Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

liquido26

Vynikající temný animák, který ani vteřinu nenudil. Nicméně to nic nemění na fakt, že dvojka je ještě lepší :-) ()

corpsy

A deti spať! Nie každý kreslený animák na základe komiksov má tu disneyovskú atmosféru, čo je pre dospelákov iba prívetivé. Ostatne už samotná predloha nieje nič barvičkové a DC prišli na to, že ak im to ,,warneráci,, nedovolia rozbaliť v plnej poľnej na plátne v live action, aspoň to skúsia na nosičoch a animovane. No a práve formálne, som ale čakal trochu viac tej reálnosti, už keď ide o dospelú ponuku a menej tej uhladenosti ( aj keď krvou sa nešetrí ). Proste Warner Animation klasa. ()

PauloZ

Dost možná nejlepší podání Batmana ve světě animovaných filmů. Nepřímé pokračování Temného rytíře se nese v perfektně temném duchu, podobně jako Nolanovi filmy a to já velmi líbím! Bruce v letech je neskutečný bijec a i když je to kreslené, tak je z toho velmi silně cítit jakási realita a nostalgie. Tohle zpracování má navíc v rámci animovaných komixáren vyloženě povedený scénář, výbornou hudbu a neskutečně (možná nejlépe) vypilované kontaktní bitky, na které je slast se dívat. Oliva vytáhl silný kalibr, zrežíroval jeden z nejsilnějších filmů od DC comics a samotný závěr naznačuje, že Part 2 bude velká věc. U nedávno viděného Superman vs. Elita jsem pošetřil jednu hvězdu a tady bych ji za normálních okolností ušťědřil, jenže Part 2 má náběh jak hovado, takže si tu pátou hvězdu nechám. Jsem opravdu plný očekávání! ()

ConanVJ

Animák, který vůbec není pro děti, jak by se mohlo na první pohled zdát. Je to temné, akční, krvavé a poutavé vyprávění, které je vytvořené podle výborného komiksu. Za mě 80% :) ()

DEXTER099

A to je právě to,Batman atd podle mě kromě zpracování od Nolana ,patří spíš do téhle animované podoby než hrané,ale jak dokázal Nolan-udělat se dobré zpracování hraného formátu se udělat dá.Co se týče tohoto návratu rytíře,tak ten se mi líbil.Dobrá atmosféra,dobrý příběh a dost mi to právě připomnělo hraného Temného rytíře.Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

ledzepfan

Tahle parádní podívaná má jen dva mínusy=Divák znalý předlohy se opravdu nedočká žádného překvapení, protože filmaři se opravdu pečlivě snaží původní dějovou linku zachovat a neprznit....Druhým mínusem je naprostá absence vnitřních monologů postav, které dodávají předloze hloubku a dělají z ní ve výsledku jeden z nejlepších komiksů vůbec.Rozpohybované Batmanovy souboje vypadají sice hezky ale pokud neslyšíme jeho vnitřní obavy o přepínané srdce a pochyby o vlastní síle, je pak pohled do nitra stárnoucího superhrdiny nekompletní a divák může mít pocit, že to celé klouže jen tak něják po povrchu.............Spravedlivě by to bylo spíše na 4 velmi silné rudé stárs ale dokopnu tam i tu pátou za snahu tvůrců rozpohybovat kreslený kult..........Nevím jestli je to nejlepší batmanovský animák(tim by se mohl stát Part2) ale je rozhodně lepší než kterýkoliv hraný Batman(ano počítám i TDK) ()

Kryton

Přesná adaptace geniální komiksové předlohy! Malý mínus či plus - nemá to animaci z komiksu. Naopak je animace výborná. První část v komiksu není nejsilnější, ale materiál dusí atmosférou. Takto vypadají animované filmy pro dospělé bez sexu! Těšte se na druhý díl, protože to bude ještě hutnější polévka! ()

agentmiky

K filmu jsem se dostal docela náhodou,a to když jsem se koukal na profil Franka Millera,který je známým tvůrcem ne/marvelovských komiksů.Film mě hodnoceními i komentáři docela navnadil,a proto jsem si ho nemohl nechat ujít.Musím se tedy přiznat,že se mi tyto typy animovaných filmů velmi líbí,i když někomu mohou připadat dětinské až komické.Mně určitě ne.Batman je zde zpočátku vyobrazen jako pesimista,neboť po 10 letech své batmanské nečinnosti se vrací a v průběhu filmu se z něj opět stává ten správný Batman.Musím též pochválit český dabing Batmana,kterého skvěle nadaboval Pavel Soukup.Těším se na dvojku.Hodnocení:80% ()

SaNcHeZ_cz

Peter Weller coby Batman dotahuje animovanou podobu netopýřího muže na naprosto jinou úroveň. Celkově je animovaný Návrat temného rytíře pravděpodobně nejlepší animovanou výpravou do univerza tohoto komiksu, které se navíc daří více než dobře převést temnou povahu samotné předlohy do pohybu. Pátou rezervu si nechávám pro druhou část zejména díky faktu, že souboj s mutanty je ta méně zábavná polovina a teprve Jokerem vyvolané peklo slibuje onu ultimátní jízdu... ()

gojackill

Fanboye nemůže zklamat. Batman válčí se svými vnitřními démony. Nejlepší na celém snímku je hudba a dva pěstní souboje s vůdcem gangu mutantů. Komix neznám, ale myslím, že se jedná o pouhou předehru, která měla navnadit na další pokračování, od kterého si toho dosti slibuji. ()

Kaluž

Frank Miller si to vymyslel hezky, škoda, že mu to zprznili standardní rychlokvašenou animací. Ale kostra zůstává a lehký vizuální nádech á la Miller to má, takže dost brblání - jeden z nejlepších batmanovských scénářů konečně ožívá i ve filmu a sluší mu to. Kdyby došlo na film hraný, nejspíš byste mě teď resuscitovali. První část je ještě taková seznamovačka a šolíchání s Dentem. To pravé TEMNO přijde v části druhé. ()

movieband

Příběhy o Batmanovi mám hodně rád a tady to millerovské zpracování tomu dost dobře sedne. Temný, drsný, krvavý a vcelku nekompromisní. Takový je Batman od Franka Millera, kde se vyloženě pořádá hon na Netopýra. Hodně mě to překvapilo a dost se mi to líbilo. Jediné, co mi vadilo a nabourávalo tak hutnou atmosféru byl Robin. První část je o něco slabší, než ta druhá, ale stále dost dobrá a originální. 84% ()

Lucjen

Batman je čiperka a na staré kolená sa mu zacnelo za zločincami. Tentokrát bojuje proti mutantom, popri rozdávaní rán stihne dať prednášku o dnešnej skazenej, neposlušnej mládeži a nakoniec príde na to, že aby protivníka porazil, musí byť chytrejší. Bravo! ()

higuain

You don't get it boy. This isn't a mudhole, it's an operating table. And I'm the surgeon. Před pár lety jsem to viděl poprvé a moc mě to nezaujalo, po přečtení předlohy jsem tomu ale dal druhou šanci a byl jsem skoro na vážkách, jestli tomu nedat i tu pátou hvězdu. Výborná adaptace se skvělou hudbou. ()

dee-key

Naprostá pecka pro všechny příznivce kreslených superhrdinských filmů. Bruce má šedesátku na krku, je z něj jen hromada starých svalů s touhou do něčeho hodně tvrdě praštit. A taky to udělá. Pomáhá mu v tom taková malá nesympatická cácora, která si říká Robin a patrně nesmrtelný komorník Alfred, který měl být už aspoň dekádu pod drnem. Ale co, ve dvou dílech Batman předvádí své nejsurovější umění a podává si padouchy bez rukaviček. ()

Cl3ricK

Kdo by to byl řekl, že Batman na stará kolena bude takový pořízek. Jako tohle byla komiksová lahůdka. Weller Batmana nadaboval naprosto bohovsky, tady by se Conroy moc nechytal. Takže ve výsledku jeden z nejlepších animáků a už chcu druhý díl. ()

Carlossss

Návrat Temného rytíře je bez řečí ten nejlepší komiks, co jsem kdy četl. A jelikož ho jeho filmové dvojče kopíruje prakticky okýnko po okýnku, nemůžu jinak než za pět. Těšim se na druhý díl. ()

BoredSeal

Zdařilá dynamická adaptace významné komiksové předlohy. Pro fanoušky dospělých Nolanových filmů (u kterých teď obzvlášť doceňuji, jakým způsobem se na pojetí legendy vrhnul a vyšlo mu to skoro pokaždé na jedničku) to možná bude stále lehce nedospělé kvůli "komiksové realitě", ale příběh Batmana v penzi zůstává dobrý i po letech. ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (více)