Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

mr.free

Ano, můžeme předvídat, co se ve filmu stane. Ano je tam i spousta "klišé momentů", ale já se bavil od začátku do konce a to vážně nějak nefandím katastrofickým filmům. Podíval sem na to jen ze zvědavosti. Za mě je to fajn oddechovka a myslím, že stojí za to si na ni udělat čas. ()

KT_2011

Příjemné překvapení v žánru, který je dnes přesycený nejrůznějšími cliché. Řada scénáristických i filmařských nápadů a zdařilých momentů. ()

majorzeman13

V rámci žánru jde o efektní,cool,průměrnou podívanou s The Rockem. V tomhle žánru jsem viděl lepší kousky (Den Poté,2012) a pod palcem ho má jiný mistr destrukce..............Ps: pročpak jste tam museli znovu ukázat tu americkou vlajku proboha??????? Casting je též fajn ( The Rock,Daddario,Cugino,Giamatti) ()

kika

Fajn. Otrepany scenar ktory nicim neurazil. Sympaticke postavy. Nie vsetkemu sa dalo uverit, ale na uprsany vecer odporucam. ()

kacenka.r5

Katastrofických filmov je ako šafranu a tých dobrých ešte menej. Tento by som zaradila medzi tú lepšiu polovicu. Príbeh taký klasický, mne sa hlavne páčilo že nám škorpión nešiel zachrániť celú ameriku. Samozrejme je to dosť uletené, tak ako asi všetky katastrofické filmy, ale malo to spád, občas aj prekvapivé scény. Manžel u toho zaspal, no ja som sa bavila :-) ()

eexDon

Für mich - 60%, - /děj/dialogy/akce absolutně o ničem, celé takové jak pro děti/, + /Dwayne a Alexandra byli hezcí, ale to je tak všechno/, hodnocení - spíš videofilm pro děti od 9 do 15, než kinofilm, naivní, dětinské, trapné, prostě průměr a to jsem ještě hodně mírnej ()

Kolemjdouci

Katastrofické filmy nemají zrovna snadné přežití v dnešní době náročných diváků...podle mého však film plní svou funkci téměř s přehledem. Jde především o katastrofické záběry rozpadající se lidské civilizace. Tsunami, zemětřesení, požáry, výbuchy, kolapsy....kromě asteroidů to byl fakt super zážitek. To vše naporcované v suprovém 3D zpracování. Hlavní zápletka je slabší, trošku ošoupaná...ale pro takové filmy zcela nepostradatelná. Nikdo by nevěřil, že by někdo riskoval vše jen pro záchranu cizích, když by mezi nimi nebyla jeho dcera :D Alexandra dadario je přeci jen kus ženský a tak je i na co se dívat :-) Dwayne je zase kus chlapa, takže i ženské si přijdou na své :-) za mě pevných 76% ()

Mach Tom

Film patří k těm lepším katastrofickým filmům, ale při sledování jsem měl pocit, že se dívám na přepsaný scénář k filmu 2012. Nejvíc mě dostalo to když nejdříve zachrání spoustu lidí, které nechá na pobřeží aby je v relativně krátké době smetla vlnu tsunami. On už byl samozřejmě dávno na lodi. No prostě super. :-D ()

sun.eagle

V žánru nadprůměr, někteří by asi chtěli vizuál Avatara, herecké výkony jak ve Vůni ženy a atmosféru Kmotra. To je ale utopie, nebo spíš přání choré mysli. Film mě bavil a scény ničení ve mě probudili nějaké emoce, což se o velkých žánrovkách točených několik let zpátky říct nedá. Měl jsem obavy z The Rocka jehož největší herecké umění jež mi utvělo v paměti je jeho fenomenální zvedání levého obočí. Nebo pravého? ale nakonec ok. Co mi naopak trochu začínalo lézt na nervy bylo že naší hrdinové museli udělat něco hodně špatného, protože měli fakt zlou karmu. Protože dorazí do budovy, a ona se začne řítit, dorazí k jiné budově a ona se začne řítit, vydají se na moře a ono se začne nepříjemně vlnit, sednou do vrtulníku a ona se mu podělá převodovka. S nima bych nechtěl být v jedné místosti, asi ani v jednom městě. ()

Rorschach_SK

"Toto nie je normálny deň". Keď nás niečo holywoodske katastrofické filmy naučili, tak to bolo, že nič nestmelí rodinu lepšie ako taká menšia, či väčšia, apokalypsa. V San Andreas je to podobné, ale okrem fádneho príbehu o hľadaní a spájaní rodiny či nejakej tej mladej lásky sa dozvieme, že s vrtuľníkom sa dajú zvládať fakt psie kusy - také "sklopenie klobúka" by bolo v reále fakt zaujímavé. Čo sa týka výživnej porcie digitálnej deštrukcie tá je zvládnutá celkom dobre, dokonca sa mi miestami páčila viac než v 2012 - máme tu zemetrasenie a bortiace sa mesto, veľkú tsunami a poletujúce lode a tiež surfovanie na tsunami alá Andrea Gai. Dwayne je sympaťák, ktorému mu je odpustené, než by hral v hoc akej krávovine a od sympatickej Alex Daddario by som si s upreným pohľadom do tých modrých kukadiel, nechal nohu obviazať kedykoľvek. A nebojte, nechýba tu klasická starostlivá vláda (áno, prúser ako pri hurikáne Katrin sa na plátne nenosí) a patriotický záverečný pohľad na americkú vlajku. PS: ak hľadáte nejaké bezpečné auto pre svoju manželku, alebo dcéru, tak crash test jedného Subaru na začiatku filmu vám dá tip na kúpu storočia :-) ()

Bednobuch

Já katastrofické filmy moc nemusím a nebýt Dwaynea, tak se nekoukám ani na tento. Ale musím přiznat, že efekty byly výborné a film jsem si docela užil. Jen vlající Americká vlajka na konci filmu mi připomněla, kdo film dělal. Na podívání pěkné. ()

Tauloo

Jediné, co si z toho filmu určitě zapamatuji je jméno, do té doby pro mě zcela neznámé herečky, Alexandry Daddario, na jejíž sexy vizáži (vyjímaje hereckého výkonu) spočinulo mé lačné oko. To ostatní bohužel vyšumělo do ztracena s laciným americkým klišé. ()

PORTER44

Katastrofická podívaná o velkém zemětřesení a s vlnou Tsunami,po vizuální stránce to bylo docela dobrý,herecké výkony taky dobrý ,na jedno podívání to šlo nebyl čas se nudit. ()

IndominusRex

Nevím, proč se Rock pořád upisuje takovým kravinám, vždyť už při čtení scénáře musí být znatelné, že je to volovina. Rock je bohužel jen marketingový tah a ani ta destrukce za moc nestojí, dobře se koukalo akorát na skok padákem a závěrečnou tsunami. San Andreas pak s divákem pěkně vytírá pomocí srdceryvných scén, kdy pořád někdo málem umírá. Ne, že bych se nerad nechal dojmout, ale Brad Peyton moc tlačí na pilu, navíc klišé, které nám neustále vnucuje, je milionkrát viděné a film tak nepřináší vůbec nic nového, takže je vlastně úplně zbytečný. Hrozně jsem se nudil a mrzí mě, že někteří tvůrci takhle kašlou na diváky. ()

Necrophobic

Tak to bylo tak debilní ,že to muselo iritovat i amerikány s popcornem v pazourách. No tušil jsem to do předu ,takže záchvat vzteku u mě neproběhl. 2 hvězdy za sexy Alexandru Daddario a některé triky. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)