Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

Ouwen

Přetéká to opravdu pořádnou dávkou vše možných stereotypů, které jsou pravidlem takového rodinného drama/komedie žánrů, naštěstí to nikdy nepřeklopí do žádného extrému a udržuje si to docela dost civilní nádech. Herecké výkony jsou výborné, ten mladej zahrál tvrdohlavého introverta přirozeně (zažil jsem si tyhle roky též) a Rockwell každé scéně dodává fakt pořádnou nadstavbu, je vtipnej, charismatickej hezky filmu dodává další barvy navíc. Jsem i rád, že v tom vodním parku se strávila tak polovina dění, mám slabost pro koupalka a tu atmosféru, za to jsou plusové body navíc. Nějak nemám co bych vytkl, nicméně na full house je to "pouze" standartní žánrovka, která se však o nic víc nesnaží, i tak se jedná o pestrej a zábavnej kousek, na kterej budu vzpomínat rád. ()

JohnCZ

Příjemná letní lehce dramatická komedie. Sam Rockwell vyloženě válí, nebýt jeho, tak bych se asi dost nudil. Druhou tažnou silou filmu je AnnaSophia Robb (což je stejně ten hlavní důvod, proč jste si tenhle snímek vůbec pustili), které je však po hříchu málo. ()

Zeebonk

A je to tu zas. Další vykalkulovaná indie břečka, která mi polila hlavu lubrikantem a pokusila se jí nacpat do nejbližšího žirafího rekta. Inu, co vám budu povídat, bylo to tam velmi stísněné, nemohl jsem dýchat a na jazyku jsem měl pachuť ranní stolice. Ale hezky popořadě. Jede se podle té samé rádoby nezávislé šablony, s kterou si již stovky zavšivených mudrlantů utřelo pomočené prkýnko a má žluč začíná velmi pomalu bublat jako prd ve vířivce. Kunda párek, to od dob největší slávy Toma Dicilla nemůže někdo namíchat nezávislou polévku tak, aby nad jejímu výpary nemusel divák vyzvrátit vnitřnosti? Všechny ty indie sračky jsou pořád stejné sračky! A hlavně, jak všichni ví, slouží akorát k tomu, aby si na nich Hollywoodem rozprcané řiťky velkých hereckých es nahonily škleb nekomerčních čubek, kterými bezesporu jsou, a mohly nás nechat nadále žít v domnění, že ta jejich profese není mrzká až do morku kostí. Ale zkraťme to. Je to indie shit jako všechny ostatní - téměř hřejivý, vcelku zábavný, odporně vykonstruovaný a snadno zapomenutelný. ()

Hem.m

Pochyby mě chytají, že taková slečna by s takový hlupákem byla, nejspíš to bude tím, že blondýna byla. Ani se jí nedivím, že tři měsíce čekala, než s ním vysp-na rande šla. Na druhou stranu se nedivím, že AnnaSophia Robb na rande ne-šla, nudou s Duncanem by asi pošla. Duncan jest velmi nezajímavý chlapec dalo by se říci, že je i bl-blankytný. Jeho příběh je takový, že do aquaparku jel, načež tam taky doje. (A pracoval tam) Danken jak už by leckdo pochytil, se celou dobu tvářil jako by chtěl zvraceti a já mu to celou dobu žral, nač nepoblil se. Naštěstí příběh je obestřen tajemstvím. (Poznámka autora: Tajemstvím je myšleno zdejší chování lidí) Všechny ostatní postavy jsou zajímavé, jména snad nemusím ani říkati, jiní uživatelé na ně slova mohou plýtvati. ()

PauloZ

Překvapivě netradičně stavěná komedie. Z očekávané tuctové zábavy se vyklubal velmi zdařilý a v některých pasážích až nezvykle vážný a citový příběh. Skvělý Rockwell i nesympaticky "přísný" Carell. Liam si kluka bez sebevědomí s "nálepkou" looser, taky dal. Celý fim je vlastně jako kinder surprise, protože tak trošku zoufalý konec mě překvapil stejně, jako celý film. Určitě stojí za shlédnutí. ()

DEXTER099

Každý v životě potřebuje rodinu a pomoc při výběru životního směru.Duncan tuto pomoc nemá a hledá jí marně u nevlastního otce ,ale ještě ,že tu je správce vodního parku.Za mě 60 % a tři hvězdy. ()

Wysch

Takže řekněme si to narovinu. Je to klišovitý a je to kýčovitý. Má to AnnuSophii Robb, ze který jakože upřímně roste docela solidní kunda; ale hlavně to má Sama Rockwella, kterej je jedním slovem báječnej. Ve výsledku tak Rockwell jen podtrhuje nenápadný kvality snímku, kterej se dá s klidem zařadit mezi prázdninový a dospívající. Atmosféra je super, samotnej scénář je spíš jednoduchej a jediný trošku víc komplikovanější místo je v něm vztah Steva Carella (Trent) a Toni Collete (Pam) - která mimochodem vypadá skvěle a oproti Šestýmu smyslu dle mýho líp :) Čili na závěr jen takovej plk, že vlastně kdyby nebylo jako toho Rockwella, film by byl v tomhle subžánru průměrnej, ale skvělej Rockwell a ta atmosféra z něj dělaj snímek, kterej v klidu zkouknu i dvakrát. ()

LV.Helter

Podobné žánrovky neznášam, ale ono je to fakt skvelá výnimka. Geniálne napísaný optimistický film plný uveriteľných prekážok a nádeji. Na nič sa nehrajúci, a pritom fakt jedinečný. Niečo ako minuloročný Perks of Being a Wallflower, ale akúrat svojím sposobom je to komornejšie a s podobným srdcom natočené. Tak ako ma začiatok nebral, tak pri konci som s toho nemohol spustiť oči. Málo, čo by som tu vytkol. Hlavne Sam Rockwell ide na plné gule. ()

Paxxx.cz

Docela pěkný snímek o klukovi outsiderovi, který se dostane do správné skupiny lidí a rázem jeho sebevědomí vzroste strmě vzhůru. Výborný byl ve filmu především Sam Rockwell a AnnaSophia Robb nám vyrostla skutečně do krásy. Docela dost mě ale zklamalo to, že tu nebylo tolik srandy- v mých očích šlo daleko více o drama než o komedii...6/10. ()

ArsenalEagle

Jak jen to říct.. :) Opravdu krásný film.. Blablablabla... Dovoluji si zkopírovat Enšpígla :D: "Příběh disponuje Owenem, jednou z nejpohodovějších postav v dějinách filmu. Především díky němu filmu naláduju tři hvězdovitý. Všechny scény ve kterých se Owen vyskytuje jsou neskutečně příjemný, pozitivní a zábavný. Owen je fakt velefrajer, mýho typu. Jak se Duncana ujme a tichýmu klukovi, kterej si nechá i od holek líbit prakticky cokoli postupně dolejvá do obličeje úsměv a do života radost je parádní. Ostře to kontrastuje s Duncanovým značně dementím okolím, vyjma Aničky, která má o něj zájem a hraje snad jedinou normální ženskou v celým filmu. Film se žánrově nedá zařadit při nekterých scénách mimo aquapark ti bude Duncana líto, ale jak přijde do Owenova vodního králoství valí se pohoda na všechny strany." ()

Riddick77

Velká letní paráda, kterou na "pětku" vytáhnul pohodář Sam Rockwell. Inu, když je vám nadmíru sympatická hlavní postava (introvert Duncan), pak je spokojenost logickým vyústěním. 9/10! ()

Popluh

Velmi příjemný a hlavně skvěle obsazený indie film, jehož největším výkonem je nalákání výborné herecké sestavy do tak neskonale neoriginálního a předvídatelného filmu. Neurazí, nenadchne, zabaví. Nenáročný film vhodný pro nenáročný večer. ()

GodComplex

Jeden z tech odpocinkovych letnich filmu, ktery se tvari jako komedie, ale neni vtipny. Dalsi velka chyba je cekat, ze se tady zacne neco dit, protoze vubec. Neurazilo me to, je to film hodne v pohode, ale zaroven totalne prazdny a o nicem. 4/10 ()

Baronne

Nenucený, sladký, okouzlující a moc příjemný... Teda nevlastní fotr a schlíplej hlavní hrdina, ty zrovna příjemný nejsou... Za to Robb s Rockwellem a hudbou, krásný na koukání a na poslech. ()

Alementina

Ničím vybočující "komedie", která je plná klišé, ale příjemná, ale velký dojem neudělá. Naprůměrné jsou jen nenápadné a civilní herečtí představitelé.... spoiler! BTW. co je to za blbost, že pěkná a chytrá holka začně mít ráda takovýho noumu. Bez omluvy, ale hlavni hrdiny je proste nouma, takže vlastně ani nevím, co způsobilo, že Owen (Sam R.) si ho vezme do parady a drzi nad nim nejen ochrannou ruku, ale temer mu dela tatu... Proste kyc. ()

erased

Z té veskrze průměrné letní letargie o pokažených rodinných vztazích mě, stejně jako šíleně nesympatického hlavního hrdinu, dokázal vytrhnout jen Sam Rockwell. Kdyby byl jeho typický budižkničemu s dobrými úmysly Owen středobodem filmu namísto otravných teenagerů a jejich trochu méně otravných stereotypních rodičů, snad bych si ten prázdninový výlet mohl užít. Jenže než se vůbec dostane před kameru, musí se přetrpět roztahaná úvodní polovina. Ta druhá už má občas díky němu ten punc správné letní nálady, ale na nezapomenutelné prázdniny to ani náhodou nestačí. ()

zipper111

Málem jsem to nedal, ale ne proto, že by to byl špatný film, ale proto, že tak 80% děje jsem vlastně zažil...panejo... Sam válí a Robbovic holka je fakt neskutečná :) 3* ()

ABLABLABLA

Taky si sami říkáte na konci každého léta, nebo né každého, ale nějakého pro vás významného, jestli opravdu musí skončit? Opravdu musí tohle neuvěřitelné dobrodružství skončit? Bohužel... a pak si člověk připadá jak stará sentimentální babka, když ještě v listopadu vzpomíná na různé historky a zážitky z léta :D No a kdyby jedno z mých lét bylo takové, co zažil Duncan, cítila bych se tak znovu. Takové léto, i když začínalo tak úděsně a vyhlídky na něco pozitivního vás ani nenapadly, by chtěl prožít každý. Byla tu vážně skvěle vykreslená nálada parádního aquaparku až tak, že jsem se k nim chtěla připojit. Jinak teď na to hodím kapku špíny. Úplně vidím, jak by tam přišel takový usmrkánek jim říct, že musí vzít jejich kartony.. a oni mu na to řeknou ať předvede nějaký break a nechají ho ty kartony vzít. On jim tam předvede "tanec".... spíš pohyb, který předvádí můj otec, takové ty opakující se pohyby rukama a nohama, abyste nestáli na místě... no a oni mu ještě zatleskají a naučí ho nějaké kousky a skandují mu a dají mu přezdívku Pop 'n Lock. Whaaat? To nebyl sen? Ne to byl americký film. V reálu by mu rozbili držku. No a co za debila tu hrál Carell? Jakože ano on hraje debila v každém filmu, ale takového ve významu, že se z něj dá dělat sranda, ne takového ve významu, že je to prvotřídní kok*t. Každopádně dobrý letní film, který si zaslouží ty 4*. ()

contrastic

Ten film se měl jmenovat 100 trapných scén v jednom ! Ani takový borci jako Carell s Rockwellem tuhle příšernost nezachránili . ()