Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

deedulka

Skvělá podívaná od začátku do konce. Délka filmu může trochu vyděsit, ale ani si nevšimnete, že už běží titulky a s písněmi necháváte doznívat dojmy z příběhu. Ústřední pár ve filmu tvoří sympatická dvojice Tris a Čtyřka. Tris mi padla do oka až na druhý pokus. Ze začátku působí jako zakřiknutá myška, ale brzy objevíte, že je to sympatická osobnost, která se ničeho nebojí a dokáže se zatvrdit a zvládnout jakoukoliv překážku. Fešáka Čtyřku se skvělými bojovými schopnostmi nesmíme opomenout. Škoda, že maminka Tris neměla více prostoru, docela si dokážu představit kratší sondu do její minulosti… Děj je nabitý akcí, trochou humoru i špetičkou lásky, která nepůsobí nijak rušivě, takže prosím nepřirovnávat k žádným slaďákům. No jako vážně, ve kterém životě není ani kapka romantiky? ;) Je to adekvátně vyváženo plno drsnými scénami a modřinami, zbraněmi a vrhacími noži… Opravdu jsem byla moc příjemně překvapená, jak se film povedl a jsem ráda, že nakonec zamířil i do českých kin. Jediní, pro které film není, jsou zapšklí „Škrobi“, kteří se tu snaží co nejvíce odradit ostatní od filmu. Vážně se jimi nenechte odradit, nejspíš snědli něco špatného a jen se tady potřebují vyvztekat. ;) Přeji příjemnou podívanou. :-) ()

Kalantana

Údajný následník Hunger Games se opravdu povedl. Nečekejte od toho velkou hloubku po které byste museli dlouhé hodiny rozmýšlet. Poutavý děj, dynamické scény doplněné úžasným soundtrackem, skvělé herecké výkony, režie i kamera nemají zásadních vad. Problém samozřejmě může být, že je film točen podle knižní předlohy. Takže vám nemůžou říct vše, co by chtěli, nebo to řeknou zjednodušeně z čehož plyne dojem uspěchanosti. Myslím si ovšem, že se stejně jako u Hunger Games (a tady se dostáváme k možné podobnosti) jednalo spíše o pilotní díl, tedy úvod do trilogie (pokud bude poslední díl knihy také rozdělen také na dva filmy, jak je zvykem). Pokud k tomu budete přistupovat takhle tak vás flm určitě alespoň uspokojí. Kombinace Twilight, Harry Potter, a Hunger Games? Jak to vzniklo? Netuším. Romantický příběh se zde začne rýsovat za půlkou filmu a rozhodně není stěžejní dějovou linií, takže na upíry z Twilight rychle zapomeňte. Jde spíše o zpestření a ozvláštnění hlavního děje. Harry Potter má s Divergencí společné snad jen rozdělení lidí. I když na úplně jiném principu, za jiných podmínek a vlastně se jedná o úplně jiné dělení, které by se bez problému mohlo objevit v post-apokalyptickém světě. A Hunger Games ... No nevím, co společného mají tyto dvě série. Možná nefungující rozdělení lidí, které se zhroutí? To je pravděpodobně to jediné. Divergence má to plus, že si takovou budoucnost dokážu mnohem lépe představit. Každopádně oboje patří mezi mé oblíbené filmy, které si s chutí pustím znovu. Proto zkuste dát Divergenci šanci, udělejte si na ni vlastní názor a případně zkuste omrknout i pokračování. Třeba nás mile překvapí jako u "her" se kterými je tolik srovnávána. ()

Sindibadx odpad!

Nevídané, mysteriózní, nevím co víc dodat. Film je tak dobře natočený, sestříhaný, že ani na konci filmu nepochopíte..o co vlastně šlo...a to raděj nebudu komentovat to úžasné obsazení. ()

pavlina.soch

Divergence řadím mezi to lepší "sci-fi pro holky". Podle mého názoru, z celkem nekvalitního a nepříliš autentického scénáře, vytáhli opravdu celkem slušnou podívanou, která mě minimálně donutí podívat se na další díly. Další zničený svět, dívka která nezapadá do skupiny, vyhnána na okraj, vzbouří se... To už tady opravdu bylo. Ale Neilu Burgerovi musíme nechat jedno, celkové pojetí frakcí zvládl skvěle a dokázal diváka udržet u obrazovek, herecké obsazení bylo dobré a tak z tohohle nic udělal podívanou, která neurazí nikoho. A pro řady mladíků to bude snesitelnější volba, jak překonat rande v kině se svoji drahou polovičkou. ()

Elen16

Četla jsem předlohu a trochu mě zklamalo, že tam něco vynechali. Především ty simulace. Nebyli kompletní a právě to byla podle mě jedna z nejlepších částí knihy. Chápu, namačkat celou knihu do jednoho filmu není snadné, ale kdyby ten film byl rozdělen do dvou částí vůbec by to nevadilo. Nemuseli by vynechávat určité momenty. Třeba to, jak navštívila svého bratra. Co se stalo po návštěvě ve filmu vůbec nebylo. Prostě se vrátila a při cestě jí přepadla skupinka a chtěli jí zabít. V předloze to bylo trochu jinak. Nicméně se mi film líbil a kvůli tomu, že děj zkrátili ubírám jednu hvězdu. ()

Norri

Vizuálně pěkné, ale dějově plytké. Film celou dobu nedával zapomenout, že je určen převážně mladým a romantickým konzumentům sci-fi. Filmový svět pro mě celkem postrádal logiku. Čím déle od projekce, tím více nesrovnalostí si uvědomuji. ()

Aklena

Knížka je úžasná, stejně jako zbytek trilogie, ale zpracování trochu pokulhává..dost mi to připomíná první film Hunger games-zpracování bylo podobně slabší. Pokud si u tohoto filmu stěžujete na scénář, přečtěte si knihu. ()

Herrydos

Pro mě neznalého knižní předlohy milé překvapení je to akční je to napínaví a i trošku romantiky nechybí Kate jako záporák mile překvapila a věřil sem jí to sice výsledný dojem kazí par klišé ale stále to na 5* s přehledem stačí určitě doporučuji ()

Y2ORSI

Stejně zbytečný jako filmy "I Am Number Four" a "The Host". Stopáž je přinejmenším děsivá, stejně jako všechno ostatní v tomto filmu, ale je to o chlup snesitelnější, než právě The Host ()

rebelllka

Na Divergenci se mi moc nechtělo, celé dvě hodiny jsem přemýšlela proč tam vlastně jsem. Twilight sága i Hunger games mě přišlo lépe smysluplnější než Divergence.Jediné co se mi na filmu líbilo byla Kate Winslet která předvedla dobrou práci , užasná hudba a kamera. Myslím si že Neil Burger umí podat lepší výkon. 60% ()

mobiler9004

Zápletka spojená se sociální tématikou usazená v poválečné budoucnosti zakládá na možnost dobrého filmu. V tomto případě se to příliš nepovedlo. Samotné zpracování příběhu je dobré, jen místy je volena nepříliš vhodná hudba pro žánr sci-fi. Projevuje se zde romantický žánr, který mi v kombinaci mainstreamového "popu" připadala trochu mimo mísu a přemýšlel jsem, zda jsem ve správném sále. Rozuzlení mělo na krásný konec formou sociální revoluce, ale vše bylo zazděno nic dávajícím otevřeným koncem. ()

michael.film

Proste klasika. Film je fajn, herecké výkony sú fajn, kamera je dobrá, efekty dokonalé, len nedotiahnuté do detailov, niekedy by sa niečoho takého mal ujať James Cameron, mohlo by to byť dokonca aj na 100% :) ()

Evziiik

Pro všechny, kteří milují příběhy typu Hostitel, Hunger games, takové ty spíše holčičí, napínavé, romantické scifi / fantasy. V tomto žánru výborný film, povedený, zajímavý, rozhodně dokázal udržet moji pozornost. Herci sympatičtí, nemám si na co stěžovat. Fascinují mě hodnocení některých, kteří srovnávají nesrovnatelné a očekávají nesplnitelné. Sama jsem knihu sice nečetla, ale tento druh příběhů mám ráda, baví mě to, ať si každý hodnotí jak chce. Jen by možná bylo dobré se zamyslet, pro koho jsou podobné filmy točené, jaký mají smysl a co je jejich cílem. Divergence si rozhodně své diváky najde, stejně jako čtenáře a já určitě budu jedna z nich. ()

Investman

Mně se to líbilo. Možná jen, to bylo docela natahovaný, což mě začínalo štvát a ta debilní love-story taky nic moc, ale jinak se na to hezky koukalo. Zajímavej nápad, celkem slušně provedenej, doporučuji zhlédnout. ()

geilast

Autorka předlohy se inspirovala Hunger Games... A to mi na tom asi vadí nejvíc, že se ten film snaží vycpat mezeru před premiérou Mockingjay pt. 1. Sledovat to mi přišlo jako ztráta času. Jakoby se tam vůbec nic závažného nestalo. Shaileen je fajn, bojovnou Tris ztvárnila docela věrně, jen prostě neumí měnit výraz v obličeji. O zbytku herců se to už říct nedá, nikdo nezaujme, snad jen Four svým pekáčem plným buchet. Film je plný klišé - třeba jak si dva hlavní hrdinové navzájem ukazují tetování. Vlastně celé to uspořádání společnosti je dost klišézní, pochybuju, že Pravdomluvní nikdy nelžou. Akce taky skoro žádná. Prostě nuda.. ()

Kritak odpad!

Neví někdo jak to film končí? odešeljsem asi po hodince a pul z kina a lituji že sem to neudělal potí scéně jak si hlavni hrdinka vybírala frakci v sále přitom nikdo ani nedýchal protože tam dávno nikdo nebil. ()

zuza1999

U tohohle filmu jsem se velice bavila,i kdyz asi o kapku mene nez uz hodne zminovaneho HUNGER GAMES.I kdyz podobnost je pouze v tom ze je tam silna zenska hrdinka a postapokalipticka budoucnost.No ale ,kdyz to zhrnu vcelku dost povedeny kousek :) ()

Ocinator

Tak tohle byla velká paráda. I kdyz sci-fi zrovna moc nemusím, tak tohle bylo jen takový lehký a na realitu příběhu neměli vliv. Dobry příběh, odpovídající herecké výkony a napínavý až do konce... ()

Profík

Přečetl jsem knihu a pro mě to tak byla spíš víc ilustrace, ale nijak mě to neurazilo. Obsazení je celkem fajn, Shailene je hezká, možná vzhledem k postavě v knize až moc. Originalitu moc nehledejte, originální samozřejmě není ani kniha, ale čte se dobře a film je na tom u mě podobně. Zatím nemám přečtené další díly, snad se to bude vyvíjet zajímavě a nebude to už moc kopírovat Hunger games. 70%. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)