Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

Disk

Ne nadarmo mám Julianne Moore v topce. Svoje precizní herectví znovu potvrdila v Game Change aka Prezidentské volby. Její Sarah Palin je charismatická a zároveň nešťastná žena. Moorové skvěle sekundují Ed Harris coby Johna McCaina a Woody Harrelson jako šéf poradců Steven. Nádherný herecký koncert. ()

Aky

Naprosto pocitvý, věrohodný film, kterému věřím každý dialog, každé hnutí emoce v obličeji, každé gesto. Popisuje americké volby prezidenta zevnitř volebního štábu i zvnějšku, nic neodsuzuje, ani nedémonizuje, zjevuje střídmě americké způsoby, aniž je vnucuje jako recept pro všechny. Julianne Moore, Woody Harrelson a Ed Harris jsou zcela bezchybní, dávají svým postavám svůj dech i srdce, všechno plyne přirozeně, dramaticky - volby sice nevyhráli, ale lepší být nemohli. ()

Foox

Víc televizních filmu od HBO! Nezaujatý pohled do prezidentské kampaně se skvělými hereckými výkony a poutavým příběhem, ani tolik nevadí, že stejně nakonec nevyhrajou nebo spíš naopak díky bohu. ()

Vančura

Naprostá pecka. Game Change představuje fascinující sled příčin a následků, které dohromady tvoří impozantní drama ze současnosti plné emocí. Už dlouho jsem nějaký film nesledoval s tak intenzivním nadšením a vrcholnou koncentrací. A pro dechberoucí výkon Julianne Moore nemám slov - ta pihovatá milfka mě přivádí do mdlob. ()

nascendi

Bol som príjemne prekvapený televíznym filmom, ktorý som vnímal viac ako hraný dokument z posledných prezidentských volieb v USA, a teda vďaka nemu mal predstavu, ako to mohlo prebiehať. Videl som viacero filmov na túto a podobné témy, vrátane seriálu Západné krídlo. Prezidentské voľby si v ich susedstve vôbec nepočínajú zle. Okrem dobre zvládnutej, takmer autentickej atmosféry, to však bol predovšetkým famózny výkon Julianne Moore, ktorým sa tento film odlíšil od podobných. Nielen ona, ale aj Woody Harrelson sa výborne uviedol v úlohe člena volebného štábu. Mimoriadny film. ()

Trajektt

To, že s politiky netančím a to, že nejsem angažovaný v žádné politické straně, to je jedna z těch věcí, co mám na sobě rád a jsem na ní právem hrdý, ale to neznamená, že se o politiku nezajímám a že nemám svůj názor. Když jsem viděl tento televizní snímek o amerických prezidentských volbách, které se uskutečnili v roce 2008 a ve kterých vyhrál demokratický kandidát Barack Obama, tak jsem myslel, že je to snad špatnej vtip a to hlavně z důvodu výběru kandidátky na víceprezidentku, která se jmenovala Sarah Palin, která kandidovala za Republikánskou stranu společně s budoucím kandidátem na tento post Johnem McCainem. Na tom by nebylo nic divného a zajímavého, až do té doby než se této intelektuálky, která dokonce měla post guvernérky státu Aljaška nezačali ptát na politické otázky v diskuzních televizních pořadech. Od té doby jsem měl hubu otevřenou, že mi do ní snad za tu dobu než jsem se vzpamatoval vlítlo nepřeberné množství sympatického hmyzu. Ona totiž ta dáma nevěděla o politice, hlavně o té zahraniční skoro nic a její odpovědi mně několikrát tak rozesmáli, že bych do kolonky filmového žánru připsal žánr komedie, protože tato žena mlela takové nesmysly, že kdyby vyhrál McCain a nedej Bože by umřel a ona by nastoupila místo něj jako prezidentka USA, tak néé, že by možná vyvolala třetí světovou, ale možná i nějakou tu intergalaktickou válku. V tomto televizním snímku se podíváme do zákulisí těchto prezidentských voleb, kdy skupina vybraných politických stratégů narychlo vybere tuto charismatickou ženu do role víceprezidentky, aniž by tušili, že její znalosti historie, zeměpisu a dalších školních předmětů jsou na úrovni žáka druhého stupně základní školy a to kdo ví, jestli. Tento příběh natočený podle skutečnosti mně opět přesvědčil, jak je politika falešná záležitost a jak se lidi nechají oblbnout falešným úsměvem této blbky, která sice dobře vypadala, vychovávala pět dětí, krásně mluvila nacvičené fráze, ale nedej Bože, když se jí někdo zeptal na otázku, kterou neměla připravena v konceptu. To pak padala perla za perlou a americké média měla zase o čem psát. Fakt nechápu, jak se tato retardovaná osoba, která možná trpěla nějakou duševní poruchou mohla dostat tak vysoko na politickém žebříčku. Ono totiž asi stačí dobře vypadat a plkat nacvičené fráze, které lidi chtějí slyšet a kterým ten dotyčný vyloženě nerozumí jako to bylo řečeno v tomto filmu, kdy tato politická kreatura poslouchá citát jejího vzoru Ronalda Reagana, který řekl v osmdesátých letech, že stromy způsobují znečištění ovzduší takzvaný smog. No prostě perla za perlou, to se musí vidět. Na to, že to byl televizní snímek, tak mně překvapilo velké množství hollywoodských hvězd v čele s brilantní Julianne Moore, která si zahrála již zmiňovanou Saru Palin a která jakoby jí z oka vypadla. a samozřejmě nesmím zapomenout na skoro vždy skvělého Woodyho Harrelsona, který se své role politického stratéga ujal s patřičnou grácií. Za politické drama u kterého jsem se nečekaně pobavil dávám zasloužených 80%. () (méně) (více)

Slarque

Režisér snadno zapomenutelných komedií Jay Roach mě příjemně překvapil, že si nehraje na umění a točí to, co mu jde. Osobnost Sarah Palinové má totiž nesporný komický potenciál, a byla by chyba ho nechat ležet ladem. Takže ano, toto neskutečné drama ze zákulisí zatím posledních amerických prezidentských voleb se velmi drží skutečných událostí, ale jejich směšným okolnostem se nevyhýbá. Pánové Woody Harrelson a Ed Harris se drží mírně v pozadí, takže herecky filmu dominuje Julianne Moore. Vítěz voleb Barack Obama je tu použit pouze z reálných zpravodajských záběrů. Jeden z mála politických filmů, který mohu doporučit i lidem, kteří toho o politice moc nevědí. A nejspíš právě jim je i určen. ()

klerik

O niečo menej úderné než RECOUNT (Nové sčítání hlasů). Film je však dobre obsadení (Woody Harrelson!) a výborne graduje. Navyše tvorcovia dobre pracujú s politickou atmosférou i zmenou nálad. Neviem, ako sa na to dívajú Američania, ale mne to opäť prišlo ako veľmi smutný obrázok o demokracii v "krajine, z ktorej vzyšlo všetko dobré na tomto svete"... I keď... vlastne ani nejde len o problém Ameriky... ()

Chrustyn

Film hlavně pro milovníky politiky a vůbec všeho co se motá kolem voleb, v tomto případě prezidentských. Dané téma nebylo pro mě, ale díky výtečným hercům jsem se ani nenudil. ()

thecentre

Bohůžel jsem na to nečuměl jak kozel na vemeno jako Enšpígl ale snímek bych shrnul: Žila byla dvě stáda hovad a to lepší vyhrálo. Místo kvalitního dokumentu se radši vrhly na film. Holt dominance HBO má i stinné stránky. ()

Flego

Zákulisie posledných prezidentských volieb z roku 2008 sa prioritne nesie v znamení politickej cesty viceprezidentky, ktorú poradcovia kandidáta Johna McCaina angažovali, aby potom krútili hlavami, čo sa to okolo nich deje. Amatérske ? Neprofesionálne ? To je vec názoru. V každom prípade tento príbeh smrdí popoluškinými črievičkami ( ale zrejme sa to takto udialo ) a dalo dosť práce neskĺznuť do lacného politického filmu. Oceňujem snahu o serióznu filmovú prácu všetkých zainteresovaných a mňa táto politická cesta bavila. ()

sharky

dokonale svedectvi o lidske blbosti, manipulaci medii smerem ven k divakum i manimulaci zakulisnich hracu dovnitr medii. Zkratka americka historie nikdy nevytahla do popredi tak blizko prezidentskemu postu blbejsi kravu...:) ()

MM11

Dokonalé politické divadlo... Jay Roach je režisér řízných/dynamických komedií a pravděpodobně nenajdeme na světě povolanějšího člověka ke zfilmování osudů Sarah Palin, která by mohla bez problému vzít roli v jeho předchozích filmech. Roach nezklamal; Prezidentské volby jsou zábava i pro jedince důrazně apolitické. Nenechme se však mýlit, film není přirozeně bez názoru, rafinovaná forma propagandy přípomíná nedávné "Sarkozyho" Dobývání moci, v němž je bývalý francouzský prezident představen jako cynický kariérista a de facto asociál, jenže zároveň jiskra naděje a živé zhmotnění ideálního vládce Francie. U Palin (úžasná Julianne Moore + ostatní neméně kvalitní) není vzkaz takto jednoznačný, přesto se účelově manipuluje s informacemi (reverend Wright) a podsouvá význam cesty vzhůru. S ohledem na nedávnost a především mediálnost celé události se vychází právě z mediálního chápání světa (film nevypráví ona, nýbrž poradci a novináři). McCain překvapí coby bodrý a pevný, leč mimo realitu hláškující veterán, spolu s Obamou dle filmu vlastně nemají program. Jsou to mediální hvězdy, co umí více či méně využít fakt, že politika se změnila v divadlo s přednostním právem celebrit. Tento moment je zásadní, neboť ovlivňuje vnímání Palin. Její dobývání moci přes kiksy a neznalost základních informací, ovšem také pevnost a víru v tradiční hodnoty, probíhá s poukázáním na smrtící vyprázdněnost politiky do podoby divadelního ringu s loutkaři a tleskajícími davy. Proč by do tohoto světa Palin nemohla patřit? "To nebyla kampaň, ale hloupá reality show" trefné, nezbývá než sklízet... P.S. - opakovaná adorace Reagana je vskutku pikantní, když uvážíme, že politiku v show proměnil z velké části právě on. Náhoda?;) (MFF KV 2012) ()

Thomick

Kdyby se Game Change jasně rozhodlo a vymezilo (čimž teda nemám na mysli stranickost) nebo kdyby aspoň dotáhlo k dokonalosti imitaci gestikulace (McCain) či způsobu mluvy (Palin), jdu bez váhání na plnej počet. Bohužel takhle Game Change parádně fungovalo jenom do tý chvíle, kdy čistě karikovalo - dramatický momenty už pak celkem přirozeně dřely. Tak jako tak svěží vítr pro žánr, kterej má teď konečně zástupce, co může adekvátně bavit i lidi "zvenčí", který o politiku normálně nezavaděj. A Woody Harrelson se Sarah Paulson? Jim neni absolutně co vytknout, špica výkony. ()

Morholt

"Ale královna není hlavou vlády." "A kdo tedy?" "No přece premiér." Aneb jak se dělá víceprezident. Jakkoliv měl McCain oproti Obamovi výhodu ve zkušenostech, v odbornosti a v reálných vizích, chybělo jeho týmu to hlavní a totiž mediální atraktivita. Sarah Palin se pak zdála jako trefa do černého, ale Bůh ví, zda to nakonec nebyla ona, kdo McCainovi prezidentský souboj prohrál. Game Change je realistickým pohledem do práce volebních štábů, které by dokázaly udělat víceprezidenta i z mírně inteligentního šimpanze, což v případě Sarah Palin platí dvojnásob. Hodina dějepisu, kdy jí bylo vysvětlováno, kdo byly státy Osy či její neschopnost odpovědět na otázku co je to FED, to byly věci, které mě docela dostaly. Navíc Julianne Moore byla ve své roli víc než přesvědčivá. Vůbec obsazení bylo dalším plusem a z mého pohledu se jedná o další film z produkce HBO, který by si zasloužil kino. Takhle má vypadat správné politické drama. 80% ()

jhrasko

"Please God, be kind" - herecká excelentnosť, Julianne Moore, áno, z princípu jej postavy, ale pre mňa ešte viac Woody Harrelson (až na jeho posledné slová smerom k Palinovej), Ron Livingston (katatonická otupelosť) a najmä Sarah Paulson ("I didn't vote... I couldn't do it... I didn't vote.."). "May God bless America again." ()

6thSun

Pokud mně chybělo dostatečné vnitřní napětí u Dnů zrady George Clooneyho, zde si již stěžovat nemohu. Vynikajicí politické drama v čele s Julianne Moore, která za svoji roli získala po právu cenu Emmy. 80% ()

maseer2

když se na tohle podíváte, tak vám musí být jasné, proč by normální člověk nikdy nevlezl do politiky.. pokud je totiž možné, aby se žena jako Sarah Palinová (za předpokladu, že budeme věřit ve věrohodnost tohoto snímku) málem stala viceprezidentkou USA, tak je snad možné úplně všechno.. Julianne Moore každopádně odvedla výborný výkon a mně se pokaždé, když byla v roli otřesné Sarah Palinové na scéně, otvírala kudla v kapse.. ()

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (více)