Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

mala_kea

Chybí mi tu, že film patří také do žánru komedie. Nevadí, obsah před formou. Film si umí udělat vtípky na svůj účet, prezident opravdu zobamovatí ve filmu, chtě nechtě se od srdce zasmějete. Je to klasická Amerika akčňák, čehož jsme přesycení, to je pravda. Ale ty laviny smíchu, vytvořené z (pohrdání?) přehnaného doslazení tím amerikanismem akčních filmů, já ocenit umím. Z druhé strany, z té vážnější, konečně ucaprcatění američtí SEAL dostávají na prdel. Emmerich jak ho (ne)znáte, mě dost mile překvapil. ()

maret

Jo jo...USA proces na plné koule. Klasický USA film typu...prezident má problém co budu dělat? nevím, něco vymyslím. A že vymyslel. A já se i bavil. ()

Slava4

Popravdě, jsem moc nepochopil, proč se téměř ve stejnou dobu objevily dva filmy, s téměř totožným názvem a skoro stejným dějem (?) jako by dva produkční týmy soupeřily, který vyprodukuje větší akční sračku.. S jedním rozdílem - že "White House Down" je o trochu větší sračka než "Olympus Has Fallen". Ale to je ve finále vlastně úplně jedno. ()

M.Myers

Tak musím se přiklonit spíše k Olympus Has Fallen, tohle je prostě zas jen další přeplácanej Emmerich... Tatum není Buttler a vůbec, prostě se mě tento již druhý film o přepadení bílého domu líbil podstatně méně. ()

jura-roy

Překvápko! Učebnice akčňáku jako ze staré školy. Úplně tam vidím B. Willise jak lítá a řeže kolem všechny a všechno. Výsledek - celkem pěkná prohlídka Bílého domu. ()

Marykus

Nemam co říct. Bavil jsem se celé dvě hodiny. Libilo se mi. že film obsahoval prvky akčního filmu ve všech rozměrech. Přestřelky, ale i honičky aut atd. Dávám plnej počet. Prostě nemám co dodat. Výkony herců byly take na úrovni! A právě díky tomu u mě herec Tatum stoupnul v žebříčku! ()

Octane

Pro mě ve všech směrech lepší než skoro stejný film Olympus has fallen. Více akce, humoru, napětí, lepší prezident a musím říct, že Tattum by byl lepší ochránce než Butler. Svižná podívaná, která mě fakt bavila. ()

Raziel_cz

Antoine Fuqua má erkový rating a drsného Gerarda Butlera, Roland Emmerich Jamieho Foxxe s raketometem a spektakulární přehlídku nejlepších záporáků od první Smrtonosné pasti (mimochodem, čtvrtý díl série s Johnem McClanem tenhle film vůbec v mnohém připomíná a kdyby takhle vypadal ten poslední, napálil bych mu takových hvězdiček!). Olympus Has Fallen vedle velkolepého White House Down působí ještě více jako televizní thriller... což neznamená, že je špatný, jenom prostě projel letošní duel rozstřílených Bílých domů. Emmerich si natočil vlastní verzi Skály a po třinácti letech bídné produkce dokázal, že s trochou snahy pořád ještě utáhne maximálně zábavný akční velkofilm, který si nezadá s produkty Michaela Baye. Je to patriotistické, ale nechybí tomu nadhled, dobrá akce a zábavné hlášky, jež vás donutí se nahlas smát, ačkoliv citovat je asi nebudete. PG-13 mě mrzí, stejně jako digitální exploze, digitální helikoptéry a digitální stíhačky, a trochu se tak bojím pokračování Dne nezávislosti. Pokud ale půjde o stejnou jízdu jako tohle, určitě si na moc věcí stěžovat nebudu. ()

Anduril

Od tohoto kúsku som, na šťastie, nemal príliš veľké očakávania. Herci to, podla mňa, zvládli dobre. Taktiež ma zaujali katastrofické zábery a rúcanie washingtonských monumentov. Na môj vkus však bolo samoúčelne zabitých príliš veľa ľudí. Zaujímavá myšlienka, nadupaná akcia v svižnom tempe. Páčil sa mi aj plán útoku, pretože bol naozaj premyslený. Celkovo je to film na jedno pozretie a nenáročného odreagovania. Myšlienku v ňom nehľadajte. ()

bobrux

Už začátek naznačí, že se pojede v klasických kolejích plných trapných klišé a občasného patosu. Táta, který se usilovně snaží být za dobře se svou dcerou, toho času žijící u své rozvedené matky, americký prezident jako největší lidumil všech dob, teroristé jsou sehraní jak balet v nároďáku při Labutím jezeře a americká armáda naopak připomíná cvičení z policejní akademie, kdy jsou všichni rádi, že se nikdo ze skupinky neztratí, nebo sám nezastřelí služební zbraní. Stíhačky na Bílým domem létají rychlostí Štefana s práškovacím letadlem, aby pilot stihl rozeznat malé dítě a ještě si ho na displeji přiblížit, problém patřičně rozebrat s velením a pak odmítnout splnit rozkaz, protože na děti se nestřílí. Toto všechno se ale dalo čekat a k žánru už to tak nějak patří. Co sem ale tak úplně nepasuje je humor. Je ho sice poskrovnu, ale obyčejně je vám do obličeje vražen ve chvíli, kdy čekáte nějakou dojemnou rozjímačku nad bytím a nebytím. Takže po vypnutí mozkových závitů si lze užít svižnou akční jízdu plnou explozí, přestřelek a vrtulníků padajících jako přezrálé jablka. ()

Ben Nevis

Kupodivu mi film víc připadal jako drama než akční ujetina s napalmovými výbuchy. Líbil se mi pomalý nájezd a důraz na zábavnost - například honička aut po parku. Hlavní hrdina je nesmrtelný a "lídr svobodného světa" je tak "kůl", že by se nad sebou Mirek Dušín styděl. Patos k Emmerichovi patří a slouží jako další zábavná složka. Co se mi líbilo hodně, byla narážka na hyenismus zpravodajců, kteří neváhají vyřvávat jméno holky, která zatopila útočníkům, a přitom vědí, že tam holka s nima ještě pořád je. ()

sadlokan

Pro mě lepší než to druhý letošní dobývání,to bylo suchý jak z nosu.James Woods na chvilku markýruje klaďase,že jsem mu to i skoro uvěřil. ()

char_t

Emmerich tenhle styl prostě umí. Parádní kombinace amerického patosu, kvalitní akce, výbuchů a humoru. Hláškující president, který ale zvládá i vážnější momenty, je prostě super - i jen za něj dávám pět, i když by to objektivně mělo být o jednu míň... Po druhém zhlédnutí potvrzuju 5*, pořád je to nářez a z WHD je moje nové guilty pleasure :-) ()

agassi68

Vedel som o čo pôjde a napriek tomu ma tie klišoidné sračky vyrušovali až do konca! Ja už fakt neviem či sú tí Američania takí tupí alebo.. asi sú. Aj naši ľudia pozerajú podobné. Akčňák je to však veľmi slušný až na to dievčatko, ktoré by som sundal už pri prvej replike. ()

strikeman

Odmyslíme-li si trochu toho patosu a politické pozadí, zbyde nám příjemný svižný akčňák s hromadou vtipných hlášek a úsměvných situací řešených s humorným nadhledem a s washingtonským policistou Johnem Calem, který na výsluní příslušného žánru nahrazuje jiného policistu - Johna McClanea, který svou kariéru letos tak neslavně pohřbil (http://www.csfd.cz/film/275001-smrtonosna-past-opet-v-akci/)... 75% ...PS: Rozhodně jiné kafe, než také letošní "Pád bílého domu"... ()

Hopkins

A je to tady :-) Emmerich a jeho klasické pompézní filmy, všechno skončí Happy Endem padouši zemřou. Bylo tam strašně moc ALE , ovšem pro tentokrát si to odpustím kouknu na to ještě jednou večer a snad jim prominu že Padouch byl už poslední půl hodin známý ta sekvence musím si zavolat manželce to zničila kompletně , chtělo to něco lepšího napínavějšího než to takto lacině profláknout. 80% zasloužených. ()

Wargoo

Po 2012, ktorý som sa v tom čase velice tešil som sa k tomuto Emmerichovmu filmu staval skôr odmerane, až som ho priam ignoroval... (rozumej, bol som pohoršený) :), a tak som ani nešiel do kina ! Ale jedného dňa, keď som opäť raz miesto upratovania hľadal niečo, čo môžem robiť miesto utierania prachu a podobných debilných nudných vecí, vybral som si tento film. A priznám sa, zažil som velice príjemných 137 minút (!!!). Klišé jak sviňa, vlajka musí byť, ale ako celok dosť akčné, sympatický prezident a síce mi Channing Tatum ako tatko moc nesedel, ako "bad-ass-in-da-house" bol cool... Celkom vtipné scénky("Get your hands of my Jordans", nasadenie si okuliarov pred strelbou, atď), bavil som sa. 4****, 74,127 ()

matini

Pro mě to na víc jak tři hvězdy není. Je to takové to americké klišé - jeden proti všem a jen pár šrábanců. Pár vtipných hlášek se tam najde a občas i pobaví. Ale celkově mi přijde, že je to spíš film na hodinu a půl max. I když se Channing ve své roli snaží... dvě hodiny přestřelek jedné osoby proti hromadě žoldáků je prostě moc. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn