Most - Série 2

(série)
Krimi / Thriller / Mysteriózní
Švédsko / Dánsko / Německo, 2013, 9 h 34 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvůrci:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Dag Malmberg, Rafael Pettersson, Lars Simonsen, Vickie Bak Laursen, Henrik Lundström, Daniel Adolfsson, Puk Scharbau (více)

Epizody(10)

MovieMan7

Bohužel stejně jako u 1. série musím ubrat 1 hvězdu za poslední díl (komentář jsem k němu napsal), je to smutné, protože zápletka zase byla dobrá, jen občas v dílech byla zbytečná vata. 76% ()

Tomas_PO

Začiatok druhej série skvele nadväzoval na úspech prvej. S pokračujúcimi epizódami však postupne začala strácať na sile. Dôraz sa presúva na osobné seriálové medziľudské vzťahy, čo vytvára zbytočnú vatu, aj keď zámerom autorov je zrejme presný opak. Nosná téma je tiež viac štandardná než v prvej sérii. Jej zloženie z niekoľkých akokeby uzavretých celkov malo zrejme za úlohu dodať sérii viac na dramatičnosti. Či to ale spôsobilo opak, alebo naopak, podarilo sa sériu udržať, mi je ťažko posúdiť. No a keďže hodnotenie 4,5 sa zaokruhľuje na 5, opäť dávam 5 hviezd. ()

r007

Tak jsem se konečně odhodlala ke druhé sérii a byla jsem příjemně překvapena. Líbil se mi příběh, způsob zpracování a hlavně oba hlavní hrdinové. Bylo zajímavé sledovat, jak se postupně vyvíjí přátelství mezi Ságou a Martinem a kdo není bez srdce, určitě uronil i nějakou slzičku u posledního dílu. Když už ne při scéně na toaletě, tak v okamžiku, kdy se dívala Sága na Martina , když ho odváželi. Velmi brilantně natočeno, ale úrovně první série nedosáhlo... ()

bonovox

II.séria je famózna. V poslednej časti som v závere ani nedýchal, takto precízne vygradovaný seriál sa len tak nevidí. Výborne je tu hlavne zapracovaný hlavný zločinec z prvej série. Ústredná dvojka detektívov je u mňa najlepšou napísanou dvojicou v žánri krimi. Už dosť, idem na tretiu sériu... ()

Hvězdář

Jak se zdá mnohým, druhá série prostě je až kousek za tou první. Ale jen kousek. Zpočátku to působí zvláštně, najednou se vytratila ta sympatická jiskra, kterou si první série držela už od prvních minut první epizody. Je to dáno asi i tím, jak je líčen stav Martina, navíc tentokrát nejde o hledání systematického vraha krok za krokem, krásně a přehledně jako v první sérii, tady je to zamotanější. Poslední tři epizody to však dohání a napravují. Finále je skvělé, smutné, ale umně a "po seversku" zvládnuté. Je jasné, že ten efekt úžasné krimi novinky, jako měla první série, už to nemá, ani mít nemůže, ale rozhodně si to drží kvalitu. ()

rajot

Jako jo, je to dobrý (do značný míry díky dvojici hlavních představitelů), ale tahle řada už byla s postupujícími díly hrozně přeplácaná. Množství postav, který po jednom díle zmizely, zbytečně přešroubovanej děj i zápletka.... míň je někdy víc. ()

chozze008

Jo špičková naprosto nesourodá dvojka pokračuje dál. Na můj vkus trochu moc mrtvol ale tak už to chodí. Nechtěl bych psát scénář, přijde mi, že psát Sagu musí bejt hrozně těžké. ()

Zlty_Dodo

druhá séria si udržala tempo aj zaujímavosť, už bohužiaľ s LGBT vsuvkami, zatiaľ bez BLM.. Martin ma začal srať kvalitne, jeho osobný príbeh je na škodu ()

motyka52

Je to samozřejmě úplně jiná liga než jakákoliv Kriminálka Anděl, problém ale je, že vizuál mi ji pořád trochu připomíná. Nedovedu se od toho odprostit, což je škoda. Pokud jde o děj, druhá série mě vtáhla víc než první, jenže o to složitější pro mě bylo přijmout pointu a vlastně vůbec celý závěr ... v tomhle byla "jednička" pro změnu výš. Herci stále skvělí, díkybohu. ()

sh4ris

Tak, jak mě první sérka naštvala, že mi přišlo, že moc nevěděla, o čem chce vlastně být, to ta druhá setsakramentsky dobře ví. Propletenost postav a děje je propracované, ale komplikovanější a vrstvené. Více se také dozvídáme o postavách a jejich osobní rovině. To vše nenuceně, za přispění kvalitního scénáře. ()

Tomulka

Já už to bývá u pokračování , tak ubíráme plyn. a to co bylo na první sérii super se tady kazí. Více vztahů méně toho krimi. Zápletka taky slušně vystavěná, ale jak říkám více prostoru dostává osobní rovina hlavní dvojice. Žel vývoj postav (na to, že dostali tolik prostoru ty jejich osobní životy) celkem stagnuje. No to je možná trochu moc vyvíjí se velmi pomalu. Obávám se co bude v třetí sérii. ()

lineker

Žádné pokulhávání za první sérií se nekoná. Jen si tvůrci nyní vybrali jiný ze společenských témat v jehož rámci jsou páchány zločiny. Sága je pořád Sága a Martin je pořád Martin vše ostatní v neméně dobré kvalitě. Vyzdvihuji syrově reálný závěr. ()

Van_Stajpen

Když to hodně rychle shrnu, první půlka nezajímavá, řekněme na 3 hvězdy, druhá půlka zajímavější a konec (když pominu některé nelogičnosti) lepší než v první sérii. Některé témata jsou dost podobné např. Infernu od Browna, nebo Mlčení jehňátek (především dýchánky ve vězení) o filmu Sedm už tady byla řeč!!! .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Hezké 4 hvězdy (k 5-ti mi pořád něco chybí..snad v další řadě). ()

FatalDay

Skoro každá časť je založená na rovnakom princípe. V princípe sa na konci každej časti zrazu objavia nejaké nové stopy, hlavné postavy idú rýchlo po nich, ale kým prídu už je neskoro. Jediné čo trošku ťahá príbeh sú hl. postavy, ale i tak mi trvalo veľmi dlho kým som dopozeral druhú sériu a nehodlám pozerať ďalšiu. ()