Hilly Kristal si po dvojitém bankrotu půjčil v roce 1973 peníze a koupil v New Yorku podnik Palace Bar. Vždycky si přál dát příležitost živé hudbě, hlavně country, bluegrassu a blues. Odtud pochází nový název klubu: CBGB... Country, bluegrass a blues - tyto tři hudební žánry daly název uznávanému newyorskému klubu CBGB, který se díky svému majiteli Hilly Kristalovi stal kolébkou undergroundového rokenrolu a punku. Protože v jeho klubu na Bowery nechtěly country kapely vystupovat, rozhodl se dát příležitost i jiným formám rocku. V jeho podniku mohly hudební skupiny vystupovat pod jedinou podmínkou – musely hrát jen vlastní tvorbu. Žádné pecky z hitparád, žádné předělávky. Jeho krédem bylo podporovat umělce za každou cenu. Hilly Kristal se tak proslavil a je právem označován za kmotra punku, který stál u zrodu kapel jako Blondie, Television, Ramones, Talking Heads, Dead Boys nebo The Police. (HBO Europe)

Rockerman

Příjemný snímek o chlápkovi, který měl velký "čich" na objevování talentů, ze kterých se po čase staly světové rockové hvězdy. Hilly je sice "kmotrem" punku, ale nesnáší účty a placení nájmu. Jeho klub navštěvují davy lidí, ale zisk tomu vůbec neodpovídá, protože má mnoho "kamarádíčků", kteří pijí drink na účet podniku. Naštěstí má pár přátel a tvrdohlavou dceru Lisu, kteří slavný klub CBGB nenechají zbankrotovat. Velmi dobrý Alan Rickman hraje úsporně, ale přesvědčivě. Možná, že se k tomuto filmu ještě vrátím. ()

Ham.and.eggs

Jasně, filmařsky to má mouchy - děravej scénář, rozpačitá kamera, pochybnej střih, zmatená režie... Ale je to punk, tak co byste chtěli?! ... ()

Pradlík

Tradičně skvělý Rickman a překvapivě dobrý Grint jako pankáč z Dead Boys. Ve filmu mi dost chyběl větší děj, no ale když je to film o zrodu hudby, kterou miluju, rád mu to odpustím a proto i tak 4*. Obzvlášť se mi líbil výběr herců na jednotlivé kapely a interprety, obzvlášť Ramones, Blondie, Iggy Pop a Lou Reed vypadali jako by hráli sami sebe před 40 lety. ()

Luk Skywalker

CBGC je jisté kolébkou punku, ale jen a pouze toho amerického (britská scéna vznikla dříve a tam to všechno začalo). Film bych doporučil pro všechny rockery, punkery i členy Straight Edge, aby viděli jak to v USA začalo. Hilly Kristal s tím jak sral na učetnictví defacto žil jako punker a byl nemožný podnikatel, ale o to větší vizionář. Film jako takový nenudí, odsejpá, k tomu hrají rockové a punkové fláky, co víc si může hudební fanoušek přát. Myslím, že by to šlo i bez komiksového zpracování (navíc spojitost punku a komiksu není), ale to už je o odlišném přístupu. ()

BOURQUE

Snímok o vzniku legendárneho CBGB dopadlo ešte lepšie ako som čakal. Neviem však, že samotný „background“ riadenia baru CBGB a všetky tie väčšie a menšie problémy okolo neho do akej mieri sú pravdivé. Veľmi sa mi páčil spomenutie a zakomponovanie do príbehu najznámejších kapiel, ktoré vlastne tu odštartovali svoju kariéru (napr. The Ramones, The Police, Blondie, a mnoho ďalších). Stvárnenie jednotlivých postáv niektorých známejších kapiel dopadlo dobre, hlavne ma pobavil T. Hawkins aka Iggy Pop. „Raw“ pesničky a dobre zahraná hudba. Skvelý a pohodový A. Rickman (R.I.P.) a prekrásna Stana Katic vo vedľajšej roli. P.S.: Živé snímky, ako vždy, dokážu pridať ten dostatočný plus, čo taký film ešte potrebuje. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

VyViteKdo

Dlouho, dlouho, předlouho mě, uchem a částečně i srdcem pankáčovi trvalo, nežli jsem se dokopal shlédnout tento film. Výsledek je opravdu na pět (v tomto případě hvězdiček). Když vezmeme jakým stylem je odvyprávěn těžký, zato však plnohodnotný život pana Kristala, tak to ani jinak dopadnout nemohlo. Za mě jen několik nezbytných pojmů: Television, Talking Heads, Patti Smith, Blondie, Dead Boys, Ramones, Iggy Pop, Lou Reed, Police. To všechno jsou jména kapel, která byla tak vtipně podána, že to ani není možné. Přesto je film vskutku vážný. Zamiloval jsem si Alana Rickmana v téhle roli a jen těžko ji budu dostávat z hlavy. Za mě už jen díky srdeční záležitosti v podobě klubu CBGB hvězdička navíc. Z pěti jsem ubral jednu za to, že byla použita originální hudba a místy dost neseděla s tím, co herci dělali na jevišti. Každopádně 5-1+1=5 a tím pádem pět hvězdiček. ()

dalziel

Film o klube kde dostali šancu všetci nechcení tej doby ktorí sú vďaka nemu  dnes celosvetovo známi a uznávaní. ()

ShossGrey

CBGB bolo kedysi pulzujúcou tepnou NY undergroundovej scény. Bolo otázkou času, kedy niekto tomuto dôležitému milníku punku a legende vzdá hold hraným filmom. Musím skonštatovať, že i napriek výbornému traileru ostalo nakoniec prázdno. CBGBovská divočina mi prišla akási neuprimná,neozajstná, jednoducho celý film sa mi presypal medzi prstami bez toho, aby zanechal nejaký dojem (i keď s laxným Hillyho prístupom sa to asi i v skutočnosti tak malo). Namiesto smršti iba ľahký vánok, komixová narácia miestami dosť iritovala, no must see pre každého, kto sa bezhranične oddal tomuto žánru hudby. PS * za mojich milovaných Ramones, ktorí s plátnom doslova znova ožili:-). Ramones:"We got four songs:I don't wanna walk around you, I don't wanna be learned, I don't wanna be tamed and I don't wanna go down to the basement." Hilly:"Anything you wanna do?" "We're working on something new." "Something positive?" "Yeah, it's called I wanna sniff some glue." ()

Franc1s

"Až budete moc řvát, odcházím... " Pocta nejen rock n rollu, punku a zakladeteli klubu CBGB Hillimu Kristalovi. Vidět všechny ty kapely, Ramones, Dead Boys, Blondie nebo Iggyho, paráda! Do toho všeho známé skladby a o zábavu je postaráno samozřejmě nechybí nějaký ten vtípek. Jen celý film nevydrží nastolené tempo a ke konci se to trošku zadrhává, naštěstí komiksový vizuál se povedl :) 8/10 Nejen pro fandy punku. PS.: A bacha punk vznikl v suterénu :D ()

Inozuka

Velká škoda ... tenhle film mohl být super, ale je plochý jako vinylová deska. Dokázat tak sterilně vyprávět příběh jednoho z nejdivočejších klubů v New Yorku může dokázat jen pořádná lama. V podstatě jde pouze o na sebe naplácánou směs různých historek, bez ladu a skladu a bez nějakých emocí s otravnými komiksovými předěly. Slovy jedné tuzemské kapely: "punk je jinde." ()

bearmeedek

Není jednoduché tento film popsat. Není to klasický film s dějovými zápletkami a není to ani klasický hraný dokument. Je to nenáročná večerní pohodovka, hlavně pro lidi, kterým něco říká hudba. Povrchní vyprávění o klubu, který chtěl být country a "omylem" se stal líhní mladých muzikantů, kteří ještě neměli pro svou hru škatulku a název punk se ustálil až někdy později. Komiksové předěly mezi scénami, suchý humor a hudba kapel, které nevěděly, že budou známé po celém světě. Bylo fajn vidět hrát ty děti a znát ty skladby i ještě dnes. Velké překvápko hošíček Sting, na kterého mám už dva roky vstupenku do Slavkova a už dvakrát bylo odloženo. Tak aby nám vydržel! Údajně prý tímto klubem za dobu jeho existence prošlo 50 000 kapel! 70%. ()

vetsinezobri

Ve filmu se toho moc neděje, souhlasím, ale stejně je to dobrá zábava. Rickman si to podává báječně, dva rychlejší pohyby udělá, jen když vidí policajta vypisovat mu pokutu a když ho jdou zkásnout vymahači. Jinak vše bere s ledovým klidem, nadhledem a lhostejností. Muselo to být doupě jak se patří. Režisér si vyhrál s obsazením mladých hudebníků tak, aby se co nejvíce podobali svým předlohám a snad až na Justina Barthu se mu to povedlo. Super soundtrack je u takového filmu povinností. ()

Zombiepod

Takmer bezchybné. CBGB je nutnosťou pre každého punkáča zo starej školy, ktorý ešte nepozná všetky sprievodné udalosti okolo kultového newyorkského klubu. Dokonalý soundtrack sprevádzaný výborne stvárnenými kapelami ako Ramones, Dead Boys alebo Blondie, s autentickou atmosférou a štýlovým, vtipným vizuálnym podaním. Rickman je pochopiteľne ako vždy famózny, a v samotnom filme je možné vytknúť len jedno - chýbajú situácie, či emócie, ktoré by film pozdvihli vyššie nad úroveň "iba" úžasného a zábavného polodokumentu. ()

himor

Jeden z posledných filmov Alana Rickmana. A musím povedať že mne sa to celkom pozdávalo. Je to v podstate životopisný film, takže predloha sa nedá celkom pokaziť, Alan zahral výborne, punk a iné odnože celkom môžem, takže mne sa to páčilo aj po hudobnej stránke. Natočené celkom dobre, trefne. Osobne mám z filmu dobrý pocit. 80% ()

wege

Minimalistický Alan Rickman, pořád se tváří tak nějak smutně, ale je sakra uvěřitelný. Známí herci v malých, někdy těžko poznatelných rolích. Mám rád, když filmy trefí atmosféru doby, ve které se odehrávají. Tady se to fakt povedlo. Zároveň jsem pořád na vážkách, jestli by to v té době bylo pro mě. Asi bych preferoval jinou dobovou alternativu (ne teda disko, bylo už?), třeba Floydi byli na vrcholu. Nicméně je škoda, že film se věnoval jen jedné fázi vývoje CBGB, punku. Nedotknul se té pozdější, hardcore. Mohli jsme vidět Beastie Boys, Sikofky a tak. Ale chápu, že na to nebyl film směřován, třeba někdy někdo pořádně zmapuje i vznik této části hudební scény. ()