Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

bourec

Nechal sem se nalákat jménem Joshe Brolina,ale bohužel komorní melodrama s totálně pomalym tempem a ambientní,až nepříjemnou hudbou potvrdilo,že Reitman je břídil,a průměr nepřeleze ani omylem.40%. ()

Streeper

Krásný příběh s nádechem dramatu a romantiky. Krásně mi zpříjemnil cestu z Berlína do Prahy a mezi Joshem a Kate to na plátně opravdu zajiskřilo, moc se mi líbili ty detaily jejich dotyků a pomalé sbližování. Docela mě ale mrzelo, že se to točilo spíše kolem Gattlina Griffitha, než kolem Joshe a Kate. ()

Nach

Mám rád tyto dramata, která z minima ždímou maximum. Zde v podstatě komorní zápletka o opuštěné matce o níž se stará syn, a která musí čelit muži, který je uprchlý trestanec, ale nikoli zlý člověk. A tato velice jednoduchá zápletka ve výsledku skýtá spoustu různých témat, které je možno divákovi předložit. A prodlouženému víkendu se to náramně daří. Škoda jen té občasné zdlouhavosti, protože herci jsou výborní a scénář též nepatří k těm průměrným. 75% ()

asinus

Režisér chytrolín a rozumprd si odpočinul od šroubovaného dialogového exhibování a upekl nesmysly zatížený, banální, a přece hřejivý a v jádru výživný psychologický koláč. Nedivím se, že zámořská kritika nad nelogičnostmi zvrací, já sem to kolem a kolem strávil víc než dobře. Stačí "jen" rezignovat na věrohodnost (herecká sestava i kamera Erica Steelberga hodně pomáhá) a promýšlet s filmem význam uzavřenosti rodinného kruhu. ()

campix

Už od první titulkové scény je vidět, že Jason Reitman je skutečně pán režisér a s každým záběrem si dokáže tak pohrát, aby esteticky vše náležitě vypadalo. Obal Labor Day je tedy nadmíru povedený a i herecké obsazení se povedlo. Co mě, ale dost zklamalo je, že příběh je naprostá červená knihovna bez sebemenšího náznaku něčeho zajímavého. Také dění na plátně nějak rychle eskalovalo a až nepřirozeně se vinulo dál. Počin, který navenek působí daleko zajímavěji nežli nakonec je. ()

Juto

Reitman si silne drží všetky aspekty príbehu, aby zabránil tomu, aby sa stal banálnym alebo neprimerane melodramatickým. 6/10 ()

KajusaK

Po druhém shlédnutí (2021) zvyšuji na 5*. Úžasná Kate Winslet s Joshem Brolinem, žádná příliš kýčovitá romantika, hezká doprovodná hudba a pár velmi zajímavých momentů. ()

dr.fish

Do života ženy, která již od života téměř nic nečeká a už téměř nevychází z domu, vžene náhoda muže na útěku. Dávno zapomenuté a zasuté věci se derou na povrch a opětovná přítomnost muže v domě probouzí chuť žít. Uprchlý trestanec má však omezené možnosti a čas. Ona se rozhodne obětovat vše. Jak říká holčička ve filmu: "Když dospělí mají sex, něco se jim stane s mozkem". Něco na tom asi bude. Tenhle film je v podstatě o ničem jiném není. I když je poamericku zamaskován romantickým příběhem. Kate Winslet naštěstí nehraje romantickou pipku, ale skutečně nešťastnou ženu, které se život nepovedl, přestože se urputně snažila. Dává do role všechno a to je alfa a omega snímku. Bez ní by to byl jen romantický blábol. Deset minut před skutečným koncem je jakýsi "režisérský konec", a ten by byl na plný počet hvězd. Pak následuje "producentský" konec, který to sráží krutě dolů. Obrazově moc pěkný film. 60% ()

morgos

Josh Brolin je uprchlý zločinec který má to štěstí a na útěku narazí na hodného kluka, jehož maminka má vážné psychické problémy. Toho využije a nakvartýruje se jim do bytu. Nejprve na jednu noc a nakonec zůstane asi na 5 dní. Během té doby ukáže, že je to supermuž. Dokáže vařit, péct, opravit auto, prát, žehlit, opravit věci na domě a taky naučit jejího syna baseball. Navíc mi přijde dost podivný proč utíkal. Když se podíváme jak vypadal za mlada a jak vypadá teď tak mi připadá, že utekl asi tak měsíc před tím než ho měli pustit. Během pobytu se Josh Brolin do maminky Kate Winslet zamiluje a romantika je tady. Konec tedy nebyl moc originální, spíš takový hollywoodský. Doporučuji všem ženám. Čím starší žena, tím se jí to bude víc líbit. ()

nineweh

Hezky zahrané, procítěně zrežírované, ale jinak zdlouhavé a nudné a dost těžko uvěřitelné. Dojem pozvedá hlavně hudba. ()

kocik1

Nemravná adorace uprchlého Jánošíka, kterou by rozhodně neměly sledovat důvěřivé naivní a zneužitelné ženy. Ovšem, když vyloučíme tento okruh diváků, kdo vlastně zůstane? Film je natočený bravurně, ale i když mám kontroverzní náměty ve filmech moc ráda, zrovna tenhle druh kontroverze, sloužící k vymývání mozku, není tím, co bych na obrazovce chtěla vidět. ()

andrii

Jak se peče štěstí. S ingrediencemi uvnitř sebe. Víry a krásy, které zvážit nelze. Uzamčeni časem, odpoutáni citem, který zasypal těžkosti a rány, který se rozprostřel ve vůni ranní kávy. Čerstvě a silně. V páji nebeském. Až po okraj. Nadýchaně. Nebeská krmě "z věcí domova," v ráji pozemském. Duet touhy a lásky jako jeden dech. Být milován a milovat vzájemně. ()

Triple H

Preboha živého, to bolo čo? Nemám potuchy prečo sa Reitman rozhodol ísť práve do tejto knihy a už vôbec nerozumiem prečo ju zadaptoval takýmto spôsobom. Jeho doteraz veľmi slušné resumé tak získava v mojich očiach prvé poriadne zakopnutie. Dej je až rušivo vykonštruovaný, neprirodzený a umelý. Krásne by zapadol do sobotného popoludnia na Hallmarku, ale ako výplod takto áčkovej zostavy? Nepotrebujem, aby sme boli za každú cenu civilní a realistickí - ale určité hranice by obyčajná dráma predsa len mohla mať. Brolinov kriminálnik sem totiž zavítal z nejakej obzvlášť rozcítenej červenej knižnice - voskuje podlahu, opravuje auto, varí mäsko, pripravuje super raňajky, vyzná sa v dreve, opraví kúpeľňu, chlapca naučí baseball a ešte vie napiecť aj prvotriedny koláčik. A to všetko po X rokoch v base, počas ktorých nestratil evidentne ani krok, ani iskru. No čo vám poviem, väzeň jak lusk. Jeho veľká láska s Kate Winslet je mizerne napísaná a nemá svojou umelosťou, účelovosťou a predovšetkým skratkovitosťou šancu výraznejšie zaujať. Za tri dni balí rozvedená mama kufre, zamilovaná až na smrť? Sorry, ale to už vyžaduje naozaj prisilné žmúrenie očí. Nuž a dospievanie mládenca, o ktoré tu malo ísť v jednom z prvých radov, sa nenápadne potáca v pozadí a žiadny dojem nezanechá. Reitmanovi to skrátka nešlape ani na papieri, dej je roztrieštený medzi pár motívov a bohužiaľ sa ich nepodarilo patrične pokryť a zladiť do fungujúceho celku. Herci sú slušní, kamera je hezká a Rolfe Kent brnká atmosféricky a adekvátne clivo - bohužiaľ to tentokrát naozaj nestačí a film zostáva na úrovni brakovej romantickej báchorky pre ženy, ktoré sú nútené za vrcholné romantické uspokojenie už dlhší čas akceptovať pohľad na svoju horšiu polovičku ako si v kresle počas futbalu záľubne škrabká svoj svedomito vypestovaný mastibruch. Ako príspevok do série coming-of-age filmov (Mud, Joe), ktoré sú evidentne v kurze, tak Labor Day zaujal s prehľadom posledné miesto. Mud vyhráva na celej čiare. ()

Estrellita

Labor Day je jemná romantika s výborným hereckým obsazením, Kate Winslet je úžasná jako vždycky a z Joshe Brolina jsem měla smíšené pocity a občas husinu, přesně tak, jak to mělo být. Příběh je velmi lidsky podaný a neobsahuje žádné výrazné logické díry nebo nesmysly v charakterech a jednání postav. Zlomená a životem zklamaná Adele, která je závislá na jediném muži zbývajícím v jejím životě - svém synovi - samozřejmě podlehne kouzlu Franka, je to totiž prototyp muže, jakého potřebuje: spolehlivý, věrný, pevný ve svém slově a šikovný v práci... Rozhodně se nejedná o lenocha, jakého má doma většina žen - schopného trávit celé dny v horizontální poloze na gauči u piva a fotbalu. Nedá se ani divit, že se ochranitelský Frank do plaché Adele taky zamiluje a jiskření mezi nimi je cítit i skrz obrazovku. Ale nejvíc se mi líbilo, že děj nebyl předvídatelný. Vůbec jsem netušila, jak to vlastně dopadne, jestli Henry zradí, jestli je někdo odhalí nebo jestli se útěk navzdory pravděpodobnosti opravdu povede... bavila jsem se. Fakt. 79% ()

jedna_vrana

Adele: „Pri všetkých tých diskusiách o častiach tela a hormónoch sa zabúda na to, aké to je. Existuje aj iný druh hladu. Hlad po ľudskom dotyku. Túžba. Nikto vám nedokáže povedať, aký je to pocit. Túžba.“ Neopíšem lepšie pocity z tohto filmu, ako romanticko – psychologická dráma. To býva v mojom prípade často krok vedľa. Aj preto neznášam Titanic (ale už sme si Kate Winslet vzájomne odpustili a ja som časom jej herectvo vzala na milosť). Prečo? Lebo... Mám v živote priveľa romantiky? (Kde sa tu dáva rehotajúci sa smajlík?) Nie. Bude to tým, že pre mňa sú tieto príbehy predvídateľné a nedokážu ma dojať. Sympatické herecké obsadenie, celkom dobrý príbeh, nikoho tento film neurazí. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?