poster

Byzantium

 • Česko

  Byzantium: Upíří příběh

 • Velká Británie

  Byzantium

 • Slovensko

  Byzantium: Upírí príbeh

 • Slovensko

  Byzantium

Drama / Fantasy / Thriller / Horor

Velká Británie / USA / Irsko, 2012, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ***

  Ženské autorky moc nemusím a filmy o upíroch tiež nie, no kvôli sexi Gemme Arterton som sa na to nakoniec pozrel. A ani to nebolo také strašné, zo začiatku sa to síce pomaly rozbieha, takže vám musia stačiť len hlavné herečky a pomalý príbeh v ktorom ešte netušíte o čom beží. Ku koncu sa to ale konečne rozbehne aj zo zaujímavou backstory, ale to nič nemení na tom, že aj keď je príbeh celkom zaujímavý, rozbieha sa pomaly a bez emócii, ktoré tu nejak nefungujú. Ale ako jednohúbka fajn. 65% - 3*(18.9.2014)

 • joehot
  ****

  Dva filmy v jedno. Eleanořin melancholický příběh takřka pro fanoušky Twilightu (vyprávění o dospívající dívce, první lásce a snaze oprostit se od despotických rodičů by snadno fungovalo i bez onoho upírského motivu) a život Clařin, který je nositelem jakéhosi náznaku epiky. Ostatně, takováhle dvoukvaltová, dělená narace není v Jordanově kinematografii novinkou (Hra na pláč, ono i to Interview s upírem), tentokrát ji však zvládl méně obratně. Eleanořina linie je příliš roztahaná, Clařina zase chaotická. Snad kdyby se trochu minutážní zvrátil poměr mezi nimi... P.S. Gemma Arterton je vážně kus.(6.10.2013)

 • Khalesi
  *****

  Pôvodne som bola vo veľkom pokušení ubrať jednu hviezdičku, kvôli zbytočne dlhej stopáži, avšak nízke hodnotenie na čsfd ma skutočne zarazilo a nemyslím si, že by mal film tak nízku hodnotu. Faktom je, že s filmami o upíroch sa poslednou dobou roztrhlo vrece. Nie všetky stoja za zhliadnutie, tento však je svetlou výnimkou. Vizuálne a herecky na výbornej úrovni, taktiež skvelá atmosféra a gradácia deja na konci filmu-všetko presne tak, ako mám rada. Netvrdím, že sa nemohol vtesnať do kratšieho času, ale nehľadám dokonalosť, hľadám filmový zážitok, ktorý uspokojí môj vkus a taktiež som ho našla. Naviac téma večnej lásky v pozadí príbehu sa mi zdá veľmi aktuálne:) Preto som sa na koniec rozhodla dať plný počet.(11.12.2013)

 • Campbell
  **

  Jordan, režisér jednoho z mého nejoblíbenějšího vlkodlačího fláku Company of wolves natočil další upířinu s kterou má bohaté zkušenosti. Bohužel nakonec mě to moc nevzalo. To co musí každý pochválit je ta výprava která je prostě úchvatná. TY kostýmy a prostředí je naprosto dokonalé. A celkově i to uchopení příběhu je naprosto nádherné a režie je parádní to prolínání stoletím je fakt jedno z nejlepších co jsem ve filmu viděl. Tak ale proč jenom 2*? Jsouto sice skoro 3 ale je tu tolik hluchých míst a je tu i hodně scén které prostě po minutě zmizí a jsou naprosto zbytečné. A ani herci nejsou nijak extra přesvědčivý. Je to škoda protože takhle jsem u filmu s otevřenou hubou dlouho nebyl. Škoda režisér mohl film trošku zkrátit.(14.7.2014)

 • Slarque
  ****

  Tenhle film jsem před lety viděl v originále na malém monitoru v letadle, teď pro změnu v televizi s českým dabingem. Ani jedna kombinace nebyla ideální. I když to tak na začátku nevypadá, Neil Jordan stále umí vybudovat dobrou atmosféru a vystavět kvalitní variaci na v(d)ěčné upírské téma. Saoirse Ronan je v hlavní roli výborná, Gemma Arterton je tu zase každou chvíli jen v prádle, což je jistě divácky vděčné. Ač krvavé vodopády vypadají příliš přitažené za vlasy, je třeba vyzdvihnout výbornou práci kameramana.(8.12.2016)

 • - Spoiler: Keď je Eleanor Webb (Saoirse Ronan) uväznená vo výťahu, začne v 103. minúte skúšať vytiahnuť mobil mŕtveho muža na streche. V skutočnosti nemôže vedieť, že tam ten mobil je. Nie je ho z vnútra výťahu vidieť. Naopak, keď v 105. minúte prídu do hotela ľudia a začnú ju z výťahu zachraňovať, nevšimnú si v mrežovanej šachte ležať mŕtve telo. (MontyBrogan)

 • - Natáčení probíhalo v Irsku v lokalitách County Cork a County Dublin a ve Velké Británii v Jižním Sussexu. (Terva)

 • - Roli Savella měl původně hrát Stephen Rea, ale pro nedostatek času ji přenechal Urimu Gavrielovi. (Terva)