Dva studenti střední školy, Dean a Emma, uvízli na tropickém ostrově. Aby přežili, musí se spoléhat jeden na druhého. Zatímco poznávají sami sebe a zároveň i jeden druhého, vzplane mezi nimi láska. Dva spolužáci – premiantka Emma a flákač Dean - jedou společně s dalšími studenty lodí na školní výlet do Trinidadu. Přestože mají pramálo společného, ocitnou se oba na divoké party na palubě. Během zákroku policie přepadne Emma do moře a Dean ji přes palubu skočí zachránit. Dvojice pak na bezmotorovém člunu pádluje tak dlouho, než narazí na opuštěný ostrov. Zatímco je zoufale hledají rodiče, Emma s Deanem se ve snaze přežít spoléhají jeden na druhého. Čím více času spolu tráví, tím jsou si také bližší. Navzdory rozdílným povahám mezi nimi vzplane láska. Jak se však dny na ostrově mění v týdny a týdny v měsíce, začínají Emma s Deanem pochybovat o možné záchraně. Co když v Modré laguně zůstanou až do smrti? (HBO Europe)

Autogram

Neuveriteľné, čo sa dá nazvať značkou Modrá lagúna. Poznám len novší príbeh s Millou, ale hoci to bolo vtipné, eroticky hravé, stále to bol aj príbeh o prežití na ostrove bez pomoci. Tento nový tínedžersky príbeh je už absolútne bez snahy o pribeh stroskotancov a zostali len sladké chvíle na dovolenkovej pláži. Modelka na ostrove stojí ale za všetky pohľady a len tá je jedinou hviezdou filmu, ktorú si film zaslúži v hodnotení. ()

JohnCZ

Na jednu stranu je to takové roztomilé, barevné, romantické a sluníčkové a prostě pokud nenahodím drsnou pózu filmového kritika, který by si o podobné "braky" ani kolo neopřel, můžu říct, že se člověk u toho příjemně odreaguje. Jenže! Ignorace elementární logiky je občas fakt otravná, dialogy také nejsou zrovna ničím převratným a tvůrci jakoby dělali ústupky v ději, i když se místy snažili (úplně zbytečně) naznačovat něco jiného (panter, zvracení). Nebyl jsem si jist, jestli se tím snažili odkazovat na původní Lagunu, která byla o poznání tragičtější a strašidelnější (naposled jsem ji viděl jako děcko) a nebo ji jen (s)prostě vykradli a děj ne zcela šikovně vyladili pro současné publikum (dokonalost™). No, ten film fakt moc dobrej není, ale hraje tam Indiana Evans (mimochodem typově ne úplně nepodobná Brooke Shields), což akorát na ty dvě hvězdy stačí. ()

prezdivaka odpad!

Jeden z nejstupidnějších filmů, jaké si můžete představit. Děti by takový nesmysl nenapsaly. Už samotný základ je nemožný. Opuštěný velký ostrov v Karibiku? Tři měsíce bez hladovění, strádání, spálení kůže, stále v jedněch čistých šortkách učesaní a dívka nalíčená. Scéna se zabitím jaguára je jako by to natočil neschopný amatér na mobil. V tom filmu chybí vše, co film dělá a nějak nechápu jak tomu někdo může dát víc než jednu hvězdičku. ()

Scraffy

Jedným slovom strašné. Oceňujem nápad dať Modrú lagúnu do moderného kabátu, ale takto to fakt nefunguje. Modrá lagúna je predovšetkým o ostrove a prežívaní na ňom. Tu sa na ostrove zdržujeme len chvíľku a aj to len veľmi zriedka. Na ostrove sú nejaké mesiace, ale aj tak vyzerajú, ako keby boli 2 dni na dovolenke. Ďalej sa na tom podpísal aj TV film, čiže to nevyzerá ani moc dobre. Dvaja hlavný aktéri ani nie sú moc sympatický. Film maximálne vhodný akurát tak na Disney Channel. ()

Marqta

Původní snímek z roku 1980 jsem neviděla, takže nemůžu porovnávat. Nevím nakolik je příběh přejatý a nakolik upravený, ale to co se nedá zpochybnit je skvělý námět. Je obrovská škoda (a teď nechci aby to působilo ironicky, jen je to tak prostě...:D) že se tvůrcům nepodařilo z toho vytěžit víc. celá ta obálka teen romantického filmu působí nehorázně uměle, jak už to většinou bývá. Na opuštěném ostrově to působí ještě trochu víc nepatřičně a nereálně(je-li to vůbec možné) než v těch městských slaďárnách. Raději pomlčím o logických nejasnostech v dějové linii a dialozích na úrovni telenovely (a to ještě celkem špatné), ale nemůžu si odpustit říct, že kdyby se tohohle námětu jednou chopil někdo, kdo by se pokusil vytvořit normální realisticky pojatý film, mohla by to být hodně slušná podívaná silná jak po emocionální, tak i dějové stránce. Pak už jen zbývá zeptat se, kolikrát jste zabili pumu holýma rukama....A jestli ani jednou, tak se můžete něčemu přiučit...(nebo právě že ne). S hodnocením váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. ()