Modrá laguna: Procitnutí (TV film)

Blue Lagoon: The Awakening

Modrá lagúna: Nový začiatok

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 2012, 85 min

• oLí

Docela velká sračka. Modrou Lagunu z 1980 mám rád a na tohle jsem byl zvědavej... bohužel se jedná o příšernou pýčovinu, která má s romantikou společný asi tolik co důchodce s mocí nad svým svěračem. Fakt je to hrozný, modeloj na ostrově nerostou vousy, žije tam s něma vopice a puma, no prostě je to úlet jako prase. Ač pod svou tvrdou slupkou romantik, tohle bylo utrpení :) 2/10(17.3.2013)

Když by někdo uvažoval nad tím, jak by vypadala Modrá laguna s dvěma teenegery v dnešní době, tak asi nějak takto. Trochu jako z produkce pro Disney Channel. Atkins jako Richard z původní laguny, si zde střihl mini roli. Indiana Evans zase neskutečně podobná mladé Brooke Shields, strašně dobře se na ni dívalo. Je to možná trochu uhozené, patřičně vyumělkované a já jsem asi blb ale koneckonců se mi to nějak líbilo, nemůžu si pomoct.......(23.12.2012)

• Eldrick

Celovečerní reklama na Barbie a Kena od Mattela, která si vychcaně ukradla název a námět původního filmu. Dean prcá Emmu na ostrově, ale ani nepozná, že ji odpanil, Barbínka mu to musí říct na férovku, protože holobrádek má tak malýho čůráka, že panenskou blánu asi necítil. Jsou si tak blízcí, že spolu vymrdávají až do doby, kdy jsou z ostrova šoustání zachráněni, ale světe div se, v civilizaci americké high school už Barbie s holobrádkem prcat nechce a nevšímá si jej. Holobrádek tak zdrceně cedí zuby a nechápe, kam se láska k píchání vytratila. Naštěstí kunda začne zanedlouho svrbět a Holobrádek se dočká vlhkého objetí na maturiťáku za doprovodu smáčejícího chcance plnýho mrdky. A to je všechno, pohádky je konec, dobrou moč.(12.4.2017)

Původní Modrou lagunu jsem během svého dětství viděl opravdu mnohokrát, a tak jsem byl zvědavý na novou a modernější verzi. Z napínavého a místy strašidelného originálu (v dětství jsem to alespoň tak vnímal) se stala v této nové úpravě neškodná teenage romance, kdy dva středoškoláci ztroskotají na ostrově, v podstatě je tam nic neohrožuje, a za pár měsíců jsou zachráněni. Navíc oba jsou celou dobu krásně upravení, mají pořád učesané vlasy, on není vůbec zarostlý vousama, a k tomu se občas oba chovají zcela nepochopitelně. Je evidentní, že se s původním filmem to mnoho společného nemá, ale jako romance dvou teenagerů z opuštěného ostrova to i docela funguje a je to snadno stravitelná jednohubka. Kdo nečeká žádné zázraky a chce se odreagovat, ten bude asi spokojený. Já film vnímám jako lehce průměrný, a proto mu uděluji tři hvězdy.(20.7.2014)

• Dale

Vizuálne samozrejme pekné, farebné, aj na hlavnú predstaviteľku sa dobre pozerá (ešte lepšie ako na Brooke a Millu, len škoda, že nám neukáže to, čo ukázali ony). Inak je to ale hrozná kravina, v ktorej nedáva zmysel asi nič. Dokonca to, že hlavný mužný predstaviteľ je aj po toľkých týždňoch na ostrove hladko oholený si všimla aj jeho filmová partnerka. :-)(12.6.2015)