Billy McMahon a Nick Campbell jsou podomní prodejci, kteří si však začínají uvědomovat, že podomní prodej už je za zenitem, protože do hry vstoupil internet. Proto se oba přihlásí na stáž do společnosti Google. Mezi ostatními stážisty jsou ihned k poznání, protože jsou téměř o dvě generace starší. Celé léto mají strávit jako členové týmů stážistů, které navzájem budou bojovat o to, kdo nakonec nastoupí do společnosti Google na plný úvazek. Billy a Nick se spojí s několika dalšími stážisty, kteří zůstali tzv. na ocet. Jsou to Stuart, který je neustále ponořen do svého mobilního telefonu, Jo-jo, kterého doma vyučovala přísná matka, a Neha, naivní studentka bez jakýchkoliv zkušeností s chlapci... (TV Nova)

Khalesi

Dve hviezdičky a ešte som ho silne precenila, vlastne každá za jedno zasmiatie. Páči sa mi propagácia myšlienky, že aj ľudia po tridsiatke sa dokážu presadiť v dnešnej dravej konkurencii konzumného sveta, teda, nie že by som o tom niekedy pochybovala :) Len pochybujem o tom, či vlastne stojí za tú námahu bojovať práve o toto. Ak už za každú cenu má mať film myšlienku i keď prvoplánovú, zvolila by som lepšiu. Rozhodne som videla vtipnejšie aj zmysluplnejšie komédie. ()

ScarPoul

Možno je to predvídateľné, ale ja som sa neuveriteľne bavil. Chémia medzi Wilsonom a Voughnom je najväčším ťahúňom filmu a ich kecačky a pohľady na vec ma jednoducho vždy bavili. Shawn Levy je režisér ktorý to vie s emóciami a robí filmy aké robí bez toho aby to bola úplná hlúposť. Nemalo to trapné miesta a ani nudné momenty. Malo to krásnu Rose Byrne a dokonalého Ferrella. Veľmi poteší aj indická kráska Tiya Sircar. Iste môžete tomuto filmu vyčítať veľa vecí a pravdepodobne budete mať pravdu, ale toto je jeden s tých filmov čo môžem. Hodnotové, úsmevné a odohrávajúce sa v zaujímavom prostredí. A ten life quidditch ma dostal. Dakedy stačí skutočne málo aby človek prehodnotil svoj pohľad na realitu. A keď to ešte robí takýmto spôsobom je to super. Nerobí sa veľa takých filmov, ešte menej ich takto funguje. Možno mnohý nesúhlasia ale v skutočnosti je to naozaj o tom vykročiť dopredu aj napriek strachu. ()

maseer2

neuvěřitelná p..........tákovina k prasknutí napěchovaná tunou rádoby mouder, mentorování a přednášek o životě.. zápletka je neskutečně debilní a hlavně je to celé tak hrozně nesmyslné a přitažené za vlasy, že kdybych já byl Shawn Levy a Vince Vaughn by za mnou přišel s tímhle scénářem, tak bych mu ho omlátil o hlavu.. Vaughn mimochodem nezastavitelně chrlí z úst jednu sra*ku za druhou, přičemž asi tak 95% jeho keců nedává vůbec smysl.. přes to všechno mají Stážisti i nějaké světlé (vtipné) momenty, které mi brání v tom, abych je poslal nemilosrdně do odpadních vod.. slabounké 2* P.S.: při závěrečné ultrakýčovité scéně s pizzou jsem neměl daleko k tomu, abych mlátil hlavou o stůl.. ()

Tommassi3

"Profesor Xavier je totální hovado !!" ;) Nebyl jsem si úplně jistý, co od Stážistů čekat, protože Shawna Levyho považuju osobně za dost nevyzpytatelného režiséra, který čas od času nečekaně zaboduje s nějakou kulervoucí peckou, aby mě jindy naopak dokonale zklamal, a přiznávám, že prvních asi 20 minut jsem tušil, že tohle bude monstrózní průser !! A o čem, že to Stážisti vlastně vyprávějí ?? Že digitální internetová doba je přetěžká, zejména pokud si necháte ujet vlak, alespoň co se kariéry týká !! Pro dva obchodníky Billyho a Nicka, které si zahrálo osvědčené komediální duo Vince Vaughn, Owen Wilson, se situace nevyvíjí moc dobře, jejich firma šla do kytek a tak najednou nevím kudy kam. Zatímco Nick pokorně odpochoduje prodávat matrace, Billy se nehodlá jen tak vzdát, jednoho večera při googlování dostane spásný nápad, a tak se rozhodne přesvědčit Nicka, že právě Google jim poskytne tu správnou příležitost, jak dokázat, že ani jeden z nich ještě zdaleka nepatří do starého železa !! Výcvikový tábor je překvapí nejen nestandardním vybavením budovy, ale především šokujícím počtem mladých géniů s obrovským potenciálem, což naznačuje, že to nebudou mít vůbec jednoduché !! Těžko říci, zda mají Stážisti jako nenáročná letní komedie kromě snahy neurazit, snad i celkem pobavit a (ne)nápadně udělat Public Relations již zmiňované společnosti Google, ještě nějaké další hlubší ambice !! Zřejmě ne, občas se totiž uchýlí k mírně laciným prvkům, jakými jsou křečovité hlášky, byť u některých jsem se válel smíchy, možná přehnané scény či neodmyslitelná snaha o romantickou vsuvku, kterou však už jen dík obsazení Wilsona znalý divák musel předem očekávat.. Prostředí Googlu tvoří perfektní kulisu, tým stážistů složený z geeků, nerdů a jiných podivínských looserů vyznívá veskrze sympaticky, přičemž jednotlivé vedlejší postavy tvůrci vykreslili v ještě únosné míře, do duelu hlavních protagonistů tak ani v nejmenším nevstupují rušivě. Celým snímkem se jako červená nit táhne maximálně příjemný, nevtíravý, ač jsem ho dost těžko dostával z hlavy, soundtrack osvědčeného Christopha Becka a ústřední dvojka se rolí dinosaurů, v zázemí Googlu jako pěst na oko, zhostila skvěle !! Mě osobně nejvíce bavila dvě camea, přičemž v jedné scéně se objeví samotný režisér Levy, mihne se zde i jeden ze spoluzakladatelů Googlu Sergey Brin a dočkáte se i Johna Goodmana či Willa Ferrella, a nekonečná řada nejen popkulturních odkazů, za které patří obrovský dík Vinci Vaughnovi, který se ujal scénáře, od Harryho Pottera přes Flashdance či komiksové X-Meny až po Terminátora a Hunger Games !! The Internship mi určitě nevyrazil dech, navíc zpočátku jsem přemýšlel, jak už jsem psal, zda nepůjdu místo sledování tohoto filmu raději dělat nějakou bohulibější činnost, nicméně jsem nakonec nelitoval, bavil jsem skvěle, a tak jen škoda toho nechutně trapného a pomalého rozjezdu.. [ Dabing 4/10 ] Tak tohle se lidem z Barrandov Studia Dabing zrovna dvakrát nepovedlo, oceňuji snahu, ale neřekl bych, že zde byl výběr dabérů příliš šťastný, ačkoliv spojení Vince Vaughn, Martin Zounar překvapivě fungovalo. () (méně) (více)

Johny_fork

Příjemná nenáročná komedie, která není úplně debilní. Mně to na nedělní odpoledne určitě stačí. Musíte teda brát s nadhledem fakt, že se jedná o celovečerní reklamu na google. ()

JohnCZ

Největší problém Stážistů je prvních 20 minut, kdy se film vpravdě dost pomalu rozjíždí a nudí. Scéna s famrfpálem už ale smrdí zábavou a chlastačka, která nesmí v podobné komedii chybět, film najednou dost nakopne a film drží dech až do konce. Film na mě působil neskutečně pozitivně, hned bych vzal noťas a šel se na stáž přihlásit. Potíž je v tom, že je film zjevně hodně odtržený od reality drží se klasické šablony - parta looserů se vypracuje v profíky - včetně klasických zaškobrtnutí, která málem končí katastrofou. Ale je to americká komedie, takže stačí pár motivačních patetických proslovů a následuje happy end. Vážně, Oskara za scénář to nedostane, ale jako oddechovka to funguje velmi dobře. Nechybí množství popkulturních odkazů a to nejen na svět internetu. Bavil jsem se skvěle a tak to u komedie má být. ()

joehot

Vlastně jakýsi mix pohádky a oblíbeného amerického klišé o soupeření mezi univerzitními kolejemi, které jsme viděli už tolikrát. Problém Stážistů však spočívá v tom, že nejsou zábavní. Vina je především na straně scénáře (který je kombinací viděných, otřepaných vtípků, rychlého žvatlání a slovních přestřelek, motivačních proslovů a životních mouder) a hlavních hrdinech. Wilson a Vaughn jsou ve svých rolích otřepaní a nezáživní. Vaughn pak dokonce nesympatický. Shawn Levy je rutinér, režijně film nijak nezvedá. P.S.: Real-life-famfrpál bych si asi zahrál. ()

Ajinka126

Za alpskými velehorami, za atlantským oceánem a tisícem větších i menších měst se nachází království Google, které vládne technologickou silou a je zde možné úplně vše. Ale co naplat.. byla to pěkná pohádka :). Vůbec by mi nevadilo mít takové pracoviště a tak blízké spolupracovníky. Byla to perfektní promo akce googlu. Lepší nápad už mít ani nemohli. Jen škoda, že je to jen film, kde bylo zase plno klišéé. ()

Torision

NE NE NE NE NE! To bylo něco tak strašnýho, že nebejt Wilsona s Vaughnem v hlavních rolích, tak by to nemělo ani na tu jednu hvězdičku a pro každýho z nich je to jednoznačně nejhorší film. Čert vem ten všudypřítomnej product placement a debilní zápletku, s tím jsem počítal už před tím, než jsem si ten film pustil, ale hlavně je to celý totální NUDA!!! Jestli ty rádoby vtipy o Instagramu, Fejsbůku X-Menech měly bejt legrační, tak fakt nebyly. Hraní geek famfrpálu? Trapné! Linka s Wilsonem a zaměstnankyní Gůglu vůbec nechápu, proč tam byla. Všechny postavy otravný (jedinej OK byl snad jen John Goodman), celý nudný, bez nápadu a šťávy a s klasickým rozuzlením. Nikdy víc. ()

F.man

Ale jo, dovedl jsem si představit i větší průser. Owen a Vince šlapou jako staří pardálové solidně. Lepší průměr. ()

PauloZ

Ne, že bych si v tom kritizování lahodil, ale v tomhle případě mě tak vysoké hodnocení (70% v době po shlédnutí), opravdu rázně zaskočilo. Pusťte si 15 minut ůvodu a potom 15 minut konce. O nic nepřijdete, všechno z "děje" pochopíte a můžete svůj drahocený čas využít mnohem efektivněji. Ani z poloviny to neni tak vtipné, jak jsem čekal a to mě strašně mrzí. Co víc, ke konci se z toho všeho stává "děcká" souťěž plná nezajímavých, klišoidních, občas spíš trapných a neskutečně otřepaných situací a šílených hodnotových proslovů a motivačních promluv. Scénář nění u komedie důležitý, pokud se člověk opravdu baví, ale tady od poloviny nefunguje ani jedno. Průběh je průhledný jak mikrotenový sáček a v tom závěru mě to naprosto přestalo bavit. Nejlepší část je povyražení v klubu pro dospělé, ale ani ta neni úplně TOP. PS: Nesvatbovi byli poctivá zábava, ale tohle je odvar. Možná si tu reklamu gůgl jen pěkně zaplatil... ()

Astaroth12

Tak tento film je mojim zatiaľ najväčším sklamaním v poslednej dobe. Owen Wilson a Vince Vaughn, ktorí hrali ako uloviť družičku, v tom filme excelovali ale v tomto boli stratení. Všetko v tomto filme bolo zle. Klasika prišli do googlu, mali tu najhoršiu partiu zo všetkých aj tak vyhrali. Nezdá sa vám to povedomé, jasne že zdá. Takých filmov som videl veľa a určite lepších ako tento. Stále som čakal aspoň naznak srandy a čakal som až do záverečných titulok a stále nič. ()

Marsik

No, no, ehm. Co k tomu říct? Čekal jsem povedenou a vtipnou komedii s Vincem Vaughnem a ona to byla nepovedená a nevtipná, někdy až otravná komedie s Vincem Vaughnem. Zkrátka mé očekávání byla rozhodně větší. 2 hodiny mi přišly také dost přestřelené a jenom díky celkem obstojnému závěru ze sebe nakonec vypotím ušmudlané 3 hvězdičky. Myslím ale, že nebýt CZ dabingu, díky kterému jsem nemusel číst titulky, přišlo by po pár desítkách minut vypnutí. Také účast Rose Byrne úroveň pozvedla. Takhle jsem to tedy dokoukal, ale už teď vím, že nikdy více. 55% ()

ledzepfan

Když budu ignorovat fakt, že jde o obrovskou reklamu-kterou se Google snaží vyžehlit pověst pošramocenou fakty o lezení do prdele komoušům v číně, nebo špehování slušných lidí a donášení pro CIA-bude přede mnou stát tuctová komedie v celé své nahotě. Základní kostra je vyříznutá podle desetiletí fungující šablony a nad vodou to celé statečně drží pár(sice neoriginálních)ale fungujících charakterů a hromada zdatně napsaných scének a hlášek, které hlavně v první polovině opravdu pobaví......Mimochodem- Ještě někdo viděl v klíčové scéně v pizzerii namísto dobrosrdečných obchodníků spíše bandů zmrdů, kteří mažou své oběti med kolem huby tak dlouho dokud z ní nevyždímají podpis?= Dobře stravitelná jednohubka. ()

FFilipCZ

No, popravdě jsem od toho čekal trošku víc. Obzvlášť od dvojice hlavních hrdinů Owena a Vince. Ale koukatelné to bylo, pokud vydržíte až k závěrečným titulkům, počkejte až do konce, jsou perfektně Googlovsky zpracované. ()

Kryton

Duo Wilson-Vaughn ještě dokáže utáhnout film na téma obyčejných kámošů, co se chtějí prosadit ve velkým světě. Sice to není řachanda alá Nesvatbovi,tak to dokáže slušně pobavit. Zase si tam Ferrell propašoval naprosto slizkou postavu, která si ukradne svůj čas. Je libo matraci?! Hodnocení OST: Hudba u komedii se vždy sestavuje jen z písniček a pár melodii. Tak je to i zde. Nic extra nehledat. 6/10 ()

baribal

Wilson Vaughn ztratili poslední špetku originality a vtipu. Ze dvou schopných komiků se stali vyprahlé zombie, které pro reklamu svého filmu potřebují prostě něco, co zná každý. To o "komedii" dost vypovídá. Je to nuda a nedokážu si vybavit jedinou scénu, která by mě roztlemila. Škoda že plno lidí na csfd tohle nevidí. ()

maddy

Vaughnovi nech už nikto nikdy nedovolí napísať žiaden scenár! Jeden by si povedal, že po účinkovaní v nespočetnom množstve komédii sa žánru bude rozumieť, ale práve naopak. Čo môže byť pre komédiu horší verdikt ako to, že sa pri nej nie je možné takmer ani raz zasmiať (a to vážne nie som žiaden prudérny erudovaný kritik!). Navyše kto tomu povolil tú opulentnú 120 minútovú stopáž už vôbec nerozumiem, keď by aj 80 minút bolo priveľa. Prvú hodinu som s premáhaním ešte vydržal, ale druhú som musel dopozerať až na druhý deň, pretože tá obrovská porcia nudy ma dokázala statočne uspať. Námet bol pritom veľmi sľubný: naverbovať dvoch 40+ chlapíkov bez akejkoľvek znalosti IT do centra Googlu na stáž, kde sa to len hemží mladými nerdami sľuboval nespočet vtipných situácii s množstvom popkultúrnych odkazov. Bohužiaľ, celý námet ostal maximálne nevyužitý a slúži tak akurát na otravné motivačné monológy postáv, ktoré pôsobia neprirodzene (to my chce Vaughn svojim scenárom vážne nahovoriť, že takto niekto v bežných situáciách rozpráva?!). Neviem, či už som až taký starý (26, no nepripadám si), ale hranie „reálneho“ famfrpálu (alebo ako sa nazýva tá hra z Harry Pottera v slovenskom/českom preklade) adolescentmi pobehujúcimi po ihrisku v trenkách hádajúc loptu do kruhu mi teda vtipné nepríde ani trocha. Tie dve hviezdičky akurát za obsadenie: vo vedľajšej úlohe moja obľúbená Rose Byrne v zbytočnej nepodstatnej nikam nevedúcej romantickej línii; jeden fungujúci vtip (Charles Xavier / X-Men) a jednu dobrú hlášku v scenári (Instagram). Inak tá najnudnejšia komédia akú som za posledné roky videl s iritujúcim kvázi motivačným scenárom a trestuhodne nevyužitým námetom, pretože tu sa skutočne dalo vymyslieť naozaj niekoľko trefných situácii. Keď už nič iné, tak to aspoň nebolo vyslovene trápne, zbytočne fekálne/vulgárne alebo akokoľvek urážajúce, len zúfalo nevtipné. CELKOVO: 2* ()

Pontius

Nejde ani tak o komedii jako o nahlednuti do Googlu, ktere musi zajimat kazdeho, kdo nekdy hledal job snu. Pokud tu neco melo fungovat jako humor, tak spojeni Owen Wilson, Vince Vaughn a Will Ferrell, ke kteremu vsak dojde pouze jednou (pokec o "back door" v prodejne matraci). Vse v Googlu je pak predem predvidatelny pribeh s nesmyslnym happyendem. ()

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

Vaughn a Wilson rozvrátí Google

25.09.2012

Dvojice z veleúspěšných Nesvatbových se chystá na komedii The Internship. Ta bude o dvou chlápcích středního věku, kteří přijdou o zaměstnání a novou práci si najdou v „úspěšné internetové… (více)