mě přenesla zcela do jiného světa a především díky jeho nasnímání musím konstatovat, že jde o jeden z TOP filmů vůbec. Iňarritův krutý omyl Birdman budiž tedy odpuštěn a zapomenut, a jinak doufám, že se budou pro tento film konat pořádné Oscarové žně, a já jdu hned měnit pořadí v mé Topce. P.S. všude přetřásaná scéna s útokem medvěda je fakt masakr, minimálně tenhle moment musí vstoupit do filmových dějin!!! Ikdyž já doufám, že se tam zařadí celý tento film, zasloužil by si to. ()

Maynard.

Ty krááááso, jo! Konečně zase pravá nefalšovaní podívaná. Tohle je doslova pastva pro oči. Nejen, že tady hodně hraje Leo a ostaní herci. Ale hlavně kvůli nádherné ukázce americký přírody. Vodopády, lesy, hory, řeky... To všechno je prolnutý dokonale zvolenou hudbou. Dějově se nejedná o nic převratnýho, ale ta kamera je natolik silná, že ani není potřeba silnýho děje. Jestli sem si myslel, že dlouho nic nepřekoná Djanga, tak mám pocit, že tohle u mě po několika skouknutích bude number one. Uvidíme jak se k tomu postaví 8 hrozných, ale něco mi říká, že western posledních x let je tohle. Wao, na tohle chci do kina, už se nemůžu dočkat! Tohle je hodně reálnej a ještě víc špinavej western. Docela obdivuju první přistěhovalce v USA. Jo a taky obdivuju Lea, kterej se celej film musel válet v takovejch humusech, je to VELIKÁN! už to mám 2x za sebou :o) /3.skouknutí/ Nedalo mi to a musel sem jít do kina, vychutnat si tenhle skvost na pořádným plátně, což se rozhodně vyplatilo a jen mě to utvrdilo v tom, že je to film přesně pro mě. Ty dlouhý záběry na jeden zátah prostě žeru v každým filmu, no a tady ještě snad víc. Mazec, jak jsou tady vyobrazený indiáni, sice sou jakoby hodný, páč chráněj svoje území, ale z pohledu diváka to jsou krvelačný bestie, který si jdou tvrdě za svým. Tom Hardy dokázal svou chamtivou postavu dokonale zahrát, sežral sem mu to a i sem ho vlastně (až na pár fakt hnusáren) chápal - jestli souhlasíš, tak mrkni :o). Leo musí dostat oskara, páč si to natáčení asi fakt užil. Není moc filmů, o kterejch musím pořád přemejšlet. Tohle je dokonalost! ()

Forsberg11

POZOR!! TENTO SPOILER OBSAHUJE KOMENTÁR!! Dnes, keď som sa prechádzal po lese rozmýšľal som okrem iného čo napíšem k tomu Revenantovi. Napísaného toho už bolo skutočne veľa, aj dobrého aj zlého. Ničím originálnym už asi neprispejem ale moje pocity z tohto filmu sú asi takéto: Hneď z kraja filmu ma do deja nekompromisne vtiahla scéna keď Arikarovia napadli tábor lovcov. Upútala ma hlavne neskutočne realistická a perfektná kamera, ktorá prechádzala cez bojové pole spolu s rôznymi postavami, okolo svištali indiánske šípy, padali ľudia a striekala krv. Málo strihu, dlhé zábery, krásna práca. Povedal som si: tak ak sa bude celý film niesť v podobnom duchu asi tu dosiahnem filmový orgazmus. No nestalo sa tak úplne. V ďalšom priebehu filmu sa samozrejme dá nájsť ešte veľmi veľa pamätných a silných scén. Za všetky spomeniem nezabudnuteľný a doteraz až nevýdaný súboj s medvedicou, spánok v konských útrobách, jedenie surového bizónieho mäsa atď. Nuž ale aj tak tomu na plnú paľbu ešte niečo chýba. Hlavne ma dosť výrazným spôsobom nudili snové scény, srdcervúce flashbacky a podobné nezáživné vyplňovačky filmu, ktoré si Iňárritu mohol radšej odpustiť. To je taká jedna chybyčka na kráse. Tou druhou sú niektoré logické diery a nezmysly vo filme, ktoré tu ale rozoberať určite nebudem. Mne "stačí" to, že tam sú. Písať o Revenantovi a nespomenúť herecký výkon Leonarda DiCapria by bolo nemysliteľné. Leo už dlhé roky dokazuje, že je to jeden z najlepších hercov aký kedy chodili po tejto zemi a s pribúdajúcim vekom stúpa aj kvalita a autenticita jeho hereckého prejavu. V Revenantovi to dotiahol takmer do dokonalosti, keď si aj on sám ako herec musel siahnuť takmer na dno svojich síl. Ako vegetarián musel skutočne jesť surovú bizóniu pečeň alebo naučiť sa hovoriť dvoma starými indiánskymi jazykmi. Podal výkon určite adekvátny plešataj soške a verím, že tento rok mu to už vyjde. A keď nie, nič sa nedeje, akademici sú beztak poväčšinou tupci, čo neváhajú dať Oscara takému filmu ako je Birdman. Netreba zabudnúť ani na skvelého badass drsňáka Toma Hardyho, ktorý sa čím ďalej tým viac tlačí do novodobej hereckej špičky. Je to skutočne kvalitný a charizmatický herec. Okrem nich si pochvalu ale každopádne zaslúži každý, kto sa na filme podieľal. Hlavne kameraman Emmanuel Lubezki sa tu poriadne vyhral a odviedol viac ako stopercentnú prácu. Kamera v niektorých chvíľach vtiahne diváka do deja tak, že sa cíti ako súčasť príbehu. A to sa cení. Podmienky pri nakrúcaní boli veľmi drsné a Iňárritu dal štábu poriadne zabrať. Veď napokon veľa ľudí v priebehu natáčania z týchto dôvodov skončilo alebo dostalo výpoveď. Nakrúcalo sa v drsných a surových podmienkach v Montane, Britskej Kolumbii, Argentíne a ďalších lokalitách. A to je jedna z hlavných výhod tohoto filmu. Jeho takmer dokonalá realistčnosť a autenticita. Ja som im to zožral aj s navyjakom a v tom kine som bol prilepený k sedačke a pohltený pohyblivými obrázkami ako malý chlapec. Už teraz sa teším na BluRay a možno po druhom pozretí to bude plná nádrž. Za mňa ale aj tak skvelé a určite odporúčam. 85 %!! (Kino) EDIT: 25. septembra 2016. Tak po druhom pozreťí s odstupom času na domácom kine je to predsa len plná palba. A. G. Iñárritu ponúka neskutočnú dva a pol hodinovú, dobrodružnú jazdu a Leo DiCaprio ponúka ešte neskutočnejší (a právom Oscarom ocenený) herecký koncert. Nevadili mi tentokrát ani toľko kritizované snové sekvencie a vychutnal som si skutočne každučkú sekundu. Čím ďalej tým sa mi viac potvrdzuje, že na to aby ste film skutočne docenili, ho musíte vidieť viac ako jedenkrát. Tentokrát už 95 %!! () (méně) (více)

Sdoom

Druhá letošní návštěva kina a druhé zklamání, možná ještě větší než v případě Hateful Eight. Iňárritu si opět, stejně jako u Birdmana (u kterého to ovšem zdaleka tolik nevadilo) neodpustil zbytečné exhibování s pomalými dlouhými záběry á la Terrence Malick. Film tak ztrácí tempo a působí velmi roztahaně. Je to škoda, protože úvodní půlhodinka je vynikající. No a pak tu máme pár hojně diskutovaných WTF momentů v čele s variací na Horymíra a Šemíka. Nechápu, proč bylo tímto nutné degradovat uvěřitelnost celého příběhu, která už tak jemně pokulhávala. DiCaprio i Hardy jsou výborní, kamera nádherná, věřím tomu, že celý štáb si musel něco vytrpět, ale obsahovou prázdnost filmu to nezachrání. (kino Cinestar, orig.) Edit 25.3.2018: Napodruhé v rámci domácí UHD projekce je dojem výrazně lepší. WTF scény sice vadí stejně, ale sedlo mi už mnohem líp natahování stopáže dlouhými záběry krajiny. Nevím, jestli to je kvalitou samoné projekce, která je v UHD opravdu neskutečná, nebo jestli mi to prostě zrovna líp sedlo. Zvyšuji na 3 hvězdičky. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

pavcas

Leonardo tady nezpochybnitelně předvedl další ze svejch výbornejch výkonů! Je to pan herec, uvěřitelnej, ponořenej do role do tý míry, že je ochotnej pro autenticitu pomalu umřít, vlízt si do mrtvýho koně, vyhrabat se z vlastního hrobu, brodit se sněhem polonahej a bez rukavic bez toho aby měl omrzliny nebo se porvat s medvědem (jo já vím, že to byly efekty, ani Leo by to jinak nedal) nosit přes rok i v reálu odpornou bradku (kdyby bylo potřeba ještě něco přetočit), jenom za to by měl dostat Oscara jak to bylo odporný. Nicméně film to byl nezáživnej, mdlej, bez pořádnýho náboje,děj mně nebavil, s indiánama a jejich hatmatilkou kecající do děje, dlouhý to bylo jak tejden před vejplatou a s nekonečnýma záběrama na mraky na obloze, že je člověk začal počítat jako ovečky... tak už mu toho Oscara proboha v neděli dejte, ať nemusí točit takovýhle rádoby umělecký sra..ky a může si střihnout ňákou komedii a bejt v pohodě.Díky americká akademie, vážíme si toho. ()

Zemi11

Skvělá kamera v úvodní scéně. Tam se snad jelo 5 minut bez jediného střihu. To tedy klobouk dolů. Film žádný extrémní mega hit není, ale zároveň není co vytknout. Rád se podívám ještě jednou. že bych ale kvůli slintajícímu DiCapriovi nemohl samým rozechvěním usnout, to asi ani ne. ()

remy

Mrazivý příběh plný nelítosné divočiny, dechebroucího výkonu DiCapria, skvělého Hardyho, touhy po pomstě a plazení k Oscarovi. Tak přesně takový REVENANT je. Výkon Leonarda je natolik famózní, že si jen říkáte, jak všechno tohle mohl zvládnout. Hodně realisticky propracovaný film, který si zakládá na své kruté skutečnosti a divákovi přímo vnucuje prožívat všechny pasti, útěky a souboje společně s hlavním hrdinou. Po hnusně zlém prostředí si určitě svoji pochvalu zaslouží i záporák Hardy. Nedosahuje výkonu DiCapria, ale ve své roli se vyžívá. Pro mě celý film působí velice kladně. Jeden mínus patří prostřední zdlouhavé části filmu, která následuje okolo 50 minuty a téměř se v ní nic neděje. Ale co. Film je to fantastický a tohle ho nemůže rozhodit. Takhle bych si představoval všechny filmy, které chtějí uspět a pořádně rozbušit srdce. //90% ()

Arkanoid

Pri ukájaní sa Leonardovým utrpením v tak trochu drsnejšej verzii potuliek Beara Gryllsa natočená dynamickou kamerou potlačil Iñárritu dejovú výstavbu do úzadia rovnako ako prah bolesti hlavného predstaviteľa a vznikla tak pútavá príručka boja o prežitie s dejom, ktorý neprekvapí, vyzerá ako v prvej, narýchlo spravenej, a už neprepisovanej verzii scenára (aj keď dialógy potešia), ale zato Američania môžu pri ňom cítiť hrdosť rovnakú ako pri hraní hymny. DiCapriovi viac než zdatne sekunduje Hardy, čomu pomáha aj lepšie napísaná postava, ktorá sa však vďaka svojmu oveľa zúženejšiemu priestoru dostáva do tieňa tej hlavnej. Keby mal film viac deja, ktorý rozvíja charakter postáv, a nielen ich schopnosť prežitia, nemám problém s plným hodnotením. ()

xLIGHTx

Tento film má dáko vôbec nechytil. Neviem, čím to je. DiCaprio je pomaly všade, možno už ide aj o presýtenie (?). Výprava je skvelá, režisér je známa osoba s dobrými kúskami za sebou. Tom Hardy, skoro som ho nespoznal. Ale celé je to, hm, akoby bez srdca (mne to pripadá, že i bez emócií, akoby chladný kalkul, ale je to iba môj subjektívny názor), ničím ma to nezaujalo (hoci napr. úvodné scény sú perfektné) a to ma dosť mrzí. Ten medveď a tá vec s ním, je to spracované výborne, ale to nestačí. Viem, že haldy ľudí boli a budú z filmu úplne hotoví. Rešpektujem to. Ale mne to dáko nesadlo. Neviem, možno bola snaha režiséra a Lea urobiť za každú cenu snímku, čo bude mať šancu získať zlatú sošku a to Revenantovi možno trochu zviazalo ruky i nohy (?). Mrzí ma, že to išlo dáko mimo mňa. Ale 100 ľudí, 100 chutí. (; (PS Kameraman odviedol famóznu prácu.) ()

kenkaku

Příliš dlouhé a nevyvážené na plný počet. DiPaprdio si bezpochyby natáčení “užil” a dojem nehostinné divočiny se podařilo navodit perfektně. Co u mě nefungovalo, byla ta (občas) zvláštně panoramatická otáčející se kamera. Nudné konverzační pasáže (první 1/3 extrémně nudná - dominuje jen útok medvěda) a scény jako třeba “bizoni”. Jako vážně neměl obavu, že si vlci zařadí na jídelníček i jeho? Prostě tak nějak moc artové. ()

KoRner

Krásny dobrodružný film s brutálnymi až naturalistickými scénami z obľúbeného obdobia histórie a keby si Iñárritu odpustil svoje typické artové bludy s duchmi a predstavami, film mohol mať aj lepší ťah na bránu a tým by umlčal divákov, ktorí tvrdia, že to bola nuda. Hardy si zahral asi najzaujímavejšiu postavu kariéry a DiCaprio si po tom máčaní v ľadovej vode asi dopraje Oscara zaslúžene. Len ten medveď mi prišiel chvíľami digitálny. Ale do kina sa na to určite oplatí zájsť. ()

matolas

Veľmi neamerické, veľmi naturálne s perfektnou skľučujúcou kamerou a ponurou až depresívnou atmosférou. Natáčať to asi sranda nebola. Vzhľadom na stopáž však trochu zamrzí, že samotné postavy sú akosi menej rozvinuté. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Nový Predátor má název, už se natáčí

Nový Predátor má název, už se natáčí

28.07.2021

Loni na podzim přišlo oznámení, že se slavná značka Predátor dočká dalšího zářezu. K režii nového filmu nastoupil Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), mimo to jsme ale nedostali žádné nápovědy k… (více)

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

Hvězda Tenet v dalším špionážním thrilleru

30.08.2020

Herečka Elizabeth Debicki (Tenet, Krycí jméno U.N.C.L.E.) se upsala hlavní roli v nové špionážní minisérii ze druhé světové války Code Name Helene. Na produkci seriálu se bude podílet studio… (více)