Reklama

Reklama

Byzantium

  • Česko Byzantium: Upíří příběh (více)
Trailer

Eleanor a Clara, dvě tajemné mladé ženy,  hledají útočiště v chátrajícím pobřežním letovisku. Uprostřed zbytků laciného luxusu a polorozpadlých hotelů se pokoušejí sehnat peníze a ubytování. Clara si začne vydělávat jako prostitutka a brzy se setká se stydlivým a osamělým Noelem, který jim poskytne útočiště v opuštěném penzionu jménem Byzantium. Clara, která vždy myslí na budoucnost, ho promění v dům neřesti. Mladší Eleanor, věčná školačka, najde spřízněnou duši ve Frankovi a prozradí mu své tajemství. Narodila se v roce 1804, ačkoliv je jí 16 let a Clara je její matka, přestože je jen o několik let starší. Přiznává, že k tomu, aby zůstali naživu, potřebují pít lidskou krev. V malém, poklidném městečku začínají umírat lidé. A minulost, před kterou dívky tak dlouho prchaly, je pomalu dohání. Zvítězí láska nebo věčný život? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (303)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MOJE MATKA PRO MĚ UDĚLALA TŘI VĚCI. ZA PRVÉ, UŠETŘILA MŮJ ŽIVOT, KDYŽ JSEM SE NARODILA. ZA DRUHÉ, PLATILA ZA PÉČI O MĚ. A ZA TŘETÍ, DALA MI PŘÍBĚH, O KTERÉM NESMÍM NIKOMU ŘÍCT.…“ /// Ani mrtvý ani živý holky, co maj rády krev. Společenská Clara a samotářská Ela. Po chvíli mám strach, abych nečuměl na nějaký Upírský deníky či podobnou píčovinu (to by mě zajímalo, jak kurva můžeš vědět, že je to píčovina, když sto neviděl? Třeba by tě těch 90 dílů dostalo do kolen!). Zajímavý flashbacky z minulosti, kterak ke všemu došlo a který by zřejmě stačili na mnohem lepší story, než sleduju, páč furt je to takovej holčičí příběh bez True blood. Minulost je teda fajn, na tý současnosti tak nějak sere, že na to, jak jsou tady dlouho, jsou celkem blbý. A nakonec – ou, jak romantické. JSTE NORMÁLNÍ!? . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Toužím po konci svýho času. 2.) Páč s upírkama se nedělá interview, ale píchá. 3.) Thx za titule ,,Sanji“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet £8miliónovTržby USA $85,252Tržby Celosvetovo $756,000▐ komorný anglický chladný dej, podaný bez strhujúcejšieho zápalu utopený v nevýraznosti, ako diel nejakého seriálu by to obstálo ako kino film sa stratí v plejáde podobne nevýrazných zlátanín /40%/ ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Byzantium je ponurý a melancholický příběh o tom, jaká je stinná stránka bytí upírem. Saoirse Ronan hrající jako Eleanor, depresivní, mrzutá teenka, která rezignovala svému životu, ale věří v naději. Gemma Alterton je vynikající jako její chlípná matka, která podala rázný a energetický herecký výkon zasluhujícího i Oscara. Celkově film vnímám nadprůměrným,avšak né tolik hororovým a zábavným. Za vidění však určitě stojí. 65% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Hudba, kamera a bezchybný výběr exteriérů dávaj filmu neskutečně kvalitní mix romanticko -depresivní atmosféry, která dokáže vysloveně uhranout. Film je vyprávěn formou dvou příběhů, kdy ten z minulosti pomáhá divákovi pochopit ten ze současnoti, ale já osobně jsem spíše fanoušek rovnice 1 příběh = 1 film, jasně víc příběhů v jednom, který jsou nějak propleteny vypadaj scénaristicky hravě a může to zvyšovat divákův zájem, ale taky to narušuje prožitek a souznění ať už s hrdiny filmu a nebo jeho obsahem, protože neustálý "přepínání" mezi jednotlivejma časovejma úsekama znamená taky neustálý přepínání vnímavosti a to u mě nikdy nevyznívá až tak silně, jak by mohlo v případě výše zmíněné rovnice, což je přesně tenhle případ. Jinak ovšem paráda, která chce kino, to je jasný. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nemůžu pochopit to, že je Byzantium ve své podstatě divadelní hra. To mě úplně ničí, protože si já jako konzervativní Čech nedokážu představit, že by se v divadelní hře z dneška objevil upír a celé to bylo dost moderní. Nicméně tenhle příběh dokázal, že minimálně jako film dokáže fungovat. Je teda dost komorní, což se o herecké účasti říct nedá, ale já si ho fakt užil. Užil jsem si ho právě přesně kvůli té herecké účasti. Saoirse Ronan a Gemma Arterton je pro mě kombinace taková, že i kdyby film byl totální díra, tak z těhlech dvou holek prostě pořád budu míst radost. Naštěstí film totální díra není a tak 118 minut uběhlo tak, že vrátit se k tomuto příběhu bude snad i povinností. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo v Irsku v lokalitách County Cork a County Dublin a ve Velké Británii v Jižním Sussexu. (Terva)
  • Saoirse Ronan (Eleanor Webb) ve filmu skutečně hraje spletitou klavírní sonátu Op. 2, č. 3. od Ludwiga van Beethovena, jelikož prošla intenzivním dvanáctitýdenním klavírním rychlokurzem. (Kritiq)

Související novinky

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Dívku s prapodivným jménem brzy uvidíme v upírském hororou Byzantium a adaptaci sci-fi románu „twilightové“ Stephenie Meyer The Host. Pak se objeví v historickém dramatu Mary, Queen of Scots, který…

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

14.02.2012

Letošním soubojem Sněhurky (Mirror, Mirror) a Sněhurky a lovce to neskončí. Po pestrobarevné komedii a akční fantasy přijde trocha kung-fu. Studio Walt Disney se snažilo projekt, předtím známý jako…

Reklama

Reklama