• POMO

Životopis hollywoodskej legendy, stvárnenej hollywoodskou hereckou jednotkou, ambíciami na urovni televíznej červenej knihovne. Azda nič na tom filme nie je dobré. Ináč vždy výborná Kidman neohuruje, klasici Langella a Jacobi majú naničhodné role, riešenie politického problému nevie strhnúť a produkcia, priškrtená nízkym rozpočtom, sa v ceste k divákovi zmáha iba na lacný bezobsažný gíč. Ako je úvodná poetická scéna filmu pekná a sľubná, tak je tá posledná, po všetkej tej márnej snahe o dôstojnú vysokú hru konfliktu dobrosrdečnosti s mocenárskou politikou k smiechu.(23.7.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $22,185,024Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ škoda, Nicole Kidman je dobrá herečka ale na Grace Kelly sa absolútne nehodila, našťastie príbehovo to zaujalo a nejak som to nakoniec prekúsol, slušné kostýmy a honosné šľachtické prostredie... ale Grace Kelly by si zaslúžila o dosť popméznejší film, toto proste nevyšlo /55%/(29.9.2014)

pro početné masy diváků existují dvě zásadní kritéria pro výběr filmu: 1) trailer působí lákavě a 2) hrají v tom oblíbení herci. tak přesně tato dvě kritéria můj výběr filmů nikdy neřídila. výjimku jsem udělal až v tomto případě a cítil proto i určité obavy, zda to rozhodnutí bylo správné. obvykle se do kina nevypravím, pokud si kvalitou filmu nejsem předem jist, a některým žánrům se vyhýbám docela. a přesto mě v tomto případě trailer přesvědčil a obsazení hlavní role k tomu velkou měrou přispělo též. přes můj poněkud nespravedlivý sklon považovat filmové herectví za další z dlouhé řady technických kategorií (zatímco tak zvané technické kategorie mám tendence vnímat jako umělecké projevy), našlo by se několik málo herců a o něco více hereček, jejichž schopnostem plně důvěřuji a vysloužili si mé hluboké uznání. Nicole Kidman mezi tu nepočetnou "elitu" patří. a právě to byla ta druhá část důvodu, proč jsem se rozhodl na film do kina vydat, přestože bylo evidentní, že celý ten film bude stát na jediném pilíři - hereckém výkonu představitelky hlavní role. jak jsem se později přesvědčil, v tomto bodě jsem se nepletl. a film jako takový to i nepokrytě přiznává svým stylem, zejména atypickým (až téměř extravagantním) (nad)užíváním makrodetailů lidské tváře. nejspíš právě proto jsem při sledování neměl svůj obvyklý pocit, že Nicole postupuje podle přísné herecké metody, což by jejímu projevu mohlo dodat subtilně strojové, chladné a neživotné zabarvení, ale že i něco málo té éterické ryzosti tam někde bylo. snad v tom krví podlitém bělmu, kdoví. a tak vynikající herectví vlastně nebylo málo pro požitek z dobrého filmu, bylo to právě tak dost. a těšit jsem se mohl i z jiných kvalit, jako například z důmyslné adaptace řady "retro" filmových postupů nejen do povrchních a na pohled evidentních oblastí kostýmů či výpravy, ale přímo do narativu i stylu filmu, z nichž zadní projekce byla jen tou nejvíce okatou, nebo z vtipné hry s tématizací "života jako v pohádce" elegatně předcházející jakýmkoliv případným námitkám hnidopichů, mínících napadnout film z pozice historie a skutečných souvislostí mezi osobním životem Grace a evropskou politickou situací. takové otázky může být zajímavé si klást, ale nejsou zde ani v nejmenším podstatné. podstatnější je, že filmu se podařilo dostat pod povrch svého tématu a že všechny ty plně věrohodné emoce patrné již z traileru došly intenzívního zúročení v posledním a nejsilnějším záběru filmu. kdo to v něm nevidí, ten prostě nevidí.(11.7.2014)

• xxmartinxx

Ona Kellyová byla v podstatě dost nezajímavá osoba, aspoň tedy v poslední fázi života. Takže tenhle film je radši o něčem úplně jiném, tedy o francouzsko-monackém konfliktu, a příběh Kellyové do toho dost nefunkčně roubuje. Kdyby se Dahan vykašlal na ni jako hlavní postavu a vyprávěl ten příběh přirozeněji, bylo by to nejspíš pro dobro věci. Kidmanové je mi jenom líto. 1 a 1/2(12.6.2014)

• johnn333

Je to jako vrazit si pozlacenou botoxovou injekci do oka. A 103 minut tam s ní kvedlat. 40%(12.6.2014)

Fenomenální Nicole mě dokázala svým převtělením do Grace a jednoho jejího zásadního, životního období, naprosto ohromit. Možná by se některé pasáže ještě daly dopilovat k dokonalému ztvárnění dramatu, které tehdy v Monaku probíhalo. Kněžna Grace byla evidentně nejen krásná a hodná bytost, ale měla i dar diplomacie a schopnosti přirozeného důvtipu, díky němuž pomohla zažehnat velmi nebezpečnou politickou krizi a souběžně s ní si ujasnit vlastní život.(21.9.2017)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Tenhle film si nezaslouží mít jen 58 %, které tu momentálně má. Nehraje si to na oficiální biografii, vidíme zde pouze období potom, co si Grace vzala knížete Rainiera a jak se s touto novou "rolí" vyrovnávala… a to se mi líbilo. Mám rád dramata, které se soustředí na určitý moment v životě nějakého člověka a v podstatě tyto dramata hodnotím podle toho, jak mě zaujmou a jestli mě donutí vyhledat si o té osobě nějaké dodatečné informace. A tenhle film splnil obojí, nenudil mě a po zhlédnutí jsem si přečetl pár článků o Grace Kelly a jejím pohnutém životě. Navíc mě potěšil výkon Nicole Kidman, která nejen že vypadá stále dobře (já vím, botox) ale Grace ztvárnila podle mého více než dobře. Docela dobře si umím představit, že si tento film někdy (např. až nakoukám více filmů s Grace) pustím znovu. 75 %.(30.7.2014)

Ke Grace of Monaco je dobré přistupovat z pohledu filmu Nicole Kidman, protože po té si jej užijete ještě více, než kdybyste byli die hard fanoušci Grace Kelly. Celé je to velmi Nicole-centrické a tak je to naprosto v pořádku, protože pokud je pointou vyrovnávání se Grace s její novou životní rolí, není možné interpretku této velké proměny upozadit. Oceňuji také Paz Vegu v roli Marie Callasové, kterážto sama o sobě také bývá předmětem vlastních životopisů a po boku Nicole/Grace lehce zazářila. Grace of Monaco není paradoxně o Hollywoodu ani o Monaku, ale je "pouze" dalším skvělým příběhem silné ženy, která svým životním osudem pomohla modernímu věku stát se skutečně moderním.(20.10.2014)

• Ernia

Trivia: Buď má Eric Gautier fetiš na obličej naší drahé Nicole, nebo ten film sponzorovala firma, kam si Nicol chodí pro botox.(12.6.2014)

Co to prosím pěkně bylo zase za časové období života jednoho člověka? Co je tohle za módu, vytrhávat kameny z mozaiky a točit o nich celovečeráky? Z plesu nechcete vidět jen půlnoční překvapení, do opery nevlezete jen na druhý akt a nepustíte si jen druhou třetinu finále Stanley Cupu. I kdyby se v ní hrál špičkový hokej, není to celé. A když něco není celé, jaké to teda doopravdy je? Nic proti tobě, Nikčo, tvoje kukadla byla na tom všem to nejkrásnější, ale pokud mě tenhle film neměl sblížit s princeznou, proč ho teda někdo natáčel? (Dunedin, NZ)(19.7.2014)

Tento film se zaobírá pouze jednou epizodou z celého života Grace Kelly, za biografický bych to moc neoznačila. Jednou se to sice vidět dalo a ani jsem se u toho nenudila, víckrát bych si to ale nepustila. Přišlo mi to všechno trošku zmatené, vlastně tam skoro vůbec nebylo nic o tom jak se s knížete poznala, celé se to soustředilo na to, jak se vyrovnávala s novou "rolí" kněžny a mě to zrovna dvakrát neuchvátilo. 3*(29.12.2014)

• lillien

Princeznovský sen je ve skutečnosti docela nudný opruz. Jediné, co jsem Grace Kelly opravdu záviděla, byly ty úchvatné šaty. Začátek šedesátých let byl pro ženy požehnáním. Mravy se lehce uvolňovaly, takže odhalené nohy a dekolty byly v kurzu, přičemž styl a střihy nevulgárně podtrhující ženskost, eleganci a půvab už žádná jiná módní vlna takovým způsobem nebyla schopná zdůraznit. Bohužel kostýmy a výprava byly vlastně na tom filmu to jediné zajímavé a strhující. Nevtáhl mě ani snaživý a pečlivý výkon Nikol Kidman. Pohádka o tom, jak blondýna s dobrým srdcem zachránila Monako před francouzskou invazí společenským večírkem? Tak to jsem jim prostě neuvěřila. A kromě obětavosti k rodině se z filmu o Grace Kelly už nic zajímavého nedozvím. Tudíž to ani nijak neovlivnilo moji neschopnost vnímat osobu Grace Kelly jako oběť tragického osudu. Páč když někdo imrvere řídí na silnicích vhodných leda tak pro pomalejší osly jak splašená menstruace, co naděláš..(2.8.2014)

Po toľkých zlých recenziách vlastne veľké prekvapenie. Nicole ma svojím herectvom nikdy nijak extra nezaujala ani v oceňovanejších filmoch, a aj tu je rovnako profesionálna. Na Grace sa moc nepodobá, ale to je jedno, film je to dobrý. Hlavne politicko-konšpiračná línia sa mi páčila. Vedľjšie úlohy hrajú skvelí herci, čo je o to dôležitejšie, o čo majú menej priestoru. Záver možno nie je až taký silný, ako asi tvorcovia chceli, ale vrámci nastoleného príbehu, ide o primerané vyvrcholenie... Vďaka bohu za to, že nejde o ďalší nudný životopisný film, kde sledujeme niekoho život od narodenia až po smrť... Ja netuším, aký život skutočná Grace žila, a je mi to jedno, tento film je fajn...(2.6.2016)

Líbivá popelkovská variace. Motiv pohádky > historická věrohodnost.(25.4.2015)

• dopitak

Padesát, nebo raději sto výrazů Nicoliných očí. Ale nic víc film nenabídne. Hitch je strašnej, kníže prkennej, ChdG tragicky komickej, Paz Vega má slepený řasy.(20.2.2015)

Ďalší z radov novodobých životopisných filmov o silných ženách v politike (Diana, Železná lady, Jackie), ktorému by to viac slušalo na televíznej obrazovke. Sledujeme opäť príbeh ženy, ktorá musí kľučkovať v tvrdom svete mužskej politiky a kde (svojim spôsobom) rozprávkovo víťazí. Všetko je doslovne vysvetlené, jedna strana je dobro, druhá zlo a tvorcovia sa tvária, že víťazia zakaždým, keď sa na plátne objaví nejaká historická osobnosť. Grace čítala scenár k Marnie a možno úlohu mala zobrať, Nicole čítala scenár ku Grace a možno úlohu zobrať radšej nemala. Je to samozrejme pozerateľné a aj celkom zábavné, ale ak by tu nehral nikto známy a bol by to materiál pre televíziu a jej obľúbený skutočný príbeh na nedeľný večer, mali by sme nižšie očakávania, ktoré by táto podoba Grace v pohode splnila.(25.2.2018)

Což o to, jen těžko si dokážu představit herečku, která by se do role elegantní, decentně oslnivé krásky Grace Kelly, typově hodila více než právě Nicole a jak jsem čekala, zhostila se toho velmi dobře ( i když už jsem jí viděla hrát i lépe ), ale film jako celek mě zrovna dvakrát nenadchnul. Myslela jsem, že se tak trochu podívám do zákulisí starého Hollywoodu, zjistím, jak se vlastně Grace potkala s knížetem a pod., jenže snímek se zaměřuje jen na určitý fragment jejího života o tom, jak je mladá žena, co se přivdá do královské rodiny nešťastná pod tíhou konvencí a upřímně není to zrovna moc originální námět, který by mě dostával do kolen, takže spíše nuda a šeď. To už mě víc zajímalo dění kolem politické situace mezi knížectvím a Francií a Tim Roth jako nerozhodný monarcha taky nebyl marný, jenomže zrovna tahle dějová linka nedostala příliš prostoru. Takže suma sumárum, nic co bych zrovna doporučovala na potkání.(11.9.2014)

• maddy

Grace of Monaco = Diana pre rok 2014. Úprimne, Grace Kelly mi nikdy neprišla ako ktovieako zaujímavá osoba, respektíve nie zaujímavá až do takej miery, aby o nej bolo potrebné točiť biografický snímok. Apropo, biografický snímok. Nechápem kvôli čomu je potrebné točiť biografiu, ktorá vlastne biografiou ani nie je a hneď v úvode priznáva, že sa opiera o mnoho nepotvrdených domnienok zo života predstaviteľky. Nakoniec má s históriou pramálo spoločné a tvorcovia si myslia, že keď sa na tento fakt priamo odvolajú tak im to prejde. Následne chce toho film vyrozprávať toľko, že nakoniec nepovie vôbec nič. Namiesto postavy Grace by chcel riešiť francúzsko-monacký konflikt, ale z pohľadu hlavnej postavy históriu len bagatelizuje. Riešenie politického konfliktu je nezaujímavé a o samotnej osobe Grace Kelly sa nakoniec neznalý diváka nedozvie vôbec nič. Ostane len pachuť naivnej rozprávky o krásnej blondínke, ktorá svojím dobrým srdiečkom zachránila Monako. Remeselne to je síce kvalitne natočené, režisér si dáva záležať na kostýmoch, výprave (šľachtické prostredie pôsobí presne tak pompézne ako má), ale to je tak celé. Nicole Kidman je tradičné dobrá, lenže tu nemá veľmi čo hrať. Odvedie štandardný, strojený výkon a to je všetko. Tam kde úvodná scéna prechodu na filmový pľac vyvolá prísľub sviežeho prístupu, tá záverečné len potvrdí zbytočnosť adaptovanie tohto „(ne)životopisu“. Rozvláčna nuda bez ambícii, pri ktorej je otázne, či nejaké ambície aj vôbec boli vzhľadom na nezaujímavosť adaptovanej látky. CELKOVO: 2,5* (5/10)(17.10.2014)

Nemám rad Nicole, ale tohle zahrála na výbornou!(14.8.2015)

Nebylo to zas tak špatné. Jen vymyšlený úryvek života jedné skutečné hvězdy. A Nicole i Tim to zahráli dobře. Jistě, je to svým způsobem kýč a nesmysl, ale poměrně dobře zpracovaný. Škoda jen té zhuštěnosti děje bez větší hloubky aneb i pro delší stopáž si umím představit využití. Takhle to totiž nevyznělo tak osudově, jak zřejmě mělo. A na konci zjevně měli hodně verzí posledních záběrů a nevěděli, který vybrat - tak tam dali postupně všechny. ~~~ 2,5*(30.8.2014)

• hous.enka

Já tu Nicole v poslední době nemusím. K sebrání jedné hvězdy mě donutil její srdceryvný projev na plese Červeného kříže, kdy to vypadalo, že mi ten sladkobol poteče i z uší. Probém tohohle filmu je, že se soustředí jen na Grace (a trochu tedy opomíjí souvislosti, kromě politiky tedy) a ukazuje ji jako trpitelku á la Diana. Grace si připadá ztracená, zhrzená, zrazená a zatracovaná. Ach, jak já těm Monačanům rozumím(pozor: v tomto případě nepříjemné Nicole á la Grace, která si myslí, že jí každý padne k nohám). Bohužel, pokud je vám protivná titulní hrdinka (a to mně tedy je), celý film nemá příliš co nabídnout. Snad jen krásné postředí Monaka, atmosféru monacké smetánky (María Callas!) a lehký náhled do francouzsko-monacké politiky počátku 60. let 20. století. Tohle není film o Grace Kelly, ale o tom, jak si Nicole užila dovolenou v Monaku(6.10.2014)

Je dobře, že scénáristi vybrali pouze jedno období v jejím životě, avšak ani to nedokázali podat dostatečně "oslnivě". Celým filmem totiž prostupuje nicota, nezajímavost, bezobsahovost, průměrné herecké výkony a i ten lesk a sláva tomu naprosto chybí kromě úvodního momentu. Bylo fajn v něčem, zase vidět hrát Milu, ale ač to vypadalo při jeho vstupu na scénu, že tam bude mít nějakou roli, tak byl hooooodně v pozadí, respektive nebyl tam skoro vůbec. Lehce stravitelný a taky lehce zapomenutelný snímek.(27.7.2015)

• nirvanafan

Zavři oči a mysli na Monako! Nicole Kidman natočila Stepfordské paničky 2, ale tentokrát je její postava příliš hloupá na to, aby prohlédla, jaká proměna se to s ní udála.(12.6.2014)

Neskutečně podhodnocený snímek :(. Neříkám, má své mouchy, ale je to kvalitně natočeno a Nicole Kidman se hlavní úlohy zhostila s Gracií. :) zajímavý komentář viperblade(30.7.2014)

• OG_Swifty

Tenhle film není o herečce Grace Kelly ani Grace, kněžně monacké. Je to o tom, jak se v roce 1962 snažilo Monako vyhnout nátlaku Francie na odvádění daní. Jak tedy triviálně podpořit hrstku elitářů ochraňujících svoje nechutně velký majetky? Přeci tím, že nevinnost sama - kněžna monacká - reprezentuje svrchovanost malého státečku a boj za svobodu a demokracii. Tento politický boj je provázaný několika podzápletkama; Rainierova sestra se snaží převzít moc (což se reálně dělo několik let po druhý světový válce a především dávno před tím, než se Rainier s Grace Kelly oženil) a Charles de Gaulle chce dobýt Monako, protože Grace Kelly chce hrát v Hitchcockově filmu. Mno a Grace tuhle válku (která nikdy nebyla) odvrátí tím, že uspořádá večírek! Jako by Arash Amel nikdy nezkoumal historii, na večírek dorazí McNamara (zřejmě přiletěl speciálem rovnou z Kuby) hned za de Gaullem a konflikt se vyřeší srdceryvným proslovem Grace na večírku ve stylu Dereka Zoolandera. Nicole Kidman byla asi dobrou volbou pro ztvárnění Grace, ale chvílema sama vypadá, že neví co má dělat, protože tak debilní scénář tu už hodně dlouho nebyl. Skutečná Grace Kelly si určitě zasloužila něco lepšího, než je tenhle nudnej, přiblblej a naprosto z prstu vycucanej příběh z jednoho roku jejího života, ale pořád je to asi tak o 5-10% lepší než Diana. 25%.(25.8.2016)

Snímek jsem dlouho odkládala, protože tomu není tak dávno, co jsem viděla vcelku nepovedenou Dianu. Bylo mi jasné, že Grace se od ní zas tak moc lišit nebude. Nakonec musím říct, že jsem více méně měla pravdu, ale Grace je o kapku lepší. Pokud film nebudete chápat jako životopisný, aspoň já jsem k němu tak nepřistupovala, možná to bude ještě lepší. Monacko-francouzský konflikt snímku dodal trochu šťávy a napětí. Pokud by tam nebyl, obávám se, že by Grace dopadla mnohem hůře. Takže mi na rozdíl od mnohých nepatřičný nepřipadal. Nicole nemusím, k ní se vyjadřovat nebudu, ale ostudu rozhodně nedělá.(25.10.2014)

Příběh ze života slavné Grace Kelly, která se vzdala kariéry u filmu ve filmu, který se soustředí na období, kdy Monaco čelilo blokádě Francie. Film se soustředí spíše na politické čachry než na soukromí slavné osobnosti. Čekal jsem trochu něco jiného, ale nemohu po shlédnutí říct, že bych byl vyloženě zklamaný.(20.10.2014)

• Beagle

Dahan má zcela evidentně rád patos a až kýčem zavánějící ztvárnění osudů žen, které se zapsaly do dějin. Co ale u Edith Piaf fungovalo (hlavně díky klasickému pojetí životopisného snímku), to v případě Grace Kelly neplatí. Scénář je tak otřesný, že byste snad DeGaullovi i přáli tu anexi Monaka dotáhnout do konce, a nezachraňuje to ani krásná (a ano, fetišistická) kamera, která minimálně tři čtvrtiny stopáže zabírá tklivý pohled Nicole Kidman. Promarněná šance, film, který chtěl být jako od Baze Luhrmana, ale nebyl.(26.10.2014)

Třetí hvězda je za Nicole Kidman, jinak je film místy příliš neuvěřitelný co se týče chování postav, občas zbytečně sterilní a celkově mohli být tvůrci daleko odvážnější. Jako by se báli, aby to nepokazili, a zapomněli tak do filmu zařadit i nějaké momenty, které by se divákovi vryly do paměti a vtiskly tvář i snímku samotnému. Všechno bylo dotažené jen napůl. Jeden dlouhý láskyplný proslov dobrý film nedělá.(15.12.2014)

Životopisy mě vždy berou a tomuto malinko něco chybělo. Viděno v rámci Challenge Tour 2015(6.4.2015)

• Martpod

Povrchní příběh, který se nemůže rozhodnout čím vlastně bude a tak se radši nesmyslně plácá mezi pochybně poslepovanými scénami, které ani prkenná Kidman neutáhne. Z detailní studie pórů pani kněžny bych se nejradši odstřelila.(12.6.2014)

Elegantní malý filmek, ovšem famózně zahraný a řemeslně dokonalý. Narozdíl od Edith Piaf se nesnaží být tak velkolepý a není plný velkých rozumů. Kidmanová zahrála Grace jako by jí byla a já odcházel z kina samej úsměv, specielně proto, že se mi opět potvrdilo, jak jsou filmový kritici plný hoven, stejně jako spousta zdejších uživatelů z jejichž komentářů přímo čiší, jak se už nemohli dočkat až sem naškrábou svoje rozhořčení a stupidní posměšky.(12.6.2014)

• apacka

Nuda nuda, šeď šeď. Grace se musí obracet v hrobě. Teda královské hrobce. Nebo kde je zakopaná.(31.12.2014)

Příběh ze života slavné Grace Kelly. Podhodnocený snímek. Neříkám že film, nemá své mouchy, ale je to kvalitně natočeno a Nicole Kidman se hlavní úlohy zhostila dobře. Třetí hvězda je za Nicole Kidman. Film jako celek je dobrý, líbí se mi příběh, napětí mezi Monackou a Francouzskou vládou. Jinak film hodnotím jako průměrný.(23.8.2018)

• salalala

Strašlivá nuda, která zřejmě s historií nemá mnoho společného (na což se tvůrci odvolávají) a hlavně moc nebaví. Dahan nikdy diváka nezaujme natolik, aby si ho získal na svou stranu. Od začátku do konce jede ve stejném tempu, které je pomalejší a hlavně toho vypráví tolik, že ve výsledku nevypráví vůbec nic. O osobě Grace Kelly jsem se toho nedozvěděl o moc víc, než jsem věděl a to není úplně dobrá vizitka. Grace of Monaco zkrátka nemá čím nalákat, protože příběh je dost špatně a povrchně vystavěný a ani žádné velké pikantérie se neodhalují. Je moc fajn, že Dahan si dal záležet na výpravě a krásné kameře, jenže to je tak všechno, co se dá chválit. Nicole Kidman je velmi dobrá, i když nemá moc co hrát a jen ona zachraňuje, co se dá. Ostatní už tu jsou spíše do počtu a chudák Tim Roth to odskákal nejvíc, protože jeho Rainier je zoufale pasivní a necharismatický a za celý film snad neudělá nic, čím by nás přesvědčil o tom, že je rázným panovníkem. Grace of Monaco je podprůměrný film, který nemá co nabídnout a v podstatě asi ani neví, čím by měl být. To může samozřejmě být dáno i spory o konečnou podobu sestřihu. Promarněná příležitost. 40%(12.6.2014)

Srdcovka to není, ani si Grace nepřidám do TOP 10, ale bez delších úvah uděluji filmu plný počet bodů, zaslouží si je. Zvolený příběh, scénář, výprava, kamera, hudba, herecké výkony, všechno to, až na pár drobností, klape a je to v pořádku. Zkrátka je to podhodnocený film, a takovým snímkům s chutí body přidávám.(21.10.2014)

• gabin(a)

Suverénně jeden z nejblbějších filmů, jaké jsem kdy viděla!!! Tady bylo špatně úplně všechno, od Nicole Botoxface Kidman přes šupáckého "knížete" Tima Rotha po přesvícenou kameru (asi to slavné provensálské světlo, v Monaku jsem byla 5x a takhle to tam prostě do očí nebliká), detailní debilní záběry na vyhlazený obličej "Grace" (proboha, ještěže jsem to viděla jen v TV a ne na velkém plátně!) a hlavně zápletku. Chtěla jsem vidět kousek Monaka, pro které mám fakt slabost, ale nedošlo mi, že se tam vlastně nic točit nedalo, protože v r. 2014 vypadá jinak než v r. 1962 a na to, aby si to staré Monako postavili ve studiu, neměli peníze, jako snad ostatně na nic, celý rozpočet asi praskl na zajištění Kidmanové a jejích oblečků. No hlavně, že jsem se dozvěděla, že Grace zachránila svět před třetí světovou válkou, a přitom celý svět (asi kromě Monaka ovšem) řešil nějakýho Kennedyho s Chruščovem a Kubu:-) Jo - a ten proslov na plese Červeného kříže byl asi napsán podle proslovu Jacka Nicholsona jako prezidenta v Mars útočí. Akorát už jsem se nemohla ani smát. Vůbec se nedivím, že se knížecí rodina od tohoto paskvilu distancovala. Nejdřív jsem si myslela, že je to kvůli tomu, že se tam má prát nějaké špinavé prádlo, ale pobavilo mě odůvodnění, že je ve filmu Grace příliš idealizovaná. Ze začátku jsem si chvílemi říkala, že je škoda, že Grace nehraje Charlize Theron, protože ta je na rozdíl od Stepfordské paničky Kidmanové krásná tou bezvýhradnou sympatickou krásou jako byly Grace a Audrey Hepburn, ale pak jsem byla ráda, protože za takový film by se musela chudák stydět. Reklamy byly vysvobozením!(27.4.2015)

• kaylin

Tohle je film, kde nejspíš sami tvůrci pořádně nevěděli, co mají vyprávět, a tak vložili i trochu té špionáže, psychologické drama, politické drama, lidské drama. Prostě je toho moc a nic pořádně nefunguje. A nic proti Nicole, ale ona prostě není Grace. Prázdný film, který to svoje poselství křičí, až to pěkné není.(21.7.2015)

Drama ženy, která si musela vybrat. Neřeším, nakolik je OPRAVDU z jejího života. Navzdory pozvolnému tempu disponuje přirozenou elegancí, křehkým půvabem, kultivovaným projevem, upřímnou empatií i vnitřním ohněm ... stejně jako Grace Kelly - zářivá hvězda stříbrného plátna, která nadobro pohřbila svou filmovou kariéru, když se stala kněžnou z Monaka. Soustředí se na krátkou, leč významnou epizodu z jejího života - a odkrývá karty, s nimiž se hrálo o budoucnost země, kterou přijala za svou novou vlast. P.S.: Zkrátka a dobře poučné pojednání o tom, že prostě nemůžete sedět na vícero židlích ... když už jednou kývnete na celoživotní roli významné šlechtičny.(7.12.2015)

• sulimo

Až se ze mě jednou stane žena, co je alespoň deset let v domácnosti a s dosaženým maximálně základním vzděláním, zařadím si tenhle "skvost" do topky na csfd (předpokládám, že tam bude hned pod Angelikou). Nějak jsem přesvědčena, že pokud nespadáte do téhle omylem cílové skupiny, můžete to jenom nenávidět.(5.8.2014)

• Morholt

Naivní a hloupý kýč. Americká bloncka se přivdá do knížecí rodiny, překoná problémy odlišné mentality a nakonec zachrání Monako. To bych blil velebnosti. Navíc Nicole Kidman tady zrovna dvakrát nezáří. Vlastně bych řekl, že je naprosto příšerná a ten závěrečný slzopudný projev by se měl pouštět na DAMU, jak se to taky nemá dělat. Alespoň že ten Roth to nějak vyvažoval. Facku by zasloužilo i ostudné nevyužití Langelly a Jacobiho. I tak je to především zásluha mužské části ansáblu, že jsem to nešoupnul do odpadu. No a své si na tom odvedl i fakt, že je to tak blbý, že jsem to vydržel až do konce. 25%(1.10.2014)

Pro životopisné filmy mám slabost. Grace, kněžna monacká je další z mnoha výborných. Velmi dobře zahraný film, vhodně obsazený, se zajímavým scénářem. Dozvěděl jsem se zase něco nového a navíc mě to bavilo. Asi proto mě filmy tohoto druhu tak lákají. 75%(29.9.2014)

• slunicko2

Poněkud nudná ryzí červená knihovna. Seriózním zájemcům o skutečný průběh monacko-francouzské krize, znalcům francouzského jazyka, doporučuji toto.(30.4.2015)

Další film, který není možné dopředu odhadnout podle hodnocení ČSFD.. Ve filmu je cítit nízký rozpočet a ne moc dobrý výběr hereckého obsazení (teda krom Kidmanky).. Rozhodně se nemělo jednat o zachycení pozlátka Hollywoodu nebo popisovat jak se panuje v Monaku, ale šlo jen a jen o životní zkoušku silné ženy.. Kdyby se film neobjevil na filmových plátnech, ale zůstal ve vodách televizních stanic, rozhodně by dosáhl na větší popularitu.. Takhle působí spíše jako laciná červená knihovna.. Silným koněm je rozhodně Nicole Kidman, která se role zhostila velmi profesionálně.. SPOILER: Na scénáři byl nejzajímavější příběh - zamilovaná žena se kdysi rozhodne provdat do šlechtické rodiny na druhé straně světa.. Musí se vzdát nejen práce, kterou miluje, slibné kariéry, ale přichází o rodinu a přátele.. Zprvu milující manžel se mění v uzavřeného týpka, který se snaží vůči ní vystupovat s hranou autoritou.. Ona má na výběr - buď se vrátit k životu, po kterém se jí stýská, ale bez dětí, nebo využít svůj herecký talent a silný intelekt, aby pomohla svým poddaným se zapeklitou politikou.. Grace Kelly si takové ztvárnění asi nezasloužila, ale když si místo ní představím no name postavu, tak za mě příjemnej průměr ;-)(18.12.2015)

Ak by som to chcel vziať prísne genderovo, tak tých mužských vecí tam napokon bolo ďaleko viac, než rýdzo ženských - ale keďže také delenie nestojí za nič, uspokojím sa výborne skĺbenými oboma zložkami človečenstva v umne vybratom historickom okamihu. Teraz už len tradičné prácne overovanie - Stalo sa to skutočne tak ? Do akej miery si možem predstavovať, že sa zobrazenie týchto udalostí prekrýva s realitou ?(23.6.2014)

Trošku som prekvapený z relatívne nízkeho hodnotenia, pretože v porovnaní s iným nedávnym životopisným filmom o významnej žene 20.storočia - Diana, bolo toto o triedu vyššie. Aj keď priznávam, že životný osud Grace som poznal len dosť povrchne, takže nemôžem dôsledne zhodnotiť ako sa film držal skutočných udalostí, no rozhodne disponoval vynikajúcou atmosférou z čias krízy Monackého kniežatstva, kedy mu hrozilo podrobenie Francúzsku. Som rád, že v tom bola zahrnutá aj táto politická "fraška", a nebola to len óda na Grace ako tomu bolo napr. v prípade spomínaného filmu o Diane. Musím teda uznať, že Grace ma naozaj bavila. Aj keď škoda, že začiatok príbehu je priamo až po svadbe v Monaku. Mohlo byť aspoň 10 minút venovaných aj tej časti, kde sa Grace a Rainier III. dali dokopy.(11.8.2014)

Reziser Olivier Dahan /Purpurove Reky2, Edith Piaf/ natocil slusny film o hollywoodskej kralovnej Grace Kelly v podani Nicole Kidman. Kidman sa zhostila ulohy velmi dobre, hrat rozhodne vie, akurat casto vidno len priemerne kulisy a furt sa neviem zbavit pocitu, ze Grace Kelly by si zasluzila viac, toto mi nestaci xpokojnosti : 56 %(8.12.2015)

• vesper001

Grace, kněžna země bez charakterů. Nicole Kidman dře na dokonalosti své postavy tak urputně, až to odírá kůži, zato Tim Roth se ani nepokouší předstírat, že by jeho Rainier měl nějakou osobnost. Charles „mám-Francii-kdo-je-víc“ De Gaule, Aristote „mám-prachy-kdo-je-víc“ Onassis i Alfred „mám-kameru-kdo-je-víc“ Hitchcock jsou ploší jak kuchyňská prkýnka a charismatičtí jako záchodová. Mírný potenciál má jen Graciin duchovní vůdce Tucker, ten ale brzy vyklidí pole. Zjistí totiž, že jeho ovečky jsou zcela bezduché. Nedivím se, že rodina kněžny, která vyměnila štěstí za Monaco, nebyla z filmu moc odvázaná.(30.8.2016)

Krásná pohádka. Pohádky já rád.(28.9.2014)

• sahe

Nicole si roli docela užívá, ale to je asi vše. Nedivím se již, že královská rodina se distancovala od tohoto filmu. Rainier zde vypadá jako ubožák, který nic nevyřeší, do tý doby než přijde Grace. A jestli čekáte akci s autem, tak tu nečekejte.(12.6.2014)

Tak trochu to nenaplnilo, jako v poslední době žádný biografický snímek, mou představu, že se dozvím o něčím životním příběhu. Nakonec se to točí kolem sice zajímavé krize, ale celé se to odehrává v několika měsících. Natočené je to sympaticky, herci fajn, ale na to, jak dlouho jsem na tenhle film čekal, je to lehké zklamání.(26.6.2014)

• greetchen

Líbívé záběry na Monako, krásné kostýmy, pár příjemných momentů. Bohužel ale jinak film bez atmosféry, příběh přitažený za vlasy, zbytečně teatrální Kidman a toporný Roth... Naprostým WTF jsou přehnaně detailní a neuvěřitelně dlouhé záběry na obličej/hlavně oči Nicole Kidman. Nebo jsem to celé blbě pochopila a je to jen 103 minut dlouhá reklama na bezchybný botox?(15.6.2014)

Niečo tomu chýbalo. Bola ukázaná pompéznosť, bola tam politika, ale niečo tomu chýbalo. Síce to nestrhne, skôr to je taký TV film, s fantastickou Kidman a keď vydržíte až do konca, jej výstup na plese bude krásna odmena. Bolo to pekne charakterové, ale veľkofilm, ktorý si táto postava zaslúži, to rozhodne nebol. 3 z 5(26.11.2014)

Na film jsem chtěla do kina, pak jsem si to rozmyslela, protože jsem se bála, že to bude podobné životopisnému snímku o Dianě, který se mi vážně nelíbil. Nyní jsem tenhle film dokoukala a musím uznat, že jsem mile překvapená. Film jako celek je dobrý, líbí se mi příběh, napětí mezi Monackou a Francouzskou vládou, ale hlavní hvězda Nicole Kidman, kterou mám opravdu ráda mi v téhle roli nesedla. Ano, je krásná a maskéři se na ní museli hodně vyřádit, (i když stejně vypadala uměle) ale její herecký výkon se mi nelíbil tolik jako v jiných filmech. Ta role (podle mě) nebyla pro Nicole ta pravá, ale jinak film hodnotím jako průměrný.(29.12.2014)

• Pavlínka9

Film si podle mě hraje úplně na něco jiného než je...Dělá ze sebe kulturní trhák a k tomu to má rozhodně daleko. Nezajímá mě, že je tam jen část života slavné Grace - co bychom taky jako chtěly ve 103 minutách s touhle rychlostí :D Při věčných zpomalených a němých záběrech, kdy se i kněžna dívá na zpomalené záběry ze své svatby - to je hodně zvláštní, když je tam čas reálný běžnou rychlostí, ale promítání je zpomalené..Taková pakárna se jen tak nevidí. Nicole Kidman prkená jako vždy, podobnost tam samozřejmě je, krásná choreografie - jak vyfiknutý dvůr kněžny, tak i "obyčejný" lid, hudba je nádherná, ale zbytečně moc přehlušovala situace. Více mě zaujal Tim Roth a Derek Jacobi...Než film o Grace je to o politické situaci,kdy si můžeme všimnout, jak žena do toho všeho dokázala zasáhnout...Skvělý film pro ČT1 na sobotní odpoledne :D(4.8.2014)

06. 10. 2014(254.); Grace Kelly mě vždy zajímala, tak i příběh o ní mě zajímal(7.10.2014)

• klima777

Ne, ne, nestačí, že film je hezky natočen. A k čemu je zajímavé obsazení vedlejších rolí, když se celé dílko záhy promění v klopotný závod o Velkou cenu Klišé? Žádná výhra... jedině snad lístek do zapomnění [nikoli na věčnost (1,5* – půlku hvězdy nechť si zásluhou aristokratického hereckého projevu rozdělí Langella s Jacobim)].(26.4.2015)

• Babous

Přečetl jsem životopis Grace Kelly, takže vím, že to s tím přesvědčováním de Gaulla probíhalo trochu jinak a tenhle film si tu politickou aféru překroutil ke svému. Vizuálně hezké, ale místy až kýčovité, povinný závěrečný monolog klišovitý. Nejzajímavější mi přišel začátek, kde se objevil božský Hitch a vůbec všechny části, kde se prolínaly (respektive tedy kontrastovaly) Gracein filmový svět s tím knížecím.(16.10.2014)

Grace of Monaco není rozhodně špatným filmem.Bohužel je ale dalším ze soudobé módní vlny (ne)životoipsů,které zaznamenávají pouze určitý úsek života.U Hitchcocka se to celkem povedlo,u Diany moc ne a Grace je někde na pomezí.Osobně bych u podobných osobností (tím spíš,že mají co nabídnout) uvítal klasický životopisný film se vším všudy.Ve finále by takový obyčejný životopis mohl být mnohem zajímavějším...60%(5.8.2014)

• Ripley

Nejhorší film Nicole Kidman co jsem viděl.Viděl jsem jich do teď přesně 30.(6.12.2015)

Nečekal jsem, že po Bídníkách ještě někdo bude točit extra blízký záběry obličeje, ale Nicolina nosní dírka přes celý plátno, mě utvrdila o opaku.(29.8.2014)

• VanTom

Předpokládám, že tuhle kýčovitou romantickou červenou knihovnu ocení zejména postarší hospodyňky v domácnosti (ale co já vím :-)). Ty by totiž mohl naplno dojmout nelehký aristokratický úděl krásné princezny, zkroušené ve vší nenaplňující eleganci, etiketě a přepychu. Při pohádkovém finále jim třeba i slzička skane, když se silná žena ujme své role, postaví se za (stále milovaného i milujícího) manžela a svou dobrotou zklidní mezinárodní politickou krizi směřující k válce! Ostatním divákům zakalí vyžádaný starosvětský "look" jak z oné doby sterilita a neodlehčovaná, naléhavá vážnost, jíž se těžko cynicky nepousmějí.(15.6.2017)

• peetriss

Životopisný film, který nedokáže ani v nejmenším navodit pocit, že osoba, o které pojednává, by mě měla zajímat, je z principu špatný. Částečně je to vinou neustálého odbíhání od tématu, a částečně prostoduchým a povrchním přístupem k titulní postavě, šitém na míru milovnicím a milovníkům červených knihoven. Nicole Kidman se snaží, o tom žádná, nejsem si však jist typově dobrou volbou jejího obsazení.(15.12.2015)

Čisto čistý průměr. Žádná scéna, jež by dokázala strhnout a nejspíš jsem cynik, ale u toho závěrečného proslovu jsem usínal. Zajímalo by mě, jestli se takto opravdu udál. Hlavní devízou je tak povedený herecký projev Nicole Kidman, i když ruku na srdce, na těch 32, kterých v té době skutečné Grace bylo rozhodně nevypadá. A její krásu také nepobrala, ale to málo která žena.(21.10.2015)

Asi bych víc uvítala film o samotné Grace Kelly než o kněžně monacké. Nicméně, co všichni vytýkají, mně osobně nevadilo. Už na začátku je řečeno, že se jedná o fiktivní popis skutečných událostí (pravděpodobně kvůli distancování rodiny Grace od filmu), takže pokud jsou tam nějaké nesrovnalosti, nemám s nimi žádný problém, obzvlášť, když o nich ani nevím :D. A "věčně uslzená Kidman" byla podle mě uslzená vždy, když to bylo vhodné a sedělo to. Nicméně, jak tu mnozí píšou, i mně se detailní záběry na obličeje herců příliš nezamlouvaly. Nicole mám ráda a za ní přidávám i tu čtvrtou hvězdičku. ...(17.6.2014)

Takovy mily zivotopisny film, ktery ale ve vysledku moc nerekne. Prijemne, 3,5*.(27.1.2018)

Tenhle film by se dal rozpitvat horem i dolem. Dalo by se použít spousta přirovnání, spousta přídavných a podstatných jmen na to, aby člověk vyjádřil jaký film je. Ale bylo by asi zbytečné psát dlouhý komentář, když existuje jediné slovo, které snímek vystihne naprosto přesně - nuda.(20.9.2017)

• Xanthe

Grace of Monaco aneb jak kněžna odvrátila válku... Z mého diváckého pohledu se jedná o docela nudný film, který navzdory názvu pojednává spíše o hrozícím monacko – francouzském konfliktu kvůli daňové otázce v začátcích šedesátých let. O životě Grace Kelly se toho opravdu moc nedozvíte, a to ani jako o herečce, ani o panovnici, což je velká škoda, protože její život by vydal hned za tři filmy. Vzhledem k historickým nesrovnalostem, zcela fiktivnímu vylíčení některých událostí i poněkud kontroverznímu vyobrazení knížete Rainiera a jeho vztahu k věčně utrápené ženě (neschopný chudák bez charisma, který si masíruje ego ponižováním manželky) se vůbec nedivím, že se od snímku jejich rodina hlasitě distancovala. Tenhle film musel zklamat snad všechny natěšené obyvatele Monaka. A osobní poznámka na závěr: Nicole, dost bylo botoxu!(23.6.2014)

O co je Nicole Kidman talentovanější, o to byla ikonická Grace Kelly krásnější. To je asi tak všechno, co jsem si z filmu odnesla. Tim Roth patrně neumí zahrát špatně nic a na espritu mu neubrala ani postava "tichého" knížete. Přítomnost Franka Langelly mě potěšila z nostalgie a letmé mihnutí Mila Ventimiglia ocenily prozměnu moje oči...... Že jde o povrchní hodnocení? Vždyť jde taky o povrchní film (přestože se tváří smrtelně vážně). Všechno je vzhledné, kostýmy, krajina, psychologií jednotlivých postav si nejsem tak jistá. Nechce se mi kupříkladu věřit, že se Grace tak vášnivě "zažrala" do studia historie knížectví a dvorního protokolu až cca 6-7 let po svatbě (nebo by jí tolik let nevadilo, že ji lid jako kněžnu nepřijímá a zburcovala by ji až francouzská hrozba ekonomické blokády). O ženě, jež před svatbou prohlásila, "že se knížete naučí milovat", jsem si vytvořila jiný obrázek, než který mi byl naservírován. Neznám skutečný projev kněžny na Výročním plese Červeného kříže, ale doufám, že míra patosu byla alespoň o trošinku menší.(7.12.2014)

Při třetím detailu na obličej Nicol Kidman jsem měla chuť film vypnout. Pokus o sedmdesátkový dokumentární styl nevyšel. Ve finále mi bylo nejvíc líto Tima Rotha, má na víc než jen hodinu kouřit a blbě se dívat. 50%(29.4.2015)

To je tak. Když si do režisérského křesla sedne Pat a Mat mu ukáže scénář, tak ten film nezachrání ani vynikající Nicole s Timem :-/ ... Eodeonovi: Ad: "Kdo to v něm nevidí, ten prostě nevidí"... Rozhřešení: "Kdo to v něm vidí, ten má VELKÉ OČI" :::-/(2.8.2014)

• Lavinia

Po několika letech manželství a několika dětech se velká filmová diva rohodne dospět a začít hrát roli kněžny, což se musí nejdřív naučit. Velmi umělé prolínání životní krize (??!!) a ohrožení státnosti zbytečného pidistátu s trochou intrik.(18.6.2014)

• TommyDiamond

Chudinka Grace zavřená ve zlaté monacké kleci. Taky bych chtěl tím takovéhle starosti. Když to tak vezmem, film není rekapitulací života a úspěchů Grace Kellyové, ale ukazuje nám pouze nezáživný segment z období jakési monacké (i manželské) krize v 60.let. Osobně jsem doteď nepochopil význam Monackého knížectví, státu který má dva kilometry čtverečné a je nezávisle závislý na pomoci a dotacích všude okolo.... Vraťme se ale k filmu; poslední dobou mám pocit, že dost životopisných filmů své osobnosti spíš poškozuje (Diana,Hitchcock,Yves S.Laurent i třeba Lincoln) a mění tak mínění o nich svými fiktivními glosami, které mají dodávat filmu na dramatičnosti... Jediné co na tomto snímku může bez skrupulí pochvalit, je výkon Nicole Kidman. I když jí moc nemusím, tak role knězny Grace jí vážně sedla.... Hodně přivřu obě oči a udělím dvě hvězdy(27.9.2014)

Podle mého je tento film označován za životopis Grace Kelly milně, žánrově to pochopitelně do kategorie spadá ale není to ani tak ohlédnutí za životem Grace ale za její transformaci v Kněžnu Monackou a jako takový film má pomalé ale věrné tempo s výbornými hereckými výkony. Scénář a kamera mi nejsou tolik k libosti jakobych si přála ale ani to není film, který by si zasloužil být v modrých číslech.(14.10.2014)

Ak to mala byť jedna zo životných rolí Nicole Kidman, tak to nevyšlo. Vlažné.(8.11.2014)

• Meow86

Historicky nepřesné životopisné drama s fiktivně vylíčenými skutečnými událostmi. Že si tato věta sama sobě protiřečí? Právě! No nic, to se stává, že na každém šprochu není kolikrát pravdy ani trochu. Pro ztvárnění takové ikony, jakou byla Grace Kelly, bych naprosto typově odlišnou Nicole Kidman nečekala. Ale mé 2 hvězdy patří právě jí. Ve vyhrocených scénách byla až mrazivě přesvědčivá. Bohužel, i přesto jsem se několikrát přistihla v pozici se zakloněnou hlavou a "balónem v hubě".(26.4.2015)

• RAFT

Film nc moc ,takový nezáživný ,nudný děj,103 minut prázdnoty.(25.6.2014)

Nuže, viac by som sa potešila dráme o frustrovanej žene v domácnosti, ktorá nezvláda život v rozprávke a pracovne vyťaženom manželovi, ktorý je príliš konzervatívny a ješitný na to, aby jej dovolil sa realizovať. A film by nepotreboval politické barličky konfliktu s Francúzskom, aby získal na surovosti a reálnosti. Takto zostal niekde na pol ceste medzi vzťahovou drámou a politickým thrillerom. Neľutujem čas strávený v kine, ale...(2.7.2014)

Průměrný film o Monacké princezny, většina z nás zná její osud, a tak nevadí, když si ji připomeneme ve filmu, Rozhodně nemělalehký život, byla ambiciozní,chtěla něčeho dosáhnout, navzdory tomu, že patřila do královské rodiny, Jediný co mám velké výhrady je výběr herečky Nicol Kidman, tato role ji absolutně nesedla, přijde mi hodně chladná, nenápadná, absolutně se nehodi na tuto roli, ale jinak vcelku zajímavý námět.(27.10.2014)

Žádná velká sláva to sice není, ale vyložený průšvih taky ne. Grace, kněžna monacká je lehce nadprůměrné životopisné drama, kterému by to spíše než na velkém plátně slušelo v televizi. Což je opravdu škoda, protože Grace Kellyová by si pořádný film rozhodně zasloužila. Buďme ale rádi alespoň za to, že ji ztvárnila Nicole Kidmanová. Jednak se skutečné Grace fyzicky velmi podobá, jednak se s ní dokázala velmi dobře identifikovat. Podat takovýto výkon v lepším filmu, mohla by Nicole pomýšlet i na nějakou tu oscarovou nominaci.(10.11.2014)

• Guran

Ze zajímavého námětu vznikla další blbost. Už z názvu plyne, že film bude vyprávět o životě slavné herečky Grace Kellyové, od jejího narození až po její zasnoubení s Monackým knížetem. Ale už od první znělky, kde nám bude odkryt celý její život jsem byl na omylu a snímek hlavně vypráví o "nehezkých vztazích" mezi Francií a Monakem a možné Francouzské invaze do tak malého státu. člověk se ani nemusí divit, je ten námět tak převrácený, když na filmu spolupracovali filmaři z Belgie a Francie, ti radši dají přednost vlastenectví, než herečce Grace. Snímek tedy v tomhle zklame a ostatní jen unudí, nemluvě o té hrozné kameře, která nesmyslně zabírá oči postav a nejméně půl minuty koukáme na Grace jak telefonuje se svou matkou. Jinak vše ostatní ubohé. Nulová atmosféra, šílené zpracování postav a dialogů a abych byl upřímný, Nicole Kidman se má ještě co učit.(13.3.2015)

Dobri herci, azurove pobrezie, 60.roky...........dobre sa na to pozera.(11.1.2018)

• Stejšn

Nijak moc záživné ani zábavné to nebylo.(21.8.2018)

Není to špatný snímek. Líbilo se mi to. Akorát mi hlavní postava přišla příliš ufňukaná a nelíbily se mi časté, dlouhé a detailní záběry na obličej (respektive slzící oči, rty, nos..) Nicole Kidman. Na tom velkém plátně to vypadalo hrozně.(17.6.2014)

• Cannonball

Najdôležitejšia otázka je prečo nakrútili tento film? Ako životopis to ukazuje až levmi krátku dobu zo života Grace. Alebo len chceli ukázať pravdepodobne najkritickejšiu čast života Garce a Rainiera, lenže v tom prípade hneď tá prvá veta nazačiatku o fairy tale moc neobstojí. Asi je to jedno keďže nehladiac na zámer sa im nakoniec podarilo spraviť niečo nudné a zbytočné.(29.9.2014)

Víc než tři hvězdičky opravdu nemůžu dát. Film mě zklamal. Zaměřuje se pouze na jediné období, na jediný politický problém. V konečném vyznění působí velmi chladně a odtažitě, nedovede diváka zaujmout, vtáhnout do děje a nechat ho, aby projevil nějaké sympatie k hlavním představitelům, ať již kladné či záporné.(30.9.2014)

• dzules

nemastné, neslané..nepřehledné..nejsem odborník na Monako a proto bych uvítala lepší nastínění postav a jejich zařazení..(4.6.2015)

Grace Kelly je moje srdeční záležitost.. :) i když je nenahraditelná, myslím si, že Nicole Kidman zvládla svou roli na jedničku. Drama se zaměřuje pouze na kus životní etapy Grace Kelly, kterou okolnosti donutily vzdát se svého snu v Hollywoodu. Grace se pustila do nové životní etapy s vervou, začala bojovat za osud Monaka, věnovala se své rodině a pomáhala lidem kolem sebe... Grace Kelly byla výjimečná osobnost, která se zapsala nejen do historie filmového plátna, ale také výrazně ovlivnila historii Monaka a životy mnoha lidí.Myslím, že kdyby film mapoval celý život Grace od začátku do konce, měl by tady daleko lepší hodnocení.(13.12.2015)

Měla jsem možnost jít na předpremiéru filmu,bylo to v Lucerně. Všude samý herec a herečka,vypadalo to celkem noblesně.. A film? Jediné co se mi tak líbilo byla Nicole Kidman mi Milo Ventimiglia. Film má něco kolem 103 minut a podle mého by se to vešlo tak do 80. Konečný Gracein proslov by válku rozhodně nezastavil. Ale budiž. Někomu se to může líbit, ale já z toho nijak odvařená nebyla.(12.6.2014)

• ArthurTheDog

[Praha - Lucerna, 13. 6. 2014, 18:45](14.6.2014)

Ja mám rád rozprávky a ak ma zaujmú, odpúšťam im veľa. Prejav kňažnej na plese by mnou ani nepohol, ale páčili sa mi následné "vtipné hlášky" de Gaulla a ľudí okolo (Však nezhodíte na kňažnú bombu, pán prezident..?!). Ja na ňu tiež bomby hádzať nebudem, naopak pridávam aj štvrtú "motivačnú" hviezdičku.(15.6.2014)

Jedno se tomuto filmu musí přiznat. Nebyl tak vyhypovaný jako Diana, se kterou je velmi často srovnáván. Možná právě proto má trochu lepší hodnocení. Stále se však jedná o průměrný film, který ani neoslní, ani neurazí. Herecké obsazení celkem ujde, nejhůře z něj vychází Tim Roth, což je pro mě trochu zklamání. Příběh, který je z větší části fiktivní, ubíhá rychle, ale je dosti předvídatelný. Výsledné hodnocení: pro obyčejného diváka, který si u filmu rád odpočine, je tento snímek dobrou volbou. Za mě klasický průměr.(16.6.2014)

Po všetkých tých hrôzostrašných recenziách čo som na tento snímok čítal na medzinárodných portáloch musím povedať, že nie je to až tak zlé. Určite to nie je filmový brak, skôr by som povedal mierne podpriemerný film. Čakal som veľmi zlé a také to až nebolo. Kto očakával silnú životopisnú drámu a excelujúcu Nicole Kidman musí byť sklamaný. Na jednej strane treba priznať že scény sú nesmierne statické a takisto aj herci. Akoby boli bez duše. Snímok sa nijako pútavo nevyvíja. No na druhej strane je to dosť zaujímavý pohľad na život aristokratickej spoločnosti v modernej dobe. Koho táto tematika zaujíma, ten si niečo pozitívne z tohoto filmu zoberie. Slabšie tri body.(9.8.2014)

To , že je Nikol velmi dobrá herečka víme . Nebyl to úplně výborný film , ale díky ní stojí za shlédnutí . Tim měl omezené možnosti , což je škoda . Myslím , že Grace a Diana jsou si v mnohém podobné . Kdyby to Arash , trochu více rozepsal , mohlo to být více dramatické , ale o to asi nešlo . Šlo o Grace a to bylo podstatné . No špatné to nebylo a podle kapesníčků žen a dívek v kině , to mělo něco do sebe , z jejich pohledu . Prostě ženy nás často dostanou tam , kam my nechceme . A v tom je kouzlo i Grace . A vlastně i Nikol . Klobouk dolůůů ! Tož tak .(14.8.2014)

• George.Camel

O čem to vlastně bylo? Že se vzdala herectví a filmu ve jménu lásky a rodiny? To jí ale muselo být jasné v momentě, kdy si knížete vzala. Že ji nebudou mít rádi? No jistě, protože v Monacu nevyrůstala a nežila. Že nebude mít žádné přátele? Člověk je vždycky na všechno sám. Z životopisného hlediska jsme se nedozvěděli více, než z období, kdy žila v Monacu. Připadalo mi, jako bych sledoval Discovery chanel ... podporování manžela, výchova dětí, politikaření 60 let ... tohle mě vážně nebavilo a podruhé tento film vidět nemusím.(7.10.2014)

S prizmurenim vsetkych oci su to 3* ale musim podotknut, ze t oje len vdaka mojmu oblubencovi Timovi Rothovi, film sam o sebe je velmi slaby a nema prilis co ponuknut. Mozno by stalo za to urobit trosku ambicioznejsi projekt o biografii Grace Kelly.(27.10.2014)

Příjemné, koukatelné. Zase jsem se něco přiučil o poválečných evropských dějinách.(4.11.2014)

Slabšie tri hviezdy pre film, ktorý sa snažil vniesť viac svetla do života herečky Grace Kelly, ktorá sa z filmového plátna presunula do monackého kniežatstva a v ktorom našla lásku. Nazvať to ale životopisný film je ako keď nazvem Valkýriu životopisom o Hitlerovi - proste niektoré veci jednoducho nemôžu ísť dokopy. "Botox lady" Nicole svoju úlohu zvládla so cťou a Tim Roth jej slušne sekundoval. Celkovo ale na mňa tento snímok zapôsobil veľmi nudným a rozpačitým dojmom, nakoľko mi tak trochu unikla celá pointa filmu. 50 %(6.3.2015)

Dlouho se mi do tohoto filmu nechtělo. O to větší bylo mé překvapení, že mě skutečně zaujal. Neřeším podobu Kidman s Grace, je jasné, že Grace byla prostě jenom jedna. Líbil se mi prostě způsob, jakým film autoři pojali. Politická situace, v níž se Monako v těch letech vyskytlo bylo pro mne nóvum. Atraktivní prostředí a intriky knížecího dvora trefně vykreslují, že stát se kněžnou, není jenom o šatech a perlách... Pěkné. Dokonce moc.(9.4.2015)

Pokud má někdo zájem o pohádku o tom co se dělo slavné Grace Kelly v období po svatbě, kdy se věnovala pouze charitě a rodině, je pro něj tento film zajímavým vhledem do tehdejšího monackého knížecího dvora. Pro fanoušky Grace Kelly je to však film, který pro potřebnou atmosféru potřebuje velikou míru představivosti. Když si divák dovede představovat, že se nedívá na kdysi dobrou herečku Nicole Kidman, ale na navždy mladou a krásnou Grace Kelly, jde o vynikající snímek. Bohužel však celý film až příliš leží na bedrech obličeje Nicole Kidman.(29.8.2015)

Ze začátku nuda, pak se to trochu zauzlí a při oduzlování to zase nudí. Hvězdička navíc za krásné šaty.(20.8.2018)

Náhodou, mě se to docela líbilo. Nicole je super a Tim jakbysmet.(25.6.2014)

O životě Grace Kelly film není téměř vůbec, ale nevadí to. Nicole Kidman svou roli zahrála výborně a hlavně uvěřitelně. Rozhodně nemám pocit, že by šlo o nějakou nasládlou červenou knihovnu. Zdá se mi, že film celkem plasticky a realisticky zobrazuje dobovou atmosféru Monaka: knížecí dvůr plný osobních a politických intrik, zkostnatělých ceremonií a pravidel, vyhrocující se nepřátelství s Francií, kontrast knížectví jako ráje zbohatlíků a chudoby místních obyčejných lidí, jistá míra odcizení mezi Grace a Rainierem, touha Grace vrátit se k filmu, její bolestné rozhodnutí zůstat v Monaku a v zájmu dětí a zachování rodiny hrát žádaný obraz ideální dokonalé kněžny, manželky a matky. Vše asi nejlépe vystihuje tento mírně poupravený citát z filmu: Představa, že Grace Kelly žila po svatbě s Rainierem pohádkový život, je samo o sobě největší pohádka.(26.8.2014)

• david666

Červená knihovna na pozadí vážných událostí - podle mě promarněná šance. I když Nicole role sedí.(27.9.2014)

• gael83

Soap opera s vyšším rozpočtem, každému je jasné, že takhle jednoduché to zase nebylo a rozhodně to Grace nedávala s jedním společensky přípustným úsměvem, takže k realitě daleko, jako kostýmovka a interiérovka to funguje, Nicole no comment, tohle neni herectví. Snímku velmi pomohlo, že se točilo v reálných interiérech, žadný laciný papundekl, ale Monaco jak má být, luxus, kýč, nádhera, opojnost, manýra. Nic víc, nic míň.(2.10.2014)

Velmi prijemny a pro aspon pro me velmi prirozeny film. Nechapu, proc Monacka rodina film tak prisne odsoudila. Ze se tam jejich rodice hadaji? Ze meli na vec odlisny nazor? Ze Grace chybel film? No snad nemuzou byt tak naivni?! Kazdy na planete musi vedet, ze to "nemohlo jit hladce" a ze "modra krev" da zabrat uplne kazdemu!? Ja se dobre bavila, Nicole vypadala uzasne a uveritelne v roli knezny a me se film opravdu libil. Jelikoz film pojednava pouze o velmi kratkem casovem useku kolem francouzske blokady Monaka, neni tu prilis deje ani akce. To je asi ten jediny problem, ze se jedna o "one shot", film uz nema na dalsi shlednuti co nabidnout. 3***(6.10.2014)

• Allein4

Nůůůůda, kterou nikterak nezachránila ani Nicole. 15 %(25.10.2014)

Já si teda myslím že Nicole se na tuto roli hodila naprosto výborně. Moc se mi v tomto filmu líbila a celkově film sám o sobě mi stačil na to, abych poznala kdo tato žena byla.(31.10.2014)

• wick

Další nudný životopis...který byl zajímavý asi jako školní učebnice dějepisu.(10.11.2014)

Mám rád životopisné filmy a tak som sa tešil aj na osudy Grace Kelly. Skutočnosti z filmu ohľadom krízy Monaka mi neboli doteraz známe, a tak to bolo pre mňa niečo nové. Takže film nakoniec nebol ani prepadák ani zasa nejaké vrcholné dielo. Myslím, že Nicole Kidman zahral dobre a mne sa páčila. Trochu mi vadila veľmi nasladlosť filmu, typická pre hollywoodske filmíky, ale z hľadiska histórie to bol pre mňa celkom zaujímavý film. A pobavili mi scény z Hitchcockom, ktorého zbožňujem.(25.12.2014)

• MirekTo

V hlaví roli Nicole Kidman a její nehybný obličej.. Sjetá Miley Cyrus by kněžnu pravděpodobně ztvárnila lépe. Špatné uchopení, lživě vyprávěný příběh a hlavně.. NUDA!(17.2.2015)

• bonovox

Málo pútavá sonda zo života slávnej Grace a nezachraňuje to ani dosť nevýrazná Nicole.(15.11.2015)

• AgnesDee

Za noc se mi tento film rozležel v hlavě a musím uznat, že tento film se nijak extra nepovedl. Nemá ujasněnou zápletku (Hitch přijede, nabídne jí roli, v polovině filmu ji opět odmítne a už se o tom nikdo ani nezmíní; celej film se zvrtne do politického dramatu, do kterého Grace zkrátka nezapadá), ústřední pár, přesto, jak se ve skutečném životě milovali, se tady buď hádají, nebo se téměř nevídají, a nějaké konečné zjištění, že všechno se sere kvůli nějakému trůnu je prostě vycucaný z prstu a nepřesvědčivý. "Dojemný" projev kněžny Grace nefunguje. Když jsem ho poslouchala, tak jsem vůbec nechápala, co mi chtěla říct. Jediné, co se dá nějak pochválit, je výprava.(23.9.2017)

Tohle je jeden z těch filmů, na které jdu prostě jen proto, že ráda chodím do kina. Takže jsem od toho vlastně nic moc nečekala, což je nakonec dobře. Nemám ráda Francouze a nemám ráda životopisné filmy, které promítají jen pár měsíců vytržených z kontextu. Podle mého to mohlo být lepší, kdyby do toho nepletli tu politiku. Co se týče Grace, tak mám rozporuplné pocity. Za prvé se toho o ní vlastně moc nedozvídáme, je tam nakousnutá spousta věcí, ale kvůli řešení konfliktu mezi Monakem a Francií na ně nezbývá čas, takže se na pár vteřin zmíní její vztah s rodiči, občas se řekne něco o filmování, ale tím to končí. Taky občas pronese, že by se chtěla rozvést a sem tam zase řekne, že se zamilovala do charming princ, takže si člověk nemůže být jistý ani tím, co vlastně cítí (ona to asi chudinka sama neví). Ale i přes tohle všechno byl film celkem koukatelný. A za to může především Nicole, protože její herecký výkon byl opravdu úctyhodný. Naprosto se vžila do své role. Kamera byla taky celkem zajímavá a angličtina občas přehlušená čímsi francouzským byla nakonec osvěžující změna. Ovšem divný konec to všechno pozitivní s přehledem zabil (jakže to teda nakonec vyřešili? uh? pochybuju, že její srdceryvný, půl filmu dlouhý, monolog oslnil Francouze na tolik, že to vzdali a jeli domů). Tedy 3* a už to asi nikdy neuvidím.(12.6.2014)

Skutečné události a do nich nasezená fikce ve stylu "co se dělo za zdmi paláce, když...". Moc jsem od toho nečekala a nakonec to byl docela milej film. Ten naivní konec, to si mohli trochu odpustit, ale budiž. Kostýmům se nedá vytknout nic, dobově pěkné zpracování. Prostě něco jako Diana vol2. Aspoň Tim Roth nezklamal.(21.6.2014)

• Rimina

Nuda nuda,šeď šeď,říkala jsem si,když jsem koukala na Kidman, při jejím úporném pachtění po srdcervoucím výkonu. Výkony herců mě velmi zklamaly.Někdy je tohle zákon velikášských filmů. Ohromit krásnou podívanou.Podívanou na hezké předměty,nebo nevim na co. To je také to jediné co tenhle film nabízí.Jinak břitké dialogy,děj o ničem,kdy mě to tak nudilo, že se mi chtělo z fleku usnout.Téma "Grace Kelly" by si jistě zasloužilo mnohem hlubší sondu.(17.10.2014)

Film Grace de Monaco lákala na okouzlující Nicole Kidman, na pohádkové, svobodomyslné Monaco a na impozantní šperky. Možná proto, se většina domnívala, že se bude vše točit kolem pompézního příběhu herečky z pompézního Hollywoodu, která se stala kněžnou. Skutečnost byla jiná. Všechno se točilo spíše kolem historie a kolem protokolu, který je součástí toho všeho. Pro mě to ale na škodu nebylo. Ba naopak. Byla jsem ráda, že jsem nebyla zavalena haldou informací o životě téhle mimořádné osoby, Grace Kelly. Jsem ráda, že si film zachoval kouzlo předem slibované pohádky a nenechal Nicol Kidman ve filmu umírat. Jsem ráda za kostýmy, za hudbu, za herecké výkony. Možná jenom ten scénář chtěl sem tam trochu dopilovat.(17.10.2014)

• Audrina

Taky se vám zdá,že by si Diana a kněžna Monacká,neboli Naomi a Nicole mohly podat ruce a slzet společně??? Rozvláčný,zdlouhavý a hlavně tak strašně pateticky podaný příběh,stejně jako Dianacož byla snad filmová katastrofa roku/je zde Grace neustále s vhlkýma očima,těkající mezi Monakem a Hollywoodem a působící jako naprostá husa,která potřebuje kromě dvorní dámy i lekce pohybu...Téma taky není uplně ok,věřím,že daleko víc by nadchl příběh,který by začínal seznámením Grace s Renierem ,jejich svatbou a sžívání se hollywodské hvězdy s pozicí kněžny nejstaršího šlechtického rodu Evropy...ale nejsem režisér že jo,tak tohle nebudu řešit...upůřímě,film jsem ani nedokoukala...a jediné,co mě na něm nadchlo jsou dvě věci:luxusní šaty a šperky/to jako jedna/ a úžasný drdol...a to je na film s držitelkou Oscara v hlavní roli žalostně málo...BTW...nepřipadá vám,že ta Nicole je ve všech svých rolích uplně stejná???(25.10.2014)

Podle skutečné události věřte čemu chcete.Jako náhled do života dobrý,jako historická okamžik slabší.Dobře zahrané i zrežírované,ale nakonec docela prázdné.(14.4.2015)

Přemýšlím, proč se mi líbí ty filmy s Nicole, když některé nemají ani nic moc scénář. Po tomto filmu se mi rozjasnilo :o). Ona hraje očima. Hraje tak úžasně, že jí všechno žeru i s navijákem. Kromě úžasné kostýmní výpravy filmu a trocha nostalgie, si Nicole zaslouží mé 4 hvězdičky. Příběh samotný se skoro ztrácí v jejím úžasném bezprostředním hraní. A krásně se na ni kouká. Nicole je zárukou, že rozsvítí i sebefádnější příběh. Představme si jen, kdyby hlavní roli hrála jiná "blondýna"! :o)(26.4.2015)

Für mich - 60%, - /víc politický film, než životopisný, Nicol se sice snažila, ale Grace nebyla ani náhodou, stejně jako My week with Marilyn a Michelle Williams/, + /efektně natočeno a nasnímáno, herecký výkon Nicol byl obstojný, ikdyž jsem se celou dobu díval na Nicol a ne na Grace/, hodnocení - efektní, politický film s Nicol, jenž hrála Nicol neboli průměrný pokus o zachycení Grace a její největší životní role - role monacké kněžny(3.9.2015)

• kahakliha

GRC of Monaco(1.7.2016)

Další dáma, která si neuvědomila, do čeho vlastně jde, když se vdá a pak brečí nad rozlitým mlíkem. No jó, to je život, nejen mezi námi, smrtelníky. Kdo miluje záběry z blízka na tvář Nicol, či na její dvě modrá, unavená, zarudlá očka, bude s tímto filmíkem v totální euforické extázi. Jen je to trochu provokace pro ty, kteří marně bojují s akné. Uchichotávala jsem se, když musela mít naše kněžka baleríny na plese, neboť by svého muže připomínající v něčem Áďu, převyšovala v podpatcích o dalších 10cm. Malí muži bývají většinou opravdu malými pány, což dokázala i neschopnost knížete tentokrát, kdy ho musela zachránit jeho bohyně. Asi bych na jejím místě pokračovala ve svém hérectví a na nějaké přizpůsobování, přetvařování mezi hegeš bandou, učením, předěláváním sama sebe, se z vysoka vyprdla. Takže vlastně ani nevím, jestli s obdivem a úžasem smeknout před Grace klobouček, nebo na ní lůzrovsky s palcem dolů zabučet hůůůů.(29.8.2016)

Dávám tři hvězdičky jen proto, že roli Grace stvárnila Nicole Kidman.(16.9.2017)

Popravdě 4 hvězdy dávám s přihlédnutím k tomu, jak skvěle propracované byly dobové kostýmy,skvělá atmosféra stylovych sedesatek a chytlavy námět. Za ploché výkony herců,bych ale spravedlivě musela dát 2☆ pouhé(11.1.2018)

• Ivy_9

O Grace Kelly toho moc nevím, tak jsem byla zvědavá, jak na mě zapůsobí ten film. No.. nějak si mě nezískal. Přestože tam byly scény, které se daly zdůraznit nebo udělat dramatičtějším (když už se asi stejně nedrželi reality). I se samotnou Kidman jsem měla problém. Já nevím proč, snažím se ji vnímat otevřeně, ale zkrátka mi nesedí.(4.7.2018)