V napínavém thrilleru Uzavřený kruh svede bývalé milence-právníky dohromady velmi vážný teroristický útok. Komplikovaný případ prověří jejich loajalitu. Brzy se navíc ukáže, že v sázce není jen jejich kariéra, ale i život. V rušné londýnské tržnici vybuchne dodávka a rázem je na světě jeden z nejsledovanějších případů britské historie. Pachatel je dopaden a schyluje se k soudnímu přelíčení, které bude sledovat celý svět. Proti sobě stojí dva výjimeční právníci, bývalí milenci (Eric Bana a Rebecca Hallová). Případ se zamotává a vše nasvědčuje tomu, že je do něj zapojená tajná britská policie. Najednou už není v sázce jen kariéra obou právníků. Tady půjde i o jejich životy. (HBO Europe)

manonfire

Čím méně se dočkáme zvratů, o to je tahle konspirace lépe napsaná a až nebezpečně reálná. Je jen dobře, že jsou hrdinové ušetřeni bourneovských kousků, byť závěr měl být přece jen vyostřenější, než byl. To je spolu s ještě asi jedním dalším přehmatem (Velkému bratru prostě neutečete, když se Vám to zrovna hodí) jediná výtka. Na druhé straně mezi klady stojí opravdu skvělá atmosféra, chytré dialogy plné decentně zaobalených výhružek a ústřední dvojice herců sympatická tak, že byste si to s ní dali klidně do trojky(za určitých pevně stanovených pravidel.) 80% PSpoil: Takhle odvážné rýpnutí do nedotknutelných...to se nevidí.. ()

herr_carter

Tak jo - a je tu další film z kategorie "non-mainstream", o kterých se dovídám jenom díky zdejšímu profilu a kolonce "oblíbení uživatelé". Přitom veliká-převeliká škoda, tento film, pokud bys se totiž dostal do podvědomí inteligentního dospělého (širšího) publika, musel by být podle mě doceněn daleko víc, než-li současných, mizerných 64 % ! Vezměte v úvahu i to, že nenávidím herečku Rebeccu Hall, ale i tak jsem musel za 4*. Bylo to vážně napínavý, pár much to mělo, ale obecně hodně zajímavý pohled do tahanic v britské tajné službě................moje hodnocení = 8 z 10. ()

insurgentes

Spoiler: dal bych plný počet, kdyby se tam nelavírovalo nad tím, že tajná služba udělala asi "chybu", jejímž důsledkem se stal atentát, nýbrž kdyby tam byly ty koule na to na plnou hubu říct, oni to udělali schválně, aby mohli snáz manipulovat veřejným míněním a v boji proti smyšlenému nepříteli zase jednou pořádně poutahovat šrouby (i když to v profízlovaný Británii s kamerama na každým rohu už jde ztuha). ()

Lukoboss

Dobrej soudní thriller, kterýmu kazí ostrost ta milostná linie (už zase), kterou tam prostě asi někdo musel narvat. Já nevím... nejsem romantik a asi nikdy nebudu, ale toto má být prosím "thriller", popř. snad "drama". Jo, dívalo se na to dobře, vyšetřování včetně veškeré politické špíny, která se tam objevuje, ta bezmoc proti establishmentu, to všechno tam bylo pěkně podaný. Nakonec divák ani netuší, komu vlastně má věřit, protože každej může být zrádce. Ale ta romance?! No tááák, sem to nepatří. ()

666Carnage

Konspirační teorie hadr. A ke všemu je to pomalé a nudné. Nevadí mi filmy tohodle typu ale tenhle byl obzvláště nudný. Nezachrání to ani Eric Bana, ani Rebecca Hall. 30% ()

divak84

nevím jak to ta rebecca hall dělá, ale v každem filmu vypadá jak arogantní kráva. Eric naopak opět pohodový výkon. Film předvídatelný od začátku, je to prakticky o tom samém, o čem vyprávějí US filmy o konspiraci ze strany CIA apod. akorát s tím rozdílem že closed circuit to podává z justiční strany. ()

F.W.Colqhoun

Chronická obtíž současné kinematografie vyplodit kvalitní politický thriller je asi výsledkem neschopnosti a nevůle filmařů uchopit filmovými prostředky čím dál nepřehlednější situaci. Closed Circuit se sice nedostižné lize Tří dnům kondora nepřibližuje, natož aby se šplhala k výšinám hádanek Tinker Tailor Soldier Spy, ale nejde ani o úplně pitomý film. Od áčkových produkcí se liší vítaným britským odstupem a disciplínou nečrtat hranici mezi mezi dobrem a zlem tam, kde není. Přínos Johna Crowleyho spočívá v tom, že neexhibuje a nenechává film zvrhnout v přehlídku kreténských techno-kouzel a la Bourne, od něhož si nicméně vypůjčuje půvabnou Julii Stilles. MI6 na rozdíl od všemocně pitomé (filmové) CIA / NSA působí ve své pravěkoidnosti nakonec přesvědčivěji a hrozivěji, když se namísto sociálních sítí čachruje se soudní mocí. Výsledkem je neokázalý žánrový hybrid, který vrací do filmového nazírání politických her nedostatkový lidský rozměr. ()

Disease

Je to sice taková spotřebka, ale ta paranoidní atmosféra byla místy super. Trochu mi to evokovalo francouzské a italské trillery ze 70-80 let. ()

vander19

Thriller z právnického prostredia, ktorý ma opäť donútil zamyslieť sa nad fungovaním štátu. Asi je jedno akého. Trošku mi to pripomínalo, že tvorcovia si pozreli asi Wikileaks. Výborné výkony Erica Banu a aj Rebeky Hall. Obaja sa vhodne dopĺňali ako na povrch postupne vystupovali rôzne konšpiračné teórie ohľadom jedného chudáka. Podstatnú časť určite zohrávalo aj prostredie Londýna. Kto má tak rád ako ja, príde si na svoje. Dokonca aj dĺžka filmu mi dokonale sadla. Film mal spád, ani chvíľu ma nenudil. ()

H4ku11

V prvej polovici to šlo veľmi pomaly, potom v druhej sa to trochu rozbehlo. Páčilo sa mi, že to nebolo až tak neuveriteľne prepletené ako podobné thrillery v súčasnosti bývajú. Vidno realistickejšie vykreslenie ako dopadne jednotlivec so zásadami v boji proti nespravodlivosti dnešného sveta. ()

Gore

Zajímavý špionážní thriller (nenazýval bych ho soudním, jako většina zde, páč soudní drama zde má pouze epizodní roli), kde jsem si nemohl nepovšimnout, že nám Anne Marie Duff příšerně zestárla, Julia Stiles dost ztloustla a Rebecca Hall hrozně zošklivěla. Nevím, jestli to bylo špatně zvolenou kamerou, šetřením peněz na maskérkách nebo vinou zubu času. ()

warrenur

Zaujimavy thriler, ktorym mimo ineho sledujeme i citovo angazovanych obhajcov v jednom citlivom sudnom pripade, ku ktoremu boli "zhodou okolnosti" obaja priradeny a bol dosledkom niciveho teroristickeho utoku v Londyne. Filmy, v ktorych mozme vidiet zakulisne, ci priame fungovanie tajnych sluzieb mam rad. Proti scenaru nemam prakticky nic. Sudim, ze kniha bude perfektna. Zial, napriek z pociatku fajne gradujucej atmosfere a slusnemu hereckemu ansamblu (Rebecca Hall, Julia Stiles a dalsich) dojde v klucovych momentoch k par zvratom, ktore proste rusia a divacku doveru, aspon tu moju, otrasu. Dalsi z filmov, ktory nevyuzil mozny potencial a sklzol k priemeru. Velka skoda. Slabe styri...na odlisenie. Avsak, odporucam. ()

Snake.Charmer

Politický thriller, který není ve výsledku zas tak špatný, ale doplácí na hodně pomalý rozjezd. Filmu budiž ke cti nehollywoodský konec, ale jinak je to vcelku rutina se slušnými hereckými výkony. ()

molcan2

Rebecca Hall roztomilo šušle. A Erci Bana ma zvýraznené lícne kosti. Ak by sa to znovu objavilo v televízii, vôbec by som nenamietla aby som si to pozrel od začiatku ešte raz. ()

mala_kea

Tyhle špionážní soudní tahanice mám fakt rád. Nehledě na to, kdo v nich hraje. Tahle kampan však byla spíše průměrná, které chybělo trochu té syrovosti a hloubky. ()

Ondr@932

Soudní drama mě teda opravdu vůbec netáhnou a tento není žádná vyjímka. Nuda ... 30% za dobrýho herce v hlavní roli. ()

Hpatrik

Na můj vkus příliš paranoidní, ničím zvlášt zajímavý thriller. Chybí mi tam hloubka a trochu víc uvěřitelnější zápletka. Obsazení ale minimálně slušné, jenom škoda, že jim scénář nedává možnost se předvést. ()