Modrá laguna: Procitnutí (TV film)

Blue Lagoon: The Awakening

Modrá lagúna: Nový začiatok

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 2012, 85 min

• SAJA

SCIFI o tom jak byli pobertové rádi, že mají kde schuckat o 106. Pan režisér/scénárista si tu pravděpodobně zhmotnil své pubescentní (tedy aspoň doufám) sny...co a jak by dělal s krásnou spolutrosečnící. Takže byla schukacka, banán na jídlo, koupačka pod vodopádem a toto pořád dokola. Ale že by se aspoň okrajově zamyslel nad tím, že se budou taky muset snažit sehnat nějakou pořádnou obživu a trochu se chránit před okolními vlivy, to ne. Bonbónek na závěr byl, že když je po půl roce schuckaaaní zachránili, tak vypadali lépe než na začátku. No to nevymyslíš. SURVIVAL par excellence !!! Jediné pozitivum je, že aspoň objevili tu mladou herečku. Ta je very schuckable.(9.5.2017)

Původní Modrou lagunu jsem během svého dětství viděl opravdu mnohokrát, a tak jsem byl zvědavý na novou a modernější verzi. Z napínavého a místy strašidelného originálu (v dětství jsem to alespoň tak vnímal) se stala v této nové úpravě neškodná teenage romance, kdy dva středoškoláci ztroskotají na ostrově, v podstatě je tam nic neohrožuje, a za pár měsíců jsou zachráněni. Navíc oba jsou celou dobu krásně upravení, mají pořád učesané vlasy, on není vůbec zarostlý vousama, a k tomu se občas oba chovají zcela nepochopitelně. Je evidentní, že se s původním filmem to mnoho společného nemá, ale jako romance dvou teenagerů z opuštěného ostrova to i docela funguje a je to snadno stravitelná jednohubka. Kdo nečeká žádné zázraky a chce se odreagovat, ten bude asi spokojený. Já film vnímám jako lehce průměrný, a proto mu uděluji tři hvězdy.(20.7.2014)

• Lovely.Bones

Opravdu nevím, proč to všichni hejtí! Je to úplně normální, blbá romantika, která stačí. Rozhodně to není nic strašného. Hlavní dvojice je sympatická, roztomilá a hezká. Neviděl jsem originální Modrou lagunu, i když ji doma mám na DVD, prostě jsem ještě neměl náladu si to pustit. A teď se budu muset otřepat z tohohle, než si to pustím. Dialogy nejsou strašné, párkrát se možná i pousmějete. Kamera i hudba ujdou. Nejhorší na celém filmu je jedna (protože jich tam víc není) akční scéna, kde hlavního kluka pronásleduje nespecifikovaná kočkovitá šelma, on zakopne o větev, vydá zvuk jako by se mu něco stalo a vidíme jak k němu šelma skáče. Následuje střih na hlavní hrdinku jak ho hledá a po chvilce ho najde (nečekaně) jak vedle něj leží mrtvá kočka a on má obličej od krve. To byl opravdu WTF moment. Ale pak se jdou vesele mazlit pod vodopád, takže to je hned dobrý. Není to nic světoborného, ale jako oddychová romantika to musí stačit snad každému ;-)(2.4.2015)

• lucijelucije

Ne, ani tu jednu hvězdu si tahle nic neříkající věc nezaslouží. Ani za ty pěkně kýčovité záběry, na které jako jediné se dalo dívat..Laguna, moře..ostrov, nestačily na to, aby tvůrci, strašní herci a kdokoliv, kdo se na tomto nefilmu podílel, měl sebemenší zásluhu na tom, aby padlo aspoň půl hvězdy z lítosti nad tím, že tohle opravdu nemohli myslet vážně.(31.7.2014)

• Kosmik 1

Tohle s původní Modrou lagunou má společného velmi pramálo. Pojato je to moderním stylem a dva mladí lidé skutečně uvíznou na relativně pustém ostrově, ale jelikož se film zabývá kravinami typu mejdan na lodi atp., tak nezbývá prostor na prozkoumávání ostrova a tak to pak vypadá, jako by hlavní hrdinové žili na pláži 2x10m, kde si spíchnou pouze provizorní přístřešek. Pak ani nevíme, na čem vlastně přežívali. Ryby chytat neuměli a během celého filmu snad ani nic nejedli, nebo jsem si nevšiml (ale já u toho dvakrát usnul, tak možná že mi něco mohlo uniknout). Dále jsme svědky spousty nelogičností, které tu nebudu vypisovat, už tak si tento brak nezaslouží tak velký koment. Konec byl pochopitelně neuvěřitelná slaďárna, aby nám náhodou něco nechybělo. 20%(16.9.2014)