Perfektní, jen to chtělo vyhradit více času na rozuzlení všech příběhů.(29.9.2019)

Velká poklona.(20.12.2019)

Tak tohle byla jízda. Skvělý zakončení série, s koncem jsem naprosto spokojená. Musím říct, že mi tenhle seriál snad bude i chybět. Jsem ráda, že na konci ukázali i co se stalo s ostatníma postavama, který nebyly vidět 2 série, a že Piper skončila s Alex. Hodnocení: 10/10(20.8.2019)

finále za mě mezi 4-5 hvězdičkama, nakonec jsem se přiklonila k plnému počtu, protože si to seriál za celou jejich práci zaslouží. Pro mě finále uspokojivé v některých věcech i překvapivé. Děkuji za vše <3 Ještě dodatek a trochu spoiler(!): jsem ráda, že už se více nerozmmazávala kauza MeToo!(5.8.2019)

Finále mělo stopáž celovečerního filmu, a to byla škoda. Kdyby měli tvůrci méně času, možná by se tolik nebabrali v patetických scénách, které mi zbytečně pokazily dojem z celé epizody. Bohatě by mi stačila pěkně zvládnutá rozlučka u závěrečných titulků, protože například ta Larryho promluva k Piper, to bylo holé neštěstí. Nebýt zbytečného balastu, mohla to být pětka.(16.11.2019)

• - V úplně poslední scéně celého seriálu, kdy přijede Piper (Taylor Schilling) navštívit Alex (Laura Prepon) do vězení v Ohiu, vidíme jako první dvojici v místnosti pro návštěvy skutečnou Piper i s jejím manželem Larrym. (oli009)