Jejich láska byla silnější než smrt... Nalezenec Heathcliff je panem Earnshawem přiveden na Větrnou hůrku jako dítě a vychován v jeho rodině. Zamiluje se do jeho dcery Kateřiny. Po smrti pana Earnshawa se stává jen jedním z čeledínů, přesto doufá, že jeho láska dojde naplnění. Kateřina však podlehne pokušení peněz a provdá se za bohatého a společensky výše postaveného Edgara Lintona... Slavný román anglické spisovatelky Emily Brontëové sugestivně líčí prostředí, v němž hrdina vyrůstal, osvětluje příčiny, pro které se z normálního chlapce vyvinul v ovzduší nenávisti tvor, který splácí všechny domnělé i skutečné křivdy nelidským způsobem a jenž nezná slitování ani sám se sebou. V roli Heathcliffa na sebe ve filmu režiséra Roberta Fuesta výrazně upozornil začínající, teprve čtyřiadvacetiletý Timothy Dalton. (Česká televize)

blondboss

Táto verzia Búrlivých výšin je zrejme tou najznámejšou a nebyť toho priveľmi televízneho looku, bola by nesporne najlepšou. Timothy Dalton to skvelo a citlivo zahral a za zvukov ikonického hudobného podmazu od Legranda to spolu jednoducho fungovalo. Preto aj pridám jednu hviezdu a odporúčam hlavne tým, ktorý čitali knihu. Môže im to priniesť trošku iný pohľad. Každopádne ale som bol celkom spokojný aj napriek nie celkom dotiahnutému vizuálu. 70 % ()

baclajean

Výborná knižná predloha a treba povedať, že ani film nesklamal. A keď si uvedomíme, že to bolo natočené v 1970-tom, treba vyzvihnúť kameru aj réžiu. ()

Obchodka95

Dávám pouze 3 hvězdy a to díky snaze ztvárnit tento film podle knížky od Emily Brontëové. Nepřesné informace, velmi zkrácená verze, konec dopadne úplně jinak než kniha, kdo chce vidět přesný film, ať se podívá na Bouřlivé výšiny. Určitě má tento film něco do sebe, také to bylo možná tou dobou, kdy byl tento film natočen, nevím. Bohužel ale nemůžu dát víc. ()

doriana.g

No sbohem. Dalton je chvílemi až srandovní a proč Cathy hraje ten ošklivý hobit jsem fakt nepochopila. Stejně jako ten podivný konec. ()

PTuranyi

Žiaľ ani toto filmové spracovanie knižnej predlohy ma nepresvedčilo o kvalitách príbehu tohto ľúbostného viacuholníka. Emocionálne poryvy, vášne, láska a nenávisť sa tu miesia za neuveriteľných podmienok. Oproti filmu z roku 1992 je príbeh podaný jemnejšie aj keď divokosť v Heathcliffovom srdci v Daltonovom prevedení zostáva. Produkcia je kvalitná a ani Timothy Dalton ani Anna Calder-Marshall sa za svoj herecký výkon nemusia hanbiť. S blížiacou sa tragédiou sa darí celkom dobre zahusťovať atmosféru, ale výsledok je aj tak vlažnejší. ()

Ironhead

Tak zkratkovité a ochotnicky zahrané, že to nechtěně působí jak nějaká parodie (Pytlákova schovanka 2 a 1/2 :_). ()

gizi

Filmové zpracování pro mě o stupeň lepší než verze z roku 1992. Celkem koukatelné, ale ke konci už moc zdlouhavé. Budu si muset někdy přečíst knihu. 70% a 3*, 8.3.2014. Knihu jsem přečetl 30.4.2017 a bohužel musím konstatovat, že film vychází ze zdlouhavého, až nudného vyprávění a není tedy ani film, ani kniha nic moc. ()

jenina

Tady působí nostalgie. Kolik generací dívek a žen bylo poučeno o lásce tímto příběhem (nebo příběhem Jany Eyerové)? Skoro si myslím, že někdy kolem patnácti by si tímhle čtivem měla projít každá dívka. Časem poučena - a přesto to neodolatelné kouzlo stále zůstává. A právě u těchto filmů si myslím, že neměly být nikdy natočeny. Protože žádný obraz nenahradí ty obrazy, které vytvoří při četbě představivost dívek. ()

demovka

Verze z roku 1992 je zdařilejší a je to dáno hlavně herci. Timothy Dalton ano, jeho uhrančivé oči a řezané rysy dokreslujíc ty pocity, které z něj čiší. Ona (Anna C. Marshall) je ale prázdná. i když se moc snaží, či je dobře vedena, žádná osudovost z ní nečiší. Škoda, protože scénář nebyl špatný, lokace byly opravdové, ostatní herecké výkony nebyly špatné. Některé postavy byly vykresleny černobílé, některé se během filmu vyvíjejí. ()

foils

Tak mizanscénu měli hezkou (hlavně exteriéry), ale tím taky výčet kladů této adaptace nejspíš končí. Předloha prezentuje velkou část příběhu formou vyprávění služebné Nelly, jež řadu událostí spíš interpretuje po svém, než že by je "objektivně" popisovala. To dává potenciálním tvůrcům filmových adaptací velký prostor pro jejich vlastní pojetí a imaginaci. Robert Fuest se svým týmem tuto rukavici zvedl poněkud rozpačitě. Nekonají se tedy žádné duchaplné dialogy, Cathy čas od času pronese nějakou blouznivou repliku, Heathcliff nemluví skoro vůbec. Většinou po sobě jen tak koukají. Kniha sice oba protagonisty líčí jako pěkné magory, ale zároveň velmi atraktivní (což se ještě zdůrazní po návratech z jejich pobytů mimo Větrnou hůrku). Do filmu se nic z toho nepodařilo přenést, Cathy Calder-Marshall není charismatická ani si celé osazenstvo Drozdova neomotá kolem prstu. Těžko pak pochopit i motivace ostatních postav, zejména když není (opět narozdíl od knihy) přesvědčivě vysvětleno, proč je Heathcliff tak neoblíben. Celkově snímek působí dojmem dílka, jež narychlo spíchl někdo, kdo si předtím zběžně prolistoval Brontëové román a náhodně z něj vybral pár rádobydramatických scén. ()

jerrik7

Příliš ponuré. Ani děj se mi nezdá příliš pravděpodobný. K čemu je dobré vymýšlet si ponuré a málo pravděpodobné příběhy? Zdá se snad autorce a obdivovatelům toto příběhu, že na světě je málo důvodů k depresím? Nedlouho později jsem viděl stejný příběh natočený v roce 1939. Líbil se mi o poznání víc. Jakoby vše už bylo natočeno a dnešní tvůrci už neví čím zaujmout, čím šokovat a proto dělají psí kusy, aby se za každou cenu divákům nějak zavděčili. ()

Wolta

Tohle už nikdy víc. Mám knížní předlohu moc ráda a tenhle film pouze část z ní vytrhl a hnusně na ní parazituje. Kdo chce shlédnout dobré zpracování Větrné hůrky, ať si raději pustí verzi z roku 1992. I ta má svoje chyby, ale přesto se jí poměrně zdařilo přenést atmosféru a charaktery postav. Ty dvě hvězdičky jsou pouze za T. Daltona, ten byl vynikající. Kde sebrali představitelku Cathy zůstává záhadou... ()

kinoholik

Knížku jsem nečetl, tak je tento film pro mě poněkud nepřehledný. Lautr všechny postavy mi přijdou vyšinuté a jejich motivy nejasné či nepochopitelné. Dějové kotrmelce neuvěřitelné a krkolomné, až se bojím o zdraví Timothy Daltona. Snad jen služka Nellie měla všech 5 pohromadě. Sorry, ale tohle nemusím a na knížku se taky nechystám. ()

Korra

Tak tohle zpracování snad ani nemělo vzniknout. Z komplexního románu si vzalo prakticky jen milostný trojúhelník, ale bohužel zcela selhává ve zprostředkování vztahu mezi ústřední dvojicí.Tím pádem divák nechápe, proč jsou ti dva sebou tak posedlí, jen se mu to říká. ... Občas jsem měla pocit, že sleduju parodii. Zaslouženou jednu hvězdičku za hudební motiv a jednu hvězdičku ze soucitu. Nechápu, proč děj končí v momentě, kdy končí - zcela se vynechala druhá polovina knihy, která má podle mě ještě větší grády než první. ()