Spectre

• Velká Británie Spectre (více)
Velká Británie / USA, 2015, 148 min

Režie:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (více)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE. (Forum Film CZ)

Rider@

Lze říci, že se mi to líbilo a tento film zapadl do skládačky serie s Danielem Craigem. Řemeslně a vizuálně působivé, chybělo mi ale více napětí a nebyl udržen standard z úvodu filmu. Negativně hodnotím podivnou ústřední píseň zpívanou bez emocí a dynamiky ... hudební motiv byl vždy jeden ze stěžejních motivů bondovky, stejně jako auta a ženy ... zde tato část vyzněla naprázdno. ()

marek.kocian

Daniel Craig a agent 007 mi jdou fakt do sebe. Všichni víme kdo je James Bond britský špión MI5. Viděl jsem všechny díly a asi proto jsem čekal od Spectre trochu víc, nemohl jsem dát 5 hvězd ale jenom proto, že jsem očekával více akce. Jinak si nemyslím, že je to špatný díl. První scény vypadali svižně ale postupem času to opadalo. Spectre zločinecká organizace s odkazy i na minulé díly byl dobrej nápad ale mohlo to být trochu dotaženo víc do konce, nějakej hlubší smysl nebo tak něco. Skyfall byl o trochu lepší! Ale určitě nelituji návštěvy kina! Pro fanoušky naprostá nutnost vidět. ()

Jariq

Z 2 a pol hod. filmu sa mi páčila len minútová scéna vo vlaku čo je na bondovku veľmi veľmi veľmi málo. Najhoršia bondovka asi vôbec. Mám pocit že ani jedna scéna tam teda okrem tej z vlaku nie je natočená aby vás to vtiahlo ako fanúšika a celkový priebeh filmu je strašne primitívny vôbec som sa u toho nebavil a čakal som len už nech to moje trápenie skončí, takto sa Craig s Bondom nemal rozlúčiť FUJ. ()

pokyy

normální akční film, kterých jsou desítky..jedno zaznělo Bond, James Bond, hned na začátku, oblíbený drink také jen jednou, za to dvě bondovy ženy..pro mě velké zklamaní.. ()

IndominusRex

Spectre má dva nejpoutavější momenty. Úvodní titulky a pěstní bitku ve vlaku s Bautistou. To je za dvě a půl hodiny trochu málo ne? Musím přiznat, že jsem se opravdu nudil. Na to jak má Spectre dlouhou stopáž se v něm moc neděje. Záporák nemá vůbec žádný prostor a divák nemá šanci vstřebat tu hrůzu, kterou se nám z něj tvůrci snaží přivodit. Akce je nezáživná a útěk z kráteru už byl opravdu výsměch, jelikož trval asi třicet sekund, během kterých Bond odprásknul všechny bastardy a vyhodil padoušské doupě do vzduchu jedním dobře mířením výstřelem na plynoměr. Ve finále pak ze člunu svou malou pistolkou sestřelí vrtulník a to jsem ani nezmínil úplně počáteční scénu s vrtulníkem, kde si to Bond rozdával s pilotem. Spectre je navíc první film o Bondovi, ve kterém jsem si řekl, že agentem 007 by mohl být každý idiot, jelikož zde Bond nevymyslel jediný chytrý způsob jak se zbavit nepřítele, nebo se dostat z nějakého průseru, ale na všechno šel jen hrubou silou. Kdyby neměl štěstí, bylo by po něm. Spectre dosahuje průměru jen díky prašivé konkurenci. ()

Caanigia

Tak strašný CGI u filmu této velikosti a typu jsem hodně dlouho neviděl. Klišé vedle klišé... A ten soundtrack? Toho Smithe tahali za koule nebo co? ()

Brain32

Sorry ale toto? Laciný scénář, průměrné akční scény, doslova směšný záporák a asi tak milion kliše. Šíleně sem se nudil, jít na to do kina tak v půlce odcházím, Agent 007 je už přežitek co jen ždíme prachy a tváří se u toho jako velkorozpočtový trhák se skvělým obsazením, ale ani to tuhle frašku nezachrání. 20% ()

Taylor Drood

Jedna hvězda za to, že je to Bond! ...avšak?????....Bond toto není!... toto je hlavně výstavní nuda! ...k zblití promrdaných 250 mil dolarů!!!!! ()

Lazy87

Nejdelší, to asi jo. Záživná, to ani ne. Už ůvodní znělka mě nutila odvracet oči. No a trochu jsem se v tom i ztrácel, ale to bude dáno mírnou únavou a tou záživností. Možná by se už na to Craig mohl taky vysrat. Na druhou stranu pořád tam z toho Bonda něco je, a mám obavy s kým by tam napochodovali příště. Třeba by tam mohl skončit Frodo, či Harry. Hlavně ta ladnost mi tam asi chyběla. ()

doom.cz

Nebýt to bondovka, dám 5 hvězd. Jenže tomuhle filmu do bondovek chybí snad všechno, co Bonda dělá Bondem... Monicy jsem se málem lekl, Léa taky nic moc kost... elegance, šarm a vtip hlavního hrdiny taky v troubě; já prostě nemám rád Craiga, furt mi přijde jako ruský mafián a ne jako Bond. Ale když si představíme, že to není bondovka, tak je to fajn filmeček; líbilo se mi čarování s barevnými filtry, hlavně hoňka v římských ulicích a kontrast teplého žlutého tónování záběrů se studeným světlem reflektorů aut... líbila se mi atmosféra, Blofeld byl takový správně divný... akční scény fajn, výbuchy taky... ty 4 si to zaslouží. ()

D.K

Tak na tenhle film sem se moc těšil. Osobně mám rád filmy s Danielom Criagom, a jsem rad že ho uvidím i v dalším pokračováni o agentovi 007. Jedině co mně na tomhle snímku trochu zklamalo, byla postava hlavného záporaka, Christoph Waltz se mi sem vůbec nehodil. Nic méně, za mně osobne ***** ()

maxi_tom

Za mňa spokojnosť. Craig je výborný Bond a toto je navyše jeho "najbondovejšia" bondovka. Filmu dominuje epická uvodná sekvencia v Mexiku, ktorá je proste dokonalá. Ďalej netreba zabudnúť na skvelý ponurý vizuál, chytrú prepojenosť s predošlými "craigovkami", connerovké odkazy ako aj na akčnú vlakovú pasáž. Léa Seydoux v roli bondgirl bola zaujimavá voľba a určite nesklamala. Škoda občastných zádrhelov v scenári a odfláknutého londýnskeho finále. Zatiaľ 4* (8/10) a uvidím po ďalšom zhliadnutí. ()

Ferguson

Nepochopím, že se zde adoruje nová Mission impossible jako super agentská vypalovačka (a přitom se jedná o dětskou všemi možnými formálními i obsahovými klišé prodchnutou pohádku) a snaha o nové zajímavější zpracování "barvotiskového" Bonda je zde kritizováno ze všech stran. ()

lineker

Strašně nevděčný úkol pro Mendese. Natočit po Skyfall ( kterou osobně považuji za nejlepší novodobou bondovku ) Bonda, který posune hranici je téměř nemožné. Nutno říci, že režisér dělal co mohl, bohužel výsledek, je klasická 007 oděná do poněkud tmavšího hávu. Ta místy temnější atmosféra je ovšem to jediné co lze shledat jako nějaké inóvum. ()

Mr.Dude

S Danielem je nejlepší bez debat Casino Royale a Skyfall, ke Quantum of solace se ani nebudu radši vyjadřovat. Takže jak dopadlo Spectre? Je to utahaný a hodně, to by ovšem ani nevadilo, kdyby ty dialogy aspoň za něco stály. Když dojde na akci, tak ta docela ujde (vlak, letadlo). Záporák se povedl, ale ten tam zase tolik prostoru neměl, což byla sakramentská škoda, protože jak všichni víme Christoph Waltz záporné role umí . A finále? To mi přišlo ochuzený o nějakou kulervoucí scénu o nakopání do prdele. Pro mě průměrná bondovka. Po Skyfallu bylo očekávání hold příliš vysoké. ()

roloend

Nie, nie, nie a este raz nie! Jednoznačne najslabšia bondovka doteraz... Priehľadné, bez neočakávaných zvratov, záporáci úbohí, utajený záporák odhalený, len čo som ho uvidel, bondove hračky ako z doby kamennej (vážne je najväčšia vychytávka na aute katapult? vážne hodinky, ktoré vybuchnú? iné tam ani nebolo...), lepšiu naháňačku na autách si človek pozrie aj TOP GEAR, Bond strieľa tak, že to možno ani nie je v technických možnostiach zbrane... No skrátka cele zle. Toto je rozlúčka Craiga s Bondom? Tak to fakt "ďakujem pekne". ()

jarkametelka

Cetl jsem,ze kritici hodnotili prvni polovinu velmi kladne a druha,ze je slabsi a ja jim davam za pravdu.Ne,ze by Mendes ve druhe polovine ubral ze sveho dramatickeho stylu vypraveni,ale vinu nesou scenariste.kteri nam trochu,ale opravdu jen o malinko zkazili stoprocentni zazitek...Prvni polovine dej pekne slape,sledujic ho bez dechu,je to napinave,trochu temne a dokonce vtipne a my cekame,ze to vydrzi az do konce,do ktereho se to bude vice stupnovat a az to vyvrcholi nejakou peknou pointou,lepe spis nejakou paradni akcni scenou.Ale trochu to vsak hosi od papiru zarazi a nas ceka celkem proflakle finale,ktere se Mendes snazi rezirovat ve svem stylu,ale je poznat,ze ten zasah scenare je patrny...Ale neni to tak hrozne,snad se pro priste pouci a dej uz na priste lepe vymakaji.Snimek ma vsak i sva pozitiva,kdyz nepocitam prvni polovinu.Predne je prijemne prekvapeni,ze ma vice prostoru Q,ktereho jsem ve Skyfallu moc nemusel a rikal jsem si,proboha,tenhle mladicek chce Bondovi nabizet "hracky"?Mylil jsem se a jsem prijemne prekvapen...A dale si myslim,ze Fiennes se na M taky hodi...Ale Moneypenny podle me zatim nevyrazna,snad ukaze cas a treba jeste prekvapi.A Waltz zrovna taky nejak necaruje.A to by bylo asi tak vse.A vlastne i Bond girls nejak nezari a Craig jede svuj herecky standard.Jinak co se mi dost libilo byla hudba,ne ze by me uvodni pisnicka nejak dostala,tak jako Skyfall,ale myslim tu doprovodnou,ktera je pekne nabusena,hutna a zakomponovani lidskych vokalu je pusobive,hlavne to funguje v automobilove honicce.A mozna,ze minimalne nejaka ta nominacka na Oscara za zvukove efekty bude...Jinak Mendes v tomto snimku opet setri akci a ja jako milovnik akci jsem byl zklamany.Myslim,ze v tomto snimku jsou nejhorsi akcni sceny spolu s Quantem...Uvodni scena s vrtulnikem neni tak efektni jako jeho predchozi ze Skyfallu a vubec nemluve o Casinu(ta je zatim neprekonana).Snad se serie chopi nejaky akcni rezisersky borec,protoze nechci mit z Bonda rodinne drama,ve kterem se bude resit Bonduv psychicky stav a nejlepsi akce bude vyhozeni psychiatra Bondem z okna.... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (více)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům