Justine počas prednášky na vysokej škole vyjadrením svojho názoru prejaví súcit s ľuďmi žijúcimi v starých kultúrach, ktorí sú pomaly, ale isto vytláčaní zo svojho územia a divokej prírody. Vzápätí dostáva od jedného zo spolužiakov nečakanú príležitosť: spolu s niekoľkými dobrovoľníkmi vycestovať do Chile a zorganizovať protest v jednej z džunglí. Po priviazaní sa k stromom či ťažkým stavebným strojom ich ale čaká nemilé prekvapenie, nie v podobe drsného zásahu tamojšej ochranky, ale leteckej havárie. Jej následkom sa po páde do doposiaľ nepoznanej časti džungle nečakane ocitajú v rukách tých, ktorým pôvodne prišli pomáhať. Podarí sa Justine a jej známym dostať sa zo spárov ľudožrútov? (*CARNIFEX*)

peiton

Tak tomuto zázraku sa povie kvalitný eko thriller.Podte na výlet do džungle,podotýkam - vstup len na vlastné riziko.Nebudete ľutovať.Ak ste ešte nemali tú česť vidieť naporciovaného belocha a riadne zhúlených domorodcov,tak si pozrite a garantujem Vám,že i pri pár gore scénach budete odvracať zrak.Po tomto zážitku aspoň na malú chvíľu,pokým zo mňa tento pocit frustrovaný neopadne,som aj celkom rada,že môžem bývať v tomto štáte a platiť dane.Juchuuu. ()

honajz2

Zpočátku mi to docela sedlo, byly tu relativně dobře představeny hlavní postavy, objevilo se pár zajímavých prvků, které mohly být v pozdější fázi filmu chytře využity... Bohužel mi tenhle pocit vydržel zhruba 15 minut, kdy z filmu odejde nejzajímavější postava a tak pak sleduju partu aktivistů, z nichž většina jsou nesympatičtí blbci. Do nějaké 40 minuty se tam vůbec neděje nic hororového, spíš je to jakési dost, dost zjednodušené drama o tom, jak se pár aktivistů snaží zachránit deštný prales. Nic víc, nic míň. Pak už konečně přijdou na scénu kanibalové a to je vlastně nejlepší část filmu - příchod přeživších aktivistů do domorodé vesnice, kde po nich všichni šmatají, oni křičí, ale nikdo tam nemluví + následné zavraždění a snědení jednoho z nich (shodou okolností druhé nejsympatičtější postavy - btw, nepobral jsem, proč některé ty aktivisty jenom uspali a některé rovnou na místě zabili). Tyhle dvě části mají i nějakou atmosféru a jsou v rámci možností povedené. Čekal jsem, že teď už to konečně začne, ale prd. Místo toho se z toho stala (obávám se že nechtěná) komedie. Uvedu pár ikonických scén - zfetování domorodci, sraní v kleci a následná posměšná reakce domorodců, pak i ta scéna, SPOILER kdy se Justine stane mezi domorodci uznávaná a nakonec ji nechají jít KONEC SPOILERU a pak ještě moje nejoblíbenější, ve které to jedna z aktivistek nevydrží, podřízne se a zemře. A jaká je reakce "vůdce" aktivistů? Hádejte - a) začne panikařit, b) rozhodne se s ostatními naplánovat útěk, c) podřízne se taky, d) vyhoní si ho a ještě je na to hrdý. Správně je za d. Chytrý, ne? Prostě všechen ten potenciál byl zabit vší tou směšností a nejnepravděpodobnějšími situacemi. A závěr tomu nasadil korunu a dodatečná scéna v titulkách ji ještě řádně vyleštila. Vlastně mi přijde, že Eli Roth sám nevěděl, co chce natočit. A nebo je to prostě debil. 2* ()

Garson

Pomáhat zaostalým kmenům nebo státům se nikdy nevyplácí jak jsme se přesvědčili v tomto filmu, ale i mnohokrát ve skutečnosti.Už uplynul nějaký ten pátek kdy jsem byl na vojně a některého z mých "spolubojovníků" v zeleném munduru tenkrát napadlo před nástupem na večeři vložit do videa videokazetu s filmem Kanibalové a já měl díky tomuto rozhodnutí před večeří srdeční tep asi 250 úderů za minutu.U tohoto filmu mi sice tlak tolik nestoupl,ale také tu bylo pár záběrů kdy jsem odvracel hlavu.O čem tento film vlastně je?Parta aktivistů kterou vede zkušený mladík Alejandro protestuje proti kácení pralesů v jihoamerické džungli a tím současně proti ničení domova domorodých kmenů.K této partě se přidá mladá studentka Justine,která je dcerou vysokého papaláše z OSN.Všichni aktivisté asi 10 členů odletí do džungle s cílem zabránit dalšímu drancování pomocí živého vysílání ze svých mobilních telefonů přímo na místě mezi těžaři.Částečně jsou úspěšní,protože nikdo nestojí o mediální senzaci a hned poté jsou posazeni do malého letadla a posláni zpět domů.Bohužel jejich letadlo havaruje a tím začíná pro většinu z nich jejich noční můra.Několik z nich zahyne rovnou při pádu letadla a ti méně šťastní jsou hned zajati domorodým kmenem.Domorodci je postupně různě pozabíjí a přežije jen ta dcera diplomata Justine,která se díky těžařům drancujících v okolí jen těsně vyhne rituální obřízce když jí v tom zmatku osvobodí malý domorodý kluk.Justine uteče za těžaři a je převezena zpátky domů kde otci i médiím převypráví srdceryvný zcela vymyšlený příběh o tom jak jediná přežila havárii letadla a domorodci jí zachránili.Tímto svým smyšleným příběhem možná částečně zabránila dalšímu drancování pralesa alespoň ve filmu.Celý film je plný napětí a proto jsem dal plný počet hvězd i když tento druh filmu nevyhledávám. ()

DodkaS

Ach....čím začať. Veľmi veľmi som sa tešila..a to som pravdepodobne nemala robiť. Skoro žiadna brutalita, veľa vtipných scén na mňa (viem, že pán režisér je vtipálek, ale popis komédia nevidím), nedostatočne využitý potenciál, dlhé čakanie na prvú akciu. Proste žiadna sláva. Dve hviezdy dávam za nádhernú prírodu a za jednu scénu (i keď aj tá bola komická). ()

bourec

Slabota.Roth znovu potvrdil,že je sráč,kterej neumí nic.Z tohodle prostředí pralesů by se dala vytřískat neskutečná sado-maso taškařice,ale tohle je jen odvar,až parodickejch rozměrů.Málo gore,útěk taky na hovno,neni tady nic.A proč dvě hvězdice.Jedna za nádherný scenérie,a jedna za nevim co.30%. ()

dubinak

The Green Inferno byl pro mě nejočekávanější film za poslední dva roky. Čekala jsem na něj tak dlouho a dávala mu ty nejlepší šance, aby u diváků uspěl a aby Roth stvořil to, co v tomto subžánru ještě nikdo neviděl. Opak se ale stal pravdou. Nejen že Eli nevyužil tak neskutečné příležitosti natočit konečně moderní brutální amazonský kanibalský masakr. On si z toho ještě udělal prdel. Naštěstí jsem už po zdejších reakcích byla připravená na to, že musím hodit představy za hlavu a spíš se nechat unášet alespoň tím málem co nám nabídl, a tak jsem brala film spíše s rezervou. Nemůžu ale říct, že jsem nebyla strašně naštvaná. Prvním mínusem byl docela pomalý, divný rozjezd, i když nějak se k těm kanibalům dostat museli. Aspoň jedna docela chutná gore scéna se tu naštěstí našla a to co mě na tomto snímku přitahovalo byl asi pestrý vizuál. Eli si opět neodpustil svůj lacinější humor a dosadil do děje pár scén, které by klidně mohl vynechat, protože v tu chvíli ve mně nevyvolaly žádné pobavení kvůli špatnému načasování. Jinak tomu ty tři slabší hvězdy dám, už jen kvůli tomu, že tohle se jen tak nevidí a Eli zase trošku vyčnívá z oboru. Mohlo to být ale úplně někde jinde, kdyby to nebyl takový matlal. ()

fugazi odpad!

Eli Roth se tentokrát inspiroval pořady Cestománie a Babicovy dobroty, díky čemuž vzniklo opravdové inferno. První půlka je ukecaná greenpeace agitka o záchraně deštných pralesů s pár hezkými záběry Peruánské krajiny. Pokud čekáte, že půlka druhá bude krvavý gorefest plný neobvyklých pochoutek, budete zklamáni. Režisér nám sice naservíruje popravu rozčtvrcením a dekapitací toho nejtlustšího člena, kterého posléze předají do kuchyně ke zpracování, ale vše působí neskutečně komicky a výbuchům smíchu se divák těžko ubrání. Po nakrájení celého těla ho skupinka červeně pomalovaných babiček očistí, nasolí kvalitní hrubozrnnou jihoamerickou solí a uloží do udírny. Po pár hodinách uzení se celý kmen sejde a začíná hostina. Ostatní hrdinové ze své klece zhnuseně sledují okusování kostí, máčení masa v divných omáčkách a zvláštní kulinářské postupy. Ale nic, co jsme už neviděli právě u Babici! Film se prezentuje svojí šokantností, ale není to nic víc, než další skoro amatérská směšná zhovadilost beze smyslu z dílny tvůrce Hostelu … 2/10 ()

PavelVanekArt

Welcome to the jungle baby. Zelené peklo říkáte? Inu dobrá, zajedu si do Peru v podobě očekávaného filmu Eliho Rotha, jednoho z Mistrů hororu. Že tam mladí lidé budou žráni za živa? Ano! Že padnou do rukou cool kanibalistickému? Ano! Tohle chci. Teď ale vážně. První půlka filmu je nehorázná sračka, Roth neumí točit ,,nudné" scény, gore, trhání končetin, tam je to na jedničku. Hlavně, že se musel objevit šulin, cecky a sraní, to je pro výpravu důležité, že ano. Není. Ovšem od pádu letadla je film otočen o 180° a nenudil jsem se. Dloubání očí, sekání hlav, pojídání za živa, nesrozumitelné mumlání šíleného kmene, ta bezmoc, ten strach ... tam nebyl. Užil jsem si to z jednoho jediného důvodu. Naprosto jsem se ponořil do děje a vžil se do postavy. A nebylo mi zrovna do zpěvu. Scénář je tupý, postavy jsou tupé, chování kohokoliv je tupé. Nejpozitivnější na tom je kmen kanibalů, těch jsem se bál a zároveň je obdivoval. Hlavní válečník měl mé plné sympatie. Je to odpočinkovej flák pečenýho masa na víkendový večer. Dejte si pivko, nějaký maso, prda do fajky a můžete dát 4*. Já dávám hezké 3* a klidně bych se podíval na ,,pokračování". Roth umí, jen to neumí podat. 56% ()

majo0007

WELCOME TO THE JUNGLE, BITCH! Povedzme si úprimne, fanúšikovia hardcore čakali určite viac. Ak sa od prvých minút tešíte na parádne jatky, nechajte si zájsť chuť. Prvú polhodinu (ktorú môžete s čistým svedomím pretočiť) totiž sledujete tlachy nesympatických aktivistov, že sa neskôr až čudujete, ako ich mohol niekto spapať. A KNB Efx grupa na čele s Nicoterom už odviedla aj oveľa lepšiu prácu. O digitálnych termitoch radšej pomlčím. ()

Deyw

hmm cekal sem prostreno pro chudy - var co mas/koho :( - ale je to nahovno..prvnich 40min nic nezazivny amatersky herci a debilni ciny..pak spadne letadlo k mistnimu polreichovi a prvni porcovani je fakt libove..okorenili ho tak dobre ze sem mel taky slinu..mno jenze pak je to uz nuda a nic dal..meli je vsechny sezrat, obrizku si dat na celo,povesit na nos,usi apod..ale nic takovyho..takze jedna slusna porcovana a pak picovina konec nahovno vsechno sracka..zlatej bone tomahawk ()

Sfinkter

Roth má pochvalu za znovuoživení kanibalského subžánru, který sám o sobě spadá do béčkových vod. Brutálnost některých scén a autenticita amazonské džungle však fungují slušně. Odvážný krok do "R" snímků, které nemají šanci vydělat. ()

TKKMR

Zápletka s neľudskými juhoamerickými kanibalmi je nesmierne účinná a The Green Inferno najmä vďaka nej pôsobí tak intenzívne a presvedčivo, že ho musím ohodnotiť plným počtom. Ani sa nepamätám, kedy naposledy ma nejaký film držal v takom nepretržitom napätí ako tento... ()

kamiljanda

Říkal jsem si, proč to má vizuál jako, kdyby to bylo točeno na zrcadlovku. A oni to vážně točili na zrcadlovku, byť drahou... Dál jsem si říkal, proč to je tak debilní a strašně natočený... protože Eli Roth ()

KASUGI odpad!

Tohle myslí Roth vážně!!!? Opět (jako u Hostelu) nabubřelé reklamní kecy: "Diváci stěží vyjdou z kina" a "Nic Vás na tohle nemůže připravit ". A za celý film nám naservíruje jednu kanibalskou hostinu? Jé jako jeblý, É jako Eli, Dé jako dementní, Ú jako ubožák. JEDNU! V kanibalském filmu! 35!let starý Holocaust si s tímhle vytře zadek. Pokud na Inferno budete chtít koukat z důvodu, z jakého obvykle lidé na tyto kanibalské filmy koukají, stačí vám bez nadsázky minutáž od 38:00 do 56:00, zbytek překlikat, jinak budete naštvaní (samozřejmě za předpokladu, že máte něco nakoukáno). Pokud na Inferno budete koukat jako na drama grínpísáků, co se dostali do spárů kanibalů, budete tuplovaně nasraní. Roth je prostě mizerný režisér bez špetky talentu. Chování i reakce postav jedno velké WTF. Při příchodu do vesnice jsou všichni hysteričtí a vystrašení víc, než po pár hodinách od prvního zabití. Pak už se nálada nese tak nějak v duchu: "kolik tak za to přechovávání drog můžem vyfasovat?" Účel scén, jako kadící Petra Kvitová, nebo masturbující organizátor jsem nějak nepobral (mimochodem oba příšerní herci). Po dramatické stránce tragicky načasované a pokud to měly být odlehčující vtípky, pak to jenom vypovídá o Rothově neschopnosti, neboť vtip do tohoto hororového subžánru absolutně nepatří, protože si jednoduše protiřečí s tím, jak na nás má film jako celek (a hlavně jeho druhá polovina) působit. Těch pár dalších zabití ani nestojí za zmínku, řada současných historických filmů je brutálnějších a přitom na brutalitě svou existenci nijak nestaví. Ještě před koncem jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdami, ale za tu podpásovku - největšího parchanta nechat v otevřeném konci přežít (toto není spoiler, ale ušetření diváka před zklamáním, protože tyhle typy si obvykle kanibalové nejvíc vychutnají - doslova), nemůžu dát nic než odpad! Takže děkuju pane KokotRoth, že místo oživení kanibal žánru do áčkové kino produkce jste ho nejspíš definitivně pohřbil. Mimochodem, když nad tím tak přemýšlím, ona vlastně ta reklama nijak nelhala: Skutečně Vás nic nemůže připravit na to, že z 15ti lidí se dočkáte pouze jedné větší hostiny, přičemž třeba takové sekání končetin je maskérsky na úrovni prvního ročníku make-up školy, aneb obuté nohy v nohavicích hotové za pár minut. A diváci skutečně stěží vyjdou z kina, když se to jako propadák stáhlo z kin přímo do dvd distribuce... ()

zolo23

Keď už film o kanibaloch, tak chcem poriadny masaker. Tých pár nechutných scén celý film neutiahne čo je na škodu pretože Eli je svojim spôsobom perverzák a mal sa do toho poriadne obuť. Zbytočne dlhý úvod na zoznamovanie sa s postavami ku ktorým som si i tak žiadne puto nevytvoril a preto mi bolo jedno v akom bruchu nakoniec skončia. Príroda a hudba celkom fajn, ale je to bohužiaľ len slabý priemer hororového žánru. 50% ()

navorski

V porovnání se starými kanibalskými filmy je to celkem čerstvý vítr. Ctí pravidla žánru, nesnaží se přinést nic moc nového, ale kouká se na to lépe než na mnoho původních filmů. Kromě Cannibal Holocaust, samozřejmě. To už žádný jiný kanibalský film nepřekoná. Příběh v podstatě klasický, gore pěkné, jen té nahoty mělo být mnohem víc. ()

jefff

Docela dobře natočené, leč čekal jsem větší nářez. Nakonec to nebylo ani šokující ani strašidelné...jen děsivé. Naštěstí i poměrně napínavé, takže film utíkal. Ale mohlo to být určitě o poznání propracovanější. ()