Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

Snake.Charmer

V podstatě v jedné rovině s Olympus Has Fallen. Tatum je herecké poleno, ale jinak se zbytek obsazení povedl. Možná to bylo náladou, ale kupodivu jsem si to užil o chlup víc než konkurenční dílo s Butlerem. ()

johnymdoe

Druhý dnešní film na stejné téma (http://www.csfd.cz/film/318722-pad-bileho-domu/) a přesto úplně jiné pojetí. Jiné herectví. Obojí nicméně dobrá podívaná kde kulkama se opravdu nešetří. Kde v prvním případě je to hlavní akce, drama a herecké výkony, tak ve druhém (tomto) případě je to o akci, vtipu a Rolandu Emmerichu. Hlavně ten vtip a nadhled s kterým tenhle film byl prošpikovanej mě dostal. Tatum nic, Fox standard, Gyllenhaalová už je postarší, ale nepěkná byla vždy takže taky standard. Herecky prostě celkově lepší vedlejší postavy (jako vždy James Woods). Parfektní film a 85%. ()

TuT

60 % | Jestli jsem se u Pád bílého domu náramně bavil. Tak zde to, alespoň u mě neplatí. Děj předvídatelný, předvídatelné srdcervoucí scény ihned po začátku filmu (hodinky) a taky kdo za tím stojí doopravdy nebylo příliš skryto. Emily místy až příliš otravná a blbá. ()

kowalski

Faqua to tedy vyhrál na celý čáře. Sorry ale u konkurenčního Olympus has fallen jsem se pobavil tady u Emmericha jsem si tradičně řekl WTF. Nemohu se vyhnout srovnání ale ve změti obou filmů působí RE mnohem kýčovitěji a hloupěji než Faqua a to ho nezachrání ani pár vtípků pana prezidenta a jeho ochránce. ()

Gastovski

Když srovnám obě letošní devastace Bílejch domů, tak je přeci jenom lepší ta s Butlerem. Kdyby Emmerich trochu zatlačil na pilu co se týče násilí (J. Wood mohl být psychopat jako vyšitý), vynechal postavu Tatumovi dcerunky, nebo se jí nějak šikovně zbavil vtipnou smrtí, byla by to bomba. Takhle je to amerikánská klasika se vším všudy, sice s dobrým hereckým obsazením, ale pořád má punc průměrnosti. Lepší 3* ()

Tred2

Nová Smrtonostná past. Velmi dobře řemeslně odvedená práce. 20 let zpátky by to bylo na plný počet. Skvěle to vybralo zaběhlá klišé, díky tomu hodnotím vysoko a díky tomu taky nemůžu jít výš. Rozhodně to bylo milé překvapení. ()

ashtangi

To byla zase jednou americká kravina. Natočené pěkně, ale tak hloupé. Když na konci ta holka začala mávat vlajkou, vyprskl jsem smíchy. ()

Jabro

Náhodou jsem si tenhle film pustil v letadle při cestě do Číny a musím přiznat, že jsem se fakt skvěle bavil! V tomhle filmu nechybí snad jediný klišé akčních filmů 80. a 90. let! Ale i přesto mě to fakt neskutečně bavilo! Za zpříjemnění dlouhého letu musím dát 5*! ()

Flagg

Kravina na n-tou, ale Emmerich v tomhle umí chodit. Na nic si nehraje, trousí jednu hlášku za druhou, demoluje všechno, co se zdemolovat dá (někdy i víc), a hlavně se nebere vážně. Na dvě hodiny vypnout mozek, a pobavit se touhle nenáročnou blbinou, proč ne :) ()

drozdy1

Povedená náplast za průměrný Pád Bílého domů. Emmerich mě nečekaně překvapil a já se bavil a bavil ! Hodnocení: 83%. ()

Leleta

Čtyři hvězdy už jenom proto, že současných 54 % je fakt směšně málo. Ano, je to patetické, patriotické a přiblblé, ale co jste čekali? Sice zápletka je slabší než u Pádu Bílého domu, ale zase Channing působí přirozeněji než Butler. A vůbec tak nějak sympatičtěji, navíc hlášky a dialogy fungují a nesmějete se jim proto, že je Butler blbej jak žaludský eso. Jenom doufám, že v následujících pár měsících už nebude žádný Olymp "dole". Udatných hrdinů, chytrých teroristů a naopak dementních tajných služeb už bylo dost. ()

Brousitch

"Největším problémem současného Hollywoodu je, že nehodlá riskovat. A já netvrdím, že byla moje kariéra založena výhradně na riskování, ale hodně brzo jsem pochopil, jak tenhle systém funguje. Vždy budou existovat dvě nebo tři velká studia, která budou potřebovat velký letní film. Když napíšu letní blockbuster, ustanovím se coby režiséra, budu znát rozpočet a do hlavní role obsadím ne nutně velkou hereckou hvězdu, vždy bude existovat studio, které takový film naléhavě potřebuje a udělá cokoliv, aby ho získalo, čímž pak získám tvůrčí svobodu. Takhle to bylo i s White House Down i s Dnem nezávislosti, Dnem poté a 2012, což jsou moje nejúspěšnější filmy. A to by mělo říct studiím, že je možná lepší poslouchat mě nebo lidi jako James Cameron nebo Bob Zemeckis a dát na naše rady." - Roland Emmerich ()

Vodny

Bílý dům je v ohrožení a s ním i prezident USA. Banda lotrů, kteří jsou prioritně na seznamu FBI, CIA a VB, se do Bílého domu dostane ... pěšky, ladně bez povšimnutí projde kolem "ochranky", jakoby pošteluje domácí kino paní prezidentové a pak vyvraždí všechny bezpečnostní složky v Bílém domě s ohromující lehkostí. Odpálení bomby ve vozíku pro uklízeče, který se pohybuje na místě, kde nemá co dělat, přičemž narazí do jednoho vysoce postaveného zaměstnance, kterému to přijde divné, ale raději si utře polité sako, než by to zkoumal, je také provedeno s ohromující lehkostí. A pak už to jde ráz naráz. Honičky speciálních obrněných vozů po trávníku jako nějaké rally s RC autíčkama, raketomet v prezidentově limuzíně jako součást standardní výbavy, bakelitové tanky, všudypřítomní čumilové v bezprostřední blízkosti ohrožení, přátelské helikoptéry letící 3m nad zemí a ohrožující nic netušící obyvatele, ohnivé výbuchy tikajících granátů, jejichž ohromující devastaci přežijete, když se schováte za červotočem prolezlý stůl Aba Lincolna, zažijete trojnásobnou výměnu prezidenta, hackera, který se sám odpálí atd. K technické stránce filmu - příšerné digitální efekty, příšerné výbuchy a absolutně nevnímatelný hudební podkres. Co ale zamrzí ze všeho nejvíce, že film byl bez jakýchkoliv emocí. Ne, tohle není parodie (ale mohla být, škoda), ale pád Rolanda Emmericha do filmové odpadní šachty. Namísto toho si dejte raději Olympus Has Fallen, ve kterém si Butler na nic a s nikým nehraje. White House Down je dalším filmem, který v efektním zpomaleném traileru sází na to, že na něj prostě do kina musíte. Ne, nemusíte a nechoďte. Snad jen pokud to vezmete jako parodii na Johna Mclaina. Hodnocení: 1* za Jamieho Foxxe, kterému bych sežral i roli hovna (pardón). ()

Matthew01

Emmerich opět nezklamal a natočil další sračku. Nic než tupé klišé s úplně jasnym dějem od samého začátku. Záporaci jsou úplný dementi, co neumí ani do pěti napočítat a jejich největší génius, který ani neni ve filmu potřeba se nakonec stejně odpraví sám. Je to další úplně zbytečný film, za který se rozhodně nevyplácí utrácet peníze. 20% ()

Hapretor

Dle traileru jsem soudil, že toto bude total píčovina bez děje, založená jen na debilní akci a nevhodných, známých vtipech. Bylo to přesně tak, jenže ty trapné vtipy se naštěstí postupně dávkovaly během 137 minut, takže nakonec to šlo. A on ten děj nebyl tak debilní. Ono je vždy lepší očekávat méně. Pak člověka ten trapný "brainwashing" tak nezklame. ()

Luk Skywalker

Dostal jsem to, co jsem čekal a k tomu pár dobrých hlášek a vtipných situací, kdy se smáli snad všichni v kině přítomní. Nebýt takového patosu v závěru dal bych čtyři hvězdy, takhle to je na 3 a půl. Film mě potěšil, i když je to natočeno jak v 90. letech. ()

Gaia.M

Od tohoto filmu jsem nic nečekala. Těšila jsem se na krásnou tvářičku Channinga Tatuma a moji oblíbenkyni Maggie Gyllenhaal (i kdyby ve filmu jen kýchla, budu spokojená). A můžu vám říct, že jsem zírala! Skvěle vymyšlený film, dobře zpracovaný a velmi zajímavý závěr! Není to jeden z těch filmů, kde po prvních pěti minutách víte, jak skončí.. a to se mi strašně líbí :) Jistě jsem tento snímek neviděla naposledy :) ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn