Dva studenti střední školy, Dean a Emma, uvízli na tropickém ostrově. Aby přežili, musí se spoléhat jeden na druhého. Zatímco poznávají sami sebe a zároveň i jeden druhého, vzplane mezi nimi láska. Dva spolužáci – premiantka Emma a flákač Dean - jedou společně s dalšími studenty lodí na školní výlet do Trinidadu. Přestože mají pramálo společného, ocitnou se oba na divoké party na palubě. Během zákroku policie přepadne Emma do moře a Dean ji přes palubu skočí zachránit. Dvojice pak na bezmotorovém člunu pádluje tak dlouho, než narazí na opuštěný ostrov. Zatímco je zoufale hledají rodiče, Emma s Deanem se ve snaze přežít spoléhají jeden na druhého. Čím více času spolu tráví, tím jsou si také bližší. Navzdory rozdílným povahám mezi nimi vzplane láska. Jak se však dny na ostrově mění v týdny a týdny v měsíce, začínají Emma s Deanem pochybovat o možné záchraně. Co když v Modré laguně zůstanou až do smrti? (HBO Europe)

ARI50

Ani po druhém zhlédnutí nemůžu dát víc. A proč? Protože námět na film super, prostředí filmu bomba ale přezívání na banánech jako vážně? O to by ani tak moc nešlo ale Dee vlasatej namachrovaný opičák který vůbec nevěděl v čem asi hraje a Ema na to že je pěkná to svojema kecama kazila kde se dalo ale totálně a pak trochu lásky a romantiky trapas na plné čáře což je škoda u všech lagun protože s filmem by se dalo dobře pohrát. ()

freddy

Původní Modrou lagunu jsem během svého dětství viděl opravdu mnohokrát, a tak jsem byl zvědavý na novou a modernější verzi. Z napínavého a místy strašidelného originálu (v dětství jsem to alespoň tak vnímal) se stala v této nové úpravě neškodná teenage romance, kdy dva středoškoláci ztroskotají na ostrově, v podstatě je tam nic neohrožuje, a za pár měsíců jsou zachráněni. Navíc oba jsou celou dobu krásně upravení, mají pořád učesané vlasy, on není vůbec zarostlý vousama, a k tomu se občas oba chovají zcela nepochopitelně. Je evidentní, že se s původním filmem to mnoho společného nemá, ale jako romance dvou teenagerů z opuštěného ostrova to i docela funguje a je to snadno stravitelná jednohubka. Kdo nečeká žádné zázraky a chce se odreagovat, ten bude asi spokojený. Já film vnímám jako lehce průměrný, a proto mu uděluji tři hvězdy. ()

oLí

Docela velká sračka. Modrou Lagunu z 1980 mám rád a na tohle jsem byl zvědavej... bohužel se jedná o příšernou pýčovinu, která má s romantikou společný asi tolik co důchodce s mocí nad svým svěračem. Fakt je to hrozný, modeloj na ostrově nerostou vousy, žije tam s něma vopice a puma, no prostě je to úlet jako prase. Ač pod svou tvrdou slupkou romantik, tohle bylo utrpení :) 2/10 ()

castor

Dialog po sexu. On se ptá: „Proč brečíš!“ – Ona zasněně reaguje: „Bylo to nádherný!“ Síla původního filmu z dob, kdy tahle ucha ještě nebyla na světě (1980), byla v tom, že ti dva u tichomořského ostrova ztroskotali coby děti a vším, co je čekalo, se museli prokousat, včetně toho, že se jejich těla měnila. Být v pubertě, asi bych snil o tom ztroskotat s podobnou kočkou někde mimo civilizaci, nicméně tihle dva stále vypadají jak z katalogu, napětí je nulové, atmosféra ještě slabší. Konflikty jsou umělé, na sílu vyvolané, nikam nesměřují a za pár desítek vteřin se prostě samy vyřeší. Omluva Brooke i Mille za kritiku předchozích kousků, tohle je vyložený (a zcela zbytečný) průšvih. ()

kingik

Co se dá hodnotit kladně, je sličná Indiana Evans. Ani ona, její půvaby a půvaby malebného ostrova neudrží diváckou pozornost. Už v polovině je film na vypnutí. Téměř nic v něm není scenáristicky ani režijně zvládnuté. Dvojka ztroskotaných středoškoláků se zpočátku nemusí, pak by si vyšukali duši. Fauna na ostrově představuje různorodou směs, kde se vzala, tu se vzala puma, která zde vůbec neměla co dělat. Scénář má ta nejblbější klišé, ani jej nenapadne se jim, byť jen malinko, vyhnout. Celé je to hodně televizně pojato. Kamera neumí využít krásy ostrova naplno, víc si všímá hlavní představitelky. Málem bych zapomněl na zdroj jejího potěšení, je jím Brenton Thwaites, zde ještě před všemi rolemi v Pirátech, Bozích Egypta a dalších. S erotikou je to velice bídné, ta snad není ani soft. Tohle pokračování se jen připláclo ke značce Modrá laguna. Kdyby se film jmenoval třeba Omladina v říji, bylo by to jedno. Zůstává ovšem v platnosti, že jde o hluboce dementní film, ničím zajímavý. Dá se jen litovat, že Indiana se vykvajzla na herectví. 3/10 ()