• Cervenak

Ešte omnoho zbytočnejšie ako dvojka. Všetky dobré fóry (okrem fakt skvelého twistu s vilou) boli v traileroch, a ani tam nefungovali veľmi dobre. Ten "príbeh" s mafiánom a hľadaním "toho otravného žltého zmrda" je hrozne nasilu a vlastne nedáva žiadny zmysel. Herci sa očividne nudia, snáď okrem Zacha. Normálne by som bol radšej, keby znovu prevarili "hangover" koncept a urobili z toho ešte väčšiu divočinu ako minule. Jediné, čo funguje, sú vážnejšie a "emocionálne" momenty. Čo je fajn, ale keď v komédii šlapú iba vážnejšie momenty, niečo je zle.(8.6.2013)

Do třetice všeho pařmensky dobrého a výrazně méně bláznivého. Když chcete napotřetí (a možná definitivně naposledy) zapařit s milými potrhlíky a bezelstnými průšviháři, tak máte právě možnost. Případné průšvihy vezmou mile rádi na sebe.Vždyť v tom mají už bohatou praxi. Ani tentokrát na sebe problémy nenechají dlouho čekat. Poté, co Alanovi zemře táta po nevinné roztržce mezi nimi o mrtvou (a z filmařského hlediska na rok 2013 nepovedeně uměle vytvořenou) žirafu, jejíž smrt zavinila hromadnou havárii na rušné dálnici, je zbylá trojice nerozlučných kamarádů pevně odhodlána Alanovi pomoci z jeho nedobrého psychického stavu tím, že ho dají léčit. A kamarádi jsou přece od toho, aby si pomáhali. Jenže dobrý úmysl Phila, Stua a Douga ztroskotá, když se na scéně zčistajasna vynoří nesmlouvavý drogový boss v podání Johna Goodmana, který chce stůj co stůj zpět své ukradené zlato, o které ho připravil jejich kamarád nekamarád Chow, který mezitím pláchl z bangkokského vězení a užívá si znovu nabité svobody po svém. A mafián si jako zástavu ponechá Douga, kterému jde rázem o život. A tím je zaděláno na celkem široké spektrum rozličných gagů čítající absurdní až (téměř) seriozně pojaté. Problém ovšem je, že jich tentokrát není přehršel, nejsou tolik odvázané a ke konci filmu jsem už neevidoval žádné, ale tvůrci si naopak troufli na závěrečnou pasáž v seriozním pojetí. Je dobře, že tvůrci už tentokrát neopakovali stejný námět, známý z předchozích dvou dílů, a monotematické hrozbě se šikovně vyhnuli snahou o invenčnější pojetí, které se daří naplnit skvěle, a nejlépe v prvních dvou třetinách filmu. Pak už to vázne. Scénář mohl být vynalézavější a gagy se nemusely vyházet hned zkraje. Když to celkově zhodnotím, je tenhle díl jiný než ostatní, a ne o moc horší ani lepší. Renomovaný Todd Phillips ho zrežíroval velmi dobře, s rychlým, místy originálním spádem událostí, bylo nadmíru příjemné shledat se zase se starou dobrou partou, ve které má zřetelně největší prostor Zach Galifianakis, nelze opomenout ani comeback krásné a těhotné Heather Graham, ale scénář vždycky nahodil brzdu, která bránila většímu rozhledu, a také aby se zapařilo mimořádně vtipně, ačkoliv paradoxně ve filmu žádná pořádná pařba není. Komu se líbily předchozí dva díly, měl by být spokojený i tentokrát. A ve vážnějších polohách má film překvapivě největší sílu. 60%(11.6.2013)

Průměrná komedie, která je zase o něco horší než předchozí film. Kdybych to bral jako samostatný film, tak je to za jednu hvězdičko. Na průměr to posouvá jenom návaznost na předchozí díly a to, že se to dá považovat za celkem důstojné ukončení série. jen doufám, že je později nenapadne točit další díly.(20.10.2013)

• Vančura

Scenáristická ubohost, korunovaná příšernými hereckými výkony (slovo "výkon" zde píšu s největším sebezapřením) a vrcholně trapným humorem, z něhož mi je na zvracení. Za sebe nemám problém prohlásit, že stupidnější film jsem zatím letos v kinech neviděl. Nebo jinými slovy - některé filmy vážně není možné zhlédnout za střízliva.(29.5.2013)

Tímto posledním (?) dílem se jen dokazuje, že tato série je bohužel typickým příkladem trilogie, kdy každý následující díl je slabší než ten předchozí. Jednička byla opravdu vtipná komedie, která měla příběh a ve které herci byli neokoukaní a vtipní. Dvojka, se kterou má dost lidí problémy, že je naprosto totožná, jako jednička, mě taky pobavila a právě proto mi ta podobnost zase tolik nevadila. Jenže tenhle díl už neví, coby. Už neví, jak by tyhle tři (respektive čtyři, přeci jen, vždy to je o tom, jak kreativně se scenáristé zbaví Douga či někoho jiného) dali zase nějak dohromady a tak kombinují, snaží se navázat, propojit, zkombinovat něco, co na začátku sice byl opravdu fajn film, ale ne základ na trilogii. Doufám, že Wolf pack se už definitivně rozpadl. 55 %.(10.12.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)

• - John Goodman (Marshall) a Ken Jeong (Chow) si už spolu zahráli v seriáli Community (od r. 2009). (Sociopath)

• - Znovu se vyplatí počkat si, po první části závěrečných titulků se odehrává ještě jedna scéna. (necisty)