V napínavém thrilleru Uzavřený kruh svede bývalé milence-právníky dohromady velmi vážný teroristický útok. Komplikovaný případ prověří jejich loajalitu. Brzy se navíc ukáže, že v sázce není jen jejich kariéra, ale i život. V rušné londýnské tržnici vybuchne dodávka a rázem je na světě jeden z nejsledovanějších případů britské historie. Pachatel je dopaden a schyluje se k soudnímu přelíčení, které bude sledovat celý svět. Proti sobě stojí dva výjimeční právníci, bývalí milenci (Eric Bana a Rebecca Hallová). Případ se zamotává a vše nasvědčuje tomu, že je do něj zapojená tajná britská policie. Najednou už není v sázce jen kariéra obou právníků. Tady půjde i o jejich životy. (HBO Europe)

6thSun

V záplavě průměrných thrillerů tento vyniká správně dávkovaným napětím, slušným scénářem a hlavně nepřekombinovaností děje. Velké doporučení! ()

Terva

CITÁT - Tady nemůžete parkovat, tady pro vás není místo.............. Už jsem se skoro leknul, že film je točen tím módním trendem - rec-cam-fuuj-fake- nebo jak se to jmenuje. Ale naštěstí není. Začátek je velmi slibný, ale bohužel jen začátek. Čekal jsem něco na způsob "Úhel pohledu" z roku 2008 s Denisem Quaidem, ale zklamání. Tohle je něco jiného. Navíc má film velmi nepříjemný dotěrný hudební doprovod. Strašně mi vadil. CITÁT - No, nic, zřejmě jsem paranoidní.......... Těšil jsem se, ale je to nic moc. Soudně politický thriller tak za 55%. CITÁT - Radím vám, nechat to být.............. ()

Ouwen

Časem začne tempo hodně kolísat a ve finále mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne. Místy mi to přišlo zmatené, režisérsky nijaké. Hlavní dvojce herců je sympatická, bohužel mě film zas tolik nebavil. ()

kaylin

Kdyby se tenhle snímek tak moc nebabral ve vztazích postav, jejichž vzájemné propojování je naprosto zbytečné, a prostě se jen zaměřil na soud a to celé bylo natočeno syrově, skoro až bez emocí, možná by to byl i výjimečný film, ale takhle je to soudní drama, které je kombinováno s thrillerem a vlastně i romancí. Člověk se ale ptá proč, protože takhle je to jen jeden z mnoha, i když Bana zase jednou ukazuje, že nemusí ve filmu umřít, aby byl snesitelný. ()

Rakosnicek77

Tohle je myslím celkem vydařená soudní kriminálka, plná všeho nejtajnějšího, co si jen dokážete představit. Mi5 rozehrává špinavou hru, za zachování čistého štítu a přehození viny ze smrti 120 lidí, na nastrčenou oběť. V cestě stojící dvojice advokátů, hraje nejen o svůj, ale i o životy "viníka" a jeho blízkých. Napětí, rozumná dávka akce a hlavně obrovský prostor pro konspirační teorie všeho druhu. ()

MATADOR

Obstojný a především aktuální thriller, který sice mohl trošku sešlápnout plyn, ale i tak svému obsazení nedělá ostudu. ()

Dont

Jelikož mám rád soudní dramata a líbí se mi Rebecca Hall, tak jsem si film docela užil. Kromě hlavní dvojice potěší i Ciarán Hinds a Jim Broadbent ve vedlejších rolích. Ale objektivně musím uznat, že je to snímek na tři hvězdy. Téma je zajímavé, ale zpracování místy pokulhává a hlavně opakující se nesmyslná selhání tajné služby jsou přehnaná. ()

stuntmanMIKE

hahaaa konečne !!! konečne som sa dočkal realistického filmu, ktorý má myšlienku a pripútal ma na hodinu a pol do kresla. Výborný thriller, ktorý reálne vykresluje skutočných vládcov krajín. Samozrejme musel byť natočený vo Veľkej Británii pretože natočiť toto v US and A, tak režisér ide na zájazd do Guatanáma. Aj keď nie som veľkým fanúšikom konšpiračných teórií, nie som ani naivný a hlúpy. Neverím tomu čo sa predhadzuje prostredníctvom "objektívnych" médií plebsu a tento film je aj o tom. Holt demokracia je o tom, že ľud musí dostať pravdu malinko poupravenú, inak by sa im celý tento systém rozsypal jak výšková budova projektovaná tak, aby vydržala náraz lietadla, po náraze lietadla ;) Aj napriek menším zádrhelom, ktoré tento film malinko degradujú, ja dávam plný počet. ()

M.i.k.e

překvapivě povedený a napínavý thriller,který hodně těží z hutné atmosféry,která mě nejblíže k Polanskému Ghost Writerovi.Hodně mě baví tyhle konspiračně-politicko-soudní kousky a tenhle mě velmi mile překvapil...70% ()

Figu

Nevím jestli šlo o nějaký napínavý thriller, ale určitě vím, že se nám to pěkně všechno zamotalo a zamíchalo dokupy a děj diváka táhne na všechny strany a přitom nikam. Bana i Hallová odvedli dobrou práci, ovšem jelikož šlo o kruh s přídavným jménem uzavřený, bylo od začátku vše jasné. Prostě není jiné východisko než... Ale na to se podívejte sami. 60% ()

Martin741

Jaxa vseobecne , kde sa stretnu traja pravnici, vzniknu 4 pravne nazory. Pravo ma nikdy nebavilo, filmy na tuto temu ale mozem, oni su byvaly milenecky par a riesia dost zavazny pripad : 77 % ()

PROCESOR

V dnešní době všemocná formulka v zájmu bezpečnosti státu a její tajné agentury co se utrhly ze řetězu a nepodléhají vlastně nikomu a ničemu je dan za demokracii co se musí chránit za každou cenu. Boj s terorismem bude věčný. Atraktivní téma sráží nezáživný, pomalý, nudný, suchý, postup ve vyprávění příběhu a nelogický scénář,-S!- kde hlavní právní protivníci spolupracují.-S!- ()

dr.fish

Taková poctivá žánrovka ve stylu Tři dny kondora. Západní civilizace a její ideály pravdy a demokracie hájené tvrdou rukou tajných služeb. A do toho nemá žádnej právník co strkat nos. Dobře natočené a zahrné, místy napínavé, nepříliš nápadité a trochu schematické. Už to tady bylo, ale vůbec to nevadí. Jen bych klidně přivítal film o tom, jak je dobře, že účel světí prostředky, protože to je to, co Západ opravdu drží pohromadě. Pragmatismus. 70% ()

Johnny.ARN

Inteligentná anglická krimi so skvelou zápletkou, ktorá sa odhaľuje v polovici a následne sa to už len stupňuje. Možno trochu menej akcie, za to skvelé obsadenie, realistický príbeh a žiadne prehnané alebo nelogické konanie. Chytí od začiatku do konca. Briti to v tej komornej atmosfére proste vedia. 4 z 5 ()

Phietros

Napínavý a zamotaný thriler, kde jsem se místy ztrácel. Po teroristickém útoku, kdy zemře 120 lidí je obviněn pachatel, který se brání že je nevinny. Do případu se zamotávají dva právníci, kteří zjištují že pravda je daleko horší a že je v tom zamotaná MI5. Čím více případ zkoumají tím více jsou v nebezpečí. 65% ()

zdenny

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy. Jenže pak jsem si uvědomil, že se jedná o sice nadprůměrný, přesto tuctový (řekl bych) thriller. Musím ale uznat, že zápletka byla dobrá, stejně jako atmosféra a napětí. Přesto to na čtyři nestačí. A nakonec otázka: Co je důležitější? Národní bezpečnost nebo život jednoho přistěhovalce? Otázku jsem napsal s vědomím, že sebou nese všechna možná rizika. ()

Master19

Na tomto typu filmů se prakticky už nedá nic vymyslet, tak aspoň zapleteme "nečekanou" romantickou linku, že? Jinak stokrát viděné a většina byla lepší... ()

JohnSmith

Slušný thriller se sympatickým Banou a příjemnou Hall. Sedl mi i Broadbent, který vypadá jak hodný stařík, ale zdání klame. A kdo by čekal, že Hinds bude klaďas, tak není. Je to trochu předvídatelné, ale slušně natočené a má to spád. ()