Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

mseet

Ray Winston se mi líbil v řadě vedlejších rolí, ale 100 minut jeho pokřivených grimas bylo moc. Jestli mělo jít o typ drsného detektiva, který je tak protivný, až je sympatický, tak Jack Regan byl JEN protivný - navíc s osobním kouzlem přestárlého mrože. Zápletka byla fádní. Šedý průměr za 50%. ()

retrix

Rozporuplný film, charismatická nebo sympatická tam není žádná postava. Hlavní hrdina je drsoň všech drsoňů, ale že by se mu dalo fandit, to ani náhodou. Úvodní akce mě zcela zmátla, kontejner plný zlata si ležel v hale jen tak lážo plážo, nezabezpečený, vlastně jeden týpek tam chodil jako hlídač, no a následná akce jednotky Sweeney mně přišla zcela absurdní. Zločinci to pálí od boku a naše slavná jednotka nastoupila s baseballovými pálkami na ně. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká cvičná akce, ale ono to fakt bylo myšleno vše vážně. Pak přijel nějaký vrchní týpek a vyčinil jim, že byli moc ostří. Tak to fakt nevím, jak to režisér myslel, asi měli místo basebollek nastoupit s plácačkami na mouchy. Musím ale uznat, že akce uprostřed flmu a závěrečná honička měla říz a spád. ()

esmoke

Britský původ je znát, ale děj je schématický bez něčeho zapamatovatelného. Obézním hrdina je dle mě bez nějakého charizmatu na které by mohla letět mladá sexy milenka. Cože zásahovka a v ní slepý tlouštíci lítají a střílejí po ulicích? Ale no tak... 2D dabing Rozpočet: £2 miliónů. Tržby: $26 miliónů. ()

joker211

Výborný "neamerický akčňák" s vysokým tempom, ktoré si udržal po celú dobu. Spojenie sympatických hercov a výborného napínavého deja nemôže dopadnúť inak ako za 5. ()

Epco

Príbeh o inšpektorovi zo starej školy natočený štýlom starej školy a presne aj s takou pocitovou stopou po dopozeraní. Jednoznačne kvalita na všetkých frontoch na čele s perfektným Ray Winstonom, ktorému nemenej úspešne sekunduje pre mňa pomerne neznámy Ben Drew. Angličania zase raz ukázali ako na to. ()

jarmil8

Film s vizuálem a hudbou jak z Nolanova Batmana, ale s plytkým a předvídatelným scénářem a nesympatickou hlavní postavou. Přemrštěnou délku velevážného díla vyplňují nepříliš zručně sestříhané akční scény, kde kulky zásadně zasahují okolní civilisty, ale nikdy ne pronásledující a překvapivě ani pronásledované (o pardón, jeden, jak se ukázalo o několik dlouhých minut později, přeci jen zraněný byl). No a když holka řekne před akcí, že opustí manžela a nastěhuje se k dýchavičnému akčnímu hrdinovi, je zralá na kulku. Nuda! ()

mirushbiatch

Aaale co ja viem.Som sklamany az na podlahu.Nasilu cool,Ben Drew aka Plan B je v kurze,ale tu sa sam prehraval,Ray bol az moc husty,ani Damian moc nemal co hrat.Par celkom kvalitnych strielaciek a nahanaciek,ach.Neviem.2,5? 3*? Skoda prevelika. ()

Pickardino

..silne 3*. Ray Winstone dokonale sedi do role, je jasne, ze v devetadevadesati paralenich svetech tohoto filmu by jeho postava byla ultragrazlem, ale v tomhle jednom je polda drsny jako brizolit. Ale prekvapeni od toho necekejte. P.S. Myslim, ze o Benovi Drewovi jeste uslysime. ()

Raziel811

Nuda od začátku do konce. Ničím nevyčnívající žánrovka, rozhodně patřící k tomu slabšímu co se na ostrově urodilo. Hlavní hrdina je ve filmu označen na dinosaura z pohledu přežitku i tento film je přežitek. Mít schopné tvůrce a méně okatý scénář, asi by výsledek byl lepší. ()

Lord.Filipus

Drsná kriminálka s kvalitně zpracovanýma přestřelkama a dobrou atmosférou....I přes krapet jednoduchý příběh, který, když ho více rozpitváte, krapet postrádá smysl, se na to dobře koukalo....Doporučuju ke shlédnutí... ()

Nobunaga

Angličani umí, a né že ne. K režisérům jako Danny Boyle a Guy Ritchie si můžeme nově přiřadit jméno Nick Love, který stvořil obdobu Profesionálů pro 21.století. Až na půdu drsný Jack Reagan a až za hrob oddaný George Carter, kteří se ve službách zákona nepohybují ani tak na jeho hraně, ale často daleko za ní, ve filmu nahypovaném tak akorát. Dost bylo post-bessonovských francouzských výplachů šedé kůry mozkové, tentokrát mají míč na své straně angláni a skórují zcela neomylně. ()

agent_barton

Typický akčně-kriminální film z Velké Británie, který ve svém výsledku nevypadá jako špatné dílo, ale kdybych neviděl Top Gear S18E03, velmi pravděpodobně bych jej minul. Jenom škoda, že tam režisér Nick Love, nenechal původní scénu závěrečného pronásledování a dosavadní drama nepřetvořil tímto krokem na komedii během posledních několika minut filmu. :-) Ale i tak PR přostřednictvím tohoto motoristického pořadu zabralo. Projevilo se vyšším hodnocením a dokázalo přilákat k tomuto filmu nejen fanoušky půvdního seriálu. ()

TOPmoovie

naozaj to prekvapilo. dokonala kamera, farby. vyborna hudba. par logickych absencii (..okrem inych, na posledny zatah najdolezitejsi, idu iba dvaja policajti ..) ma tam vyrusovalo. velmi poctivy tvrdsi pribeh. ()

sha.piro

Hayley Atwell je nadějná britská herečka (už to dokázala v Pilířích země), Ben Drew je naprosto přesvědčivý a Ray Winstone? Ten působí dojmem britského Mickeyho Rourkea, což vůbec není na škodu. Kriminálka příjemná, chvilkama vynikající, ale chvilkami i zvláštně najivní : ) ()

hrabě_olaf

nejak jsem nepobral, proc se to v tom filmu všechno odehrálo. byla loupez-ano, bylo vysetrovani-ano, ale proc to všechno. tak nejak to všechno proslo a vysumelo ()

Snakefinger

Old engish school !!!! Nádherný příklad drsného akčního napínavého thrilleru z britských ostrovů. Místy jsem napětím ani nedýchal. Hlavní postava, drsný detektiv Jack Regan je fakt pecka. Trochu tady byl vykraden nápad z knihy Joe Nesba Nemesis se zastřelením při přepadu klenotnictví, takže bylo trochu předvídatelné jakým směrem se to bude uvíjet, ale i tak čtyři palce nahoru. ()