Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

tatanapope

Jak dokáže jediná věta ( výmysl ) malého dítěte někomu naprosto zničit život, tak přesně o tomhle film je. Celé se to motá okolo učitele ve školce, který má velmi rád děti a snaží se jim pomáhat, jak jen to jde. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy jedno z dětí o něm vyřkne ošklivou lež. Viděno v rámci Zahraniční výzva 2015 / Dánsko ()

David.Darco

Film o ukvapených záveroch, naivite nachádzajúcej sa v dospelom svete a o neschopnosti ľudí prijať pravdu, ktorá je diametrálne odlišná od tej, ktorú si vymysleli sami. ()

UhLee

(9.5/10). Zde mi opět ukázali umělci ze Skandinávie jak surové a silné filmy dokážou natočit. Nikdy jsem při sledování filmu necítil takovou úzkost jako v závěru tohoto filmu. Toto mé tvrzení nepochopíte pokud jste tento film nespatřili. Mads Mikkelsen je naprosto brilantní a úplně zapomenete, že jde pouze o film a snažíte se mu jakkoliv pomoci, protože on je tak hodný člověk a přihodí se mu něco takového. Třešničkou na hořkém dortu je impozantní vyobrazení panenské přírody na severu. ()

Cedr

Drama, které vzhledem k vývoji společnosti (cancel culture) zraje jako víno a přerůstá takřka v horor. Mads Mikkelsen hraje jak o život. ()

hallelluja

...to som fakt jediná, ktorá by tú malú "lhářku" chcela mať doma? Úplne chutný blonďavý chrústik, cmuk cmuk cmuk:-* Či je to jej vina, že dospelí síce „vnímavo počúvali“ dieťa, ale zase raz to úplne nahovno interpretovali? Alebo intenzívne „počúvali A“ ale rovnako intenzívne ignorovali „B“? A že ju vypočúval amatér schopný položiť iba manipulatívne otázky? Naozaj si stále myslíte, že zdrojom všetkého zla bola ona?! Vynikajúci psycháč, pán Vinterberg, výborne natočený. Máte môj donebasiahajúci respect. Len sa akosi neviem zbaviť pocitu, že som sledovala iný film, než väčšina tu komentujúcich... ()

Mirokukii

Silné, zařezávající se, pohledy skvělého Madse Mikkelsena vs. nevinné oči blonďatého děvčátka. Hutná atmosféra. Postupné přidávání napětí za pomoci jak činů, tak emocí. Několik bravůrně vyhrocených scén. Trocha násilí. To vše velmi skutečné. ()

flawi.f

Ten moment, když skončí závěrečné titulky a vy několik minut v tichosti sedíte a snažíte se vstřebat, co jste právě shlédli....přesně tohle se mi stalo po shlédnutí mimořádně skličujícího Honu. I přes všechny napjaté a vyhrocené momenty, které ve filmu jsou, jsem pociťovala především strašnou lítost. Lítost nad tím, jak jedna "roztomilá holčička, která nikdy nelže" zničila život nevinnému člověku, jak se Lucas musel potýkat se zrůdnou nenávistí a v neposlední řadě nad tím, jaké jsou lidi vyloženě svině. Už samo o sobě bezchybné zpracování posunul o level výš naprosto fenomenální výkon Madse Mikkelsena, jehož jediný pohled řekl více, než tisíc slov. ()

kinghome

Lidi jsou jako ovce. Jak by přece mohla lhát blonďatá modrooká holčička? To je blbost. Děti říkají přece jen pravdu. Tenhle film je strašně emotivní a vyvolal ve mě příšerně moc rozporuplnejch pocitů. Na jednu stranu nechápu ty lidi, že na základě jedné malé lži jsou schopní jednoho otce a milujícího člověka úplně zničit. Ale na stranu druhou jsem nad tím přemýšlel, a když by bylo tolik lidí, kteří by byli proti němu, tak bych se k ním asi po chvíli taky přidal. Bohužel je to tak. Kdyby mi někdo řekl, že můj soused je zloděj/pedofil/vrah atd.. Tak bych si na něj dával pozor, a když už by proti němu bylo celé město a nikdo by nebyl s ním, aby ho kryl, tak bych se přidal taky na stranu těch ovcí. Celý film je zrežírovaný a zahraný naprosto geniálně a já se z něho budu zpamatovávat ještě dlouhou dobu. Konec se na jednu stranu tváří jako happy end, ale když vydáte pod slupku, tak to akorát znamená, že lidi jsou vážně svině a furt se jen přetvařují. Tenhle film mě akorát utvrdil v tom, že jsou lidi strašně přelétavý a říděj se podle většiny. I nepodložený důkaz je důkaz, který mže změnit život naprosto normálnímu chlápkovi od rodiny. ()

Sonnik

The lie is spreading, Děti lžou a Mikkelsen je bůh. Lucase zahrál pod Vinterbergovým vedením naprosto skvěle a už tak bezchybně napsaný scénář tito dva převedli do stoprocentní podoby. Jagten je pak nejsmutnějším a nejemotivnějším filmem, který jsem letos viděl. ()

Blacks

Lidé vidí, to co chějí vidět, slyší to co chtějí slyšet a věří čemu a komu chtějí věřit. Bohužel raději věří tomu špatnému a nezáleží na pravdě, ale na tom, kdo svou pravdu pronese jako první a víc nahlas.... ()

st.jim

Sám nevím, co vlastně napsat. Mads byl úžasný . Výborně natočený a zahraný film. Bylo velmi zvláštní sledovat bezmoc na obou stranách. Přesto všechno mi tam něco chybělo. ()

Johnny.ARN

Ako málo stačí, aby ste obyčajnému človeku zničili celý život. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil aj Mikkelsen, ktorému výmysel jednej škôlkarky totálne rozvrátil všetko, čo mal. Odsudzovanie, bitky, pomsty na každom kroku. Krásny film o tom, ako sa zachovajú skutoční priatelia, vaše okolie a kto komu viac verí. Mads ako vždy skvelý. Ten jeho pohľad, vnútorné rozpory a vývoj postavy boli v jeho podaní fakt skvelé. Potešilo aj tých zopár záberov na krásnu, dánsku prírodu. Réžia dostatočná, hlavná bola ale myšlienka a scenár. Bolo krásne vidno, ktoré scény len mechanicky posúvajú dej a sú nepodstatné a ktoré sú ťažiskové. Samozrejme, dosť realisticky podané, miestami mrazivé ale hlavne emocionálne zdrvujúce. A úplna pecka je záver. Hodný zamyslenia. 4 z 5 ()

ecceHOMMO

Úžasne a veľkolepo spracovaná dráma so skvelým Mikkelsenom. Dokonale vystihuje spoločnosť a dobu v ktorej žijeme. Lebo taký to sú ľudia okolo nás, taký to sme my! ()

Mrkvič

Neskutečný. Od první minuty dokonale poutavý snímek. Zajímavý a když se konečně začne vybarvovat, tak strhne hlavně tou možnsotí, že stačí jen trošku a skutečně to takto může vypadat. Jednání všech postav je neskutečně dokonale přesné. Když chci vystřílet celou vesnici, hrdina má možná stejné chutě, ale neudělá to, stejně jako by to neudělala většina z nás. Navíc je tak snadné vžít se do pocitů hrciny, když ho představuje Mads Mikkelsen. Scéna v kostele je opravdu parádní a přímo z ní tryskají pocity, dojmy a příšerný psychická bolest plynoucí ze situace. Jedním slovem - úžasné. ()

Dado

Dychberúca, ťaživá dráma, ktorá divákovi po jej zhliadnutí bude ešte dlho vŕtať v hlave a nútiť ho premýšľať nad tým, čoho mohol byť vďaka dánskym tvorcom svedkom. Zážitok nepochybne hodný najvyššieho uznania a zároveň aj hodnotenia, to by som sa však musel s prehláseniami o realistickom spracovaní stotožniť viac, než len čiastočne. Nedokážem totiž prehliadnuť fakt, že celý "hon" je postavený na pomerne chatrných základoch v podobe dôvery takému nezmyslu, ako je výrok o tom, že deti neklamú. A taktiež som na záver po udalostiach, ktoré mu predchádzali, čakal niečo odlišné, ale to už je samozrejme len subjektívny názor, s ktorým sa väčšina nemusí stotožniť a zdá sa, že skutočne ani nestotožnila. (85%) ()

Sfinkter

Madsův koncert v chladné seveřině, kde jeden hloupý výmysl zničí život dospělého člověka, který nikdy nebyl zátěží pro společnost. Zlo je všudypřítomné, stále živeno hloupostí lidí. ()

Helmutek

Dost lidí tomu vyčítá zkratkovitost, scénáristickou vykonstruovanost a obecně nepravděpodobnost podobný situace (dějový cucání z prstu, podsouvání argumentů, nelogičnost některejch postupů). To je ale podle mě nepochopení věci - ať mi ti, co se tady oháněj logickejma argumentama, najdou nějakou logiku v masovejch hysteriích typu průjezd americkýho konvoje Českou republikou, protiočkovací lobby bojující za údajnou svobodu rodičů a za zdraví nemluvňat, kauza "Norských dětí" apod. Tady prostě žádná soudnost, střízlivost ani zdravej rozum neplatí a nefunguje - a Hon krásně ukazuje, jak stačí jedna pololež nebo polopravda, jedna domněnka, fáma nebo "zaručená informace" - a to jakkoliv nepodložená, bez jakýhokoli logickýho předpokladu uvěřitelnosti nebo přežití, aby se ve vhodnym podhoubí, za vhodný situace, společenský nálady a všemožně příznivý konstalace rozlezla jako rakovina a už nikdy nepustila. A kouzlo je v tom, že i když od toho jednou komunita nebo společnost pod tíhou argumentů oficiálně upustí, tak že ta lež nebo překroucená polopravda stejně někde přežívá a doutná a nezmizí v podstatě nikdy - a jsou věci, který ta davová psychóza změnila, poškodila nebo pošpinila - a ty nikdo a nikdy odčinit nedokáže. Tak velkou moc má slovo, jazyk, lidskej soud, předsudek - ale taky doslovný důvěřování "čistejm a bezelstnejm" dětem, který přece nemaj důvod lhát, přílišná liberalita a hlavně neschopnost nás dospělejch řešit mezi sebou věci z očí do očí a narovinu. A jak tady taky někdo řiká, že by se přece musel najít někdo, kdo by vydal znaleckej posudek? Jenže on se samozřejmě našel a i v tom filmu se to celkem jasně ukázalo. Dyť ho z tý vazby hned pustili, a to od všeho očištěnýho! Jenže to je právě ono - právně byl čistej po pár dnech, lidsky a komunálně byl ale odsouzenej v podstatě nadoživotí se spoustou konsekvencí týkajících se zaměstnání, rodinných vztahů, důvěryhodnosti, společenskýho postavení atd. Jinými slovy, nenapadá mě nic relevantního, co by na filmu mohlo bejt špatně nebo přehnaně. Pro mě (obzvlášť po mrazivý poslední scéně) jednoznačnejch pět hvězd. A Mikkelsen je king! ()

Hillock

Lucas je až moc dobrosrdečný a mírumilovný, až je mi z toho smutno. Chápu, že se to scénáristům hodilo do příběhu. I když se později alespoň částečně začal bránit fyzickému napadání, pořád to bylo málo. Být na jeho místě, to by byl jiný příběh. Já bych to těm zmrdům v samoobsluze nandal s baseballovou pálkou v ruce, že by nestačili zírat. ()

Lachtaan

Jednohubka se šíleně silným podtextem jako zahřívačka pro nadcházející rok, od kterého z filmového hlediska očekávám opravdu hodně. Seversky drsně laděné a protkané námětem, který se ve filmové i seriálové tvorbě zas tak příliš nevyskytuje. Přitom je tak obyčejný, až je v dnešním světě běžný. Moc nespravedlnosti v okamžiku, kdy jsou slova mnohem mocnější než samotné činy. Mads Mikkelsen ve své životní roli! ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014