Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

666Carnage

Malou holčičku bych umlátil kladivem a pak i všechny ostatní za to, že jsou to podělaný ignoranti. Věta, která zde zazněla, že děti nelžou tak za to bych ředitelku školky pověsil a udělal z ní fackovacího panáka. Hodně silný příběh, kde bylo opravdové napětí. Úplně mě štvalo co se tam děje, a že hlavní představitel Mads Mikkelsen, který hrál excelentně je úplně bezmocný. Dánsko boduje a je to opravdu povedené drama. Dost mi tuhla krev v žilách. 90% ()

leon_id

Mads Mikkelsen v nejlepsi forme pod taktovkou tvurce rodinne oslavy. Po druhem promitani zvysuji na plny pocet. Vyborne sehrane drama, ktere se muze odehravat v zivote kohokoliv z nas. Zaradit jako povinne promitani pro studenty pajdaku;) 90% ()

Kratas558

Dechberoucí film stojící na samotném Madsi Mikkelsenovi, který je dokonalý ve všech ohledech. Žeru mu úplně všechno, ať už je to brilantní psychiatr konzumující l'amuse-bouche z plic mladé slečny, nebo křivě obviněný muž, snažící se dokázat všem svou nevinnu, přestože v životě přichází o všechno... Děj, který vyhrocuje společenské problémy na nejvyšší možnou míru nutí projevovat celou škálu emocí, a nelze jen jednohlasně odsoudit ať už většinovou společnost, nebo samotnou maličkou dívčinu, která ještě nedokáže pochopit, co spáchala. SPOILER. Koneckonců, každý má své důvody k obhajobě svého chování, stejně tak ti, co nakonec odpustili, i ti, kteří mají tu vlastní pravdu napořád. ()

YoZo8

Lož, aj keď mala, vie narobiť poriadnu neplechu. Príklad ako klamstvo vie rozbiť chlapovi súkromný a pracovný život. Taktiež vzťahy k rodine a priateľom. O citlivej starostlivosti k deťom v severských krajinách som čítal veľa a chválil som ju. Nevedel som si však predstaviť, že to môže mať aj takúto odvrátenú tvar. Deti sú citlivé a "vždy" hovoria pravdu, preto v takýchto situáciach by mali mať návrh. No keď zaúraduje detská fantázia, alebo domýšľavosť, potom je to horšie. A aj keď sa dieťa neskôr uvedomí, že urobilo chybu, už je väčšinou neskoro. Nikto mu zo starších neveri, lebo rozbehnutý vlak už nejde zastaviť. Príbeh z bežného života sa zdal byť tak reálny, až som sám krútil hlavou, ako to je výborne nakrútené. Na kvalite tohto filmu má obrovský podiel Mads Mikkelsen. Domnievam sa, že bez jeho bravúrneho prevedenia by tento snímok bol len lepši priemer. ()

jirijost

Tolik vychvalovaného Madse Mikkelsena jsem viděl dnes poprvé a musím říct že se mu povedlo přesvědčit i mě. Naprosto úchvatný výkon, ta role mu prostě sedla. Za ty dvě necelé hodiny dokáže ukázat hned nespočet tváří a ve všech si vede bravurně. S Dánskem moc zkušeností nemám, kdo ví taky kdy bych se na tenhle film podíval. Pomohla mi k tomu až dubnová výzva, pro kterou se tenhle film u mě stal jasnou volbou. Jagten je úžasný film, kterému sice možná chvíli trvá než vás vtáhne do děje, ale po půl hodině jste v tom a pak už se jen hrozně těšíte na to až budete vědět jak to dopadne. Celé je to velice citlivé téma a i ten komentář se k tomu těžko píše, natočeno je to ale takovým způsobem že nemůžu jinak než dát plný počet. Tohle je můj čtvrtý film v rámci dubnové Challenge a zatím taky suverénně nejlepší a nebojím se říct že tak to nejspíš zůstane až do konce. Jagten bude filmem o kterém budu ještě dlouhou dobu přemýšlet a přesně takové filmy mají být. Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií ()

Billie777

A prý, že děti mluví vždy pravdu... Neuvěřitelné, co dokáže jedna dětská lež a jak jí dospělí lidé uvěří tak moc, že i po objasnění pravdy to v nich stále zůstává zakořeněné. Té holce jsem měla chuť zakroutit krkem. Být vychovatelem prostě není žádný med, zamiluje se do vás malá holka a je to. ()

Benedygtus

Nespravedlnost, litost, zlost, krasa, roztomilost, pratelstvi, pratelstvi stoji za hovno, nenavist, hloupost, deti, hruza a strach. To jsou slova, ktera budou cirkulovat ve vasi hlave behem sledovani Hon(u). Pokud jste dusevne zdravi, tak na 99% se vas tento pribeh dotkne velmi silne. Pro svou velkou realnost, uveritelnost ale take a mozna hlavne, kvuli tomu, ze neupada do zadneho filmoveho klise. Horor, to bylo presne to slovo, co bezelo v me hlave pri zaverecnych titulcich, presto, jsem (velmi) rad, ze jsem mel moznost film videt. ()

Zagros

Mrazivé dánské drama, které mě v kině doslova přikovalo k sedačce. Po skončení filmu mi nebylo dobře po těle. Ač od začátku vlastně víte, jak to celé doopravdy je, budete napnuti až do konce na míru nejvyšší. Zdánlivě jednoduchá zápletka je mistrně zrežírována, nasnímána a především zahrána. Mad Mikkelsen jako většinou (když nehraje jen záporáka v americké mainstreamové produkci) exceluje. Vím, že příběh je patřičně upraven pro film a velmi umě zdramatizován, přesto bych se nikdy na "dokonalý" sever přestěhovat nechtěl a už vůbec bych tam nechtěl mít děti. Mohou všechny přesvědčovat jak chtějí a žít si v sebeklamu, ale jejich "dokonalý" sociální systém zkrátka nefunguje a podobné věci jsou pak následkem. ()

Loki_Six

"It's common for children to describe non-existing details. I don't know if it's their imagination, or they pick it up from each other or from their parents. It's always assumed that children tell the truth and unfortunately, very often they do..." ()

borec999

Nechutne realistická dráma o tom, ako vám môže zničiť život 5 ročné dieťa a jedno nejasné a neoverené obvinenie. Kladmi sú hlavne herci, a to komplet všetci od tradične výborného Madsa Mikkelsena v hlavnej úlohe, cez detských hercov( Klárka aj Lucasov syn podali vynikajúce výkony) až po všetkých ostatných. Ďalším plusom je perfektné zobrazenie prostredia vidieku kde každý vie o každom všetko a preto sa v podobnej situácii ocitnete na dne a okraji spoločnosti v priebehu pár dní. Výborne funguje aj gradácia, kedy sa s pribúdajúcimi minútami bezmocnosť a utrpenie hlavného hrdinu( a zároveň aj diváka) zväčšuje a postupne prichádzajú čím ďalej horšie a nepríjemnejšie momenty ( u mňa vedie supermarket a scénka so psom). Menšie výhrady mám s tým, ako si tvorcovia zjednodušili priebeh obvinenia, keďže ťažko veriť, že pri vyšetrovaní podobného prípadu by neprišli aj nejaké psychologické a znalecké posudky hlavných aktérov, či detailnejšie skúmanie toho, čo presne vlastne dieťa povedalo a podobne. Záver bol taktiež na môj vkus až príliš zjednodušený( udobrenie so všetkými po roku) a nie príliš dobre uzavretý(strelec bol metafora a symbol, konkrétny človek alebo iba prelud?). Celkovo však ide o desivo realistickú a vydarenú drámu od Thomasa Vinterberga, pri ktorej vám bude fyzicky ťažko z toho čo uvidíte a ktorá bez debaty stojí za videnie. A ešte niečo. Od dnes sa asi radšej nebudem približovať deťom. A tiež sa sťahujem do mesta. Pre istotu. 80% ()

BoredKid

To dieťa by si zaslúžilo výchovnú za ucho. Dobrá vec, silná atmosféra, Mads Mikkelsen je pán herec, ale tieto domýšlacie konce nemám rád.. ()

Wally

Filmařsky skvěle zvládnutý snímek, kterému po stránce tvůrčí nelze nic vytknout. Stejně tak herecký výkon M. Mikkelsena byl jednoduše řečeno absolutně úžasný a u tohoto herce se to stává poslední dobou standardem. Jinak samozřejmě téma filmu je hrozně 'těžké' a bylo mi počas sledování dost zle a úzko...jak stačí málo k tomu zničit člověka. Jednu hvězdu dávám dolů za ten podle mého nerealistický závěr...tohle přeci nelze přejít... ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Hon Vám pomůže uchopit dva nejneslučitelnější pojmy - presumpce neviny a veřejné mínění. Ó bohové. Dánská společnost a kinematografie dosvědčují, že jen nejpokročilejší a nejstabilnější společnosti mohou rýpat do nejbolestivějších ran lidství. Nic povrchnějšího než bazální lidské zlo, z něhož vykvétá to dobré - pospolitost, starost, péče, láska, už coby téma nezbývá. Alespoň nějaká útěcha pro život ve společnosti, která si může na takové časy činit jen utopické vyhlídky. Je to obyčejný film. Logika pochodů je natolik křišťálová, že nenechává mnoho prostoru divení - což je jedna z mála udělitelných výtek. Rýpal by snad mohl kafrat cosi o partikulárních klišé [pejsek], tvůrci ale zaslouží uznání i za ně; přiznejme si, že bez nich dojem věrnosti navodit nelze. Přesto nemáte pocit, že byste něco takového vídali příliš často, hlavně díky tečce, jíž Vám uštědří Vinterberg nakonec. Ne že byste cosi takového nepředpokládali. ()

Hanys_

Psycho po dánsku s pekelně hutnou atmosférou. Takových, skoro až fyzických, zážitků ročně opravdu moc nedostanete. 9/10 ()

khue

U tohohle se chce člověku křičet. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Zdrcující, děti přeci vždycky mluví pravdu. ()

jakeer

Po štyroch rokoch som si Hon pozrel znovu a dávam si ho do svojej TOP 10. Pre mňa veľmi dôležitý, ba až zlomový film. Zrejme vďaka nemu som začal chodiť (aj) do artových kín a obzvlášť som si zamiloval škandinávsku kinematografiu. Tá neuveriteľne realistická réžia... Každý dialóg má zmysel a svoje miesto, žiadny záber nie je zbytočný. Skvelo hrá nielen hollywodska hviezda Mikkelsen, ale aj pre nás neznámi dánski herci. A hlavná malá predstaviteľka je pre mňa desivejšou postavičkou než bábika Chuckie. Po tomto filme zrejme v Dánsku nastal rapídny pokles mužských učiteľov v škôlkach. (10/2017) ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014