Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

Zemi11

Perfektní. Snad poprvé, co jsem poslouchal ve škole prezentaci spolužáka a dal na jeho letmé doporučení. Odcházím spokojen! ()

cachina

Podle očekávání jsou Prezidentské volby politickým konverzačním dramatem. Retrospektivně vyprávěný příběh poradcem kanidtáta Johna McCaina natočený na základě skutečných událostí o vrcholícím boji o prezidenteské křeslo v Bílém domě. Snímek vypovídá o celkovém volebním procesu, o tom, co se skrývá v pozadí, intriky, hádky apod. Ve středu vyprávění je kongresmenka Aljašky a kandidátka na víceprezidentku v podání Julianne Moore. Nesympatická postava, která si svými názory a vystupováním nezíská divákovu přízeň. Film sází především na dynamické dialogy, které ani na chvíli nenudí. Film je určený i pro nezasvěcené do daného problému. Na dění nahlížíme také skrz různá média a tvůrci zakomponovali do snímku autentické záběry. Zajímavý film, který odkrývá zákulisí volební kampaně, ve které může zvítězit ne lepší politik ale větší celebrita. ()

Hanys_

Člověk by si řekl, že je to celkem fain komedie - ale v momentě, kdy si uvědomí, že je Game Change krutou pravdou, tak celkem zamrazí. Hlavně z toho, že člověk bez základních znalostí a dost podivnými názory byl krůček k tomu, stát se nejmocnějším politikem světa. Jak už bývá u HBO zvykem - technicky a herecky perfektní (klidně to mohlo jít do kin). 8/10 ()

Rapikk

Po filmové stránce jde o velmi kvalitně zpracované dílo podtržené geniálními hereckými výkony. Tam nemám co vytknout. Ale po stránce faktické si nejsem jistý, jak moc se filmaři drželi skutečných událostí a jak moc nafoukli chování tehdejší kandidátky na viceprezidenta. Film doslova vnucuje divákovi myšlenku, že Sarah Palin je hloupá, nevzdělaná, neprofesionální, iracionální a někdo by mohl říct i slovo blázen. Podle filmu je Sarah Palin tím hlavním elementem, co prohrál Johnu McCainovi volby. Podle filmu je Sarah Palin člověkem, jenž by se Bílému domu neměl radši ani přibližovat. Nejsem si jistý, zda jde o snahu bývalou guvernérku Aljašky ještě více pošpinit, anebo o snahu ukázat světu její psychickou nestabilitu. ()

eccola

Skvělá Julianne Moore. Skvěle napsané charaktery a dost uvěřitelné, až to děsí, že americká politika může být v něčem ještě amatérštější než ta česká. ()

Itar

Přesně zahrané politické drama. A jasný příklad toho, že popularita nemusí ještě nutně znamenat výhru. ()

vander19

Politické filmy moc nemusím. Proste nevyznám sa v cudzej a hlavne americkej situácií. Tí ich republikáni a demokrati, senát, guvernéri mi nič nehovoria. A toho som sa ja obával, že tento typ filmu ma nebude baviť. Lenže je to fakt kvalitne spracované a aj človek, ktorý neštudoval politiku sa po chvíli dostane do toho. Woodyho Harrelsona ako dokázali presvedčiť na takýto projekt mi je doteraz záhodou. Osobne som v ničom takomto serióznom ešte nevidel, ale bola to vítaná zmena. Film sa odohráva v roku 2006 počas volieb McCain vs. Obama. A pán McCain si na pomoc zvolil guvernérku Aljašky, ktorá mu mala pômocť získať ženské percento hlasujúcich. Zo začiatku to bol v celku výborný nápad, ale ak sa film zvrtne na zahraničnú politiku tak nastávajú komické situácie, ktoré donútia človeka aj pousmiať nad názormi pani guvernérky. HBO opäť odviedlo dobrú prácu a film je aj pre človeka ako som ja - antipoliticky založeného vcelku príjemný a zaujímavý. ()

fredisek

"...a tady je Německo." Znalosti geografie Bridget Jonesové a Sarah Palin jsou stejné, jednu ovšem mám rád velice, druhou ani co by se za nehet vešlo. Největší fackou Sarah muselo být, že ji ztvárnila Julianne Moore (když si člověk vzpomene na Far From Heaven, Single Mana nebo Děcka jsou v pohodě)...dobře HBO! Naopak já jsem se málem fackoval, když jsem si během filmu uvědomil, že hokejové mámě z Aljašky fandím. Myslím si, že film mohl být kontroverznější, víc se pustit do ožehavých témat a vybrat si jasný náhled na Palin. Tuhle ženskou lze nenávidět nebo zbožňovat. Ukradená nemůže být snad nikomu. Snímek měl být vyhraněný stejně jako jeho protagonistka. ()

Tomyfrok

Velmi působivý vhled do prezidentské kampaně z roku 2008 s využitím autentických záběrů a vesměs poměrně přesného historického dění. Sám jsem byl nadšen vhledem do práce kandidátského týmu, jejich myšlení, jednotlivých kroků a strategie. Navíc je zde postava Sarah Palinové úžasně a přesně ztvárněné perfektní Julianne Moore. Game Change se díky tomu všemu stává nejen jakýmsi historickým snímkem, ale opravdovým dramatem, které řeší jak kampaň samou, tak velmi výstižný emocionální stav hlavní hrdinky. Ona je totiž tím hlavním tahounem Mccainovy kampaně proti Obamovi, ona je jí nakonec tou největší přítěží. Někdo zde psal, že se tento film může zařadit mezi takové jako Frost/Nixon a já plně souhlasím. V rámci politické komunikace a marketingu jde o výstižný a ukázkový počin, který bych pouštěl povinně nejen studentům politologie. Osobně bych pak možná uvítal trochu přitvrzení a více faktografie, ale věřím, že toto byl přesný záměr Jaye Roache. HBO se opět jednou předvedlo ve své kvalitě a já děkuji za každý další takový film. (85 %) ()

Lovely.Bones

Tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. Poctivě udělaný, příjemný film s úžasnými herci. Mám rád témata kolem americké politiky, a tohle bylo strašně super. Tohle je podle mně film pro skoro všechny generace a je to i úžasný studijní materiál. Prostě must see! ()

dehlie

Skutočne výborné. Palinovej nasadenie ako "viceprezidentskej! kandidátky si dobre pamätám. Bola to priam šokujúca voľba. Avšak z pohľadu dneška si hovorím "Vždy môže byť ešte horšie". Žiaľ, smutná pravda. Obsadenie a scenár sú brilantné, milujeme takéto veci. ()

Brylin

Detailní a zasvěcený vhled pod oponu americké prezidentské kampaně je vyšperkován vynikajícími hereckými výkony, kterým kraluje Julianne Moore v roli Sarah Palin. Velmi silné čtyři hvězdičky a bravo pro HBO. ()

panmroz

mrazivé. představa téhle ženy v čele jednoho z nejmocnějších a nejlépe vyzdrojených státu. na druhou stranu se domnívám, že autoři filmu, podobně jako herci, jsou spíše voliči Demokratů, tedy by možná bylo záhodno shlédnout i toto: http://www.imdb.com/title/tt1961604/ , a dohadovat se o tom, co je vlastně hodnotnější propaganda. každopádně fakt strašidelné. ()

waits

Tak jsem včera v rodinném kruhu pochválil Julliane Moore za to, jak zahrála Sarah Palin a hned ten večer dostala Emmy za nejlepší ženský výkon v kategorii mini-serie/tv film (film sám svoji kategorii taktíž vyhrál). To je milé:). Politická témata mám vyloženě rád, ale tenhle film se dá sledovat i bez toho, že byste cokoliv o Cainovi nebo Palin věděli. Těžko říct, nakolik je realistické zachycení výrazových jemnůstek a vztahů mezi zůčastněnými, ale předpokládejme, že ano. Pro hraje především serioznost autorů předlohy (Halperin a Heileman jsou politickými analytiky Time resp Economist, kromě toho hlavní stratég Cainovy kampaně Schmidt označil film za pravdivý, stejně tak poradkyně Palin ve volební kampani Nicolle Wallace). Proti svědčí tak trochu fakt, že většina zúčastněných jsou na straně demokratů (Moore, Harrelson, Harris i producent Hanks jsou mezi dárci Demokratické stany). Je však pravda, že zmínění nejdou proti republikánům, jen proti Palin...(Ed Harris podává dokonce Mc Caina tak, že dávat film před volbami, možná by ho volili i někteří zarputilý demokrati). Celé to má tah na branku, je to poučné, dramatické a na televizní film (!) vidíme úžasné obsazení. Kdyby to byl film do kin (při troše dobré vůle by tam mohl jít) dal bych lepší čtyři. Takhle je to pět jak vyšitých. K Sarah Palin též http://www.youtube.com/watch?v=NrzXLYA_e6E ()

JohnyD

"Listen, I too wish that the American people would choose the future Abraham Lincoln or Thomas Jefferson, but unfortunately, that's not the way it works anymore. Now it takes movie-star charisma to get elected President, and Obama and Palin, that's what they are - they're stars." Kiež by vznikol niekedy na Slovensku podobný televízny (ešte raz pripomínam televízny film) tak by som bol vďačný. Zákulisný pohľad do McCainovej kampane v roku 2008, kde prehral prezidentské voľby s Obamom. film ma úplne vtiahol do deja a po 113 min. vyflusol prepoteného a úprimne neviem opísať ten pocit, ktorý som mal po dopozeraní. Odporúčam všetkým študentom medzinárodných vzťahov a ľudí, ktorí sa orientujú v Americkej politike resp. majú radi politické drama. Potom poprosím o spätnú väzbu, koľko toho bolo na tom pravdy. Dík. ()

ellegrey

Velmi dobré politické drama, s jehož hodnocením jsem byla na rozhraní bodování čtyř až pěti hvězd. Divákovi je zde naskytnut náhled do "zákulisí" voleb ve Spojených státech do prezidentského křesla. Kromě zajímavého děje a skvělého zpracování, stojí za opomenutí perfektní herecké výkony. Woody Harrelson, Peter MacNicol nebo Ed Harris v roli jednoho z kandidátů Johna McCaina. Kdo mi ale vyrazil dech, byla Julianne Moore. Fakt, že je velmi dobrá herečka, je znám ujiž nějakou tu dobu, v této roli ale doslova zazářila. Rozporuplná osobnost Sarah Palin mi nikdy nebyla sympatická a s jejími názory bych jen ztěží souhlasila, přesto právě díky tomuto ztvárnění kandidátky na post více prezidenta USA divák na ní nalezne něco sympatického. Něco, co není všem na první pohled viditelné. ()

KOZEL84

White Olympus down.Tak tohle už je opravdu hardcore.Že ta zasraná zlodějská chamrad' má poradce na všechno je mi jasné,ale toto už snad znamená,že kdybych se na všechny hezky usmíval a naučil se nazpamět' pár čuráckých frází,tak s nima za zády můžu být prezident.Ještě že se amíci rozhodli honit si Abraháma a ukázat nám jak sou strašně liberální a to všechno zlo je už za něma.Protože jediný důvod proč je Obama prezident je,že je černoch! a nechápu proč už to jako někdo neřekne nahlas.By mě zajímalo kde je v těch trapných amerických kompenzacích jaká rovnost (např.:Oscaři za rok 2001,Globus pro Chrise Colfera).Každopádně tomuhle filmu jinak věřím naprosto všechno a není to vtipné-je to ke zblití.Kdyby si zvolili tuhle stupidní husu,tak to snad byla největší politická katastrofa od roku 1933.PS:Svět by potřeboval víc lidí jako je Tina Fey aby ničili vylhaný mediální obraz tohodle neschopného póvlu. ()

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (více)