Pařba na třetí

Vo štvorici po opici 3

The Hangover Part III

Komedie

USA, 2013, 100 min

Průměrná komedie, která je zase o něco horší než předchozí film. Kdybych to bral jako samostatný film, tak je to za jednu hvězdičko. Na průměr to posouvá jenom návaznost na předchozí díly a to, že se to dá považovat za celkem důstojné ukončení série. jen doufám, že je později nenapadne točit další díly.(20.10.2013)

- I Believe I Can Fly - Todd Phillips testoval v mainstreame hranice čierneho a zvrhlého humoru. Napadlo ma The Hangover: Into Darkness :) Je to iné ako predošlé časti a chápem, keď budú skalní fanúšikovia jednotky sklamaní, pretože scenár trochu zabúda na Phila a Stua a humor je tiež na inej (vyššej?) úrovni. Všetko to ale slúži iba pre prospech veci, dokonca aj scény, nad ktorými budete krútiť hlavou. 85%, výborná zábava, najlepšia časť a mne osobne tam chýbala iba tradičná Stuová pesnička.(7.6.2013)

• Tom Hardy

Koncept se s prvním dílem vyčerpal (respektive možnost opakovat podobné okno se stejnými hrdiny) a tak to tvůrci vzali u trojky šalamounským obloukem, kdy se vlastně dohrávají události, které předchozí dvě epizody vyvolaly. Potud dobře. Ale nikdy nebylo patrnější, že samotné postavy jsou (vyjma Alana) de facto nezajímavé a tudíž je hrozně těžké najít motivaci k tomu, proč trojku vůbec sledovat. Nuda to není, protože se hodně střídají lokace a vždy jednou za čas přijde dobře míněná hláška. Vyjma dvou geniálních scén (loupež a invaze do hotelu) se ale většinu času tvůrci plácají od jednoho nuceného vtipu ke druhému. Tohle mělo zkrátka zůstat u jednoho filmu. Další dva jen uměle první pařbu natahují. 50%(23.5.2013)

Trojku bych řadil někde na úroveň mezi jedničku a dvojky, i když je to v jiném stylu, než klasická kocovina! Proto jsem měl trochu jiné očekávání, ale i tak se mi to líbilo a dost se nasmál! Zach Galifianakis prostě bezkonkurenční! Ken Jeong taky vynikající a ta nejlepší část z celého filmu v závěrečných titulcích nemá chybu!!! 4*(1.6.2013)

Kvalita bohužel díl od dílu klesá a do budoucna si tak nezbývá než přát, aby Tod Phillips už raději nikdy znovu nepařil. Jak byla dvojka osvěžující a přímočará, tak o třetím dílu to sice platí dvojnásob a snaha o vynalézavé zauzlení příběhu ze strany tvůrců se musí ocenit, ovšem tahle bláznivá road movie už má s legendární jedničkou tak málo společného, že by snad měla mít i zcela jiný název. Což o to, zábavy je věru dost a kadence vtípků je větší než kdykoli předtím, ale akční příběh propletený gangstery a uloupeným zlatem tentokrát film spíše pohřbívá a ve finále působí úplně zbytečně a místy křečovitě, jako by sloužil opravdu jen k povinnému završení nadějně rozjeté trilogie. Křeč se navíc přenesla i na herce, kteří ve většině případů nemají co hrát a divák k nim zachovává určité sympatie jen skrze nostalgické vzpomínky na staré dobré časy. Galifianakis a Jeong se jediní se svou prací zžili, což ale v tomhle případě prostě nestačilo. 65%(18.6.2013)

• - Ve všech třech dílech trilogie byly postavy ve výtahu vždy uspořádány tak, aby se každý herec alespoň jednou objevil uprostřed. V prvním filmu to byl Bradley Cooper, napravo byl Ed Helms a nalevo Zach Galifianakis, v druhém díle byl uprostřed Ed Helms, napravo Zach Galifianakis a vlevo Bradley Cooper a ve třetím díle je uprostřed Zach Galifianakis, napravo Ed Helms a nalevo Bradley Cooper. (Chibs)

• - V bare v Tijuane Chow (Ken Jeong) priloží Stuovi (Ed Helms) na pravú stranu krku nôž a poreže ho. Následne, keď plánujú lúpež, ale žiadnu reznú ranu nemá. Objaví sa mu až pri samotnej lúpeži, lenže už na ľavej strane. (Jayem)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 4. (Stanley619)