Pařba na třetí

Vo štvorici po opici 3

• Nizozemsko

Komedie

USA, 2013, 100 min

Partia tvorcov pochopila, že po druhýkrát použiť ten istý kopirák by asi naozaj neprešlo a tak musím hneď na začiatku pochváliť jednoduchý nápad, od ktorého sa odvíjala hlavná zápletka. Postavám sa nič vyčítať nedá a ešte stále dokážu rozochvieť divácke bránice na základe tých istých defektov v ich charakteroch. Pribudol však ťahúň v podobe Johna Goodmana, ktorým bol špičkovou voľbou. Fóry a hlášky si udržiavajú šialenú úroveň, ale ich výbušnosť už stráca na intenzivite. Sem-tam sa podarí dobrý zvrat, no napriek tomu ostáva jednotka neprekonaná. Do záverečných titulkov som mal malú nádej, že odniekiaľ predsa len do tretice vybehne Tyson s tigrom na obojku, ktorý by bol pre mňa tou pomyslenou čerešničkou. Napriek tomu prekvapujúco veľmi poctivá bodka za touto skvelou sériou. 85%.(2.7.2013)

• Rocky62

Již úvodní scéna s dekapitací žirafí hlavy ve mě vzbudila podezření, že důstojné zakončení této trilogie se konat nebude. Chybí feeling kocoviny a originalita fórů. Úchylové Alan a Chow působí nudně a jejich veškeré snahy o pobavení končí katastrofálně. Formálně i obsahově odlišné od předchozích dílů, ovšem i přesto nemá závěrečný díl moc co nabídnout. Stylový John Goodman. 50%(11.1.2014)

Dalo by se říct, že důstojné rozloučení, které působí jako mírně zbytečná nádstavba. Je vražedné přicházet co dva roky se stále novými nápady na stejné téma. Takže nám tvůrci nabízejí trošku jiný koncept, ve kterém se naši hrdinové tentokráte neskalí a Doug je tentokráte unesen zcela vědomě. V některých scénách se sentimentálně vzpomíná. Jediná postava, která má tohle všechno u prdele je absolutně šílený Leslie Chow. Ten člověk se narodil snad s kokainem v těle. V závěru mě bylo trošku i smutno že se s našimi hrdiny pravděpodobně na hodně dlouhý čas loučíme, protože upřímně s nimi si člověk prožil hodně zábavy. Wolfpack forever! 60%(8.10.2013)

• PinokKio

Nějak jsem si nevšiml, že by se v tomhle filmu kalilo .. a vlastně se nebylo pomalu ani čemu smát (kromě dvou kratičkých scén - úvodní projížďky žirafy a připomenutím na úplném konci, jakým že stylem se nesly předchozí dva filmy), což je u komedie docela průšvih. PS: pro Civala - Hurt nikdy nebyla od Johnny Cashe, i když jí parádně přezpíval, ale od Trenta Reznora z Nine Inch Nails, v jehož podání ve filmu i zazní ..(30.9.2013)

- I Believe I Can Fly - Todd Phillips testoval hranice čierneho a zvrhlého humoru.Napadlo ma The Hangover: Into Darkness :) Je to iné ako predošlé časti a chápem keď budú skalní fanúšikovia jednotky sklamaní, pretože scenár trochu zabúda na Phila a Stua a humor je tiež na trochu inej (vyššej?) úrovni.Všetko to ale slúži iba pre prospech veci, dokonca aj scény nad ktorým budete krútiť hlavou. 85%, výborná zábava, najlepšia časť a mne osobne tam chýbala iba tradičná Stuová pesnička.(7.6.2013)

• - V bare v Tijuane Chow (Ken Jeong) priloží Stuovi (Ed Helms) na pravú stranu krku nôž a poreže ho. Následne, keď plánujú lúpež, ale žiadnu reznú ranu nemá. Objaví sa mu až pri samotnej lúpeži, lenže už na ľavej strane. (Jayem)

• - Počáteční útěk z vězení je odkazem na film Vykoupení z věznice Shawshank (1994). (Chip89)

• - Ve filmu si opět zahrál i režisér Todd Phillips. Objevil se jako postava platící lehké děvě, kolem které letí Chow (Ken Jeong) s padákem. (BigCake)