Sherlock - Unaired Pilot

(TV film)
Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, 2010, 55 min

Carol Pifková

Musím sa priznať, že tvorcovia seriálu urobili dobre, že tento diel neodvysielali. Prvý odvysielaný je prefíkanejší, prešpekulovanejší a Sherlock sa nedostal ku vrahovi hneď tak ľahko ako práve v tomto. Takýto postoj mám možno aj práve preto, že tento pilot som videla až po druhej sérii seriálu, takže je jasné, že ním trošku opovrhujem a porovnávam. ()

kiddo

A moje teorie „čím neomylně píčovitější, tím lepší“ byla právě prokázána. Přidá se trocha šarmu, uvědomělosti, zkušeností s fungováním v normální společnosti a vstřícnějšího hereckého projevu a hned je z toho ta stokrát viděná, ničím se nevymykající, klasicky otravná zívačka, kterou ze srdce nemůžu vystát. ()

DaViD´82

Ta modernizace není ještě ani zdaleka úplná. Ostatně stejně jako stylizace, celková hravost, vražedné tempo, atmosféra pulzujícího Londýna či celková filmovost; s tím vším přišel až regulérní pilot, který ani zdaleka není "jen" to samé v o půl hodiny delším balení. Naopak lépe je tu podáno rozuzlení hlavní zápletky, tady na to Sherlock přijde spolu s divákem. Co naopak je již zde evidentní, tak to je chemie ústředního dua. V téhle podobě by z toho byl zdařilý seriál, který by i tak způsobil nemalý rozruch, ne že ne. Ovšem stejně se ve výsledku vůbec nedivím, že BBC ihned zastavila produkci dalších epizod... A objednala rovnou celovečerní stopáže s výrazně štědřejším rozpočtem. Není se čemu divit, ten ohromný (i když pohříchu ne zcela využitý) potenciál je v tom cítit v každém momentu. ()

Faidra

Víte, co dělal Chuck Palahniuk, než napsal Klub rváčů? Byl vzteklej. Víte, co dělal Mudr. John Watson před jistým osudovým setkáním? Podtrženo sečteno, zatímco jeho přátelé byli vesměs mrtví nebo missing in action, he was missing action. Stačila ovšem jedna nevinná otázka a zatímco u jiných osudových setkání zpravidla zní: "U tebe nebo u mě?", tady zněla: "Afghánistán nebo Irák?" Odvysílaná Study in Pink je sice po všech stránkách modernější, osobitější, stylizovanější a elegantnější, postrádá Sherlocka v riflích a obsahuje nejzásadnější dvojku seriálu (Mycrofta a deštník), ale už tady je ten ohromný potenciál cítit až na kontinentu a já si marně lámu hlavu, co brání našim TV stanicím natočit něco podobného. "Idiots," zněla by nesporně Sherlockova odpověď. ()

Tom_Lachtan

Je to horší, než regulerní první díl? Jo. Zaslouží si to míň jak pět hvězdiček? Rozhodně ne! Tady funguje co fungovat má a to skvěle, to nejlepší se samozřejmě přelilo do prvního dílu, takže žádné zvláštní překvapení, ale i tak neskutečná funkčnost prostě potěší, včetně chemie Freeman - Cumberbatch, Molly furt roztomilá... No, co víc si přát.... A navíc je závěrečný vyvrcholení podaný líp než v celovečerní verzi, ačkoli tam zas dost pomáhá změna finální lokace. ()